• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
autor
tak my monitor nekupujeme, ale u nas je to treba u klokanky, obleceni, odsavacky atd...:-/ na vsechno krouti ocima..:-/
14. črc 2009 v 11:33  • Odpověz
pipiii mělas kouknout i po normálních tričkách, já si kupuju M nebo když nejvíc, tak L.......mám to obta´žený kolum pupínu, ale vypadá to pěkně
14. črc 2009 v 11:34  • Odpověz
autor
tegga ja si koupila sukni! a pospichala jsme domu, apc budu strihat a musim jeste poklidit, vecer po tehu cvicu skocim jeste do New yorku takze jsme nechtekla kupovat neco zbytecne, mela jsme na sobe vse M normalni velikost, nic tehu, pac tak maji uz jenom podzimni veci a letni tehu veci nic. Ale proste mi zadna ta tunika nepadal, ja jsme chtela celou rudou, takze to tim bylo omezene:grinning:
14. črc 2009 v 11:42  • Odpověz
tak to jo:grinning:....rudých věcí jsem asi taky moc neviděla:slight_smile:.....já byla ve cvičení včera, bylo to opět super, ale už mě to nějak víc zmáhá, než dřív, asi tím vedrem:slight_smile:
14. črc 2009 v 11:44  • Odpověz
autor
tegga, no ja se tam tesim na kamosku:grinning: jsme tam 3 co si spolu povidame a vsechny cekame holcicku:slight_smile: ja jsme si vcera rikala ze se mi libi jmeno Marie, Maruška:slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: ale amalka uz je tak nejak hodne zazita u nas:slight_smile:
14. črc 2009 v 11:48  • Odpověz
pipiii amálka je hezčí :wink:
14. črc 2009 v 11:50  • Odpověz
nám teď budou ve ČT pouštět na kurzu video s porodem... mají přijít tatínci... :slight_smile:
14. črc 2009 v 11:57  • Odpověz
na to se moc netěším, až se začneme nějak víc bavit o porodu:grinning:
14. črc 2009 ve 12:00  • Odpověz
minule jsme se dozvěděli, že ten klistýr se dává v určitou dobu, že pak má hodně výhod při porodu, když se dá ve správnou chvíli, uvolní se prostor děloze, kontrakce zesílí a porod se urychlí... tím jsem tak nějak vyrozuměla, že kdybych si dala třeba ten yal gel ještě doma, tak je to nanic... nehledě na to, že nebudu vyprázdněná úplně... Pak si máme taky do porodu promyslet rodinnou anamnézu - a nejen z mé strany, ale i z manželovy strany, tj. my, rodiče, prarodiče, sourozenci a jejich nemoci, operace, neduhy... :slight_smile: tady se ta anamnéza sepisuje až při příjmu do porodnice...
14. črc 2009 ve 12:00  • Odpověz
taky říkala, že ten nástřih se dělá de facto u většiny prvorodiček, že jen u některých se nemusí... ukazovala nám různé polohy při kontrakcích a nacvičovali jsme 2 způsoby dýchání - na začátku u kontrakcí, a pak ke konci porodu... no a říkala nám o tlačení, že tlačit jako na velkou...

no, nevím jak vy, ale já si žádný porodní plán sepisovat nebudu... budu prostě souhlasit s tím, co mi v nemocnici nabídnou...

jinak nám taky říkala, že je lepší, když jsme dole předem oholené samy... ale jinak teda, že je to práce porodních asistentek... u nás teď mají v průměru 12 porodů denně
14. črc 2009 ve 12:04  • Odpověz
tegga: ten můj kurz je jen o porodu - tento týden bude 3. lekce, tím se dokončí ty porodnické otázky, příští týden pak poslední lekce, ta bude s dětskou sestrou o péči o novorozence
14. črc 2009 ve 12:04  • Odpověz
dávat si yal doma je podle mě taky blbost......moc nepoznáme, jestli rodíme nebo ne, může se stát, že dojedeme do porodnice a rodit budeme druhý den.....vezmu ho sebou a až mi řeknou, tak se budu vyprazdňovat........äť mě raděj nastřihnou, než aby se mi to tam nějak rozervalo :sweat_smile: .....a porodní plán taky žádný psát nebudu, nevím na co......my máme osm lekcí, začne to až v srpnu a první tři jsou o kojení a takových věcech, přesně si to celý nepamatuju.....
14. črc 2009 ve 12:09  • Odpověz
ahojky holky...tak já taky plán sestavovat nebudu...myslím že na nějaké body nebudu mět ani pomyšlení...

