• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
už sem objednaná do poradny kvůli té cukrovce na příští středu, tak sem zvědavá co mi řeknou, hlavně co mi zakážou, už tak sem vysadila spoustu věcí, uzeniny, tučné sýry, sladkosti, kila ovoce co sem přes den byla schopná zbodnout, těstoviny, dávám si malé porce brambor, rýže, nejím rohlíky ani chleba, ty to zhoršují, mlíko, jogurty ... nevim nevim jestli bez nich 3 měsíce přežiju :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. čer 2009 ve 12:14  • Odpověz
Evena - vydržíš, pro malou všechno!! :slight_smile: A jedná se jen o 3 měsíce ne o celý život (což bohužel cukrovkáři maj) :frowning2:
12. čer 2009 ve 12:51  • Odpověz
evena-tak to já doufám,že mi cukrovku nezjistí,protože bych za ty 3,5 měsíce ještě minimálně 3 kg zhubla při takovém omezení.... :frowning2:
12. čer 2009 ve 12:56  • Odpověz
ježiš, tak to budu ještě 6 dní jako na trní :frowning2:
12. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz
neboj danu šance na těhu cukrovku je prý jen 5%, to jen já sem určitě taková tragédka že ji mám :grinning: :sweat_smile:
edit to je fakt, ale cukrovkáři se můžou aspoň napráskat dia sladkostma, a to já nesmím :angry: ty tři měsíce je ale fakt útěcha, lepší jak celej život, ale problém je i v tom, že je pak až 60% šance že se mi to vrátí a rovnou diabetes ll. typu :unamused:
12. čer 2009 ve 13:13  • Odpověz
EVENA - holka, co budeš jíst. Co tam čtu, budeš asi hladem? Já mám trošku obavu, protože jsem silnější a to sladký jím každý den, i ovoce. Neřekli ti čím to může být, že zrovna ty tu cukrovku máš?
12. čer 2009 ve 13:22  • Odpověz
makka velkou váhu v tom hraje že to máš cukrovku v rodině, což u mě je, pak málo pohybu, ale to u mě spíš ne, nikdy sem neměla ani zaměstnání kde bych seděla jen na prdeli, doma se hejbu až moc, ale špatně sme jedla, to jo, přes den skoro nic a večer příjde hlad tak se naboucháš, bůhvíjak nezdravě sem taky nikdy nejedla, žádný rychlý občerstvení, sem spíš na mléčný výrobky a ovoce bych mohla jíst na kila, ale hodně sladkostí to taky, ale z toho cukrovka není, ještě myslím kouření může být příčina, to by sedělo no, hulila sem jak fabrika před těhu několik let, taky nadváha za to může, tu mám, ale tak 3 roky, předtím sem měla problémy s váhou opačné, protože sem asi dva roky skoro nejedla a byla vychrtlá, spíš je to souhra náhod že sem to schytala zrovna já
12. čer 2009 ve 13:56  • Odpověz
Makka - bylo mi řečeno, že větší pravděpodobnost těhu cukrovky je pokud v rodině je někdo kdo už cukrovku má (můj dědě i otec). Já mám strach o moje děti, protože ty budou mít k cukrovce úžásné genové předpoklady - můj otec a děda a od manžela matka i otec. :frowning2:

Evena hladem nebude, jen se bude děsně omezovat :wink: Díky tomu, že mám cukrovkáře všude ka se podívám, tak mi to nepřijde tak děsný.

Oni ani cukrovkáři nemůžou dia sladkosti tolik co chcou, navíc nejsou zrovna chutné, tak nelituj :wink:
12. čer 2009 ve 13:57  • Odpověz
ahojky holky...už jsem vyspinkaná...a v plné síle...
12. čer 2009 ve 14:03  • Odpověz
pablinko-ty jsi jak chodící lékárna... :slight_smile:
12. čer 2009 ve 14:05  • Odpověz
to jo, snad hlady neumřu :slight_smile: náhodou ty dia věci sou některé super, strašně mi chutnají ty různé trubičky s náplněma, ale stejně to musí být hrůza prp toho kdo to má celý život, to bych nevydržela
v mém okolí sou cukrovkáři dva a žádný se neomezuje, obadva pijou normálně sladké limonády, nacpávají se sladkým, nevím ale jaký diabetes mají, ale inzulín si píchají oba
12. čer 2009 ve 14:07  • Odpověz
renu ty ochrapo :grinning:
já v poslední době tak dobře spím, vstávám nejdřív v 10 h., dnes až v 11 :grinning:
12. čer 2009 ve 14:08  • Odpověz
musím se pochlubit :grinning: v sobotu jedeme 100= do Zlína omrknout ten náš kočík, snad se bude líbit i ve skutečnosti a objednáme ho, tak snad nebudu poslední kdo ještě nemá :sweat_smile:
12. čer 2009 ve 14:09  • Odpověz
12. čer 2009 ve 14:14  • Odpověz
Evena - tak přeju aby se ti líbil a pokud ne tak aby tam byl nějákej úplně suprovej :wink:

