• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
pipi-já měla výhodu,že jsem těch oblečků měla od kámošky hodně (+ svoje nové) , přidala jsem třeba pár svých triček a spodní prádlo a byla plná pračka...a s plyšovýma kombinézkama jsem vyprala i mikroplyšovou deku a hebkou larisu do kočárku...to taky hned zaplnilo pračku...
20. črc 2009 ve 13:07  • Odpověz
až přijde ta sada do kočárku,tak to vyperu s mantinelem,kapsářem a zavinovačkou...jsou to podobné barvy a materiál,tak snad nezapustí..jinak mě klepne
20. črc 2009 ve 13:09  • Odpověz
Ahoj holky, právě jsem se vrátila z města, kde jsem byla se švagrovou a kámoškou. Zašly jsme do kavárny, kde je dětský koutek, takže si tam mohli děti hrát. Pak jsem malému dokoupila nůžtičky na nehty, hřebínek a fotbalistický ponožečky. Jinak, co se týče dietky, tak to až tak nehrotím. Nejvíc co jsem naměřila bylo 6,9. Nejím prostě sladký a slaný pečivo, jím častěji a hlavně jsem začala dodržovat pitný režim. Mám pořád u sebe 0,5l flašku s vodou, kterou doplňuji. Co se týče nevolností a natékání noh, tak to byl mohla vyprávět. Včera jsem si dala trošku roštěné s rýži a pak jsem to půl hodiny vydejchávala, aby to v tom žaludku zůstalo :slight_smile: A lezu jak lemra, třeba když dlouho sedím nebo ležím, docela se musím rozhýbávat. Dost mě trápí spánek, chodím spát v 22 hod. a zaberu tak za 2 hod. Ráno jsem vzhůru už před 6 hod.
20. črc 2009 ve 13:09  • Odpověz
DANUSCH - na tu únavu mi hodně pomáhá pít, pít, pít. Taky jsem na ni dost trpěla. Jo, a už mám skoro vše vyprané a vyžehlené. Včera jsem si "užívala" 3 hod. u žehlícího prkna :unamused:
20. črc 2009 ve 13:11  • Odpověz
autor
tak ja mantinel a kapsar fakt prat nebudu, stejne tak i nebesa:-O
20. črc 2009 ve 13:12  • Odpověz
pipiii: já prala taky v tekutým noritu... prala jsem zelené, tmavě modré, světle modré a bílé.. pokud některá barva vybočovala, tak jsem to pak přeprala jen v ruce - např. jasně zelené punčocháčky (které se navíc mají prát jen na 30)... jinak všechno na 40... prala jsem dohromady i třeba peřinku a plštářek do postýlky + mimi oblečení bílé... jediné, co jsem neprala, byl zimní fusak... jinak opravdu jen podle barev... bylo jedno, jestli chlupaté nebo bavlněné nebo s podšívkou...
20. črc 2009 ve 13:23  • Odpověz
pipi-to já 100% budu, než se to dostane k zákazníkovi,tak to projde spoustou rukou a míst.....ten kapsář dejme tomu,že je z venku postýlky,ale mantinel bude mít u hlavičky...nebesa nechci kvůli prachu
20. črc 2009 ve 13:24  • Odpověz
mantinel jsem vyprala taky, normálně jsem ho vytáhla z pračky ve stejným stavu... navíc hodně rychle uschnul, ani nebyl nijak pomačkaný
20. črc 2009 ve 13:24  • Odpověz
makka-je fakt,že dneska piju nějak bídně...bude to tím... :unamused:
20. črc 2009 ve 13:25  • Odpověz
edit-taky si chci udělat ovoce se šlehačkou,musím koupit smetanu a ušlehám si jí... :grinning: posypat kokosem nebo oříšky..ulítávám těď na mandlích a vlašákách
20. črc 2009 ve 13:28  • Odpověz
makka-zkus meduňkový čaj,mě se po něm spí skvěle....
20. črc 2009 ve 13:29  • Odpověz
autor
neee, me neukecate, ja to prat nebudu:grinning: ja mam rada vse jako nove:grinning: a vse v pracce znicim:grinning: ani na sebe neberu nove veci-nikdy me to ani nenapadlo, mam to rada jenom do 1. vyprani:grinning:
20. črc 2009 ve 13:29  • Odpověz
autor
http://www.stream.cz/video/5/296430-blondyna-vari-kureci-vyvar

kdo to nevidel, neni clovekem, holky ja se pochcala smichy!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. črc 2009 ve 13:39  • Odpověz
Pipii - fakt hustýýýýýýýýýýýýý :slight_smile: :grinning:
20. črc 2009 ve 14:01  • Odpověz
pipiii: super :grinning: :grinning: :grinning:
20. črc 2009 ve 14:24  • Odpověz
Danuš tak 3.9 jsem teda snad ještě nikdy neměla :slight_smile:
Jo ovoce+šlehačka+oříšky=božské jídlo :wink:

Mantinel a nebesa (ty budu mít jen pár dní ze začátku, aby malá vypadala krásně když se na ni všichni budou chodit koukat, pak to sundám protože je to jen lapač prachu) prát budu, přece jen bůhví kde to leželo. Už jsem si koupila 4 balení lovely do zásoby. Tento víkend konečně definitivně rozdělím oblečení po neteři a příští týden začnu prát a žehlit.
20. črc 2009 ve 14:32  • Odpověz
pipi-tady v práci se mi sekaj videa,tak na to mrknu doma :wink:
za hodinku jdu dom,ještě se stavim nakoupit, už se těšim,až si udělám to ovoce se šlehajdou.K véče udělám zeleninový salát s kuřecími kousky :slight_smile:
20. črc 2009 ve 14:33  • Odpověz
edit-já i 3,6 nalačno nebo před obědem...už jsem rozhodnutá,že některý návyky si nechám i po porodu,i když budu bez cukrovky....kávu s mlékem už sladit nebudu...celkově to nebudu s cukrem přehánět...samozřejmě se těšim na luxusní marcipánovo-ovocný dort od nás z cukrárny,ale něco z té diety si ponechám...
20. črc 2009 ve 14:39  • Odpověz
danu tak to by bylo super kdyby mi z těch návyků něco zůstalo, hlavně ta pravidelnost v jídle, před cukrovkou sem jedla naprosto příšerně, snad se po porodu nerozežeru :grinning:
taky by nebylo špatný na to naučit dítě, když vidím synovce jak a čím se ládujou tak to je hrůza, na svačiny žádnej chleba a něco k tomu, jen sladké koláčky nebo kokyna, navíc nechtějí maso protože jim nechutná a nad vším ohrnujou rypáky tak se jim vaří samý sladký jako žemlovky, palačinky, nebo smažený obalovaný věci ... taky podle toho vypadají jejich zuby, to ste ještě neviděli, hned jak jim vyrostli tak jim některé zešedli a uhnili, pak vypadali a zůstali jim tak takové černé kořínky, ten jeden už má některý zuby druhý a tak žluté ste v životě žádná neviděla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
20. črc 2009 ve 14:52  • Odpověz
na oběd sem si dala pizzu tak sem zvědavá na měření ... aby ta hodnota semnou nesekla :slight_smile:
20. črc 2009 ve 14:54  • Odpověz
evena-pro prcka bych 100% chtěla zdravou stravu, do 6.měsíce jen kojit, pak postupné příkrmy,žádná sůl,cukr, pečivo až od 1 roka, kravské mléko od 3 let nejdřív. Místo sladkostí ovoce,rozinky atd...max.dětské piškoty a cereální sušenky pro děti....manža je taky pro,problém bude s tchýní,ale musíme jí to vtlouct do hlavy a jestli to poruší,tak nebude malýho hlídat ani vteřinu.Můj táta je taky dost na sladký a neumí si nic odpeřít,ale toho pohlídá moje mamka :grinning: ,aby Ondráška necpal Kinder vajíčkama atd..
20. črc 2009 ve 14:59  • Odpověz
evena-pizzy se bojim,je to hafo těsta...jako pečivo...a když je bílýho pečiva povoleno cca 100 g najednou...hmmm
20. črc 2009 v 15:00  • Odpověz
evena-takže tvoje rozhodnutí je myslím super, jak pro tvojí stravu,tak pro prcka...a budeš se sebou spokojená a snadněji shodíš po porodu....já si to od toho taky slibuju :wink: Já tou stravou u prcka chci taky předejít alergiím,já mám alergie dost,v těhu se to o moc zlepšilo....
20. črc 2009 v 15:03  • Odpověz
Já chci u této krásné diety taky zůstat i po porodu, ale nevím jak dlouho mi to rozhodnutí vydrží :wink:
Evena - pizzu jsem taky ještě neriskla, protože bych si ji mohla dát asi 1/4 a to by mi nestačilo :grinning:

Z Anglie jsem si přivezla super knížku o výživě děti, přesně splňuje moje představy o tom co chci mimi dávat. S tchýni bude problém, ona taky vyrostla v tom, že pro dítě jsou nejlepší buchty a palačinky.
20. črc 2009 v 17:26  • Odpověz
Já nevím holky, ale nechci malému odpírat takové dobrůtky a myslím si, že každé dítě by mělo palačinky nebo buchty ochutnat. Vyjímkou jsou nějaké zdravotní problémy.
20. črc 2009 v 18:56  • Odpověz
21. črc 2009 v 07:21  • Odpověz
Taky si myslím, že pro dítě je nejlepší stravování ve stylu "všeho s mírou"... vidím to u některých dětiček, kterým mámy odpíraly klasické sladkosti... ty děti pak, jakmile byla máma z dohledu, se na sladké úplně vrhaly... chtěly prostě ty tyčinky a čokoládičky, které jedí jejich vrstevníci... Zavedla bych třeba pravidlo, že po večeři už se nic dalšího nejí (např. sladké, brambůrky a tak), ale jinak třeba jednou za čas k jogurtu ke svačině malou čokoládovu tyčinku, proč ne...

Pokud se dětem odpírá sladké se slovy: "To nemůžeš, byl bys tlustý." - mívá (ne vždy, ale stává se) to následek ten, že dítě bude tíhnout k anorexii apod... Pokud se jim odpírá sladké se slovy: "To nemůžeš, to není zdravé." - jakmile bude mít nejmenší příležitost, a bude bez "dohledu", hned se na sladké vrhne... S tím už nějaké zkušenosti mám - u příbuzných, známých... Jedné známé třeba zakazuje manžel, aby dávala holčičce sladkosti... takže jí je nedává, pak přijdu na návštěvu, přinesu polomáčené piškoty a holčička se po nich doslova vrhá se slovy: "Maminko, prosiiiiiiiim, můžu aspoň jeden."... Ta známá sama sladké miluje, malá to má zřejmě po ní... :slight_smile: Jde to samozřejmě nahradit sušeným ovocem a různými zdravými sušenkami, ale co naplat, když dítko pak vidí ve školce, ve škole své vrstevníky s kinder, mars, twix...

Nejlepší je asi ta zlatá střední cesta - všeho s mírou - dát dítěti občas tradiční sladkost, zajít s ním do KFC, ale na druhou stranu taky podporovat a rozvíjet jeho sportovní aktivity.
21. črc 2009 v 07:32  • Odpověz
Ovšem u těch nejmenších dětí - cca do 3 let - kde to můžeme ještě hodně ovlivnit, tak bych to sladké taky hodně omezila, dávala víc ovoce a zeleniny, ale pokud od někoho něco dostane, tak bych mu to neodpírala... Stejně tak, když si koupím já sušenky, proč je nedat i dítěti...
21. črc 2009 v 07:35  • Odpověz
A jeden příklad za všechny - já měla vždycky sklon k tloušce, stejně tak mamka a ségra - holt máme rády sladké :slight_smile:... kolem mé puberty jsem objevila kouzlo racionální stravy, začala chodit do "zdravé výživy", doma jsme začali kupovat k večerním televiz. pořadům musli tyčinky (ne že by byly tak zdravé, zvlášť večer), sušené ovoce apod. ... začala jsem jíst různé suchary, začala jsem v každé volné chvíli cvičit... no a skončilo to tím, že jsem měla po nějaké době cca 43 kilo a jistý náběh na anorexii... jen díky péči rodičů jsem časem zmoudřela a vše se upravilo... A to mi nebylo třeba 15, ale 17-18... Člověk by měl být veden k tomu, aby byl se sebou spokojený, se svým tělem, kondicí, aby si nemusel nic odpírat (pokud to zdravotní stav dovolí), a přitom vypadal dobře - a u každého je ta míra "vypadat dobře" jiná...
21. črc 2009 v 07:41  • Odpověz
No a tímto končím svou ranní přednášku :grinning: :grinning: :grinning:
21. črc 2009 v 07:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.