• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
jdu si dát obídek a plácnu sebou k tv
12. srp 2009 ve 12:54  • Odpověz
pipi-tak ležet!!!
12. srp 2009 ve 12:54  • Odpověz
autor
jdu myt nadobi, lezis a lenosim od rana..:-/
12. srp 2009 ve 12:56  • Odpověz
pipiii: jo, vyčůrej se a lehni si na bok... :grinning:

dnes mi přišlo z rodina.cz v mailu, jak předcházet předčasnýmu porodu - pít 2-3 litry denně, chodit co 2 h čůrat, 2-3x denně odpočívat na levém boku a nezvedat předměty :wink:
12. srp 2009 ve 12:56  • Odpověz
autor
spis se to musi rozchodit a rozdychat...
12. srp 2009 ve 12:57  • Odpověz
pipiii: to až u těch porodních bolestech - chodit... PA nám říkala, že při poslíčkách lehnout na bok, případně si dát sprchu a lehnout, že to přejde... kdežto u porodních bolestí pak chodit, prodýchávat, předklonit se třeba o stůl a vyšpulit dolů břicho, nahoru zadek a prodýchat...
12. srp 2009 ve 13:01  • Odpověz
Danuš - to máš na lačno dost nízkej cukr?! Není to už trochu moc málo? :slight_smile:

Poslíčky teda nemám, nebo spíš tak, furt mě někde něco píchá a tlačí, ale je to jen nepříjemné ne bolestivé.

Já jsem si byla ve zdrav. potřebách koupit kruch na sezení a vložky do podprsenky ať mám zásobu a nemusím nikde běhat. A taky jsem koupila album pro malou kam ji budeme psát kolik váží, měří, kdy ji narostl první zub...
12. srp 2009 ve 13:01  • Odpověz
edit-to byl právě průůůůser,že jsem neměla sváču a oběd až pozdě...to se nesmí opakovat....sestřička mi dneska říkala,že si v takových případech mám vzít třeba tatranku!!! wow :grinning:
12. srp 2009 ve 13:12  • Odpověz
už ani nevim,jak tatranka vypadá :grinning:
12. srp 2009 ve 13:14  • Odpověz
autor
opet zeru želé a nemuzu se zastavit..no potom se mam divit ze to leze nahoru:-/
12. srp 2009 ve 13:14  • Odpověz
pipi-já se nejvíc těšim na palačinky s nutelou....už abych je mohla
12. srp 2009 ve 13:19  • Odpověz
autor
danus..ja jsme preslazena:grinning::grinning::grinning:takze se tesim az nasadim kojo dietku:grinning:

ted jsem cetla ze tu v Praze uz mame Madonnu a bude zutra vystupovat na Chodove to je kousek od nas.-D je to venku, mohli bychom prijit nekam k tomu bliz, treba neco uslysime:grinning::grinning:
12. srp 2009 ve 13:21  • Odpověz
autor
danus, jinak ja palacinky pouze na slano:grinning: se spenatkem, syrem a sunkou:slight_smile:
12. srp 2009 ve 13:21  • Odpověz
pabli-taky lítám na wc s každým "cvrnkem" protože mi při plným močáku tvrdne břicho...
12. srp 2009 ve 13:23  • Odpověz
holky,jdu vegetit,tlačí mě žebra od sezení u pc
12. srp 2009 ve 13:24  • Odpověz
DANUSCH - dala jsem si minulý týdne 1 palačinku a cukr vylít na 9, takže už opravdu neeee!!! Jinak také lítám každou chvíli na záchod, ale opravdu nic moc nevyčurám.
12. srp 2009 ve 13:26  • Odpověz
autor
kde jste??:frowning2:

me dneska v noci porodila znama, Jonaska 3300g (mamka mi rikala ze je to hodne:grinning:) a velikost nevi, rodila ve Vrchalbi a pry se tam miminka nemeri:-O
12. srp 2009 ve 13:54  • Odpověz
pipiii: u nás v ČB se taky miminka od minulého srpna neměří... měří se až při propouštění :wink:
12. srp 2009 ve 13:59  • Odpověz
autor
pabli, to je zvlastni:-O
12. srp 2009 ve 14:00  • Odpověz
pipiii: to kvůli tomu, že mimi přijde na svět a je zvyklé z bříška být skrčené, tak je traumatizující ho narovnávat, je to i kvůli kyčlím, tady:

Prví den se miminko neměří, délka se pouze odhaduje, aby se předešlo traumatizaci (poškození) kyčlí dítěte
http://www.novorozenec.wz.cz/denporodu.htm

Další z odlišností, na které se maminka musí po porodu miminka připravit je to, že nějakou dobu bude mít její miminko přitažené nožičky k hlavičce, proto se neměří jeho délka hned po porodu. Postupem několika hodin je samo začne dávat dolů na podložku.
http://brebarbora.sblog.cz/pruvodce/

23. června 2008
Strakonický deník: Lékaři už neměří novorozence
Dětští lékaři ve strakonické nemocnici přestali měřit novorozence ihned po porodu. Toto opatření přijali minulý týden a reagují tak na současný světový trend. Všeobecně panuje názor, že natahování kyčlí miminka ihned po porodu, kdy bylo devět měsíců v jedné poloze, je příliš násilný akt. Miminko ale o nic ochuzeno není - k porodní váze je připojena jeho v míra v den propuštění z nemocnice.
12. srp 2009 ve 14:12  • Odpověz
pipiii: já myslím, že je to fajn, že se novorozenci hned násilně nenarovnávají... máš miminko, tak ti je v tu chvíli přece jedno, kolik měří... a když už, tak známe váhu mimča, což je docela dostačující.... akorát pak nebudu vědět, jestli má manžel přivézt do porodky soupravičku č. 50 nebo 56 :grinning:
12. srp 2009 ve 14:14  • Odpověz
autor
ja mam soupravicku jenom 56:slight_smile: 50 nee..
12. srp 2009 ve 14:26  • Odpověz
Ahoj holky já dneska vůbec nestíhám, dodělala jsem konečně tu kuchyň i okno je umyté hurá, ale jsem ouplně mrtvá , zítra budu pokračovat wckem a koupelnou, no do porodu to snad stihnu všechno pořádně vypucovat

něco nového :slight_smile:
12. srp 2009 v 15:28  • Odpověz
já jsem usnula :slight_smile: pipi-3300 g mívají i holky...kluci jsou běžně 3,5 kg a víc...samozřejmě záleží na dědičnosti atd.
12. srp 2009 v 15:53  • Odpověz
ty jo,jsem taková rozlámaná :rolling_eyes: no měla bych jít uklízet a nechce se mi...

makka-při tý hypoglykémii, jako jsem měla já těch 2,9 si naopak musíš vzít něco nabušenýho cukrem,nic jinýho nepomůže....palačinku bych si neriskla....pořád hřešim maximálně na sušenkách slazených fruktózou....ale započítám je do dávky sacharidů
12. srp 2009 v 15:57  • Odpověz
autor
danus, to ja vim, ze 3300 je normalni vaha aůle moje mamka kdyz mi to volala tak mi to podavala ze 3300 je strasne moc:grinning::grinning::grinning:

jooo, ted jsem byla na Chodove, mela jsme tam sraz s jednou konikovkou a prodala jsme ji moje tehu dziny vel. 34. Krasne ji padly a ja mam 600KC a cestou domu jsme si koupila zupanek do porodnice.:slight_smile:
12. srp 2009 v 16:53  • Odpověz
ahoj holky, jsem zpět z kontroly. Doktor mě prohlédl vnitřně, ani mě nějak nerozhodilo, že mi tam strčil 3 prsty. Prý ani náhodou nerodím a vše OK. Holky potřebovala bych poradit. Jelikož jsem na nemocenské a na mateřskou nastupuji 18.8., do kdy musím odevzdat v práci ty papíry na mateřskou. Stačilo by třeba až toho 17.8.?
12. srp 2009 v 17:00  • Odpověz
DANUSCH - palačinku jsem si dala jen na chuť a už si jí prostě vůbec nedám. Stačí, že si dám třeba nanuk.
12. srp 2009 v 17:01  • Odpověz
autor
makka ty papiry na materskou zalezi na tobe kdy odevzdas, hlavne odevzdej ukoncenou nechopenku(s cervenym prouzkem) a nekdo zada o materskou i pul roku nazpet:slight_smile:
12. srp 2009 v 17:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.