• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
Ahoj Pabli dnes jsem si trošičku přispala, což je u mě obdivuhodné. Předně k tvému pupíčku,je pěknoučký :slight_smile: Jak si menší, tak je víc vidět. Mě včera ženský v práci říkaly, že ho nemám ještě tak velký. Což nevím, jestli mě má uklidnit nebo se obávat. Jinak ohledně té stravy mám stejný názor, ty děti si stejně k tomu nezdravému někde cestu najdou a určitě i my jsme na nezdravých věcech vyrostly a pak v dospělosti jsme se rozhodly, kam naše cesta povede. Všechno se dá ovlivnit. Pochybuji, že by naše maminky nedávaly našim dětem něco nezdravého. Moc se mi nelíbí mekdonaldy a KFC, jak se tam ty děti cpou těma hranolkama.
21. črc 2009 v 07:46  • Odpověz
Jinak mám pocit, že naše diskuze dost opadají. Chápu víkendy, ale během týdne :unamused:
21. črc 2009 v 07:46  • Odpověz
makka: ahoj, to víš, jak jsem malá, tak se na mně ten Vítek neschová :slight_smile:... a diskuze opadá, asi jak jsou prázdniny taky :slight_smile:... A já mám kolikrát dny, kdy se mi nechce nic, ani sedět u PC... :slight_smile:... dneska jsem naopak vstávala brzy, už v 6:00 h... Šla jsem na WC, vzbudil se i malej a už jsme neusnuli ani jeden :slight_smile:. Dneska má Vítek svátek :grinning: Zase třeba v KFC si můžeš dát salát, nebo taky ten twister, taky je i se zeleninou, k pití můžeš mít i třeba točený čaj Lipton... zas je to otázka výběru... Jde jen o to, jak často tam člověk chodí a co si k jídlu vybere... Bohužel je u nás mekáč třeba zrovna v centru, hned kousek od základky a od středních škol... pro mekáč strategické místo - děti dostávají peníze na obědy a místo do jídelny chodí do McD, kde si dávají pořád to stejné...
21. črc 2009 v 07:53  • Odpověz
VÍTEČKOVI VŠE NEJ!!!! Náš Adámek oslaví první svátek hned o Vánocích, sice to vypadá, že jsme se mu vymstili, ale tím to není. Spíš tchýně to nemohla zkousnout, kdy mu jako bude blahopřát k svátku. Jenže mi svátky zas tak s manželem nehrotíme, kdo chce, tak ať si ho oslaví, ale třeba jen s rodičema doma. Tak to bude i u nás. To by snad nebyl měsíc, abysme někomu nejeli blahopřát k svátku a samozřejmě musíš dovézt nějaký dárek, což by bylo finančně hodně náročné. Narozeniny bereme.
Já jsem včera byla s kámoškama ve městě a trošku vyzvědět pár věcí do porodky. Trochu víc jsme chodily a já nemůžu dnes skoro chodit. Mám namožené nohy i zadek :slight_smile: U nás kopání je různorodé, někdy skoro každou chvilku a někdy se asi jen povaluje :slight_smile: PABLI - jdu do obchodu pro snídani., nebude to nadlouho
21. črc 2009 v 08:02  • Odpověz
Jsem tadyyyyyyyyyyy
21. črc 2009 v 08:28  • Odpověz
makka: takže jsi se byla podívat na porodním sále?
21. črc 2009 v 08:45  • Odpověz
PABLi - ne, ne, asi jsem to špatně napsala. Byla jsem si popovídat s kámoškama a zeptat se jich, co je potřeba do porodnice a co se děje při vizitách.
21. črc 2009 v 08:52  • Odpověz
makka: jo taaaak... my se včera byli kouknout po nějaké cestovní tašce menší - do porodnice - a paní mi furt vnucovala nějaké plážové tašky, že budu mít pár osobních věcí a že to stačí... ale když si představím můj objemný župan, k tomu 1 balení vložek a 1 balení plínek... noooo, už teď to mám v takové menší krabici :grinning:
21. črc 2009 v 08:55  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
pabli-jé,pupík má svátek,to je krásný :slight_smile: tak mu s Ondráškem přejeme zdraví a pohodu :slight_smile:

makka, pabli - to jsme se vůbec nepochopily s tou stravou dětí, určitě jim nechci nic odpírat,palačinky a různé moučníky dělám a mám ráda....ale kvůli zoubkům a alergiím na potraviny je lepší do 3 let čokoládičky a sladkosti a kravské mléko vynechat. Pak samozřejmě s mírou od každého něco :wink:
21. črc 2009 v 09:01  • Odpověz
včera jsem koupila 1 balík plenek Happy, mají ten výkroj na pupeční pahýl...42 ks / 169 Kč
21. črc 2009 v 09:03  • Odpověz
danuš: ahojky :slight_smile: taky jsem na ty plínky zrovna včera koukala v Kauflandu - za stejnou cenu... ale teď jsem na pochybách, máme 2 balíky plínek 2-5 kg (rossmann + dm) - dohromady 56 ks, tak máme ten jumbo balík plen pampers (98 ks) 3-6 kg, pak 2 balíky tesco 3-6 kg (po 80 ks)... takže pleny 2-5 kg 56 ks, pleny 3-6 kg 178 ks... tak nevím, jestli nám to zatím nebude stačit... když má mimčo spotřebu tak 8 plen denně, tj 56 za týden .... nooo, když to tak počítám, tak asi by se ještě ten balík Háppy po 42 ks 2-5 kg vyplatil... na prvních 14 dní takhle ty pleny 2-5 kg, pak už pleny 3-6 kg na cca 22 dnů...
21. črc 2009 v 09:10  • Odpověz
já mám doma 2 menší cestovní tašky,ale když sem si četla ten seznam do porodnice,tak je to spíš na kufr :grinning:
21. črc 2009 v 09:10  • Odpověz
pabli-asi to stačit bude...maximálně když je uvidíš někde v akci za výhodnou cenu,tak si nějaké přikup...
21. črc 2009 v 09:12  • Odpověz
no - tak mi z těch výpočtů vyplynulo, že je koupíme taky ty newborn 2-5 kg Háppy :grinning:
21. črc 2009 v 09:12  • Odpověz
danuš: já si udělala o víkendu vlastní seznam:

Doklady:
- těhotenská průkazka
- občanský průkaz
- kartička zdravotní pojišťovny
- kopie oddacího listu
- prohlášení rodičů o jménu dítěte
- jméno dětského lékaře – kontakt
- papír se sepsanou anamnézou
- vyplněný formulář na odběr pupečníkové krve

Pro mě:
- noční košile
- kojící podprsenka
- klasic. kalhotky
- pantofle do sprchy
- gumička do vlasů
- ponožky
- župan
- hřeben
- balzám na rty
- mini šampon
- mini sprchový gel
- mini zubní pasta
- kartáček na zuby
- mini lak na vlasy
- toaletní papír po 2 ks
- papírové kapesníčky po 6 kusech
- porodnické vložky
- kalhotky do porodnice
- telefon
- nabíječka
- mini antiperspirant
- vůně – Zelený čaj
- jednorázová podložka přebalovaní
- vlhčené ubrousky na odličování i na mimi
- malá voda neperlivá
- dekorativní kosmetika – kazeta Dermacol, tužka na oči, štětec na pudr
- 2 ručníky
- Léky: Femibion 400, Tafen Nasal, Probiotikum, Ventolin, Seretide Diskuss, Bepanthen, Flonidan tbl.
- tužka, papír

Do ČK navíc:
- více porodnických vložek
- pleny na mimi
- deku na mimi
- více vlhčených ubrousků na mimi

