• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
dělám pořád nějaké zeleninové saláty,už jsme vyjedli všechno mrkev ze zahrádky :grinning:
3. srp 2009 v 11:46  • Odpověz
Ořechy a kokos si dávám k 2 večeři - takové chroupání k telce :slight_smile: Já mám taky většinou hodnoty v normě, ale minulý pátek byl nějaký divný. Po jedné hodině jsem mělo po obědě i večeři 8 a za dvě hodiny jen 5,6. Takže kdybych se měřila jak chtěla moje doktorka-dvě hodiny po jídle tak si myslím, že jsem v normě pořád.

No a jednou jsem měla i 9,2 ale to byla asi reakce těla na stres a navíc na nevhodné jidlo. Glyk.hemoglobin mám furt dobrej. Tento týden se mám udělat 3x velký profil a podle toho se rozhodne zda inzulin ano nebo ne. Snad už teď bude i míň stresu když budu doma, takže jeden faktor odstraněn :grinning:
3. srp 2009 v 11:47  • Odpověz
Já si teď furt dělám salát - ledový salát (od tchýně) s rajčaty (z naší zahrádky) a k tomu hromadu mozarelly. Je to super svačina a můžu toho sníst hodně. Navíc to miluju.
Mrkev mi moc nejede.
Já se teď hodně krmím cuketou - jde s ní dělat moc věcí a má málo sacharidů, takže je to ideální pokrm. :wink:
3. srp 2009 v 11:50  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

jsem tu na skok, nějak mi tvrdne břuch, tak se půjdu natáhnout :slight_smile:

EDIT: Byla jsem v práci odevzdat neschopenku a papír na mateřskou... ptala jsem se, jak to budu mít s tou dovolenou, na to účetní řekla, že to nesmí říkat (paní ředitelka rozhodla), tak že si to mám najít v zákoníku práce nebo se s někým poradit... jak se vyplácí ta nevyčerpaná dovolená. Koukala jsem na výplatnice, mi dělá ta nevyčerpaná dovolená 49 dní (mám na červnové výplatní pásce)... mám si pak tedy na konci mateřské napsat papír, že žádám o čerpání dovolené a dát to na účtárnu? Nebo se tam musí ještě něco udávat?...

Taky jsem byla na alergologii, doktorka říkala, že pokud trpíme alergiemi oba (matka+otec), tak šance u dítěte je 80 %, ale že ji teda mít nemusí... tak uvidíme :slight_smile:

Jinak ty peníze... Teda pipiii, doufám, že se nikdy nedostanu do podobné situace... Teď máme třeba 14 dnů do výplaty, tak jsem se ptala manži, jak je na tom s penězi, tak mi to řekl... takové věci si prostě říkáme, kolik kdo má na účtě... pak to dáme nějak dohromady, když se někomu nedostávají... Taky pokukuje po televizích, mobilech, domech... ale naštěstí jen kouká :slight_smile: Půjčku na pračku chápu - je to nutnost, když se rozsype a peníze nemáš... i když nejdřív bych se asi snažila půjčit u rodičů (od nich jsme si třeba půjčili na auto a rok to spláceli). Jinak máme "jen" hypo na byt. Ale taky nechápu ty, co si třeba pořídí telku na splátkyi, i když jim ta stará funguje...
3. srp 2009 v 11:51  • Odpověz
Jinak už mám taky pocit, že je toho na mě moc... včera jsem chodila po Globusu a koukala na ty hubený ženský a strašně jsem jim záviděla, to mi vzalo veškerou chuť nakupovat, takže jsem si nekoupila vůbec nic dobrého, ani blbej jogurt :slight_smile:...
3. srp 2009 v 11:52  • Odpověz
autor
pabli, on by si nikdy od svych rodicu nepujcil ani korunu...nikdy!:-X o je na to mooc hrdej:grinning: a starsne by ho to ponizilo a proste nechce.. ale my ted nejsme v zadne nouzi nebo tak neco:slight_smile: jenom ja bych to nekoupila a on jo... me je to jedno... uvidime jak to bdueme mit s prckem, budeme setrit, i kdyz pri nasem najmu nic neusetrime. Kdyz prijdou nejake penize, tak je hned za neco vestiho usetrime(nova skrin, police, ted pro mimi) a nic si neukladame...ani to nejak nejde... ale coo, ja ucet nemam pac jsme na nem mela -300KC:grinning: tak jsme ho zrusila a spolecny ted nema cenu delat.. uvidim az budu pracovat jestli budu mit zase svuj, nebo spolecny.
3. srp 2009 v 11:55  • Odpověz
autor
jeho rodice nevedi nic, kolik si vydela atd... kdyz jsme si pujcovala penize od nasich, tak jsme za to dostala mega sprdnuto, ze je to ponizujici atd..takze at se chlapecek stara jinak, me to uz je jedno:grinning:
3. srp 2009 v 11:57  • Odpověz
Pabli - přesně, před koncem mateřské za neseš mzdové účetní papír na který napíšeš, že po ukončení mateřské dovolená žádáš o vyčerpání řádné dovolené a potom, že nastoupíš na tak a tak dlouhou rodičovskou dovolenou.

