• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
potřebuji, aby pršelo až večer, chci ještě usušit prádlo venku. Doma to schne blbě. Už mám na malého úplně všechno vypraný
23. črc 2009 ve 13:01  • Odpověz
holky, přemýšlely jste, kde budete mít postýlku? my ji měli mít původně u postele, ale to je pak dost nedostatek místa, tak bude nakonec asi 1 m od noh mé postele...
23. črc 2009 ve 13:09  • Odpověz
já jí budu mít u postele,ne podél mojí postele,ale kolmo k mojí posteli,takže to nezaber tolik místa...
23. črc 2009 ve 13:19  • Odpověz
pabli-ale jak už jsem psala,potřebovala bych ložnici a koupelnu přifouknout :slight_smile:
23. črc 2009 ve 13:26  • Odpověz
Já budu mít postýlku taky vedle postele, ale musíme odstranit jeden noční stolek :slight_smile:
23. črc 2009 ve 13:28  • Odpověz
edit-to je sranda,my taky odstraňujem noční stolek :slight_smile: co by člověk pro mimi neudělal...
23. črc 2009 ve 13:39  • Odpověz
Začíná foukat vítr, hurá!!! Tady je takový vedro, že bych se snad potila i ve vodě :grinning:
23. črc 2009 ve 13:44  • Odpověz
Taky máme postýlku kolmo k posteli. Dám do albíčka, jen ještě nemáme konečné úpravy, myslím výzdobu, tu uděláme pozděli, manžel se k tomu nějak nemůže dostat :unamused:
23. črc 2009 ve 13:56  • Odpověz
Je to tam
23. črc 2009 ve 14:02  • Odpověz
makka: postýlka je moc hezká :slight_smile:
23. črc 2009 ve 14:25  • Odpověz
makka-krásný koutek pro prcka :slight_smile: máte stejně zelenou barvu v ložnici jako my :grinning: ale my jí máme jen na 1 stěně a ostatní jsou bílé :wink:
23. črc 2009 ve 14:36  • Odpověz
u nás byla parodie na déšť,pršelo 10 minut a už se to odpařilo....je ale o něco příjemněji, volal mi taťka,co dělám a jak mi je....prej proč jsem ještě v práci, že se na to mám vybodnout :grinning:
23. črc 2009 ve 14:37  • Odpověz
DANUSCH - my máme celou zelenou ložnici, jen kolem oken má me bílo. Teď budu lepit borduru, ale raději počkám na manžela, abych něco nepodělala :wink: Nevíte, jestli se pak dá ta bordura sloupnout, aniž by porušila malbu?
23. črc 2009 ve 14:38  • Odpověz
DANUSCH - má taťka recht, i můj manžel to v práci nevydržel a šel dřív domů
23. črc 2009 ve 14:39  • Odpověz
edit - dávám si latté od dolce gusto, 8 g sacharidů na porci.... :wink:
23. črc 2009 ve 14:40  • Odpověz
makka-asi to půjde s barvou, já kvůli tomu dám jen obrázky,klasiku na háčku. Mám 3 s medvídkem Pú a sloniskem
23. črc 2009 ve 14:41  • Odpověz
makka - nad přebalovák -zelená zeď, bych chtěla dát 2-3 obrázky, v tlustém bílém rámečku, na jednom budem s manžou a pupíkem a na dalších už naše zlatíčko :dizzy_face:
23. črc 2009 ve 14:47  • Odpověz
:slight_smile: fotečky budou černobílé
23. črc 2009 ve 14:49  • Odpověz
autor
ty vado, jsem doma:-O byla jsme u kamosky a cestou zpatky jsme malem chcipla v buse, bylo to neco neskutecne prisernyho!!!:-X jsem idiot ze jsme nekam jela, uz se valim jak hroch a mela jsem vse uplne mokre:-X...kdyz jsem jela nazpet tak jsem nastoupila do busu a nejakej blbec kolem 50-60let si stoupnul asi pul metru vedle me kde jsem sedela, mela jsem takovou dlouhou polpruhlednou hnedou tuniku a on na me z toho metru cumel do vystrihu asi pul minuty v kuse, coiz jsem uz nevydrzela a rekla jsme mu : NECUM VOLE!! a on se zacal nahlas smat tak jsem se sbalila a sla na konec autobusu...no mam toho dost:-/
23. črc 2009 v 15:25  • Odpověz
autor
zato ten muj dneska bude v praci o hodinu dele:-/ pac ma zitra dovolenou:-/
23. črc 2009 v 15:26  • Odpověz
23. črc 2009 v 16:37  • Odpověz
Kočárek je moc pěkný. Vypadá líp než na těch fotkách co jsi předtím ukazovala.
23. črc 2009 v 17:06  • Odpověz
Pipii- kočárek moooooc hezký. Nic si z toho koukání nedělej, na mě koukají taky chlapi, protože mi dost narostly prsa. Řekla si mu to pěkně
23. črc 2009 v 17:47  • Odpověz
DANUSCH - tak borduru může klidně přendat i jinam, jde to jednoduše sloupnout. Je jí celkem 5 m., takže mi ještě dost zbývá nad přebalovák
23. črc 2009 v 17:48  • Odpověz
autor
diky holky:slight_smile:
23. črc 2009 v 17:57  • Odpověz
Prší u vás, tady se zatím zatáhlo a potřebovala bych plíce navíc :slight_smile:
23. črc 2009 v 18:22  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

