• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
autor
juu, ja jsem bavlnena:grinning:
7. črc 2009 v 09:32  • Odpověz
autor
ty brdo, kde vsichni jste?:grinning:
7. črc 2009 v 11:08  • Odpověz
taky koukám, dnes to povídání nějak flákáte :grinning: :confused:
7. črc 2009 v 11:14  • Odpověz
Ahoj holky v rychlosti jdu vás pozdravit jsem teďka vstala a musím letět do města tak se tady zastavím na pokec, nebo spíš až na večer, ale to tady zase nidko nebude tak asi až zítra :grinning:
7. črc 2009 v 11:17  • Odpověz
Ahoj, byla jsem dnes v dia poradně. Hodnoty na lačno pořád OK i když dnes byla větší (po dietě) než minulý týden kdy jsem žádnou dietu nedržela :grinning: Mám se snažit udržovat hodnoty v mezích, ale nemám nic dramatizovat, občasné zahřešení prý neublíží :wink: Ale nemám to přehánět.

Jinak jsem ještě v práci, protože toho máme hodně. Jsem ráda, protože aspoň tolik nemyslím na jídlo :grinning: K obědu si dám lososa a brambory.
7. črc 2009 v 11:31  • Odpověz
Evena - já jsem docelav pohodě, jen budu za chvilku potřebovat nové baterky do váhy :grinning: :grinning:
A co ty? Cukr teda nekontroluješ? Glukometr máš pokažený? Používáš i papírky na měření cukru v moči? Já je dostala a mám se kontrolovat každé ráno.
7. črc 2009 v 11:41  • Odpověz
autor
http://pipiii.rajce.idnes.cz/Sumava_4.-6.7.2009/#P1070332.JPG

holky konecne tady jsou fotecky ze Sumavy
7. črc 2009 v 11:55  • Odpověz
winii obvikle jen na skok u tebe to ani jinka nejde :grinning:

pipii fotky super, tvůj umí pěkně fotit :slight_smile:

edit no jo, rozbitej, krám jeden :grinning: pěkně sem si s ním užila, několik dní mě to ukazovala neskutečný hodnoty jako 7.8 na lačno atd. byla sem ve stresu jako nikdy jindy že se mi to zkoršilo a už sem se viděla přinejmenším ležet někde v nemocnici a s ohroženým mimčem, fakt děs ...
normálně bych na to ani nepřišla, ale před týdnem sem si odebírala během dne 8x krev do zkumavek a to sem dávala do laborky, a zároveň s těma odběrama sem si zkoušela glukometrem a hodnoty mě vycházely příšerně vysoký ... z laborky ovšem výsledky šílený ... šíleně nízký, dr. mi vynadal do telefonu jak hrom, na lačno 3.5 a jinak po jídlech hodnoty 2-2.5, to je na to abych sebou někde sekla, počítám že mi vynadá i dr. zítra až mě uvidí že sem nejedla, no jo, trochu sem si ubírala protože mě to třeba jen po blbé broskvi vyskakovalo nahorů tak sem se nechtěla ládovat :grinning:
koukala sem že máš na den míň s jak já, je divný že to má každý jiný, podle čeho to berou, podle obličeje nebo co? :grinning: já mám na den 275 ale samo že to nesním, to bych se tím jídlem musela zadusit :grinning: naštěstí sem shodila jen kilo a tak se pořát držím a nehubnu takže dobrý
už si byla v té poradně pro roziková těhu?
7. črc 2009 ve 12:15  • Odpověz
edit a papírky na moč sem nedostala ale poptám se na ně, protže každá těhu cukrovkářka je má a já ne, co přesně se tím hlídá nevíš? já jen vím že jakési látky co ti tu cukrovku zhoršují nebo co, jinka ti hrozí prý kapačky, tak nevím :confused:
7. črc 2009 ve 12:18  • Odpověz
autor
even, diky moc za chvalu fotecek:grinning: neco jsme fotila i ja:grinning: take jsme se snazila:grinning:
7. črc 2009 ve 12:22  • Odpověz
čauvec holky! tady je dnes mrtvo :astonished: . já se teď vrátila z města a jdu si rychle udělat nějaký obídek, i když mě zatím vůbec nenapadá, co by to mělo být:slight_smile:....pipiii fotky pěkné, já mám šumavu strašně ráda....
7. črc 2009 ve 13:17  • Odpověz
čau holky,byli jsme na služebce v Kralupech...taky už nevim,jak si v autě sednout,záda bolí jak kdy,ale teď se začly přidávat žebra-auuuu, prcek se pěkně roztahuje,vetřelec se vším všudy :grinning:
pipi-krááásnýýý pupík!!!! Pěkně poskočil a jsi důkazem,že špičatý břicho neznamená kluka :grinning: moje bylo špičatý dlouho na začátku a teď je spíš zaoblený...foto mám,musím ho jen přidat
7. črc 2009 ve 14:47  • Odpověz
u nás je dusno na chcípnutí,ráno mi bylo na omdlení,spravilo to presso s mlíčkem....ale bolí mě břicho+ty žebra,sotva vylezu do schodů...
Teď začalo pršet a je trochu líp,ale pořád dusno. O víkendu jsme koupili nový koberec do půlky kuchyně (která slouží jako obýváček),tenhle víkend budem i malovat,tak pak nafotím výsledek..
7. črc 2009 ve 14:50  • Odpověz
evena-já ty papírky na moč taky nemám....
7. črc 2009 ve 14:58  • Odpověz
Ahoj holky!Já byla venku jen odpoledne a stačilo mi to! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hlídala se přítelovu 3 měsíční neteř,se pěkně zaučuju! :grinning:
7. črc 2009 v 15:04  • Odpověz
pěkně mi to uteklo a už jdu dom,tak se loučím :slight_smile:
7. črc 2009 v 15:28  • Odpověz
samozřejmě sem chtěla napsat dopoledne! :grinning:
7. črc 2009 v 15:41  • Odpověz
Ty papírky být nemusí když se měříte glukometrem. Je to něco jako navíc, já jsem glukometr nedostala, protože ho má taťka :slight_smile: Papírky se strkají do moči a ukážou když je v moči moc cukru nebo ketony. Nejlíp by to možná vysvětlila Tega, jako zdravotní sestra. Já jen vím jak se to nemá zabarvit :grinning:
Já mám těch 250g pro začátek, pokud bych byla moc OK tak můžu přidat na těch 275g sacharidu, ale to se rozhodne až po pár měřeních. No upřímně si myslím, že ta doktorka bere těhu cukrovku s hodnotama pod 10 po 2 hodinách jako bezpečnou :frowning2:
7. črc 2009 v 15:59  • Odpověz
edit co dr. to jiný názor, do teď to nějak nechápu ... to ti ho nedali kvůli tátovi, divný ... každý by přece měl mít svůj, už jen kvůli hygieně že se pícháš jehlou ..., co když ho bude potřebovat? některý dr. fakt nechápu :confused: :confused: kam ty vůbec chodíš, do Prostějova nebo taky do Olomika?
7. črc 2009 v 17:36  • Odpověz
myslela sem že ty ketony sou něco jinéhol že ty se zjišťují jen z moči a glukometr s tím nemá nic společného, že hladinu cukru můžeš mít dobrou, ale ty ketony ne a to je špatně, sem z toho jelen :confused:
7. črc 2009 v 17:38  • Odpověz
Jestli jsem to pochopila dobře, tak když mám zvášenou hladinu ketonu tak to znamená, že jim málo.
Jo já chodím do Prostějova. Tatka se měří málo kdy takže si jeho glukometr občas půjčím, jehlu vždycky dáme novou (pro jistotu :wink: ) No my hlavně bydlíme ve stejném baráku takže si ho můžeme přehazovat jak je libo.
Mám se změřit ráno nalačno a pak 2 hodiny po každém jídle, někdo se měři po hodině.
Je fakt děsný, že co doktor to názor a hlavně jiný přístup k věci.

