• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
no mě by zajímalo jak to s tou neschopenkou mám
dostala sem zaplaceno pár dní za únor - to bylo pár kaček
za březen sem měla jen asi 6.900, dost mě to uvivilo, protože sem vydělávala kolem 10 tis. čistého a zdá se mi to nějak málo
tak nevím jestli to za duben má ještě povyskočit nebo mi to naprčili v práci :unamused:
19. kvě 2009 ve 14:50  • Odpověz
Pabli - teď jsem právě to samé řešila s kamarádkou. Umí to samé co já (2 jazyky dobře + 1 základy, má taky vysokou školu eko.směru) a přitom má výplatu asi 15tis hrubého a to jen když jsou premie. Už asi 3 roky do ni hučím ať jde jinam, ale ona s výplatou vždycky vyšla. Až teď ji došlo, že nemá nic našetřeno, přítel taky moc nemá a dítko příjde za 3 měsíce.
19. kvě 2009 ve 14:50  • Odpověz
autor
even, tak to ti krasne sedi...pac je to 60% z tveho platu, zvysuje se to po 3. mesici.
19. kvě 2009 ve 14:51  • Odpověz
pabli jak máš neschopenku ty ?
myslíš že za duben se mi to ještě zvedne nebo budu pořát dostávat ani ne 7 tis. ?
19. kvě 2009 ve 14:51  • Odpověz
autor
ja mam 4300 nebo 4600. pac ja bych mela mit kolem 3900 ale 4600 je uplne minimum, mene dostat snad nemuzu. holky je to tak nefer, ja si vydelavala kolem 18tis. cisteho:(
19. kvě 2009 ve 14:52  • Odpověz
no holky mě teď mudra říkala, že objednávat se nemusím, chodí se tam prý v těch půl 8 a mám jít ve 24tt... Jinak mě upozornila, že teda fakt mám počítat s min. 3 hodinama...
19. kvě 2009 ve 14:52  • Odpověz
pipii já myslela že budu dostávat 80% hned :slight_smile:
19. kvě 2009 ve 14:53  • Odpověz
autor
even, nezvedne:( vychazi ti to, jestli jsi mela 10tis. cisteho tak tech 6900 je spravne:/
a hlavně že musím myslet na to, že nesmím ani pít, ani vodu, jen si max. vypláchnout pusu, ale nepít...
autor
even, nn je 60% jak jsi prisla na 80%?:slight_smile:
autor
ivas, proc nesmis pit??:-O
19. kvě 2009 ve 14:54  • Odpověz
ivasa já tam teda raději zítra zavolám a pozeptám se na jak dlouho to je, mě 2 h. říkala sestra na gyndě, tak třeba mě nechtěla jen vyděsit :grinning:
19. kvě 2009 ve 14:54  • Odpověz
even třeba to všude trvá jinak... Já nevím... Zeptej se a uvidíš. Každopádně mudra říkala 24tt... No a sestra mi napsala žádanku
19. kvě 2009 ve 14:55  • Odpověz
pipii nevím už kdo, ale kdosi mi to říkal :unamused: vidím teda že blbě :angry:
ivase tak to je blbí, myslala sem že nesmíš jíst ale napív vody ? tak to asi nevydržím :unamused:
19. kvě 2009 ve 14:56  • Odpověz
pipiii to nevím, mudra i sestra mi říkaly, že od půlnoci nesmím pít ani jíst, čili by bylo lepší, aby se mnou někdo jel, kdyby mi bylo špatně... Kor když dojíždím...
19. kvě 2009 ve 14:56  • Odpověz
autor
jako na tu cukrovku???:-O ja mam jit priste na cukrovku a nikdo mi nic nerekl!:-X
19. kvě 2009 ve 14:57  • Odpověz
ivasa a nevíš jestli můžu během té doby odejít nebo tam musím být v čekárně pořát ?
sedět někde na zadku tolik hodin je hrůza, tak bych aspoň mohla obhlídnout nějaký krámy ...
19. kvě 2009 ve 14:58  • Odpověz
tak se už odsud musím vyhrabat brambory se sami neoškrábou, tak zatím :slight_smile:
19. kvě 2009 ve 14:59  • Odpověz
pipiii: kamarádka prodávala v Pze na Václaváku ve zlatnictví a měla 20 tis. ... :slight_smile: Druhá kamarádka dělá v Pze v cestovce a taky přes 20 tis. má... je to prostě různé, podle toho, jak má člověk štěstí, na co natrefí... ale vím, že Praha je drahá... kamarád tam má coby učitel to, co já (teda ještě míň, poněvadž učí 1. rokem), a kdyby neměl byt po rodičích, tak pomalu neví, jak se uživí... (má poměrně vyšší nároky)... Jen poukazuju na to, co píše pak níže Edita, že 2 lidi se stejným potenciálem (VŠ, jazyky, PC znalosti...) mohou mít klidně o 5-8 tis. rozdílný plat - a je to jen o tom, kde koho přijmou....

