• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
tegga: já jsem právě ráda, že mi bude ten kurz příští týden končit - měl 4 lekce - 1 h každý týden. Ale o moc chytřejší nejsem, většinu info jsem měla stejně předem z netu...
17. črc 2009 ve 12:41  • Odpověz
pabli jj to je ta mastička, už si je semtam mažu a mám je takové hebší :grinning:

makka jo to je možný že 225, já mám podobně
ta flora cz je super věc podle ní taky jedu
máš rozepsaný dávky sacharidů na jednotlivý porce?
taky je důlkežitý jíst po 2.15 - 3 h

třeba já mám na snídani 40-50 S
svačina 20-30 S
oběd 60 S
svačina 20-30 S
večeře velká 60 S
večeře malá 20 S

na snídaně a svačiny jím většinou jogurty (doporučuji koupit ty bílé od Activie mají hodně g a málo S takže zasytí), do toho ovoce a musli, nebo si dám chleba /nebo knekenbrot/ s něčím - s máslem, sýrem nebo šunkou /ty nemají žádné S a počítáš do přídělu jen chleba nebo knekenbrot/
na oběd brambory max. 200 g /to je 30 g S/ + maso neobalované + zelenina
nebo - rýže jen 140 g, těstovin 160 g, chleba 80 g, houskový knedlík 110 g, bramborový 140 g
obalovaným věcem se spíš vyhýbám protože můžeš pak sníst jen málo brambor atd
17. črc 2009 ve 12:44  • Odpověz
protože třeba řízek díky trojobalu má 30 g S
zkus si vypasat podle těch tanulek na flora cz co jíš já to taky udělala a mám trochu přehled
ale v podstatě jím pořát to samé a leze to krkem :angry:
17. črc 2009 ve 12:46  • Odpověz
EVENA - tak ty dávky mám skoro stejné, jen snídaně je 35 S. Půjdu s manžílkem nakoupit a dokoupím si některé suroviny, abych měla co jíst. Moc děkuji za ten jídelníček, aspoň se mám od čeho odpíchnout. Nemám moc ráda změny, už vůbec ohledně jídla. Nikdy jsem žádnou dietu nedržela, ale prcek je motivace a pro něho i pro sebe to udělám. Vůbec mi to neuškodí a třeba mi to bude vyhovovat a budu se té diety držet i po porodu.
17. črc 2009 ve 12:48  • Odpověz
teeeda holky, vůbec vám nezávidím....už tak mám problém vymýšlet, co vařit....i když, aspoň tolik nenaberet :wink:
17. črc 2009 ve 12:50  • Odpověz
teeeda holky, vůbec vám nezávidím....už tak mám problém vymýšlet, co vařit....i když, aspoň tolik nenaberete :wink:
17. črc 2009 ve 12:50  • Odpověz
jsem se rozepsala:grinning:
17. črc 2009 ve 12:51  • Odpověz
tegga: ale už se fakt opakuješ :grinning: :grinning:
17. črc 2009 ve 12:54  • Odpověz
makka poslala sem ti do IP :slight_smile:
tím měřením zjoistíš po čem se ti to zvedá a co jíst můžeš, bohužel to třeba neznamená to jak sem si myslela na začátku že třeba můžu na snídani sníst 40 g S tak sem si naložila podle tabulek 1200 g melouna, do přídělu s sem se sice vlezla, ale cukr mi po té velké dávce ovoce vyskočil skoro na 10 :angry: někteří dr. doporučjí dokonce se ovoci vyhýbat a jíst jen zeleninu, jenže já prostě bez ovoce nemůžu a teď v těhu je to blbý, máš jíst vitamíny a nemůžeš ovoce ... :angry: :angry:
17. črc 2009 ve 12:56  • Odpověz
Makka - já jsem taky měla 225g sacharidu, ale když jsem jich jedla jen tolik tak jsem měla ketony v moči (to je prý z hladovění), takže teď mám 250g sacharidů.
Na snidani nemůžu nic mléčného, protože mi pak letí cukr nahoru, takže já jogurty jen svačím a nebo dávám ke druhé večeři.
Já naopak jím obalované věci docela často, protože 200g brambor ani nesním, raději si dám víc kalamaru v těstičku (ale nic nesmažím na oleji jen v troubě).
Ještě je důležité dodržovat nejen sacharidy, ale i kcal - to by mělo být v rozmezí 9000-10000, aby jsi náhodou nejedla málo nebo zase naopak moc. Díky kalkulačce na Florě je to počítání v poho. Na to odvažování si rychle zvykneš. Já mám problém s tou pravidelností, protože si musím hlídat abych nehladovala dlouho, takže když někam jdu tak si beru malou sváčů. :grinning:
17. črc 2009 ve 13:02  • Odpověz
Přesně - moje mudr. mi meloun skoro zakázala, můžu ho max 200g. Je tam moc cukru. Ale každý reaguje na jiné potraviny jinak. Někomu dělá dobře pečivo a někomu zas ne. Já už jsem zjistila, že nemůžu ty mléčné výrobky ráno a k večeři nemůžu rýži.

