• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
ahojte holky, tak vás jdu zase pozdravit :slight_smile: stále ale ještě ne z domu ... :unamused: ale od přítele z práce
něco sem dočetla od poslední návštěvy, ale ne všechno ... renu kuchyň je naprosto dokonale řešená a ty barvy, super :slight_smile:
pipii ty by ses měla sakra šetřit a spíše polehávat ať ještě nerodíš jako první ...
pabli koukala sem co máš všechno do porodky a všimla sem si že máš stejné vložky jako já ... nezdají se ti tenké a krátké? koupila sem je na doporučení v lékárně a doma sem zjistila že jsou nějaké malé a mám strach aby stačili ... ale já vložkám teda nerozumím :grinning: používám jen tampony ...

někdo se tu ptal na přiznání otcovství na matrice /asi renu že?/, mi sme to absolvovali teď ve středu, takže ...
s sebou rodné listy a občanky a trvá to docela docela dlouho, matrikářka opisuje z rodných listů dokonce i jména tvých rodičů, nechápu, takový nepodstatný no ...
mělo by se to vyřídit co nejdříve z toho důvodu že kdybys náhodou rodila, tak dítě se bude automaticky jmenovat po matce a pak to měnit po porodu stojí zbytečný čas na vyřizování a změnu rodného listu ... to bych já asi nepřežila kdyby se mé dítě jmenovalo po mě, mám tak šílené jméno a navíc strašně dlouhé a celý život se za něj spíše stydím, takže sme to raději vyřídili zavčas :slight_smile:
jeden papír co tam dostaneš si musíš vzít do porodnice, budou ho po tobě chtít aby mohli vystavit rodný list

edit ten tvůj jídelníček je super, to by mě asi zabilo tolik zeleniny :grinning: musíš být dobrá kuchařka :slight_smile:
mě už měřící proužky došly, ve středu jdu do dia poradny tak se musím zeptat jestli mám nárok na další, ale i kdyby ne, nevadí, bez nich sem taková svobodná :slight_smile: normálně experimentuju i se sladkými jídly na obědy a první večeře ... pizza, krupice /bez cukru/, palačinky /bez cukru - sou naprosto úžasné se šlehačkou/ ... zkouším co se dá, jednou sem měla po palačinkách super hodnotu a pak po naprosto stejným množství snad něco okolo 10-ti, to nechápu že pokaždé tělo reaguje jinak, tak to nehrotím a dávám si to klidně dál a dál :slight_smile: už na sebe nejsem tak přísná, teda množství S dodržuji pořád, ale už moc nehledím na to co jím :slight_smile: ... ve středu jdu do rizikové poradny a uvidím jestli malá roste nějak moc nebo ne, když bude ok tak budu dál experimentovat :slight_smile: nechci rodit nějaká vyhladovělá a bez síly, konečně sem přibrala zpátky to co sem v 3. trim. po zahájení diety shodila, takže sem na přírůstku 7 kg, to je určo ok :slight_smile:

ufff já se rozepsala :slight_smile: tak se držte :slight_smile:
7. srp 2009 ve 21:41  • Odpověz
Já jsem si před chvilkou udělala super druhou večeři, teda původně to měla být večere na zítra,protože jedeme na oběd ke tchýni a než se dostaname domů tak abych jedla něco o čem vm kolik v tom je S.
Třeba to ostatním cukrovkářkám taky pojede :grinning:
Nakrájela jsem zralé, sladké švestky na drobno, posypala jsem je skořicí a dala na ně obyč máslo a hodila to na půl minutky do mikrovlnky. Ono se to tak rozblemdalo a skvěle to chutnalo, hodila jsem to do celozrnné rýže a posypala trouchou holandského kakaa. Snědla jsem toho jen trochu a hodnoty OK a chuť byla opravdu sladká!!! Vůbec není třeba přidávat cukr. Udělala jsem toho hodně a k véči si to zítra dá i manžel.