Pro tatínka:
- svačina
- pití
- foťák
- mobil
- doklady

Na návrat z porodnice:
- oblečení pro mě
- oblečení pro miminko
- pleny
- autosedačka
- zavinovačka do autosedačky nebo kombinéza
- deka
21. črc 2009 v 09:13  • Odpověz
pak jsem si taky sepsala takové ty info o mně (poněvadž se u nás nedělá ten předpříjem, ale ty papíry všechny vyplňuje PA až při porodu při kontrakcích, tak abych pak nemusela dlouho přemýšlet - no - docela mi to zabralo dost času - přemýšlení o nemocích a tak): jméno, rod. číslo, datum narození, rodin. stav, trvalé bydliště, kontakt, kontakt na blízkou osobu (manžela a mamku), údaje o otci dítěte - jméno, rodné číslo, obvodní gynekolog, termín porodu, poslední MS (i když to mám v průkazce), kontakt na gynekoložku, zvolený dětský lékař (kontakt, jméno), léky, které užívám, alergie (to byla dost dlouhá položka), první menstruace, jak dlouho jsem brala HA, operace, prodělaná infekční onemocnění (i dětská), očkování, informace o těhotenství (jaká antibi jsem brala, jaké jsem měla potíže), předporodní kurz - absolvován, pak zdravotní údaje o mé rodině (operace, závažné nemoci) - rodiče, prarodiče, sourozenci, totéž o manželově rodině (včetně vysokého tlaku a cholesterolu), pak zdravotní stav manžela
21. črc 2009 v 09:19  • Odpověz
To mi připomíná, že bych si měla vybrat a zaregistrovat se u toho dětského lékaře :grinning:
21. črc 2009 v 09:21  • Odpověz
pabli-můj seznam je téměř kopie tvého :grinning: mám tam navíc dětský kruh na sezení,vložky do podprsenky a termohrnek, kojící čaj a meltu-sáčky.
21. črc 2009 v 09:22  • Odpověz
danuš: tak to jsem ráda :slight_smile:... vložky do podprsenky tam teda taky mám sbalené... jen jsem je zapomněla připsat do seznamu :slight_smile: dětský kruh jsme včera pořídili, poněvadž mě začal dooost bolet zadek, takže už na něm sedím doma :grinning:
21. črc 2009 v 09:23  • Odpověz
mě dětskou MUDr. doporučila sousedka,chodí tam s oběma dětma a je spokojená,musím jí kontaktovat
21. črc 2009 v 09:23  • Odpověz
Co se týče seznamu, tak se asi budu řídit podle vás. Jen pyžamo a župan budu mít ten nemocniční, aspoň většina holek je měla. Dost věcí se ještě dovím na předporodním kurzu nebo se zeptám. Myslela jsem si, že obvodní dětský lékař se zařizuje až po porodu?
21. črc 2009 v 09:29  • Odpověz
jen si myslím,že ta dekorativní kosmetika nám bude na nic...co jsem viděla kámošku,tak neměla čas se ani najíst natož líčit....já si nechám koncem srpna obarvit řasy a obočí a obnovit střih vlasů....
21. črc 2009 v 09:30  • Odpověz
makka: nene, dětský lékař už před, protože porodnice po tobě bude chtít na něho kontakt, aby věděla, kam poslat papíry o mimi... oni mu tím dají vědět, že je mimčo na světě, ty ho pak budeš kontaktovat, aby se na vás přišel po návratu z porodnice podívat (aspoň u nás to tak je)... pyžamo a župan u nás taky porodnice poskytuje, ale PA na kurzu nám řekla, že pokud nechceme chodit v tom jejich andělu, ať si vezmeme vlastní rozepínací košili, že je to lepší, stejně tak vlastní župan že je lepší...
21. črc 2009 v 09:31  • Odpověz
makka-jo jo,v nemocnici nám dají noční košili tu jejich,já si tu svojí hezkou vezmu až tak druhý,třetí den....
21. črc 2009 v 09:31  • Odpověz
Pediatra už mám taky zamluveného dlouho :slight_smile: , po porodu je pozdě, to by se mu už mělo jen zavolat, že dítko je narozené a jak tě pustí z porodnice tak se domluvit na návštěvě.

Dekorativní kosmetika zůstane doma, v porodnici mi asi bude jedno jak vypadám a kdyby ne tak manža něco přinese.
21. črc 2009 v 09:33  • Odpověz
danuš: pipiii má v albu jednu holčinu z naší druhé diskuze, co teď porodila, vypadá na fotkách moc krásně a nalíčená je :grinning: ... u mě má to líčení dost vliv i na psychiku... když mám nemyté vlasy a nejsem nalíčená, připadám si "méněcenná", že nic nezvládám a taaak... posiluje mi to sebevědomí.... a to budu potřebovat :slight_smile: tak myslím, že pokud kousíček času zbyde... a to snad jo - i PA nám říkala, že si musíme umět udělat po porodu čas na sebe, třeba si jen tak poležet, přečíst knížku, že pro mimčo je důležité, abychom se my samy cítily dobře...
21. črc 2009 v 09:34  • Odpověz
Já už si koupila 4 kojící noční košile, dvě byly laciné a jsou tmavé - ty si vezmu do porodnice a když budou zničené tak mi to bude šumák :wink: Ale nechci tam chodit v těch jejich hnusech.
21. črc 2009 v 09:35  • Odpověz
začátkem září si pak chci dát na hlavu přeliv a nechat se přistřihnout :slight_smile:
21. črc 2009 v 09:36  • Odpověz
danuš: jinak to s tou tvojí kamarádkou - to je právě to, před čím nás PA varovala - že si prostě musíme udělat čas na sebe, že je pro nás sice v tu chvíli miminko středem všeho, ale že samo vycítí, že jsme hladové, unavené, a taky nebude v pohodě... takže když nás pošlou, ať se jdeme najíst, tak prostě máme jít jíst, a snažit se sníst aspoň trošku, i když nám to nebude vůbec chutnat, že potřebujeme energii... to mi připomíná, že nám říkala, ať si zabalíme nějakou sladkost, třeba čokoládu, že nám to rychle dodá potřebnou energii po porodu (i když jen na chvilku)
21. črc 2009 v 09:39  • Odpověz
autor
kuk :slight_smile:

videly jste co mam v albicku?? byla jsme v porodnici za kamoskou, ma krasnou Natalku, uz se moooc tesim na svoje :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=370734&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
21. črc 2009 v 09:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.