Jen nechápu proč to účetní nemá říkat, kdybych to já našim zaměstnancům neřekla tak si nikdo z nich o nic nepožádá. Přijde mi to trapné, nemůže se každý vyznat ve všem
3. srp 2009 v 11:59  • Odpověz
pipiii: nojo, máš to těžký... Tak já se jdu natáhnout
3. srp 2009 ve 12:00  • Odpověz
mě by hráblo, nemít na účtě pořád nějakuo rezervu....my tam máme pořád, řekla bych i docela slušnou, ale je hranice, pod kterou se mi vždycky přestane chtít vybírat a když už beru z ní, tak jsem z toho nervózní....a té hranice jsme dosáhli právě dnes:slight_smile:....a hlavně, pokud jste pipiii nic neušetřili teď, tak při mimču už to nepůjde vůbec
autor
ucetni to nesmi rikat, aby na to zamestnanci sami neprisli a firma usetrila:grinning:
pipiii on nám říkal at hádáme co to je..já koukala jako blázen a nevěděla jsem a on teda že má už vlásky... :slight_smile: :slight_smile:
3. srp 2009 ve 12:02  • Odpověz
autor
heeej, ja si nestezuju:grinning: my to mame ted ok s penezma:grinning: jenom hold az prijde nouze,tak at se stara jakub...me to uz je jedno:grinning:
3. srp 2009 ve 12:02  • Odpověz
no právě proto, že to máte oki, tak bych si nechala nějakou rezervu do budoucna......
3. srp 2009 ve 12:06  • Odpověz
Já jsem se zařekla, že na účtu (běžném) mi vždycky musí zůstat zůstatek ve výši 3měsíčních výplat. Je to taková jistota, protože spořící účet je na něco jiného /opravy bytu, nenadálé situace, šetření na autičko apod/. Manžel se mi nejdřív smál, ale už to tak dělá taky.
Vím, že peníze leží v bance ladem a bez užitku, ale mám to ta raději, protože mám pocit jistoty.

Ale každý to dělá jinak. Umím žít od výplaty k výplatě (žila jsem tak pár let v začátcích), ale už bych to nechtěla, je to moc velký stres.

