• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
tegga: říkal mi jeden známý, finanční poradce, že stavebko je nejmíň zhodnotitelný... že prostě ty peníze tam jen tak jsou a moc navíc toho tam neskáče, vyplatí se až pár let před koupí domu/bytu si ho otevřít a prostě tam rovnou něco nasypat...
3. čer 2009 ve 12:32  • Odpověz
tegga: to jsi na to kápla, mně se to fakt moc hodí :grinning:
3. čer 2009 ve 12:33  • Odpověz
pabli jnj...já jsem na ty zbytečnosti kolem...ted jsem řešila ty potahy na židle atd...
3. čer 2009 ve 12:33  • Odpověz
Já se vdávála až ve 28 letech právě proto aby nenastal problém - peníze :grinning:
Čekala jsem až budeme mít kde bydlet, našetřeno a hlavně až se budeme citit oba dost "zralí" na svazek.
Zatím bych řekla, že se nám to povedlo, ale všude jsou občas nějaké mráčky.

Máme 3 účty a ty poplatky zas nejsou tak vysoké. Taky mi vyhovuje, že každý z nás má své peníze se kterými si dělá co chce. Kdyby byl společný účet tak bych musela vysvětlovat: na co zase potřebuju nové boty :grinning: :grinning:
3. čer 2009 ve 12:34  • Odpověz
hm, tak asi stavebko ne...jenže to taky každý finanční poradce tvrdí něco jinýho, co se mu hodí.....my to budeme řešit až časem, tak to pak někde musíme pozjišťovat
3. čer 2009 ve 12:34  • Odpověz
taky mě napadlo, kdoví, kolik bude dítko požadovat kapesné.... a odkdy... :grinning:

já dostávala na základce 10,- na týden... pak na střední myslím 50,- na týden... a ušetřila jsem z těch sumiček vždycky i na všechny dárky (typu mýdlo pro babičku apod.) :grinning: na VŠ mi naši posílali 4 tis. (platila jsem z toho kolej, jídlo, útratu)...ale znám i studenty, co dostávali 10 tis. :grinning:
3. čer 2009 ve 12:35  • Odpověz
edit, tak to já stejně nevysvětluju:grinning:...manžovi to většinou nějak unikne a než si toho všimne, tak už to neřeší:grinning:
3. čer 2009 ve 12:35  • Odpověz
Stavebko máme oba :grinning: no a ještě životní a důchodové. Prostě spoříme na staří kam se podíváš :grinning: :grinning:
3. čer 2009 ve 12:36  • Odpověz
my budeme dávat amsico invest je to fajn produkt u kterého se krásně množí penízky... :grinning:
autor
renu, my jsme spolu jinak stastni:slight_smile: :wink: on se chtel brat, ja jsme se chtela brat, on chtel dite, ja chtela dite, je toho ted na nej proste moc-zkousky ve skole, prace 10h denne...je to kruty:/(
pabli já nad tím taky přemýšlela...jezdili jsme na základce každý týden do plavání a já byla šťastná, když jsem dostala 10 korun na párek v rohlíku:grinning:....ale my asi kapesný jako takový, dávat nebudeme....nebo já nevím:grinning:
když jsme u těch financí, valím trošku pohnout s účtem, pa:grinning:
3. čer 2009 ve 12:37  • Odpověz
edit: vaše hospodaření mi přijde dost dobrý... po mateřské bych něco takovýho taky zařídila :slight_smile:

tegga: tohle byl poradce, který zprostředkovává různým společnostem stavebka, různým společnostem pojistky apod. ... takže takový ten aspoň trochu nezávislý... hodně odsoudil to spoření u České spořitelny taky, což se ani nedivím, taky s tím nejsem spokojená, jenže jednou to naši uzavřeli, pak i já, když jsem ještě nevěděla pořádně, o co jde, a tak to holt platím a skoro nic z toho nemám...
3. čer 2009 ve 12:38  • Odpověz
muj dělá fin.poradenství pro obrovskou společnost OVB takže to zná....u české holky hlavně ne SLUNÍČKO je to šit...hlavně celá česká je drahá co sse týká pojistek atd...
3. čer 2009 ve 12:40  • Odpověz
my asi nějaké to kapesné dávat budeme... dítě se tak učí hospodařit... musí vyjít s tím, co má k dispozici... a neexistuje pak, aby přišlo a chtělo třeba navíc 100,- na diskotéku...
3. čer 2009 ve 12:40  • Odpověz
renu: jojo, to sluníčko právě myslím... nejhorší je, že s tím nemůžu hnout... nemůžu to vypovědět ještě X let... to je blbý...
3. čer 2009 ve 12:41  • Odpověz
tohle jsou partneři se ktérýma můj spolupracuje...

