• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
ahoj holky :slight_smile:

dnes jsme nainstalovali monitor dechu a dokončili přípravy na postýlce, ještě jsem to vše pokryla igelitem, aby se to nezaprášilo, kdybych náhodou rodila třeba až za měsíc :slight_smile: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3210680&vReferer=
29. srp 2009 ve 13:07  • Odpověz
autor
pabli, mate to krasne pripravene!!!! ja dostanu zavinovacky(ty klasicke) jeste po jakubovi a jedna ta mekka polstarova , tak ji hned vyuziji, jinak ja si zacnu take pomalu chystat tasku do porodky:grinning: beru si s sebou jedno pyzamko a jednu kosili, kojo podprdu si beru jednu, dalsi si koupim az po porodu, podle toho jak se mi nalijou prsa:slight_smile:
29. srp 2009 ve 13:14  • Odpověz
Já mám napsáno CS1 v průkazce, ale to může znamenat spoustu věcí - i třeba jen to, že hlavička naléhá, což teda mě naléhá :slight_smile:

Masáž hráze mi byla nepříjemná jen prvně, teď je to super, ale jestli to děláme dobře nebo blbě netuším :grinning:

Juj, postýlku ještě nemám ani sestavenou :slight_smile: A monitor dechu mám zatím jen objednaný, ještě jsem se nedostala k jeho vzvednutí. Jsem fakt děsná, ale já se teď snažím užít manžela a taky kamarádek a kamarádů, protože po porodu asi ani jedno z toho moc nepůjde.
29. srp 2009 v 15:26  • Odpověz
pabli pěkný, taky už bych to chtěla mít všechno připravený, já se víceméně zmohla jen na nachystání asi půl tašky do porodniceje zajímavý že někdy v 7.,8. měsíci sem měla to "hnízdící" období a pucovala byt a teď prostě nic, doma pomalu bordel a mě to ani nevzrušuje, tak doufám že mě to uklízení ještě chytne ať se z porodnice nevracíme do bordelu :grinning:

edit tak já nemám v průkazce o CS ani zmínku, ani v různých papírech z rizikovky a porodnice, prostě nic ...
29. srp 2009 v 17:14  • Odpověz
krupice od přítele byla luxusní tak sem mu za to slíbila že udělám na večeři rajskou polívku s rýží, už teď se mi ovšem nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: dnes se fakt zmůžu na to jen se najíst, k ničemu jinýmu nejsem schopná se dokopat
přítel maká celý den na pokojíčku, zakrývá trubky od topení jakýmsi plechem tak sem zvědavá na výsledek, raději tam ani nechodím, a zítra jedeme, doufám, pro koberec, skříňky už máme doma, "jen" je sestavit, počítám že než porodím by to mohlo být /nebo ho přerazím, nechal to na poslední chvíli/
29. srp 2009 v 17:20  • Odpověz
Dnes jsem vařila oběd (opět zapečený květák se spoustou sýra a vařené brambory) a manžel slíbil, že udělá véču. Jenomže právě volal jeho otec ať pro něj sjede do Olomouce kde byl na srazu, takže manžel nastartoval oře a vyrazil - večere zůstala na mě :slight_smile:
Protože furt dietuju jako blázen tak udělám cuketu na grilu a posypu to spoustou parmazánu, no a aby to nebyla taková dietka tak k tomu bude bagetka s česnekovým máslem z trouby a zeleninový salát :grinning: Jednoduchý, rychlý a chutný papu :wink:

Krupičnou kaši bych si taky dala, ale nechám si zajít chuť, jak já vám závidím, že máte tu cukrovku v pohodě :frowning2: Rajskou taky neriskuju. Ale musím se opět pochlubit, že teď jak se celý týden poctivě měřím po každém jídle, tak mi hodnota a ni jednou nepřekročila požadovanou normu, spíš je to o dost nižší :slight_smile: Jenom to měření dost leze do peněz :frowning2:

A protože z vás všech mám fakt stresy tak jsem se dala do praní zavinovaček. Oblečení pro mimčo už mám všechno vyprané a částečně už i vyžehlené. Doufám, že naše malá nebude velká, protože jsem dostala naprosto dokonalou soupravičku od Nike ve vel. 52 :slight_smile: :wink:
29. srp 2009 v 18:06  • Odpověz
edit a oni už ti ty papírky nechtějí dát nebo co? jestli je kupuješ tak to je teda síla, vím kolik to stojí ...
já neměřím už dávno, tak nějak na to asi nebyly nervy nebo co, a hlavně sem zjistila že glukometry sou na prd a nevěřím jim, když ti řeknu že jak sem si odebírala krev do zkumavek a zároveň si ze zvědavosti měřila glukometrem tak byly rozdíly dost veliký, z laborky třeba hodnota 4 a na glukometru v naprosto stejnou dobu hodnota 7,5, takže glukometr podle mě není ani orientační ...
mě celkem těch papírků stačilo od zjištění těhu cukr. jen 60 :grinning: a v jiné diskusi sem četla že těhotná cukrovkářka má nárok na 400 ks, tak jestli je kupuješ tak se na to poptej
teď nevím jestlis to někde už náhodou nepsala ... měřej ti kvůli cukru mimčo nebo ne?
29. srp 2009 v 18:16  • Odpověz
taky koukám že pereš zavinovačku, já na to nemám odvahu, mám strach že se v tom ty vlákna nějak posunou, to pereš na normální režim nebo ten šetrný?
29. srp 2009 v 18:19  • Odpověz
Na testovací papírky je prý nárok jen pokud si picháš inzulín, nevím, už to neřeším.
Já mám na glukometru vždycky přesně to co mi naměří laboratoř nebo doktorka, max 0,1 rozdíl.

Miminko mi na utz měřil muj gynekolog a od 37tt by mi mělo být dělaná biometrio plodu při každé návštěvě porodnice (tam budu chodit na monitor a kontroly). Ale jak to funguje nevím. Ručičky, nožičky a tělíčko jsem měla velké adekvátně k mému týdnu těhotenství, ale hlavička mu nešla změřit, protože už ji mam moc dole a neměl správný úhel k měření. Vyšlo mu, že je o cca 2 týdně větší, ale hned mě ubezpečil, že to je naprosto nesmyslný odhad, nezbývá než věřit :wink:
29. srp 2009 v 18:23  • Odpověz
ahoj holky, teda to vás fakt lituju s tou cukrovkou, takových starostí... no snad to porodem všechno přestane a bude vše OK, to si budete toho sladkého najednou vážit, co? Já bych hned asi vyjedla cukrárnu :grinning:

Já dneska ještě dožehlila nějaká oblečka, jinak jsme tu měli návštěvu a za hoďku přijde další... do toho mě pořád pobolívá břicho jako při MS, ale to mám vždycky na konci měsíce, tak doufám, že to tak je... akorát se to asi změnilo na poslíky, poněvadž ty bolesti jsou nějak docela pravidelnější (třeba každou hodinu chvilku), ale už to tak bylo i včera... :slight_smile:
29. srp 2009 v 18:31  • Odpověz
Pabli - já si původně taky říkala, že po porodu udělám nájezd na cukrárnu, ale čím dýl tu dietu držím, tak si říkám, že to neudělám :slight_smile: Navíc mám vysokou pravděpodobnost na cukrovku 2 typu do 10 let, takže jak říká moje diabetoložka musím určitý režim dodržovat už do smrti.

Já zažím žádné bolesti nemám, nevím jestli mám být ráda nebo ne :wink:

Evena - rychlozavinovčku peru normálně na 40 stupňu jak je uvedeno na etiketě. Snad to přežije :slight_smile:

Dnes jsem tady na koníku našla tohle a dost mě to zaujalo. Je vidět, že si na výši mateřské moc stěžovat nemůžeme :slight_smile:
Pro zajimavost srovnani s ostatnimi zememi (prijem behem MATERSKE procentuelne z platu):