V případě nouze bych si taky půjčila od našich, ale doufám že k tomu nedojde :wink:
3. srp 2009 ve 12:06  • Odpověz
renu to je super, budete mít vlasatý miminko:slight_smile:.....já měla holou hlavu až do půl roku:grinning:
3. srp 2009 ve 12:07  • Odpověz
autor
tegga, nejde udelat rezerva:grinning::grinning::grinning::grinning: my to neumime:grinning:
3. srp 2009 ve 12:08  • Odpověz
Jdu si dát oběd. Dnes mám tuňáka (rio mare z konzervy) a opečený černý chleba s máslem plus nějaka ta zeleninka. Jestli mi vyletí cukr i po tomhle papu tak si pro ten inzulin půjdu dobrovolně :grinning: :grinning:
3. srp 2009 ve 12:08  • Odpověz
EDITA: děkuji za info:slight_smile:... no právě, jak říká pipiii, účetní to nemá říkat zaměstnancům, aby na tom škola ušetřila a nemusela ty dovolené proplácet. Takže pak v únoru napíšu: Žádám o čerpání dosud nevyčerpané dovolené od 10.2. (třeba) po dobu 49 dnů, poté nastoupím na rodičovskou dovolenou po dobu 3 let.
3. srp 2009 ve 12:09  • Odpověz
Tak já mám na účtu vždycky částku, kterou dám za poplatky a platby za 1 měsíc (hypoška, pojištění, spoření apod.), tu částku tam mám jakoby navíc, kdyby pak nepřišla včas výplata, nemocenská, mateřská, aby se to z toho vzalo
3. srp 2009 ve 12:11  • Odpověz
autor
pabli, joo asi bych to take tak udelala.:slight_smile:
3. srp 2009 ve 12:11  • Odpověz
autor
tak my mame najem jako nekteri hyposku, takze uz trenujeme na nasi hyposku:slight_smile: a kdyz vypalta prijde dyl, tak majitelovi to nevadi, vzdy mu to rekneme a zaplatime treba o 14dni dele. je strasne v pohode:slight_smile:
3. srp 2009 ve 12:13  • Odpověz
Ahoj holky, až teď jsem se dostala na net. Mám doma manžílka, ale jen dnes, takže sedí u počítače jen on. Dávala jsem si dokupy ještě nějaké věci (vaničku, přenosnou korbu z kočárku, autosedačku....). Dnes jdeme na kurz, takže uvidíme, co nám ještě chybí.
DANUSCH- taky mám šílené mravenčení a necitlivost ve 2 prstech, už asi 14 dní, ale doktor mi nic nedal. Prý to může být z krční páteře. Minule mi dělaly rozbory krve,tak by se snad něco jinak objevilo.Asi je zbytečné zatím kvůli tomu něco brát. Tobě to železo pomohlo?
3. srp 2009 ve 12:22  • Odpověz
makka-to železo mám na zhoršený krevní obraz...na ty křeče a mravenčení pomáhá magnesium
3. srp 2009 ve 20:29  • Odpověz
rozlučka v pohodě,ani jsem nebrečela,byla to spíš taková úleva,že už budu doma...stejně se tam občas zajedu podívat....
3. srp 2009 ve 20:31  • Odpověz
ahojte holky
sem ok :slight_smile: akorát nám nejde internet, přecházeli sme na jinou smlouvu /prý výhodnější :angry: / a takto to dopadlo ... původně neměl jít jen pár hodin a už je z toho 14 dní, tak mě přítel vzal k nim do práce na PC abych se mrkla na maily a semka a dala vědět že sem ok, snad už za pár dní půjde a budu si moct s váma psát, je to dost na palici být doma sama bez netu, hrůza ... furt jen čumím na telku nebo spím
nemůžu ani dočítat to bych nezvládla tak jak půjde net tak mi budete muset napsat co je novýho, nad ste všechny ok :slight_smile:
já měla min. týden ve středu dia poradnu a zas mě chválila tak super, úspěšně s tím válčím, a cukrovkářské spolubojovnice doufám že taky úspěšně válčíte :slight_smile:
a v úterý sem byla v poradně na gyndě a malá odpovídá podle hlavičky tt tak sem ráda že roste tak jak má a zatím to na sloní dítě kvůli cukrovce nevypadá a všechno ostatní taky ok :slight_smile:
Mája mě okopává čím dál tí víc, někdy sou to takový pecky do močáku že přemýšlím za co se mi mstí a břicho se mi zvětšilo až abnormálně, sem spíš taková nepohyblivá hrošice ...
mějte se všechny moooooooooc fajn já pádím ... a snad už mi to doma brzo poběží ať se tou nudou nezblázním
3. srp 2009 ve 20:44  • Odpověz
Dobré ránko holky, tak že by dnes začmouřené počasí? Včera jsme byli na předporodním kurzu a paráda. Hlavně nám rozdali seznam věcí do porodnice, manuál kdy jet do porodnice, leták na přírodní kosmetiku a kufřík s časákama, dudlíkem, vzorečkama kosmetiky. Pak jsme se šli mrknout do porodnice, na připravnu, porodní sál a pokoje. Jedna maminka měla zájem vidět kleště, tak nám je PA také ukázala, nic moc pohled. Kdybych měla celkově zhodnotit Jihlavskou porodnici. Zaměstnanci a pocit z porodnice za 1, vybavení porodních sálů 1, vybavení pokojů 3, vybavení nadstandartních pokojů 4 (pokud by tam spal semnou i manžel, nevím jak by se vyspal na tom vyvyklaném gaučíku) a za 500 Kč. PA nám říkala, že na bežných pokojích jsou 2 maminky a 2 pokoje mají společnou koupelnu a záchod. Určitě jdeme do běžného pokoje. Také nám pouštěli video z porodu a manžel se ani nehnul, čekala jsem, že odpodne. Celkový dojem mého manžela z celého kurzu a prohlídky mě mile potěšil, jde do toho a dokonce si tu porodnici představoval úplně jinak, tohle jsou prý příjemná místa.
4. srp 2009 v 07:51  • Odpověz
ahojík holky!
jé tady je už totálně mrtvo:grinning:........já dnes měla opět blbou noc, tak jsem jak kdyby mě někdo pomlátil:slight_smile:......ale aspoň je tady zataženo a prší, takže super, hned je mi líp na světě:grinning:.....včera jsem taky měla kurz, zatím jsme probírali spíš věci, který už máme skoro za sebou, příště máme probírat porod, tak to už bude záživnější:slight_smile:
4. srp 2009 v 08:33  • Odpověz
TEGGA - já nemám také klidné noci, už vůbec ne,když je v noci vedro. Přes den jen polehávám a nechce se mi spát. Spíš jsem dnes měla takový pocit, jakobych usínala na břichu, ale je to blbost, to jsem si možná našla nějakou zvláštní polohu. U nás taky dnes prší a ochladilo se, takže konečně na přežití.
4. srp 2009 v 08:37  • Odpověz
Holky, neříkejte že spíte?
4. srp 2009 v 08:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.