http://www.ovb.cz/Default.aspx?tabid=4827
3. čer 2009 ve 12:42  • Odpověz
pabli hlavně malému to nedávej´....a prč to nemůžeš zrušit??máš to jako vynkulaci na nějakou pujčku??
3. čer 2009 ve 12:43  • Odpověz
autor
renco a kolik je tomu tvymu?
3. čer 2009 ve 12:44  • Odpověz
pipiii 22...
3. čer 2009 ve 12:44  • Odpověz
renu - ne, ale je tam nějaká min. doba, dokud musím spořit, jinak přijdu o dost peněz...
3. čer 2009 ve 12:45  • Odpověz
jo tak to jsou hajzli....a vydřiduši....
3. čer 2009 ve 12:46  • Odpověz
autor
edith, ja jsme nechtela cekat ,,az,, do 28 let, chtela jsme dite uz v 18-ti...takze u me vzdycky bylo na prvnim miste manzelstvi, dite a potom nekde kdesi v dali kariera atd. a ten muj to chtel take tak, jenze ja si vydelavala dost, chteli jsme si brat hyposku atd...jenze bum.... a hyposka nas minula o 1 mesic:grinning::grinning::grinning: chci se jednou stehovat za prahu, vim ze na bydleni v praze si nikdy ani jeden nevydelame.
3. čer 2009 ve 12:47  • Odpověz
autor
renu a to ten tvuj uz ma dobre rozjetou karieru, penize atd??? tomu mymu je take 22, ale ma teprve 2 roky po skole a jeste ji porad dela ale dalkove, takze nez si vybuduje nejakou pozici a penizi tak to tak cca 5let jeste potrva...mozna i 10let.
3. čer 2009 ve 12:48  • Odpověz
pipiiii já jsem uplně stejná...kariéra pro mě nejni...jsem rodinej tip...už se těším na miminko a pak na svatbu...a budu mět co jsem v životě chtěla... :slight_smile: :slight_smile:
3. čer 2009 ve 12:50  • Odpověz
pipiii jj...mojému to už šlape...naštěstí...proto si můžu koupit kočík za 18 000 atd..jinak bych brouzdala taky v malých vodách...
3. čer 2009 ve 12:51  • Odpověz
hlavně si můžu říct že si to miminko můžeme dovolit...
3. čer 2009 ve 12:52  • Odpověz
autor
ja jsem chtela odjet bydlet do zahranici a zustat tam..chtela jsme jit bydlet do rakouska:grinning: a tam delat kadernici, nebo jsme mohla pracovat jako kadernice v Koline nad Rynem v Nemecku, ale muj manzel nesnasi vsechny co mluvi nemecky:grinning: takze jsme zustali v CR... my jsme se vcera chytli kvuli penezum,a el ne ze jich mame malo...proste to byla hadka o hovne:( pac on byl vynervovany z prace:( a me malem trefilo kdyz mi rekl ze nam tu satni skrin z KIKY dovezou domu za 910...:(
3. čer 2009 ve 12:53  • Odpověz
nojo, to je tím, jak jsme každá jiná :slight_smile:... já si zas chtěla nejdřív upevnit nějakou pozici - teď jsem měla pocit, po 4 letech ve školství, že už nějakou tu pozici mám, něco jsem dokázala, něco si dostudovala a tak... tak že už bude čas na mimi... a chtěla jsem mimčo stihnout do 30... a v budoucnu chci být jak obstojná matka, partnerka, milenka, tak i obstojná učitelka :slight_smile:... sice nebudu nic z toho dělat na 100 %, ale snad budu sama se sebou spokojená (a ostatní se mnou taky) :grinning:
3. čer 2009 ve 12:54  • Odpověz
autor
my by asi vyhovovala doma, kdy zeny rodily a rodily:grinning:
3. čer 2009 ve 12:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.