• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
Tegga - upřímně moc nevím o čem mluvím, co se týče toho nástupu rovnou na rodičák, protože nikdo v mém okolí v takové situaci nebyl, ale už jsem to několikrát četla na netu :grinning: :grinning: Já to někde najdu.
15. črc 2009 v 09:28  • Odpověz
tak jo edit nastuduj, a´t můžeš být naše online poradna:grinning:
15. črc 2009 v 09:30  • Odpověz
Přesně - jak budeš končit mateřskou, tak zajdeš do práce (nebo pošleš dopis), že po ukončení mateřské žádáš o nástup na dovolenou a po jejim ukončení na rodičovskou dovolenou.
Když už jsi na rodičovské dovolené tak si dovču (na zotavenou) vybrat nemůžeš, jde to až po ukončení rodičáku, ale tam může bohužel dojít ke krácení.
A dovolenou za další rok? To záleží kolík dní v roce 2010 bude na mateřské, jestli aspoň 60 tak by jsi na dovču měla mít nárok.
15. črc 2009 v 09:31  • Odpověz
pipi-já to četla,ale už jsem zase pozapomněla podrobnosti.......tak aspoň, že máš v ruce smlouvu!!!Bylo by horší nemít vůbec nic
15. črc 2009 v 09:31  • Odpověz
Pipiii - je mi líto co se ti stalo, ale bohužel je to tak, že každý zaměstnanec musí mít v ruce smlouvu, pokud ji nemá a nebo ji podepíše zpětně tak má smůlu. Je to potom tvrzení proti tvrzení. Teď budeš muset bojovat se sociálkou o každou kačku :frowning2:
15. črc 2009 v 09:33  • Odpověz
autor
edith a nebo se na to vyprdnu a pujdu na urad prace, uz mam toho plny kecky!:-Xabych jezdila porad do Pribrami a zpatky, mnohem vice projezdim na benzinu:frowning2:
15. črc 2009 v 09:35  • Odpověz
no jo, ale oni mi právě řekli na mzdovce, že zároveň, jak budu pobírat rodičovskou, tak mi proplatí dovolenou.....
15. črc 2009 v 09:40  • Odpověz
a když bych vlastně byla v npvým roce na mateřské, pak si k tomu ještě vzala tu dovču, tak by mi to těch 60 dní dalo, takže bych pak na dovolenou měla nárok....
15. črc 2009 v 09:41  • Odpověz
Takže je to tak - 8 týdnu před termínem porodu nastoupíš na mateřskou a protože ji budeš mit nízkou tak ti bude OSSZ doplácet do těch a od porodu si zažádáš o rodičovskou dovolenou. VOlala jsem známé, dělala na sociálce a prý to tak normálně funguje :slight_smile:

Proč chceš jit na pracák? Udat zaměstnavatele? Nebo se nahlásit?
15. črc 2009 v 09:41  • Odpověz
Tegga - ono to tak jako je - dostáváš rodičák i dovču, ale nebere se to jako čerpání dovolené v termínu rodičovské dovol. :wink:
15. črc 2009 v 09:42  • Odpověz
autor
edith, ja to vim, presne to co jsi mi napsala:frowning2: ale me rekli ze mi musi vyplnit zamestnavatel papiry a ty mi on proste nepotvrdi... ja nevim jak to napsat, proste mi rekl at jdu do prdele a tim to haslo.
15. črc 2009 v 09:44  • Odpověz
Jenom bych chtěla upozornit, že ty zákony netvořím a možná bude vaše mzdová účetní dělat něco jinak nebo vám poradí něco jinak a i to může býtt dobře, ale nemusí :grinning: Netvrdím, že se nepletu, ale s tím co tady píšu jsem si jistá hlavně protože to tak už pár let dělám a prošla jsem si hodně kontrolama z OSSZ i ZP i prac. úřadu. :slight_smile:
15. črc 2009 v 09:44  • Odpověz
aha, takže mě nechtějí nijak ošidit jo:grinning:
15. črc 2009 v 09:46  • Odpověz
Pipii - to říct nemůžou, ze zákona ti musí vyplnit to co potřebuješ pro úřady. I když někdy za to můžou chtít nějaké peníze, zvláště pokud je to něco navíc. Tak to prostě řeš jen s OSSZ a oni si na něho došlápnou.
15. črc 2009 v 09:46  • Odpověz
přesně tak, oni to sice můžou říkat, ale vyplnit ti to stejně musí......pipiii dej je do černých ovcí a uvidíš, jak to půjde rychle:slight_smile:
15. črc 2009 v 09:47  • Odpověz
Tebe asi ošidit nechtějí, neboj.
BOhužel ale spousta firem radí matkam blbě, nebo spíš jen ve svůj prospěch.
15. črc 2009 v 09:47  • Odpověz
tak to je super:slight_smile:.....ale je dobrý, že to tady mám s kým probrat, oni jsou potvůrky a já jim taky moc nevěřím:grinning:
15. črc 2009 v 09:48  • Odpověz
autor
holky:frowning2: ach jo:frowning2: vim jak jsme to mela s tema penezma:frowning2: socialka jim poslala papiry a 3 mesice se na to v praci ani nepodivali, potom mi soc volala, at jim dam na ne tel. a zavolali jim a oni ze o nicem nevi, a poslali to spatne vyplnene, to se uz socialka nastvala a urgovala je a me volala ta pani ze socialky ze me uprimne jako tehotnou lituje:frowning2: ze komunikace s nimi neni zadna...jejich ucetni je 99% dni z mesice v zahranici:frowning2:
15. črc 2009 v 09:56  • Odpověz
Ahoj holky co nového tady, nám nešel včera net, pač nám tu dělali novou síť to bylo hrozný celej den bez netu :sweat_smile: :grinning:
15. črc 2009 v 10:20  • Odpověz
autor
ahojik winii, tady ani nic noveho:grinning:

jsem zvedava az zavolaji z tech kocaru dneska:-X teda snad vubec zavolaji:-/
15. črc 2009 v 10:22  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

koukám, že zas řešíte peníze... já už jsem nějakou dobu vzhůru, zajedu si do lékárny pro těhu vitamíny, už mi došly...
15. črc 2009 v 10:26  • Odpověz
pipii já jen jestli jsem neprošivihla něco zajímavého :grinning: , tak ať už vám dorazí ten váš kočárek, já už se na ten náš taky nemůžu dočkat

včera u nás byl výprodej z loany tak jsem nakoupila mikinku a dupačky, já toho mám teďka tolik vůbec se mi nechce nic fotit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
15. črc 2009 v 10:37  • Odpověz
u nás je dneska zataženo, ale pěkně dusno asi přijdou bouřky
15. črc 2009 v 10:38  • Odpověz
autor
noo to se mas na co tesit:grinning: my tady mame bourky uz od noci s destem, vetrem..fakt krasa:grinning:
15. črc 2009 v 10:43  • Odpověz
Pipii - to asi do Prahy došel ten náš včerejší uragán :slight_smile: Nám ten vítr urval velkou větev u meruňky, kroupy mi trochu potloukly auto a na půdě jsem se mohla sprchovat :grinning: Ale teď máme krásně, já se loučím jdu se ségrou na oběd, teda nejdřív jdu poklidit zahradu, protože kousky houpačky máme až u sousedů.
15. črc 2009 v 11:05  • Odpověz
Já čekám na bouřku jak na smilování, aby se trošku pročistil vzduch. Dnes mi dovezou od známé přebalovák, ale budu ho muset trošku zrenovovat, protože je prý odřená tapeta. Takže jsem zvědavá.
15. črc 2009 v 11:07  • Odpověz
15. črc 2009 v 11:14  • Odpověz
tegga - tak dobrý,ani mě doktorka neseřvala,naopak se omluvila,že mi to neřekla :slight_smile: jinak tu krev jsem měla 3,7 i když jsem byla najedená,takže paráda....
pipi-pěkný pupík,špičateček :slight_smile:
makka- u nás poprchává od rána,je to moc příjemný oproti včerejšku...
15. črc 2009 v 11:37  • Odpověz
danu ještě aby tě sprdla........hodnota parádní, super :wink:
já mám vysmejčený celý byt, ale jsem totálně splavená...jednu chvilku jsem tady pobíhala s hadrou i polonahá, už se to fakt nedalo:grinning:
15. črc 2009 v 11:39  • Odpověz
autor
u nas se vyjasnuje:slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. črc 2009 v 11:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.