pipiii: na mě taky koukají chlapi... i ženský :grinning: Prostě jsme teď holt středem pozornosti :slight_smile: Kočárek moooc pěkný a úplně jiný než na fotkách! :slight_smile:
24. črc 2009 v 07:30  • Odpověz
Jinak včerejší kurz byl opravdu SUPER!!! Dětská sestra nám říkala, že koupat každý den, že přecejen, je to rituál. Při koupání taky s dítkem nějak cvičit, když je vysvlečené, tak ho třeba otáčet na bříško a tak. Jinak říkala, že při spaní nenechávat ani na boku ani na bříšku. Po koupání promašťovat pokožku, miminka jsou suchá. Pokud dáváme nějakou přísadu do koupele, tak umýt hlavičku čistou vodou, pak teprve dát přísadu. Má spát na tvrdé matračce, ve své vlastní postýlce, ve vyvětrané místnosti, nemá mít kolem sebe volné předměty (hračky, volně hozené plíny apod.) - vše jako prevenci proti tomu syndromu náhlého úmrtí. O tom monitoru dechu říkala, že oni ho mají v porodce pro nedonošence, pro ty, co mají třeba žloutenku apod., u normál. miminek ne, ale pokud ho chceme si pořídit domů, tak proč ne, že prostě záleží na psychice té které rodiny.

Při oblékání mimča se řídit podle sebe - dávat mu to, co nám, v zimě o vrstvu navíc, na ven má být předehřátý kočár (ne ho nechat stát venku, pak do něj dát to dítě), když je zima nám, máme jít domů i s kočárem, řídit se u mimča podle nohou - když jsou po procházce teplé, je to ok. Hned 2. den po příchodu z porodnice máme jít klidně ven, rozhodně neoddalovat první procházku.

Jinak u holčiček hodně vytírat pohlavní orgány, že se jim tam drží hlen, tak ten dávat pryč, že jinak mají tendence ty pysky zarůstat, pak se to musí chirurgicky řešit, jinak u chlapečků taky pěkně vytírat pohlavní orgány a předkožku nepřetahovat do 3 let věku.

Co se týče kyčlí, tak je kontrola v porodce, pak ve 3 týdnech, pak ve 4 měsících. Když se nosí široké balení, tak se může dát pamperska a navrch pak ty látkové plíny. Pak jsou prý ještě nějaké abdukční kalhotky, nějaký ortopedický... Taky si máme připravit odpověď na to, jeslti jsme se my samy léčily jako malé s kyčlemi - že je to dědičné.

Co se týče pobytu v porodnici: nadstandard 450,- (ty jsou 2), třetí pak je za 600,- (je největší, s možností přistýlky). Nadstandardů je málo, jsou plné, mají výhody i nevýhody. Jsou prý moc krásné, je tam klid, nikoho neobtěžujeme noč. kojením apod., návštěvy tam mohou být s námi, ale na druhou stranu tam ta sestra třebas nepřijde tak často (protože nechodí za dalšími maminkami, taky ty informace neslyšíme tak často - když jsme na pokoji po 3 lidech, tak třeba slyšíme 3x stejnou info, tak si to pak líp zapamatujeme, taky když chceme do sprchy apod., musíme vést dítě k sestrám na hlídání, na 3lůžáku nám ho prostě někdo pohlídá).

Do porodky nám můžou návštěvy nosit neperlivou vodu, když džusy, tak ne 100%, ne agresivní ovoce...

Až si půjdeme pro rodný list, budeme potřebovat občanky obou rodičů, bývá vystavován na matrice města, kde jsme rodily, do 5 dnů zhruba, do 8 dnů se pak musíme hlásit na pojišťovnu s rodným listem, dítě má stejnou pojišťovnu jako matka, po 3 měsících mu můžeme pojišťovnu změnit. Do 2 dnů po návratu z porodky se taky hlásit dětskému lékaři (buď přijde na návštěvu, nebo si nás pozve - dělá to každý jinak), pokud bude do té doby nějaký problém, jet tam, kde jsme pobývaly v porodce, ne na pohotovost, protože v té porodnici mají o nás všechnu dokumentaci, tam o nás vědí nejvíc. V porodnici se očkuje proti tubeře (povinné očkování), taky se posílá krev dítěte na štítnou žlázu a metabolické vady do Prahy (s naším mobilem, kontaktují nás do 12 dnů, zvlášť když je nějaký problém - pak by se tam muselo s dítětem jet na další vyšetření), v den propuštění má otec nárok na propustku z práce - orazítkují mu v porodnici. Pak si máme vyřídit přídavky a porodné - formuláře na sociálce.
24. črc 2009 v 08:08  • Odpověz
Jo a ještě taky je v ČB banka mateřského mléka, takže když matka nemůže kojit mimi, tak dostává cizí mateřské mléko, umělá výživa se zkouší až později, ale vyzkoušet se taky musí, abychom pak doma věděly, jak to to dítě snáší, poněvadž doma mít cizí mateřs. mléko nebudeme... ale když bude toho našeho nadbytek, můžeme ho naší porodnici prodávat :slight_smile:
24. črc 2009 v 08:17  • Odpověz
PABLI - super informace. Nás čekají kurzy 3. 8., bude to jen rychlokurz, tak doufám, že nám řeknou vše.
Dnešní noc byla pro ně šílená, samé čurání, snad 3x a pořád jsem se převalovala. I když zapršelo, stejně bylo teplo. Takže jsem se blbě vyspala. Dnes mě čeká dia poradna, ještě, že se počasí umoudřilo. Večer jedeme na grilovačku.
24. črc 2009 v 08:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.