• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
jdu papat
17. čer 2009 v 11:46  • Odpověz
autor
holky my jsme vcera na porodnich kurzech rizebirali epidural a dalsi utisujici latky, muzu rict ze vsechny ty duly nam doporucili bez epiduralu..rikala nam vyhody a nevyhody a ja jsme proti epiduralu, docela sila. Pri dlouhem porododu, ktery nepostupuje se velice doporucuje, ale nektere porodnice vam davaji papiry jiz pred porodem, zda souhlasite s epiduralem-to je hovadina, je to obrana dnesnich porodnic a sester, pac jim ulevime pri praci, nemusi nas tak casto kontrolovat atd. Plno rodicek po epiduralu usne, co je spatne, prirozene ma rodicka chodit, byt na mici, aby se miminko sprvane posouvalo smerem k deloznimu hrdlu, kdyz rodicka pri kontrakcich lezi a nevnima kontrakce tak miminko jde sikmo do porodnich cest a podle novych vyzkumu se zjistilo ze deti po epiduralu trpi na problemy se zady a krcni pateri pac se neprirozene sunou do porodnich cest, urcite se na to zeptejtena porodnich kurzech, ale v porodnici do vas budou hustit at jste pro epidural uz pry jen kvuli tomu ze je to hoodne dobre financovano pojistovnou. mame ten dotaznik vyplnit a podepsat ho az opravdu epidural pro nas bude vhodny. Epidural se dava v obdobi od 3 prstu do 6-7. potomopet tlumi prirozeny nastup porodu, zpomaluje ho a rodicka nevi kdy ma spravne tlacit...
17. čer 2009 v 11:47  • Odpověz
autor
jizvy se prave odstranit uplne nedaji, pouze se daji zlepsit:/ coz je na nic:/
17. čer 2009 v 11:48  • Odpověz
evena koukni známá rodila před chvilkou a říkala když máš stahy tak je musíš procházet...je to ta největčí bolest ale můžeš si ji sama korigovat a nikdo s tebou nic nedělá a pak jak deš na porodní sál tak je to prej pohoda jak prej můžeš tlačit tak je to super..nástřih cítila jak strašné uvolnění a pak malá hnedka vyklouzla...budu si myslet to co my řekla..taky si to mysli...a bude fajn... :slight_smile:
17. čer 2009 v 11:48  • Odpověz
já už bych si na ty kurzy měla taky zavolat... :frowning2: nějk na to prdím...od kolikátého měsíce se tam chodí??
17. čer 2009 v 11:52  • Odpověz
autor
renu, ja tam chodim na to cviceni s predporodnima kurzama od 15tt. ty predporodni samotny bez cviceni jsou tak od 6. mesice, priprava na porod az po 36tt. a to se dela v porodnici.
17. čer 2009 v 11:54  • Odpověz
no já já už jsem v 6 měsíci tak bych tam měla zavolat že?? :grinning:
17. čer 2009 v 11:55  • Odpověz
autor
renu, joo to si tam zavolej, ka nam ted prichazeji porad nove rodicky rijnovky, ale uz jim uteklo tolik temat....
17. čer 2009 v 11:57  • Odpověz
U nás je to jinak. Je to měsíční kurz - chodí se tam 1x týdně na cca 4 hodiny. Ten kurz probíhá každý měsíc, ale přes prázdniny ne. Doporučují ho začít chodit nejpozději v 30-32týdnu, později by se mohlo stát, že porodíš dřív než se k porodu vůbec dostanete :grinning:
17. čer 2009 ve 12:05  • Odpověz
danu oni mě nestraší, teď by to neudělali :slight_smile: to mám spíš informace nastřádané za ty leta kdy sem tam někdo porodil a barvitě to líčil, ale pak ti stejně každá řekne že veškerá bolest je snesitelná protože se tak hrozně těšíš na mimšo, že to prostě vydržíš :slight_smile: pořád vycházím z toho že kdyby to bylo až tak děsný tak má každá žena jen jedno dítě a na další si netroufne
renu tak ta známá měla teda pěkný porod, hlavně si myslím že když je to rychlý je to dobrý, když to trvá dloiho a bolí to tak už asi nemáš ani sílu
17. čer 2009 ve 12:07  • Odpověz
u nás je předporodní kurz od 20 tt, má 3 části, na tu druhou má jít manžel,když chce být u porodu...mám trochu zpoždění,musím si tam zavolat...a nebo zítra jdu na cukr do nemocnice,tak se zeptám tam...
17. čer 2009 ve 12:26  • Odpověz
Kdo má nebo měl co k obědu? :grinning: :grinning:
Já rýžový nákyp s čerstvýma jahodama a vlašskýma ořecham, opět vše v bio kvalitě (až na ty jahody) a opět super. Jen jsem se asi přejedla a usnu u PC :slight_smile:
17. čer 2009 ve 13:08  • Odpověz
autor
edith, ja mam brokolicovou polevku:grinning: a nevim co dal:grinning: asi milion ovove:grinning:
17. čer 2009 ve 13:09  • Odpověz
To je nápad, brokoli polívku si udělám k večeři, už jsem ji dlouho neměla :slight_smile: .