stejně tak mi přijde zvláštní, že má kamarádka stejný plat jako já, a je prodavačka v obch. centru v ČB (nemusí umět jazyky, ani na PC...)... já mám denně na starosti přes 30 dětí... sice je úvazek 21 h týdně, pak nějaké hodiny navíc, vyšplhá se to na 25 h týdně, k tomu ve volných hodinách administrativa s dětmi související (vše se píše do PC i do tištěných výkazů), odpoledne dělám přípravy, o víkendech dělám přípravy, vymýšlím a zařizuju exkurze, kina apod... dovolená neobsáhne celé prázdniny, musíme chodit marodit nebo si brát nepracené volno... atd. atd. :slight_smile:.... samozřejmě, polovinu věcí z toho dělat nemusím, ale to bych nebyla dobrá učitelka... taky učím proto, že mě to baví, ne proto, že "buduju kariéru" (aspoň ne tu finanční)

evena: příští měsíc budeš mít více a pak ještě více... já měla za první měsíc na PN 10 tis. a teď mám 12 a půl a když bude v květnu 31 dní, dostanu skoro 13
19. kvě 2009 v 15:00  • Odpověz
autor
pabli, ja jsem take mela 18tis. cistyho:(:(:( ale na cerno a to tady je v 90% mi prijde s kamoskou ted uplne stejne vychcali:( a tech 12tis. maji v obchodacich, v tech velkych centrech.
19. kvě 2009 v 15:03  • Odpověz
pipiii: nojo, to je hrozně blbý, ta práce načerno, to si člověk uvědomí, až pak, viď... ty nevýhody... podobně to mají 2 kamarádi, reálně vydělávají hodně, ale papírově minimum, nemůžou si pořídit kloudnou hypotéku, no nic...
19. kvě 2009 v 15:05  • Odpověz
autor
holky rikala jsme vam tu mrdu??? ja sjem v lednu odesla do jednoho kosmetickeho institutu a ono to uplne zkrachovalo, boze tam bych na tom byla jeste hur:(:(:(:(
19. kvě 2009 v 15:05  • Odpověz
tak to nevím, jestli můžeš během těch testů odejít, ale ono se ti asi po tom nebude moc chtít daleko trajdat...
19. kvě 2009 v 15:06  • Odpověz
autor
pabli, ja tam nastupovala s tim ze tam na cerno nejsem!:( napsali mi falesnou smlouvu! a nikde me neprihlasili, kdyz jsme onemocnela, tak mi neschopenku njikam neodeslali a me prisel dopis ze nejsem nikde prihlasena atd. tak me poslali do haje zpetne me prihlasili na soc. a zdrav ale jenom na 8 000 hrubeho:( a ja jsem uz byla tehotna...kokoti:(
19. kvě 2009 v 15:06  • Odpověz
pipiii: ach jo, to je neštěstí... v tomhle je dobrý být státní zaměstnanec, mám svý jistý...
19. kvě 2009 v 15:07  • Odpověz
autor
pabli, jsme smolar:grinning::grinning::grinning:
19. kvě 2009 v 15:07  • Odpověz
nemůžeš je zažalovat? Ale to by zas stálo peníze, viď...
19. kvě 2009 v 15:08  • Odpověz
autor
jj pabli, ja po rodicaku pujdu nekam pracovat klidne za 11tis. je mi to fuk, ale jenom pro tu smlouvu, abychom mohli mit hyposku atd. doufam ze v tu dobu manzel bude mit uplne jine cislo na vyplatnici nez ted.
19. kvě 2009 v 15:08  • Odpověz
autor
pabli, chtela jsme je zazalovat, ale ta smlouva byla neplatna. oni nmezi tim poslali papiry na soc a zdrav. ze jsem nebyla prihlasena protoze jsme u nich podnikala!!!! a ze jsmetam pracovala na procenat, ale jelikoz jsme prodelavala, tak jsme zpetne chtela zamenstnat!!:-X a meli to potvrzeny...ja jsem jenom cucela jako blazen.ja jsme tam nastupovala ze chci byt zamestnana, pac jsem vedela ze chci mimi atd.:( a mela jsme tam napsano 16.tisteho!:frowning2: joo jenomze pavli, soudi se s tam zamoznyma buzikama! ktery maji u rukou ty nejlepsi pravniky v CR, penez maji jako slupek:( atd....manzel to radsi nechel resit, u soudu bychom akorat prodelali za vydaje na pravnikovi:(
19. kvě 2009 v 15:12  • Odpověz
autor
boze pisu jak prase!:-X
19. kvě 2009 v 15:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.