• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
to jsem zažila za pět let pouze jednou a mělo to minimální následky.......ale tím se vůbec nenech děsit renu....určitě je to dobrá věc, uleví ti to od bolesti, pokud jsi pro to rozhodnutá, tak do toho jdi :wink:
18. srp 2009 v 19:51  • Odpověz
třeba tady machříma budu šťastná, když mi to nakonec píchnou :wink: ....víš jak, odříkaného chleba největší kousek:grinning:
18. srp 2009 v 19:52  • Odpověz
teru ty jsi vlastně zdravotní sestřička?
18. srp 2009 v 19:52  • Odpověz
jj jsem:slight_smile:
18. srp 2009 v 19:53  • Odpověz
terčo a bolí to do těch zad?
18. srp 2009 v 19:54  • Odpověz
terezko a kolik mamin do toho jde??
18. srp 2009 v 19:55  • Odpověz
jé, to vůbec nevím, mě to nikdy nepíchali:grinning:....dá se to kolem opíchnout....a určitě je to super, že ti to uleví od bolesti.........a kolik mamin do toho jde, to netuším vůbec :slight_smile: ......ale pár jich bube :wink:
18. srp 2009 v 19:57  • Odpověz
terčo a kolik to stojí nevíš??
18. srp 2009 ve 20:00  • Odpověz
blbý je akorát to, že říkají, že pak ty maminy netlačí....ale mám kamošku a ta říkala, že to není pravda, že asi tu dávku neměla tak silnou, že prostě cítila, kdy má tlačit.....jinak ti to bude říkat sestřička....jo a taky, někdy jsou z toho migrény, ale to je asi pohoda oproti porodním bolestem:slight_smile:.....hodně jsem slyšela, že si to nechávají píchnout holky, který mají křížový bolesti, že je jakoby tak nebolí to, že se roztahují a tak, ale hlavně to nemůžou vydržet kvůli zádům
18. srp 2009 ve 20:01  • Odpověz
nestojí to nic:grinning:
18. srp 2009 ve 20:02  • Odpověz
terčo já četla že je to drahé...
18. srp 2009 ve 20:19  • Odpověz
dostala jsem v poradně časák těhotentví týden po týdnu a tam tak je článek s těma oblbovákama a pak je tu ta epidurální analgezie a jsou tu nevýhody:metoda je finančně náročná-je nejdražší...tak já nevím..
18. srp 2009 ve 20:21  • Odpověz
autor
epi stoji u nas v porodce 2tis. jedina navyhoda je jeste ze kdyz rodicka neciti tak ty kontrakce na hekarne, tak kontrakce spatne prodychava a nekdy i usne a tim neskace na mici atd a mimi se spatne posouva do porodnich cest(treba mirne nakrivo raminkem) a jak hlavicka sestupuje do porodnich cest tak tam jde na krivo s raminkem a potom pri samotnem tlaceni mimi jde nakrivo a muze se stat ze potom ma po cely zivot spatnou krcni pater atd. Je to ted novy vyzkum prokazany u epiduralnich deti...rikali nam to na tehu kurzech..
18. srp 2009 ve 22:04  • Odpověz
ahoj holky! krásné ráno........tak to se renu zeptej v porodce, kde budeš rodit.....je to pojišťovnou hrazený výkon, v životě jsem neslyšela, že by se za něho platilo, aspoň myslím, že tady v Brně ne.......ale možný je všechno :slight_smile:
19. srp 2009 v 07:01  • Odpověz
Ahoj Tegga, vypadá to, že tu jsme jen mi dvě. Dnešní noc, luxusní, konečně jsem spala celou noc, jen 1 čurání a hlavně už normální počasí :slight_smile: Od zítřka zase peklo :frowning2: Na víkend se zase ochladí, tak jsem spokojená. U nás epid. neplatí, ale pokud ty bolesti budou opravdu hodně šílený, tak jdu do něho. Myslím si, že vydržím hodně.
19. srp 2009 v 07:26  • Odpověz
autor
tegga, fakt je epi placeny pojistovnou?.-O tak to si zjistim, v jablonecky maji napsany ze stoji 2tis...
19. srp 2009 v 07:54  • Odpověz
autor
jinak dnesni noc... 2 hodiny v noci kolem 2.h ranni jsem chodila po byte, vystresovana a vynervovana... chjo me je toho miminecka ve me lito... chudinka, co si se mnou v tehu jeste uzije:frowning2:
19. srp 2009 v 07:55  • Odpověz
PIPII - to se dalo čekat, že jen tak v klidu nezalehneš. Zjišťuji, že mě v těhu hooodně věcí rozhází a jsem pěkně napružená :astonished: Hlavně mě třeba dostává švagrová s tchýní. Chtějí pořád něco slavit a samozřejmě vždy semnou a s manželem. Nepochopí, že máme třeba o víkendu práci na baráku a zahradě. Nezájem!!!!