Ovoce mi teď moc nejeda (nadýmání), takže baštím tuny zeleniny, hlavně zase ujíždím na rajčatech s mozarellou, bazalkou a olivovým olejem. To bych mohla pořád a v jakémkoliv množství :grinning: :grinning:
17. čer 2009 ve 13:17  • Odpověz
autor
ja zase nejim vuuubec zeleninu:-X po rajcatech a orecich se osypu:grinning: ja mam nbrokolicou z pytliku, jsme lina jak ves:grinning:
17. čer 2009 ve 13:27  • Odpověz
Já miluju gulášovku z pytlíku od Vitany :grinning: :grinning: teď to ale nejím kvůli obsahu soli. Jedině tak ještě bio polévky v sáčku, jenomže ty jsou zas drahé. Takže teď jen samá vlastní výroba.
Já jsem polívková, může je klidně každý den a nevadí mi to. Ale ne na oběd, to pak totiž nejím druhý a zas jen polívka na dlouho nezasytí.
17. čer 2009 ve 13:31  • Odpověz
autor
edith, me prinese manzel z prace kureci prsicka obaleny s kasi:grinning:
17. čer 2009 ve 13:33  • Odpověz
Ten můj chodí domů až po sedmé a jídlo chystám já jemu. Teda jak kdy, někdy nemá chudák ani chleba s máslem, proto já spim :grinning: :grinning: :grinning:
Ale dnes máme výročí (9 let spolu) tak sobě udělám polívku a jemu na oslavu křupavá prsíčka a brambůrky v troubě. Věřím, že to ocení. :wink:
17. čer 2009 ve 13:36  • Odpověz
autor
edith, hmmm:slight_smile: teeda ja varim jak kdy..jak se mi chce:grinning:
17. čer 2009 ve 13:37  • Odpověz
tak já sem měla na oběd zakysanou smetanu :grinning:
polívka s pytlíku je dobrej nápad, sem pár dní jakási zhnilá a nic se mi nechce, asi to teplo nebo co :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak vysypat polívku s pytlíku do hrnce snad zvládnu
u nás je vedro na padnutí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. čer 2009 ve 13:37  • Odpověz
autor
even:-d:grinning::grinning: jdu si holky umyt vlasky papa:slight_smile:
17. čer 2009 ve 13:38  • Odpověz
Já se také porodu nebojím, ale myslím, že budu pěkné psycho, až to na mě přijde. Ale hrozně se těším na mimčo. Mamča mi říká, buď ráda, že je zatím v bříšku, že si ho potom hodně užiju :wink: Moje švagrová a kámoška mi také povídaly šílený věci, ale obě jsou hrozný frfňy, protože si všechno nechávají umrtvovat, i když by to mohly vydržet.
17. čer 2009 ve 13:38  • Odpověz
Porodu se ani moc nebojí, předpokládám, že nic příjemného to nebude, ale dá se to přežít :grinning: :grinning:

Kámošek jsem se na průběh porodu nikdy raději neptala , takže zas tak moc hrůzostrašných historek jsem neslyšela, i když pár by se jich našlo.

Pipiii - ty si myješ vlasy v půce roku? Nestačí na vánoce? :grinning: :grinning: :grinning: Jsem praštěná já vím, ale asi mi už hrabe z toho vedra :wink:
17. čer 2009 ve 13:49  • Odpověz
Na mě jde po obědě spánek,už jsem asi na 2 minuty vytuhla úplně a kolega mě cvrnknul do nosu-vtipálek :rolling_eyes:
Měli jsme knedlo vepřo...měla jsem malou porci a stačilo...přece jen na tyhle jídla moc nejsem..
17. čer 2009 ve 13:55  • Odpověz
krizeeee :pensive:
17. čer 2009 ve 13:56  • Odpověz
Jídlo v tomhle teple fakt uspává, já jsem taky jak mrtvolka. :frowning2: Ale dnes se mi snad podáří utéct domů dřív. :wink:
17. čer 2009 ve 14:04  • Odpověz
EDIT - já bych se také užrala gulášovky. Včera jsem si dala 2kg meloun a šťouchaný jahody. Ani jsem se z toho neposr.....
17. čer 2009 ve 14:10  • Odpověz
já měla předevčírem misku třešní a taky žádný následky :grinning: byly mňam
zítra jdu na ten cukr,takže v 18:30 poslední jídlo...ach jo
17. čer 2009 ve 14:12  • Odpověz
taky hlásím krizi, musím se přemlouvat když du byť jen na záchod
ještěže sem doma, být v tomto líném stavu v práci ... brrrr :unamused:
17. čer 2009 ve 14:13  • Odpověz
já jím teda týden v kuse třešně a docela ve velkým množství a následky to má, a to dost velký :grinning: aspoň nemám problémy se zácpou :grinning:
17. čer 2009 ve 14:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.