• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
PABLI - prostě mít pohyb pořád a samozřejmě i při porodu. Právě, že mamka říkala, že měli v porodnici hrozně dlouhou chodbu, kde mohly chodit a to jim dost vyhovovalo.
10. srp 2009 v 08:51  • Odpověz
makka: PA nám právě říkala, že máme při kontrakcích hodně chodit, nebo pak poskakovat na míči, nebo i stát, ale hlavně neležet, že je nutný, aby působila gravitace, že to pomůže... že některé ženské mají tendenci se při bolestech schoulet do klubíčka a ležet, ale to je špatně...
10. srp 2009 v 08:54  • Odpověz
PABLi - uvidíme, co budeme dělat mi :slight_smile: Ale také nám to říkala porodní asistentka. A také, že hodně maminek mají při bolestech nutkání dávat nebo překřižovat nohy k sobě. Což by taky neměly. Je to reakce na bolest.
10. srp 2009 v 08:55  • Odpověz
ahojky holky :slight_smile:
10. srp 2009 v 09:08  • Odpověz
makka-to neřeš, hlavně že ho cítíš uvnitř!!!Známá,co čeká mimi jako my, taky ty boule nemá, má holt silnou vrstvu špíčků a malej to neprokopne :wink: ale pohyby cítí,jen je nevidí a z mojich vln na břiše byla hotová
10. srp 2009 v 09:10  • Odpověz
pabli-taky jsem to četla,že je nejlepší chodit a hopsat na míči,jenže v reálu ti je pak třeba tak hrozně, že ti chození přijde jako nadlidský úkon...
10. srp 2009 v 09:11  • Odpověz
půjdu si udělat snídani a pokračovat v úklidu a přípravách
10. srp 2009 v 09:12  • Odpověz
já taky mám boule, ale jen někdy, je den, že třeba o prckovi skoro nevím, fakt to asi hodně závisí na mojí aktivitě:grinning:.....jo a jinak moje mamka si hopsání na míči hooodně pochvalovala...když rodila mě, tak nic takovýho nebylo a te´d u malé říkala, že to bylo super a že jí to hodně pomohlo
10. srp 2009 v 09:16  • Odpověz
mamce zas říkal tenkrát doktor, že ty boule nejsou mimčo, ale placenta... čemuž se mi ale nechce moc věřit, když pomyslím, že ta boule je každou chvilku někde jinde :slight_smile:... Řekla bych, že prostě ty, co pohyby méně cítí, jsou více aktivní, tak se na ty pohyby tak nesoustředí, a ty, co ty pohyby navíc i velice zřetelně vidí, mají menší vrstvu tuku...
10. srp 2009 v 09:23  • Odpověz
kámoška si taky pochvalovala ten míč,že na něm v porodnici hopsala i ve sprše :slight_smile:
10. srp 2009 v 09:41  • Odpověz
Začala jsem skládat věcičky do skříňky pod přebalovák. Jelikož ho měla půjčený přes rok známá, tak do skříňky dala nějaký "vonný" pytlíček. Šíleně mi to smrdí, takže skříňku větrám a už mi smrdí celý obyvák.
Ještě jsem prolézala všechna albíčka na koníkovi a koukala, co oblékaly maminky, když jely s mimčama z porodnice v období září-říjen. Takže ještě musím dokoupit malému nějaký teploučký kabátek s kapuckou, protože mám zatím vše moc velké cca 3 měsíce. Chudák by byl jak v pytli
10. srp 2009 v 10:01  • Odpověz
Holky máte už připravené oblečení pro miminka až pojedete s porodky? Jestli budete moct, nafoťte mi to?
10. srp 2009 v 10:02  • Odpověz
makka-mám připravený overálek s dlouhým rukávem, bavlněnou čepičku a přes to plyšovou kombinézku..to by mělo na konec září stačit...kombinézku mám v albu-bílá s kapucou a čumáčkem :grinning:
10. srp 2009 v 10:15  • Odpověz
jo a beru si do porodky bavlněné rukavičky,miminka se prý hodně škrábou v obličeji a zatrhávají si nehtíky
10. srp 2009 v 10:17  • Odpověz
autor
ahojik holky tak jsem zpet v Praze a konecne na netu:slight_smile: copak je tu noveho??
10. srp 2009 v 10:38  • Odpověz
DANUSCH - tak to ještě musím pořídit nějakou kombinézku nebo teplejší mikinku. Máš vše ve větších velikostech.
10. srp 2009 v 10:47  • Odpověz
PIPII - vítám tě. Nového asi nic není.