Moje tchýně a tchán jsou oba silní diabetici, ale taky se normálně cpou sladkým a tak - jenomže pak musí přidávat dávky inzulínu, protože maj cukr až na půdě :angry: Můj taťulda má zjištěný diabetes asi jen rok a je celkem ukázněnej, taky si ještě nepíchá inzulín, ale jen bere léky.
12. čer 2009 ve 14:15  • Odpověz
renu zkus to poslat znovu, je to nějaký divný, nejde mi to otevřít
12. čer 2009 ve 14:20  • Odpověz
evena počkej hnedka..
12. čer 2009 ve 14:23  • Odpověz
a nic ... zobrazí se mi jen hl. stránka, zbytek nejde
zkoušela sem to hladat a taky nic, ale našla sem nějaké pohlednice tak sem poslala jednu tomu mýmu :slight_smile:
12. čer 2009 ve 14:30  • Odpověz
holky já mám dnes tolik papírování,že vás nestíhám :frowning2:
renu-na ten odkaz se podívám doma,tady mám tragicky pomalý počítač...
a k těm zvukům, já sem koupila plyšového oslíka,který vydává zvuky srdce,jak to slyší mimi v břiše...tak sem zvědavá,jak to bude na našeho prcka působit :wink:
12. čer 2009 ve 14:55  • Odpověz
tak zatím ahojky a hezký víkend všem
12. čer 2009 ve 14:59  • Odpověz
už jen hodinku a jdu domů. Jsem dnes nějaká hotová. Od rána jsem se nezastavila (jen občas mrknu sem) a nemůžu se dočkat až zalezu do peřin :wink:
12. čer 2009 ve 14:59  • Odpověz
danuš: kde jsi k tomu oslíkovi přišla??? toho bych taky brala :grinning: já teď koupila takovou bavlněnou dečku do postýlky, se zeleno oranžovými kvítky a zelinkavým lemováním :slight_smile:

edit: tak to máš taky dobrý předpoklady, co? no, u mě měla babička stařeckou cukrovku, jinak nikdo... u přítele pak jeho babička i děda... nejhorší je, že často tu cukrovku mají těhule, u kterých ji měly i jejich mamky, jenže se o tom neví, protože tehdy se ty testy na cukrovku nedělaly plošně... ale zas si říkám, že moje mamka ji možná neměla, když jsem měla jen 2,50 kg a ještě přenášela... u neléčených cukrovek se prý rodí děti s velkou porodní váhou... no, ale předpoklady mám taky dobrý: věk nad 25, příbuzný s cukrovkou, žádný sportování od VŠ, kromě posledního roku tak 8 let kouření (i když ne zas nějak tragicky moc), hodně sladkýho, tendence ke kvasinkovým zánětům... nooo... tak uvidíme uvidíme :slight_smile: Právě jsem snědla Pribináčka Triosso - takový dezert - piškot, kousky broskví a tvaroh - 11,5 % tuku... už tak hřešit nebudu :slight_smile:
12. čer 2009 v 15:20  • Odpověz
Pabli - když to napíšeš taky tak to vypadá, že cukrovku mám na 100% :grinning: :grinning: :grinning: Jdu si zaběhat kolem bloku, třeba to ještě vytrhnu :grinning: :wink:
No nic, nebudu se stresovat předem a uvidím co mi vyjde za ty 2-3týdny na testech.
12. čer 2009 v 15:46  • Odpověz
edita: a to jsem se ještě dočetla, že nám rizikovým (cukrovka v příbuzenstvu) by měli dělat ten test v 1., 2. i 3. trimestru!... když je ve 2. negativní, tak pak ještě kolem 31.-32. týdne, nebo tak nějak, kdy se to prý ta "šance" ještě zvyšuje... noooooooo.... to jsou vyhlídkyyyyyyyy :slight_smile:... já se tam chystám ve ST :slight_smile:
12. čer 2009 v 15:50  • Odpověz
a už dost o cukrovce, užijeme si pěkný víkend s cukrem :grinning:
12. čer 2009 v 15:50  • Odpověz
Právě jsem dojedla čokoládové Magnu -289kcal a cukru určitě hromada, ale jak bylo dobré :grinning:

Loučím se s vám, jdu domů.
Přeju pěkný víkend!!!! A v pondělí AHOJ :slight_smile:
12. čer 2009 v 15:52  • Odpověz
příznaky cukrovky sou nevolnosti, točení hlavy, pocity žízně, častější chození na malou, neustálý hlad ... prostě běžné věci který sedí na každou druhou těhuly :grinning: bojíte se??? :grinning: :grinning: :grinning: ... čekám čekám na spolubojovnici :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
12. čer 2009 v 15:54  • Odpověz
edit aby ta tyčinka nebylo na tři měsíce tvá posední :grinning:
12. čer 2009 v 15:55  • Odpověz
no evena: ty jsi ale zákeřná :grinning: nicméně když je to 5 procent z populace, tak tady z naší diskuze pokryješ těch 5 % ty... je to necelý 1 člověk :grinning:
12. čer 2009 v 16:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.