evena ten olej mám doma taky a zdá se mi na nic....
14. črc 2009 ve 12:18  • Odpověz
renu vychrupkaná :wink: :grinning:
14. črc 2009 ve 12:19  • Odpověz
já nebyla spinkat...
14. črc 2009 ve 12:19  • Odpověz
aha:grinning:
14. črc 2009 ve 12:22  • Odpověz
řešila jsem sádrokarton...a tak byla u sesrřenky na kafe...
14. črc 2009 ve 12:22  • Odpověz
já jdu na kávičku teď s kamoškou a asi si dám ještě nějakou mňamku.......a taky budu něco nakupovat prdísovi, už jsem mu nic nekoupila, ani nepamatuju:slight_smile:
14. črc 2009 ve 12:23  • Odpověz
jééé ty se mááš taky bych vyrazila... :slight_smile:
14. črc 2009 ve 12:25  • Odpověz
dojeď do Brna :wink:
14. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz
autor
u me kazdou chvili zazvoni sestrenka a ja nejak nestiham, teprve si delat obed:-X my se take bavime jenom o porodech, takze jako u pabli.vse o tlaceni atd., klystyr ja budu mit yall na recept za 34KC(v baleni jsou 2) privezu si ho do nemocnice a budu si ho zavadet az tam:slight_smile:ja klasicky nechci pac mam streva dost podrazdena a trpela jsme na problemy se strevy, tak chci co nejsetrnejsi, jinak nam taky rikali ze nemame odmitat cevkovani, ze zena se nemuze vyprazdnit a plny mocak zabranuje dalsimu postupu pri porodu, ze se rodicce potom krasne odlehci a neni to nijak bolestive, spise uleva.
14. črc 2009 ve 12:29  • Odpověz
Tegga - mám krém proti striim od Vichy a Biodermy a nepomohlo to. Ne, že bych měla břicho popraskané moc, ale i tak. Dědičné to možná je, ale ne v mém případě - mamka ani ségra na břiše nemají ani strijku :angry:

Porodní plán mám už sepsaný, jen pár bodů které jsou podle mého názoru důležité - mám to jen: Klystýr - ano, nástřih - jen pokud bude nutné, epiural - jen pokud je nutné, a že nechci žádné oxytociny (nevím jak se to píše) pokud bude porod probíhat normálně. No a taky tam mám napsanou rodinnou anamnézu, naše bydliště, rodná čísla, kdy jsem měla první menstruaci, kdy poslední apod. Není to dlouhé a mám to nachystané hlavně pro případa, že bych měla velké bolesti a nechtěla se bavit se sestrama :slight_smile: U nás se totiž všechno vypisuje až v okamžiku kdy přijedeš k porodu :wink:

A slavnostně jsem si koupila kojící polštár, našla jsem první který nemá dětské motivy :slight_smile:
14. črc 2009 ve 12:33  • Odpověz
edi..mamka nemá taky ani jednu... :angry: a já už začínám praskat... :frowning2:
14. črc 2009 ve 12:44  • Odpověz
oxytocin??co to je,??
14. črc 2009 ve 12:45  • Odpověz
renu tak tos mě moc nepotěšila, byl dost drahý :angry:

koukali ste na ty výzdoby dětských pokojů na min. stránce sem posílala odkazy
zdá se mi to dost levné na to kolik je tam zvířat, ty malé pěnové obrázky stojí v obchodech okolo 300,- a taky jich je ta tu cenu hrozně moc
14. črc 2009 ve 12:51  • Odpověz
Oxytocin - je hormon, který vyvolává porod. Tělo ho vyrábí samo no a taky je potřeba prostaglandyn a ten obsahují spermie, tak je prý dobré se asi měsíc před porodem 2x denně milovat s partnerem :grinning: CHudák můj se málem vyvrátil když to slyšel, prý na to bude potřebovat sexuální dovolenou :grinning: :grinning: :grinning:
No asi to vysvětluju jako blbec, Tegga to možná bude vědět líp.
14. črc 2009 ve 12:53  • Odpověz
edit cos měla dobrýho na oběd? potřebuju inspiraci na zítra, nějak mě dochází nápady
včera sem prubla krupici bez cukru tak dnes mám maso - kuřecí s rýží
14. črc 2009 ve 12:54  • Odpověz
jo dvakrát denně milovat měsíc před porodem s partnerem :sweat_smile: :sweat_smile: tak to je vtip ne?
14. črc 2009 ve 12:55  • Odpověz
Ty nalepovací obrázky jsou nádherné, ale žádná žirafa která by se mi hodila k postýlce :frowning2: takže to stejně budeme muset namalovat. Je fakt, že ta cena není tak hrozná.
14. črc 2009 ve 12:55  • Odpověz
Evena - to není vtip, to je rada od porodní asistentky :grinning: :grinning: Já jsem asi divná, protože já mám teď pořád chuť na sex, mohla bych se s manželem milovat klidně několikrát za den, všechny okolo jsou bez chuti do sexu a já to mám naopak :grinning:

Já si dala celozrnné těstoviny s mrkvičkou a parmezánem. Docela dobré, hlavně ten sýr má v sobě hodně vápníku, kterého se mi teď asi moc nedostává :wink:
14. črc 2009 ve 12:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.