10. srp 2009 v 10:48  • Odpověz
autor
makka, ja porad nevim v cem mala pojede ale asi v oblecku se zirafkami(dupacky, tricko na zavazani s dlouhym rukavem) a celou ji dam do kombinezky co mam v albu( kremove s prouzkama a obrazkem-mam ji v albu) pac tahle je starsne malinka tak abychom ji unosili.na hlavicku lehkou cepicku, co byla u te sady.
10. srp 2009 v 10:50  • Odpověz
Já jsem asi fakt děsná, oblečení z porodnice jsem ještě vůbec neřešila. Něco mám doma a kdyby bylo náhodou moc vedro a nebo zas moc zima tak manžel nebo mamka zajdou něco koupit.
Včera mamka vyprala první várku oblečení po neteři a myslím si, že i z toho se bude dát dost vybrat. :grinning: Vůbec nemám pocit, že mám za pár týdnů rodit, furt se cítím jak na začátku těhu. :wink:
10. srp 2009 v 10:50  • Odpověz
Jo a hlavně mám fusaček do autosedačky, takže si myslím, že ani nebude třeba malou nějak moc nabalovat. Bůhví jak bude koncem září.
10. srp 2009 v 10:52  • Odpověz
Opravdu doběhnu pro nějakou lehčí kombinézku. Nebudu mít do autosedačky fusak, jen teplou deku. Z porodky do auta to přeběhneme. Holt budeme muset studovat počasí. Září-říjen nelze odhadnout.
EDIT - pokud máš fusak, tak bych taky prcka nenavlíkala. Taky si vůbec neuvědomuji, že bych měla rodit, ale hrozně se na malého těším!!!!
10. srp 2009 v 10:57  • Odpověz
PIPII - myslím, že to je idelní oblečeníčko :slight_smile:
10. srp 2009 v 10:58  • Odpověz
autor
makka ja rodim trosku dyl jak vy ale budeme sledovat pocasi no:slight_smile: mame dyztak i ten fusak do autosedacky, preci jenom pojedeme hned z porodnice 100km:slight_smile:
10. srp 2009 v 11:01  • Odpověz
autor
jinak dneska jsme si vyridila vse na te socialce a doplaci se to az od narozeni miminka do 7500 a take jsme dnes zaridila amalce obvodaka:slight_smile:
10. srp 2009 v 11:02  • Odpověz
Já hlavně tak trochu počítám, že v porodnici budeme dýl, protože u dětí těhu diabetiček je skoro 100% pravděpodobnost dětské žloutenky a navíc většinou bohužel s horším průběhem. Počítám s horším a doufám v lepší, asi tak :slight_smile: Nechci sama sebe strašit předem, ale taky se nechci ujišťovat tím, že 3-4 dny budu doma. Chudák maminka byla se mnou v porodnici 5 týdnů, byla jsem nedonošená takže v inkubátoru a pak jsem navíc dostala tu žloutenku a pak průjem :grinning: Tatka mě prvně viděl v těch 5 týdnech a byla jsem prý strašně maličká, ségra co se narodila o dva roky později byla po narození tak velká jako já v těch 5 týdnech :grinning: Ale všechno jsem dohnala :wink:

Jo, babička mi musela uplést čepičky, protože tak malé nikde nebyly :grinning:
10. srp 2009 v 11:04  • Odpověz
Pipiii - tak hlavně, že to už máš vše vyrízené. Hlavně mě potěšilo, že jsem ti neříkala nesmysly :slight_smile:

My to máme z porodnice asi 3 minuty autem :grinning:
10. srp 2009 v 11:05  • Odpověz
autor
edith, spise je skoda, ze to nebudu mit dopalcene uz ted, ted opet spadnu na 4800:frowning2:
10. srp 2009 v 11:07  • Odpověz
autor
to jsem uz mela vyssi i tu nemocenskou, jak jsme dlouho doma:frowning2:
10. srp 2009 v 11:07  • Odpověz
Pipii - ale je to lepší než nic. Musíš to brát tak, že ještě pořád ti stát aspoň něco dává. Jsou státy kde matky nedostávají nic (např. v USA se platí mateřská snad jen těch 6 týdnů, pak se matky vrací zpět do práce nebo jsou s dětma zadara a rozhodně ne všechny mají perfektně vydělávajícího manžela). Však jak to půjde tak si zase budeš moc přivydělat jako kadeřnice.
10. srp 2009 v 11:12  • Odpověz
autor
edith, ja nebudu pracovat s ditetem...nas stat je banda kreteu a za tim si s tojim, v USA bychom meli plno davek:-/
10. srp 2009 v 11:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.