Evena - hlavně nám pak dej vědět jak se malé daří. Jestli je správně velká a tak.
Krupice bez cukru mi nejela ani puding bez cukru není nic moc. :frowning2: Na pizzu nemám furt odvahu. Je tam moc mouky, navíc ten rajčatový základ a tak. Ale říkám si, že už mi zůstává jen pár týdnů a bude po dietě :wink:
7. srp 2009 ve 22:08  • Odpověz
ahoj holky!já dnes byla asi od tří hodin až doteď vzhůru......už jsem z toho převalování byla úplně otrávená:slight_smile:, jak jestli mě čeká víc takových nocí, tak budu u porodu mrtvolka :grinning: ....a to jsme na dnešek měla plánů a zatím jdu dospávat noc:slight_smile:....tak pěkný víkend všem
8. srp 2009 v 07:20  • Odpověz
ahoj holky, další okopaná noc... tegga - tak od 3 jsem byla dnes taky vzhůru, pak jsem zabrala a spala do půl 8.

Jinak mě včera potěšila sousedka... mi říkala: "Pěkně se už kulatíte, kdypak to čekáte, na Vánoce?" Já: "Né, ke konci září..." Ona: "Nooo, tak to teda ještě máte malinký bříško." Takže i když si občas připadám enormně obrovská, tak to tak okolí nevnímá, což je super :slight_smile:.
8. srp 2009 v 08:17  • Odpověz
evena: ty vložky jsou teda takový menší, já teda vložky používala předtím, ale daleko delší... ale v lékárně taky říkali, že je všechny berou , a i kámošky mi to říkaly, že měly ty samé... akorát se dávají po porodu třeba 3 naráz...
8. srp 2009 v 08:21  • Odpověz
autor
ahojik holky:slight_smile:

tegga, ja se prevalovala v noci uplne stejne:grinning: v tomhle vedu se neda spat! nakonec jsme vstala nejak pred 8h:slight_smile:
8. srp 2009 v 09:21  • Odpověz
autor
http://www.youtube.com/watch?v=M8rSLcgIKvc

http://www.youtube.com/watch?v=GYV4CUQoM8I

holky tady jsou videa ME AMALKY PO RANU:grinning: AMALKA PRALA MAMINCE K DNESNIM NAROZENINAM :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. srp 2009 v 09:35  • Odpověz
pipiii: ahoj, nejde mi to otevřít, chce to nějakou registračku nebo co :frowning2:
8. srp 2009 v 09:36  • Odpověz
8. srp 2009 v 09:42  • Odpověz
pipi-super mexický vlny :grinning: :grinning: :grinning: náš prcek dělá podobné,ale zřídka je vidí i manža,dělá je schválně bez diváků :grinning:
8. srp 2009 v 15:27  • Odpověz
Ahoj holky, konečně jsem se za vámi dostala. Předně blahopřejeme s Adámkem Pipii k dnešním narozeninám. Ať se ti splní vše, co si přeješ.
Jinak dnes jsme dělali schody na terasu a já s bráchovou přítelkyní jsme plenily zahradu, spíš ona. No, a skončili jsme až teď, takže jsem se pěkně spálila a jsem jak prasátkou :slight_smile: Ale bylo to moc fajn, jsem ráda, že je vše hotové.
Pipii - Adámek tak čiperný není, asi je to mojí aktivitou a pohyby asi tak nepozoruji. Amálka je divoška:wink:
8. srp 2009 v 18:43  • Odpověz
pipi-taky vše nej :slight_smile:
8. srp 2009 ve 20:32  • Odpověz
ahojte, jdu vás pozdravit a popřát pěkný zbytek víkendu, přítel musí docházet do práce tak toho hned využiju a jedu na net s ním
pipii gratulace ke včerejším narozeninám :slight_smile: vidím že ta tvoje je stejně čiperná jak ta má :slight_smile: moje tohle dělá tak polovinu dne až je to někdy dost otrava, hlavně když se vyboulí tak že by mě prorazila břicho :grinning:
pabli já v lékárně řekla že chci vložky který berou všechny a sou dobrý ... doma se mě to ale nezdálo, měla sem spíš pocit že mě prodala něco blbýho aby se jim to tam dlouho neválelo ... tři kusy zaráz tak to ti věřím, sou příšerně tenký a malý :unamused:
9. srp 2009 ve 14:20  • Odpověz
renu zapomněla sem ještě na těhu průkazku s sebou na matriku, potřebují vědět kdy ti byla vydaná
9. srp 2009 ve 14:21  • Odpověz
evena: ale opravdu je berou a mají je i v nemocnicích :wink: co jsem se ptala kamarádek-maminek, tak všechny je měly, přesně tuhle značku...
9. srp 2009 v 16:41  • Odpověz
Dobré ráno všem!
Jaký byl víkend? Já si ho docela užila.
V sobotu jsem si šla koupit bazén-takovej malej, ale skoro si do něho můžu i lehnout :wink: , napustila jsem si do něho teplou vodu a celý den jsem se tam s neteří rochnila. Byla to pohodička. Potom můj manžílek nachystal gril, mamka udělala naložené krůtí prsa a večeřelo se asi 2 hodiny - fakt o byla lahoda.
V neděli jsem měla svíčkovou u tchýně (jen 2 tenké knedlíky) a pak jsem celé odpoledne jen seděla a klábosila s tchánem. No prostě super víkend - nic jsem nemusela dělat a jen jsem odpočívala.

