• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
no přesně, dala bych si tolik věcí,co nemůžu, evena to zná...
23. čer 2009 ve 12:27  • Odpověz
no jde o to, zjistit, jak na co tvoje tělo bude reagovat, jaký a po čem ten cukr budeš mít....každopádně s tebou soucitím, ale zvládneš to.....ještěže už nám zbývají jen tři měsíce.....
23. čer 2009 ve 12:28  • Odpověz
jj, já vím, že jsou na to takový tabulky.....ty holky všechno váží a počítají na obsah sacharidů.....
23. čer 2009 ve 12:29  • Odpověz
on si to člověk neuvědomuje, dokud ho to nepotká, jak třeba i na blbej rohlík může mít strašnou chuť......
23. čer 2009 ve 12:30  • Odpověz
tyjo, my doma ani váhu nemáme... :confused:
23. čer 2009 ve 12:30  • Odpověz
danu tak já to teda mám volnější, můžu jíst ovoce kolik chci, ale musím se s těma sacharidama samozřejmě vlíst do té určité dávky, třeba melounu můžu sníst na posezení skoro kilo na svačinu /nebo 23 kila na oběd :grinning:/
já mám prostě jíst určitou dávku sacharidů v určitou dobu a jestli si vezmu jogurt s cukrem nebo koláček je jim jedno
taky sem na to čuměla jak píchlí kolo že můžu i sladkosti, dokonce i bonbony, sladké žvýkačky a slušenky s cukrem ... když sem se na to ptala tak mě řekla proč by ne, že cukr je i v pečivu, dokonce můžu píct a dát si kousek, prý je v jednom kousku zanedbatelný množství cukru, to od dr. z dia poradny moc nesedí :grinning: :grinning:
23. čer 2009 ve 12:33  • Odpověz
jéžiš melounu na oběd jen 2 kg :grinning:
23. čer 2009 ve 12:34  • Odpověz
evena: danu: to koukám, jak máte každá rozdílné instrukce! :confused:
23. čer 2009 ve 12:34  • Odpověz
je fakt, že třeba broskev mi přijde hrozně sladká... že bych asi volila spíš jablko nebo kiwi nebo hroznové víno nebo ten meloun, kde je spíš hodně vody... prý i jahod se může víc, že nezvyšujou tolik cukr...
23. čer 2009 ve 12:35  • Odpověz
pabli mi taky váhu nemáme, musím si jí dnes jít pučit

danu koliks dostala proužků do glukometru, já jen 10 a už mám 3 pryč, to je dost málo na to abych zjistila po čem mám zvýš. cukr a po čem ne, vím že holky těhu cukrovkářky si to musí kupovat a absolutně ani netučím kilik to stojí, prý na to pojišťovna nepřispívá
23. čer 2009 ve 12:37  • Odpověz
přesně tak jsem si myslela, že to je, jak říká evena....že máš počet sacharidů vždycky na to jedno jídlo, proto sleduješ podle těch tabulek, kolik jich co obsahuje.......samo, že se nemůžeš narvat pytlíkem bombónů, protože z toho bys nevyžila a když si dáš buchtu, tak je to třeba za tři chleby....nemám přesně představu...
23. čer 2009 ve 12:37  • Odpověz
ty proužky rozhodně nejsou levná záloežitost....myslím si, že balíček, kde jich může být tak třicet, stojí kolem pětikila, možná že i víc...jestli to ale pojišťovna nějak proplácí nebo ne, to netuším....
23. čer 2009 ve 12:40  • Odpověz
jsem teď koukala na tu tabulku sacharidů na tehotenskacukrovka.cz, a maji tam, ze vic sacharidu ma treba polotucne nez plnotucne mleko, stejne tak ma vic 30% eidam než 45% eidam... :confused:
23. čer 2009 ve 12:40  • Odpověz
stejně tak má tvaroh nízkotučný víc sacharidů než tvaroh tučný... :confused:
23. čer 2009 ve 12:43  • Odpověz
jo a taky ne v každé lékárně mají proužky do všech typů glukometrů....nejlepší je, když ten glukometr vezmeš sebou a ukážeš ho, dají ti přímo proužky do něho a při každým použití novýho balení těch proužků, se musí nakalibrovat...to by ti tam taky mohli udělat, když je poprosíš...