19. srp 2009 v 08:00  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

renu: myslím, že psali, že je epi drahá metoda, ale z pohledu nemocnice - pro ně je to drahé a pro pojišťovnu... proto možná u pipiii v porodnici za to chtějí 2 tis., aby se s tím tak neplýtvalo, třeba chtějí ty 2 tis. od mamin, které samy epi chtějí, ale po těch, kterým to doporučí sám doktor, to třeba nechtějí... nevím, moje domněnka...

Já tohle předem neřeším, budu dělat to, co mi budou v porodce říkat, a nechám si píchnout a udělat to, co mi PA nebo lékař sám doporučí. Jsem prvorodička, takže nebudu vědět, jestli ta bolest, kterou prožívám je normální, menší nebo větší... Nám na kurzech říkali, že je spousta možností, různé čípky proti bolesti, různé injekce proti bolesti, různé cviky, voda, ten epi je pak na posledním místě, když všechno ostatní selže. Tak proč nevyzkoušet nejdřív alternativy, že? Jinak u nás se to taky neplatí.
19. srp 2009 v 08:02  • Odpověz
PABLI - nebo jsou i masáže, teda aspoň u nás. S olejíčkama, ale budou je dělat manžílci, což nevím nevím. Abych se mohla druhý den pohnout :slight_smile:
19. srp 2009 v 08:03  • Odpověz
makka: jedna kámoška mi povídala, že nutila toho svého, aby jí masíroval záda fakt hodně velkou silou, protože ji bolela tak, že se to nedalo vydržet, tak potřebovala, aby tu bolest přehlušila bolestivá masáž od manžela :grinning:
19. srp 2009 v 08:05  • Odpověz
PABLI - tak to manžílkovi půjde :wink:
19. srp 2009 v 08:08  • Odpověz
PABLi - máš velko nebo malou cestovku, z fotky se to nedá moc poznat. Já mám právě velkou cestovku, protože jsem do ní narvala balík plín, ale ještě v ruce potáhneme ty vložky a botky na přezutí pro oba. Jedeme jak na výlet :grinning:
19. srp 2009 v 08:10  • Odpověz
makka: já mám malou - 50 cm délka, 20 cm šířka a 25 výška, balík vložek tam mám, ale plíny už ne, pantofle tam mám jen pro sebe
19. srp 2009 v 08:13  • Odpověz
PABLI - ty vložky máš po kolika kusech, že bych třeba nebrala celé balení, kdyžtak by mi je dotáhl manžel. To ty tam ještě máš pyžamo a župan, co?
19. srp 2009 v 08:15  • Odpověz
tady v porodce totiž mají málo místa, tak PA říkala, co nejmíň věcí sebou, nemají ani skříně na pokojích, jen ty noční stolečky... a taky říkala, že pokud to bude moc těžké, tak nám to PA třeba odmítne nést, že si to poneseme samy... tak doufám, že to mám tak akorát... :unamused:
19. srp 2009 v 08:15  • Odpověz
vložek tam mám 20 ks... u nás vložky dávají, tak jen pro jistotu, kdybych třeba akutně potřebovala a zrovna nebyla žádná po ruce... mám tam 3 noční košile, 2 ponožky... župan se mi tam akorát nevešel, tak ten mám v taštičce zvlášť, ještě uvidím, jestli ho vůbec budu brát, zatím v těch hicech asi ne, uvidíme, jestli se ochladí...
19. srp 2009 v 08:17  • Odpověz
jinak tam mám to, co mám nafoceno tady: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3074358&vReferer=%2Fphotos%2Fpablinka (bez toho županu, a vlhčené dětské ubrousky jsem vyměnila - místo velkého balení mám 2 malé balení, celkem tedy asi 50 ks)
19. srp 2009 v 08:19  • Odpověz
PABLi - tak asi půjdu přerovnat tašku. U nás právě vložky nedostaneš a opravdu si nezpočítám, kolik jich budu potřebovat. Jak moc budu krvácet. Pyžamo a župan budu mít jejich.
19. srp 2009 v 08:20  • Odpověz
autor
holky jedu do PORODNICE, odchazi mi hlenova zatka!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
19. srp 2009 v 08:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.