To dnešní noc byla horší, byla jsem vzhůru každou hodinu a furt mě někde něco tlačilo. Občas mám pocit, že ta moje málá není vůbec malá :wink:
10. srp 2009 v 07:27  • Odpověz
nazdárek holky!
koukám, že probíráte vložky:grinning:...mě se evena zase až tak strašně malý a tenounký nezdají, kratší sice asi jsou, ale tloušťka je normální, taky si myslím, že berou všechny stejný:slight_smile:. jé já už jsem dnes 34tt:grinning:, jak sem vždycky mrknu po delší době, tak jsem vyvalená, jak to utíká:slight_smile:....tento týden mám konečně taky kontrolu u doktorky a mělo by to být i s tím slavným ultrazvukem....tak už se mi dneska zdál sen, že mi zase řekla, že z nějakýho důvodu mi ultrazvuk neudělá, tak jsem se s ní strašně pohádala.....tak doufám, že to byl jen sen:grinning:
10. srp 2009 v 07:30  • Odpověz
Ahoj holky, já také měla pohodový víkend. Normálně jsem zapomněla, že mám neschopenku s vycházkama a normálně jsem si odcestovala v neděli k babičce. Ještě, že kontroly jsou od zaměstnavatele a já měla štěstí, že nikdo nedošel. Dnes se mi zdálo, že jsem v porodnici a čekám na porod. Byl to obrovský pokoj se 6 maminkama, která samozřejmě už porodila a já prostě nic. Hlavně všechny říkaly, že je porod skoro nebolel a byly hrozně v pohodě.
10. srp 2009 v 07:44  • Odpověz
Já mám další kontrolu tento pátek, taky si zase nechám udělat utz, protože chci vědět jestli nenosím v břichu obříka :slight_smile: U té cukrovky jeden nikdy neví :wink:

Vložky do porodnice ještě nemám, ale dnes se pro ně snad dostanu do lékárny. Myslela jsem, že je několik různých velikostí, ale jestli máte všechny stejné tak to asi nebude pravda. Uvidím co mi nabídnou.

Teda Makka ty máš sny :grinning:
10. srp 2009 v 07:54  • Odpověz
EDIT - já vložky mám, ale jsou to spíš fošny, než vložky. Dají se použít i při úniku moče :wink: Takže do porodky povalíme s taškou, balením vložek (což je stejně velké jak balení plen) a balením plen.
Trošku jsem se zalekla, že máme obříka, ale 2 kg nejsou tak hrozná
10. srp 2009 v 08:01  • Odpověz
Můj doktor mi řekl, že odhad váhy je jen orientační a je lepší když ho nevím, protože to maminky stresuje :grinning: Prý to může týt až 500g rozdíl. No kámošce její gynekolog tvrdil, že bude rodit dítě max 3,5kg a nakonec z toho vylezl veleobr 4,7kg :wink: Ale to je asi extrém. Ona má hrozně velkého a mohutného manžela, to já nemám ani náhodou :slight_smile:

Super, tak to si ty vložky schovám, za pár let se budou zase hodit. :grinning:
10. srp 2009 v 08:19  • Odpověz
Holky, jak to máte s pohybama miminek. Já když viděla video Pipii, měla jsem trošku hrůzu, protože náš malej se opravdu takhle nehýbe. Myslíte, že by to mohlo být i tím, že jsem silnější a tak to není tak vidět?
10. srp 2009 v 08:30  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

tegga: taky jsem z toho v šoku, jak to utíká, ve čtvrtek začnu 35.tt!!
makka: tak sny máš teda pěkný :slight_smile:
edita: o tém UTZ jsem tohle taky četla, navíc do 30.tt prý odchylka +- 500 g a po 30.tt dokonce odchylka +- 1000g, takže opravdu hodně orientační... Ty vložky, co má makka, jsou ty inkontinenční, ostatní tu máme ty porodnické Samu, ty dělají 2 velikosti - mini a large, ale ty large jsem ještě v žádné lékárně neviděla, všude prodávají ty mini a všechny, co znám, si ty mini taky kupují...
10. srp 2009 v 08:35  • Odpověz
makka: určitě je to možné, že je to tvojí postavou... mně se malej jako Amálka taky tak hýbe, ale většinou beze svědků, hlavně když zapnu video, tak okamžitě přestane :grinning: ... ale jedno takové video taky už natočené mám :slight_smile:
10. srp 2009 v 08:37  • Odpověz
jo a do alba příprav jsem přidala, jak pokračujeme s dekorací Vítkova koutku, ještě jsme nalepili korály s rybičkou Nemo, ale to v albu nemám, zatím je v tom koutku PC :slight_smile: http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=298744&vReferer=%2Fphotos%2Fpablinka
10. srp 2009 v 08:39  • Odpověz
Makka - ptala jsem se doktora jestli to, že ctím pohyby míň než některé moje kamarádky může souvise s tím, že jsem víc obalena tukem a on mi rázně odpověděl NE! Jedná se o pohyby vevnit v břišku a je jedno jestli tuková vrstva je pár mm nebo pár cm. Záleží na tom jak je aktivní maminka a dítě.
Dokud jsem chodila do práce tak jsem pohyby cítila velmi málo, furt se něco dělo a to se malé asi líbilo. Teď ji suprově cítím, když dýl sedím nebo ležím. Dokonce mám někdy i ty hodně viditelné pohyby /z těch má srandu hlavně neteř :wink:
10. srp 2009 v 08:44  • Odpověz
edita: u mě z těch pohybů mají srandu všichni, zvlášť, když na ně neupozorňuju, někde si tak pěkně sedím a nejednou se mi všichni začnou dívat na břicho jako na největší divadlo :grinning:
10. srp 2009 v 08:47  • Odpověz
PABLI - taky už máme koutek hotový, jen přebalovák máme v jiné místnosti, ale není to tak daleko od postýlky. Prostě nemáme nafukovací pokoj.Měla jsem docela obavy, jestli malému něco není, když se až tak viditelně nehýbe.
Včera jsem se ptala mé mamky na porody, zvládla 4 a ona docela pohoda. Základ je hodně se hýbat a prý bolesti se dají přirovnat k hooodně velké zácpě :stuck_out_tongue_closed_eyes: ¨což jsem slyšela snad poprvé.
10. srp 2009 v 08:47  • Odpověz
makka: neboj, určitě je OK :slight_smile:... hodně se hýbat před porodem nebo při porodu?
10. srp 2009 v 08:49  • Odpověz
EDIT - Malý se hýbe, ale opravdu nemám tak velké boule. Je taky pravda, že já moc na zadku neposedím
10. srp 2009 v 08:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.