Dnes jsem si dala k večeri zapečenou cuketu se špenátem (1 vejce a jen půl lžice mouky a strouhanky) s celozrnou bulkou. Bylo to moc dobré, manžel si libuje, že od té doby co jsem "cukrovkářka" tak častěji vařim, v podstatě každý den dělam teplou večeri, abych furt nejedla jen chleba s šunkou :grinning: :grinning:
7. črc 2009 v 19:05  • Odpověz
edit tak to sou na tom ti naši chlapi stejně :grinning: :grinning:
já nikdy moc nevařila, a když už tak nárazově když se mi chtělo a bavilo to, takže někdy týden v kuse, někdy třeba celý měsíc ne :grinning: mě nevadí si namazat chleba a bez teplýho se obejdu, ale díky cukrovce a jídlu tolikrát za den bych se z toho chleba a knekenbrotů na tisíc způsobů zbláznila, takže vařit musím ikdyž nechci :grinning:
začíná mi dost chybět ovoce a sem přežraná už jogurtů, někdy mi to leze krkem a jím je jen že musím a nemám nějaký jiný nápad co si dát ke svačině :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jíš musli? mě hrozně chutná tak si ho odvážím třeba do jogurtu tak je pak snesitelnější :slight_smile:
četla sem že sis kupovala přesnídávky a překvapili mě ty S :confused: já si taky udělala radost a koupila si je a doma sem zjistila že sem si koupila špatný, ty s cukrem tak mi jedna přesnídávka vyjde na 40 S a nemůžu si jí vzít ani na svačinu, tak mi budou ladem ležet v lednici a po porodu je zbodnu :grinning:
7. črc 2009 ve 20:00  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

pipiii: máš nádherné fotečky ze Šumavy :slight_smile:

jsem tu jen na skok, mám tu tu mamku na týden :slight_smile:
8. črc 2009 v 06:56  • Odpověz
jinak stále trpím nespavostí, vstávala jsem už v 5:30 (sama jsem se vzbudila), včera totéž, předevčírem taky
8. črc 2009 v 06:57  • Odpověz
Ahoj holky, už 3 dny mě hrozně bolí noha, jakoby zadek a stehno. Jakobych to tam měla skříplý. Chůze dost obtížná. Nevím co dělat, jestli si to můžu něčím namazat.
8. črc 2009 v 07:46  • Odpověz
Pabli - já zas trpím spavostí :slight_smile: Nechce se mi ráno vstávat do práce, nejraději bych se válela až do oběda, to ale nemůžu ani o víkendu protože musím do 8 snídat :grinning: :grinning: :grinning: Pozdravuj maminku!!

Evena - no ty přesnídávky obsahují sacharidu docela dost, těch 10g S má 100g a přesnidávka mám 180g. Takže se do toho vejde už jen maličká hrstička musli a mám sváču. Ale ony i ty neslazené přesnidávky chutnají božsky po cukru :grinning: Nedávám si ji moc často, ale na bílém jogurtu fakt furt být nemůž, navíc jsem ho začala jíst až teď.
Jen nechápu jak je možné, že včera jsem měla dvě hodiny po jídle cukr 5.1 (po večeri) a dnes nalačno 5. To mi to vůbec neklesá nebo co? Já vím, že do 5.5 nalačno je to normál, ale přijde mi divný že mám po dlouhé noci furt stejně.
8. črc 2009 v 07:49  • Odpověz
ahojky
evena- já si kupovala přesnídávky ve zdravé výživě,jsou neslazené, sacharidů tam je akorát na pokrytí sváči....z bílých jogurtů už mi taky hrabe...snídám bílý jogurt s ovesnýma vločkama a třeba nakrájenou nektarinkou...klasický müsli jsem jedla dřív,ale ty mi teď doktorka zakázala,že jsou slazený a je tam dost sušenýho ovoce..
8. črc 2009 v 08:06  • Odpověz
edit-já měla včera po večeři 6,1 a před večeří 6,6....ale vím,čím to je-měla jsem k svačině před večeří jabko a broskev...dneska budu dělat k večeři květákové placičky s bramborem,protože z chleba se šunkou nebo sýrem atd. mi už naskakuje kopřivka :unamused:
8. črc 2009 v 08:09  • Odpověz
Já mám musli bez ovoce, ale taky to střídám s ovesnýma vločkama. Já mám jogurt skoro ke každé dopolední svačině, protože je to jedno z mála co se nemusí nějak moc připravovat. Jen do něho dám trochu ovoce (nejlépe rybíz) a sváča je hotová :grinning:
8. črc 2009 v 08:10  • Odpověz
pabli-tím že vstávám v 5:30 nespavostí taky vůbec netrpím...ba naopak se nemůžu vyhrabat z pelechu a o víkendu spím do 9 :slight_smile: a pak i hodinku po obědě
8. črc 2009 v 08:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.