Já se měřím taky obden nebo jednou za 3 dny, myslím že to stačí. Když se dodržuje ten režim, tak je to jen takové kontrolní měření.
17. črc 2009 ve 13:04  • Odpověz
náhodou pabli, pokaždý je ta věta trošku jiná, v jedné je překlep a v druhé ne:grinning:... ale nějak mi to tady blbne
17. črc 2009 ve 14:17  • Odpověz
EVENA - jsi zlatá, moc děkuji.
Holky právě jsem se vrátila z nákupu, kde jsem byla i s manžílkem (díky bohu). Musím vám říct, co se mi stalo. Měli jsme s manžílkem sraz na zastávce, on měl přijet z druhé strany, takže jsem tam musela čekat cca 5 min. Jenže co se nestalo. Začalo mi být dost špatně a brnělo mě celé tělo. Vím, že se mi tohle jednou stalo, když jsem vylezl z horké vany. Popostoupila jsem kousek do stínu a opřela se o strom. Jenže to nepomáhalo. Nikde nebyla ani lavička, kam bych si sedla, takže buď byl k mání obrubník do silnice nebo popojít kousek dál a opřít se o lampu. Bohužel jsem se nemohla ani hnout a modlila se, ať už přijede manžel. Zkoušela jsem se napít,ale bez významu. Dokonce kolem mě projela sanitka, měla jsem nutkání na ně mávnout, ale to už dorazil manžel. Koukal na mě, co tam dělám. Omotávala jsem se jak had kolem stromu. Takže jsem se o něj opřela a rozdýchávala to. Pak se mi udělalo dobře. Díkybohu, v obchodě bylo krásně chladno. Takže už vím, že nesmím nikam v tomhle vedru sama, už je to opravdu hodně náročný.
17. črc 2009 ve 14:28  • Odpověz
Makka -opatrně, to vedro je fakt děsný a tělo s těhu cukrovkou může reagovat ještě jinak. Já když nejím po těch 3-4 hodinách tak se mi klepou ruce a potím se jak dveře od chlívka. A taky je nutné hodně pít (Myslím vodu i když mnohem raději bych si dala spoň viný střik :wink: )
Teplo, těhotenství a ta blbá cukrovka jsou asi pro tělo velký zápřah. Ale už jen necelé 3 měsíce!!! :grinning:
17. črc 2009 v 16:03  • Odpověz
Holky, kde jste?
17. črc 2009 v 18:42  • Odpověz
makka: šetři se!!!!!!! a nechoď radši nikam sama :wink:

dobré ráno, holky :slight_smile:

tak kterápak tu se mnou dneska budete? Mi odjel přítel na víkend na kamarádovy narozky, tak tu budu sama... Původně jsem měla jet taky, ale je to na chatě, kde není ani voda, budou spát venku ve stanu (zrovna, když se ochladilo)... já bych mohla leda na nafukovačce uvnitř chajdy... taaak se mi tam nechtělo...Tak hlavně aby se vrátil zítra OK :slight_smile:
18. črc 2009 v 08:26  • Odpověz
autor
kuk:slight_smile: spinkate?:slight_smile:
18. črc 2009 v 09:20  • Odpověz
18. črc 2009 ve 12:40  • Odpověz
Ahoj Pipii, pokojíček je nádherný. Náš prcek zatím takový mít nebude, bude s námi v ložnici a pokojíček zatím nebude, protože tam budou probíhat stavební úpravy.
18. črc 2009 ve 12:49  • Odpověz
autor
makka, tohle je take u nas v loznici:slight_smile: mame jen 2 pokoje:slight_smile:hned velde detske postlyky je nase velika postel:slight_smile:
18. črc 2009 ve 13:16  • Odpověz
Tak to mi máme v dolní části baráčku, ložnici, obyvák, kuchyň s jídelnou a záchod a koupelnu. Všechny místnosti jsou dost malé, takže musíme hodně přemýšlet a přerovnávat kam co dáme. Pokojíčky budou ve vrchní části domu, ale bude potřeba rekonstrukce. Veliké plus je, že to budou 2 velikánské pokojíčky.
18. črc 2009 ve 13:27  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
pipi-krásný koutek pro Amálku
18. črc 2009 ve 13:50  • Odpověz
makka-tak koukám,že máš taky cukrovku :frowning2: ty stavy na omdlení jsem měla taky,nesmím být bez jídla dýl jak 3hodiny....a dodržovat pitný režim....nějak to vydržíme,co bysme pro naše zlatíčka neudělaly.....vyhýbej se banánům,po těch ten cukr fakt lítá...já meloun můžu,je v něm jen 4 g sacharidů na 100 g, dám si ho třeba ke svačině 300 g a v pohodě...pořád mám v lednici rajčata,kedlubny,okurky a papriku...těch můžem hodně :slight_smile: z ovoce jim hodně nektarinky a ten meloun..hrušku nebo jablko si dám třeba jen 1/2 - tam už je cukru dost...hodně mě zlobí nízký tlak,mám 90/50. Takže si dělám 1x denně silnější kávu s polotuč.mlékem....
18. črc 2009 ve 14:02  • Odpověz
ahojte :slight_smile:
pipii super koutek pro Amálku :slight_smile:
včera sme konečně dodělali postýlku a dnes jí přítel složil, vypadá najednou jako nová, škoda že mě nenapadlo si jí vyfotit v jakém byla stavu když sme si jí dovezli, o to byste si neopřeli ani kolo :grinning: prostě děs, 40 let stará a naposledy v tom bylo dítě před 35 rokama :grinning: navíc se jedna noha musela dodělávat protože byla komplet sežraná od červotoče
od zítra budeme opravovat postýlku druhou menší, ta je poměrně zachovalá po 30 ti letech :grinning: takže se jen ošmirgluje lak a nalakuje znovu, barvu dávat nebudeme protože je to moc zdlouhavý

nevím jestli sem vám to psala, sestra mě doporučila si koupit do porodnice plíny fixies 1 prý mají výřez pro pupík
18. črc 2009 v 17:17  • Odpověz
evena: ahoj, my plínky v porodnici mít budeme, ale jinak to pak mají ještě ty Háppy taky: http://www.happy-cz.cz/content/Folder.2007-01-10.4539/Folder.2007-01-11.2441/Folder.2007-01-11.2659.. takže kdybych se rozhodla rodit jinde, zvolím asi ty...
18. črc 2009 v 17:21  • Odpověz
u nás tak hnusně leje ... a to deme večer na bečku tak snad se to počasí trochu umoudří
už se těším na makrelky ty i jako cukrovkářka můžu neomezeně protože nemají S :grinning: takže se po dlouhé době nažeru k prasknutí :grinning:
18. črc 2009 v 17:22  • Odpověz
tady lilo celý den, teď konečně asi 2 hodinky neprší
18. črc 2009 v 17:23  • Odpověz
u nás v porodnici není nic zadarmo, ani ty blbé vložky, jen prý dostaneš jakési reklamní předměty stylu plyšák s nápisem VZP atd :sweat_smile:
18. črc 2009 v 17:25  • Odpověz
musém příští týden něco zase pokoupit když teď má být delší dobu prý hnusně ať se nepařím v těch vedrech, třeba se mi povede dokoupit všechno co mi chybí, bylo by to fajn, ale mám ještě asi 20 položek
18. črc 2009 v 17:26  • Odpověz
tady sice na tu čb porodnici nadávají - někteří... tatínek tu nemůže být celou dobu u porodu, až od těch 3,5 cm otevření... (z důvodu prostoru a kapacity nemocnice), ale na druhou stranu zas jsou tady kapacity doktoři, hodně dobré neonatologické centrum, pleny pro děti zdarma, vložky zdarma, půjčí i župan a košili, vše pro děti zdarma - včetně oblečení, zavinovaček, dek... do Č. Krumlova bych si musela vzít vlastní vložky, pleny na dítě, vlhčené ubrousky, deku na miminko
18. črc 2009 v 17:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.