23. čer 2009 ve 12:46  • Odpověz
tak ta cena to je síla ... snad nemáš pravdu nebo mě klepne :angry:
hlavně že feťáci mají všechno nádobíčko aby si mohli píchat zadarmo :angry:
pabli tak to koukám, to sem netušila, ale mě bylo stejně řečeno že tučným věcem se má diabetik vyhýbat /netuším proč/ takže kupovta nízkotučné sýry, kvalitní salámy jako šumka atd.,
23. čer 2009 ve 12:54  • Odpověz
autor
ahojik, jsem zpet, no to teda bylo dopoledne, jela jsme na rehabilitaci, potiom pres celou prahu(1h) mhd(tramvaje, busy..) na Petriny, kde jsme driv bydleli a vyvzvedla jsme si moji kartu u byvale doktrorky, potom jsme jela nazpatky metrem. mela jsme na sobe mikinu, samozrejme na me nebylo opet videt ze jsme tehu, ale vsude jsme zabrala mista k sezeni:grinning: a prijdu domu a nasla jsem ve schrance papirek od postaka, tak letim jeste na postu a tam mi reknou ze se to zatim zpracovava a na poste to bude lezet dnes az po 17h:frowning2: je to urco to tehu tricko:frowning2: tak jsme si ho chtela vzit na tehu cviceni...a nic nooo....a ted jsme doma, mrtvoucka a hladova, jdu si udelat jahodovy knedliky.
23. čer 2009 ve 12:55  • Odpověz
tak to je sranda :grinning: sice můžu klidně sladké sušenky, ale ...
třeba polomáčená má půl jednotky a já si na svačinu mám třeba vzít jednoty dvě, takže si vezmu po třech hodinách od jídla 4 sušenky, to mě akorát rozdráždí chuťové buňky a pak mám do dalšího jídla další třeba 3 hodiny :grinning: to ani nestojí za ochutnání :grinning:
23. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz
pipiii kde pořád bereš jahody, vy je musíte pěstovat, jinak to není možný:grinning:....evena myslím si, že o moc levnější, než říkám, to nebude....chodily nám na odd., ale nemůžu si přesně vzpomenout, jakou na sobě měly nalepenou cenovku:slight_smile:
23. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz
tegga pozeptám se na to raději v lékárně, ale ceny se teda děsím, myslala sem že je to korunová položka, vždyť je to jen papírek že
23. čer 2009 ve 13:00  • Odpověz
evena-těch proužků mám 2 balení a dají mi další,až mi dojdou...platit to nebudu..
23. čer 2009 ve 13:02  • Odpověz
právě,já jsem milovník sladkého,takže trpim...a vzít si 1 sušenku,to by mě akorát nasralo!!! :grinning:
23. čer 2009 ve 13:03  • Odpověz
danuš: koupila jsi včera něco sobě a prckovi? :slight_smile:
23. čer 2009 ve 13:04  • Odpověz
autor
tegga, co blbnes???:grinning::grinning::grinning: kupovany johodovy mrazeny:grinning::grinning:
23. čer 2009 ve 13:05  • Odpověz
autor
danus, tak co? je ti lepe???myslim psychicky?:slight_smile: :wink:
23. čer 2009 ve 13:06  • Odpověz
danu tak to máš dobrý, já du do dia poradny v pondělí tak se na to zeptám jak to teda je, já to právě četla v té diskusi na koníkovi o diabetes že si to musí kupovat
musíme ty 3 měsíce vydržet
ty to máš horší v tom že musíš chodit na obědy a jíš v práci, to bych asi skloubit nedokázala
23. čer 2009 ve 13:10  • Odpověz
koupila jsem baleni 3 spacích overálků pro novorozeně-ty mi chyběly :slight_smile: jsou do zelena a sobě kotníčkové ponožky :slight_smile:
pipi-psychicky líp o moc než včera,ale při pomyšlení na povidlový koláč je mi do breku.. :frowning2: Dělám si kousek lososa a k tomu 2 brambory a zeleninu
23. čer 2009 ve 13:11  • Odpověz
evena-my bereme obědy ze školní jídelny,takže to je celkem ok
23. čer 2009 ve 13:12  • Odpověz
autor
danus, zkus si v tom najit neco zajimaveho, alepson na 3 mesice vypadnes z kazdodenniho kolotoce a trochu si tenzivot na chvili pozmenis:slight_smile: lososa bych si mooocinky dala!! mnam! jsme zvedava sama na sebe, a mela jsi vubec nejaky priznaky ty cukrovky???
23. čer 2009 ve 13:14  • Odpověz
no já uvidím, co mi řekne zítra do školy, to už by ty výsledky taky měla mít - po týdnu a půl :unamused:
23. čer 2009 ve 13:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.