USA - 12 tydnu - 0%
UK - 39 tydnu - 90% prvnich 6 tydnu, potom mene
Nemecko - 14 tydnu - 100%, potom 12/14 tydnu 67%, ne vice nez 1.800 euro mesicne
Holandsko - 16 tydnu - 100%
Francie - 16-26 tydnu - 100%
Rakousko - 16 tydnu - 100%
Svedsko - 16 mesicu - 80% prvnich 390 dni
Dansko - 52 tydnu (18 tydnu matka, 2 tydny otec, zbytek dle vlastniho rozvazeni)
29. srp 2009 ve 21:53  • Odpověz
autor
edith, me neprijde podle te tabulky, ze se mame nejak dobre v CR:grinning::grinning:
30. srp 2009 v 08:38  • Odpověz
autor
even, jezis 38tt!!!! uz zacina jit do tuheho:grinning::grinning::grinning::grinning:
30. srp 2009 v 08:39  • Odpověz
dobré ránko, mám za sebou fajn noc,docela vydatný spánek,jen 2x wc,ale někomu venku vylo štěně,takže mě to někdy ve 4 ráno vzbudilo....teď vyje s pauzama taky....jediný,co mě trápí,je brnění v rukou....jinak spodek bolí tak max.2x denně a jinak je mi fajn :slight_smile:
30. srp 2009 v 09:02  • Odpověz
Dobré ránko, tak já už tu mám od 7:30 h. pracanty a staví plot. Včera jsme byli s manžílkem u známých a trošku se to protáhlo do půlnoci. Jenže jsme ještě měli s manželem povídavou, takže jsme klábosili snad o všem do 2 hod. do rána. Ráno to vstávání bylo hodně krušný :frowning2: Myslela jsem si, že pojedu odpoledne k našim, ale raději si půjdu lehnout. Od známých jsme dostali po jejich dětech spoustu věcí, od hraček (třeba toho zatočeného hada na autosedačku) až po povlečení a i rychlozavinovačku :slight_smile: . Což se maximálně hodí. Kámoška je krejčová, takže toho měla spoustu našitýho. Jinak manžílek přišel v pátek z práce a že prý se bavil se spolupracovníkama o Jihlavské nemocnici a porodu. Prý vyhlášeným doktorem je dr. Peschout, je i vyhlášený v Praze. Jelikož bydlí kousek od mé tchýně a oni ho celkem znamí, tak mi to šli k němu domluvit. Takže stačí si ho při porodu zavolat a on by měl naklusat a aspoň porod pohlídat. Což mě moc potěšilo. Jenže v pátek hlásili v rádiu, že se v Jihl. nemocnici narodilo od pátku hrozně dětí a že nestíhají. Takže, nevím, nevím. Snad mi to vyjde.
30. srp 2009 v 09:17  • Odpověz
pěknou neděli
pipii já vím a sem z toho docela v prd... :sweat_smile:
makka u nás se taky maká, byli sme koupit koberec do pokojíku a teď s ním přítel zápasí :grinning: snad to dobře dopadne a bude čas i vybalit ty skříně
jestli se mi ho podaří ukecat tak vložím dnes nějaké fotky /já to neumím/
30. srp 2009 ve 14:17  • Odpověz
Ahoj holky! Já si užila parádní víkend, pro mě skvělý počasí, konečně se dá dýchat a tím pádem i hýbat:grinning:....teď jsem koukala na net, co se stalo tomu borcovi, co byl vyhlášený mužem roku....to je docela drsný
30. srp 2009 v 16:55  • Odpověz
TEGGA - taky jsem byla spokojená s počasím, už by to tak mohlo zůstat. Bohužel to vůbec tak nevypadá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Fakt jsme si to léto s bříškama užily. Hoch asi pěkně machroval, ale že to pořadatelé nějak nejistili a nechali ho jen tak skočit do mělké vody. To snad měli vědět. Myslím, že si zkazil život.
30. srp 2009 v 17:53  • Odpověz
u nás bylo dneska fajn,žádný vedro,příjemně teploučko,celý den jsem měla okno dokořán :slight_smile: teď mi odjela návštěva-kámoška za školy a svědkyně v jedné osobě :slight_smile: super jsme pokecaly,těší se na prcka
30. srp 2009 v 17:56  • Odpověz
makka četla sjem, že to bylo až po ukončení soutěže....mě je ho teda líto, ať už machroval nebo ne, je to hrozný.......
30. srp 2009 v 18:01  • Odpověz
Víkend byl úžasný, krásně chladný :slight_smile:
A já jsem vyprala snad všechno co doma máme (ještě mi zůstavají ručníky a je hotovo) a dala jsem se do pomalého žehlení. Kdybych náhodou porodila tak ať má manžel v čem chodit :wink:

Pipiii - mě zas podle té tabulky přijde, že se v ČR máme super. Mateřská 28týdnů + můžeš být až do 4 let dítěte doma s tím, že ti stát furt něco platí a navíc jsi celou dobu zdravotně a sociálně pojištěná. :wink:
30. srp 2009 v 18:35  • Odpověz
edit-mě to taky přijde výhodný.....akorát mi v ČR chybí nějaký systém finančně dostupných hlídacích paní a hlídacích center,kam by mohl prcek jít od 2 let a ne až od 3 školka.....takhle musím jít na 3,protože jinou alternativu než školku nemám....a varianta udělat si hned druhý baby je u nás nereálná
30. srp 2009 v 18:48  • Odpověz
Danuš - my doufáme, že druhé dítko budeme mít do dvou let :wink: U nás sou sice jesle, ale dostat se tam je skoro nemožné takže hlídat budou babičky (jedna je v důchodu a druhá může taky občas pohlídat i během pracovní doby). Pokud se nám dítko nepodaří tak půjdu do práce jak jen rychle to půjde :slight_smile:
30. srp 2009 v 18:52  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

tak já si užila taky fajn víkend, kromě těch sobotních bolestí opakujících se po hodině, občas i po půlhodině, a to i v noci... Ale už je to lepší, takže poslíčky nebo zase ty moje bolesti na konci každého měsíce...

Uvažovaly jste o antikoncepci po porodu? Já si říkala, že do HA tentokrát už nepůjdu, ale na druhou stranu... no nevííííííím, hned druhé baby bych taky nechtěla :slight_smile:

danuš: máme to podobně, taky bych brala nějaké levné chůvy, au-pair nebo prostě zařízení od 2 let věku dítěte, takhle máme taky jedinou možnost dát si tu mateřskou na 3 roky... Po 3 letech pak chci určo aspoň na 2 roky do práce :slight_smile:
31. srp 2009 v 07:10  • Odpověz
Dobré ráno,

já bych au-pair nebrala :slight_smile: Můj manžel je sice úžasnej a nevěřím, že by mě podvádět, ale cizí, navíc většinou mladá holka v bytě nedělá dobrotu.

Antikoncepci po porodu jsem s manželem už probrala, vyhrál to prezervativ. Sice to není nejpříjemnější metoda, ale protože chceme děti celkem po sobě tak ani jeden z nás nechce, abych brala hormonální antikoncepci. Ale jakmile doplodíme náš požadovaný počet dětiček tak si asi nechám dát tu podožní tyčinku, ségra ji měla a byla s ni relativně spokojená. I když ne každý na ni reaguje dobře.

Pabli - ty bolesti ti nezávidím, já furt nic. Nevím jestli je to dobře nebo špatně. Beru jakési homeopatika, která mají potlačit poslíčky, aby pak člověk poznal, že rodí. Možná to funguje :grinning: Ale čer ví, třeba se jen moje tělo ještě rodit nehodlá.
31. srp 2009 v 07:23  • Odpověz
ahoj holky! edit a kolik je váš požadovaný počet dětí:grinning:? já teda s antikoncepcí zatím taky nevím, brát se mi nechce ani trošku, ale těhotnět hned podruhé už vůbec ne....takže to budeme muset taky ještě nějak vymyslet:slight_smile:
31. srp 2009 v 07:31  • Odpověz
My chceme 3 děti :slight_smile: Oba jsme ze třech dětí a tak je náš plán takový, ale teď se mi to kecá když nemám doma ani jedno :grinning: Uvidím jak budeme zvládát to jedno a pak se rozhodneme. Ale určitě bych ráda měla apoň ty 2 děti. Proto musím chodit do práce hned po ukončení půlroční mateřské, nemůžu se vrátit za 6 let :wink:
31. srp 2009 v 07:34  • Odpověz
Dobré ránko, u nás už také proběhlo téma antikoncepce. Nejdeme do žádné, protože z prášků jsem pěkně nabrala a kondom nám nevyhovuje. Takže zkusíme přerušovanou a když náhodou, tak se nedá nic dělat. Chtěli bysme 3 děti, ale všechno vyplyne ze situace. Hlavně jak se nám bude dařit finančně a jak vše budeme zvládat. Sice dost lidí si klepe na čelo, že už řešíme kolik budeme mít dětí a ještě se nám nenarodilo jedno a hlavně nevíme, co to obnáší.
Dnes jedu dokoupit kojo podprdu :unamused: Moc se mi nechce, ale dnes má být celkem obstojné počasí.
31. srp 2009 v 07:44  • Odpověz
My určitě minimálně dvě děti taky chceme....ale spolíhat na přerušovanou se mi teda nechce, protože to druhý bych viděla až tak za tři roky:slight_smile:.....a mezitím bych chtěla taky do práce
31. srp 2009 v 07:50  • Odpověz
Normálně holky, já se vážila před 4 dny a teď dneska a mám o dvě kila míň.....úplně žasnu :grinning: .....ale říkala mi mamka, že na konci těhu taky zhubla :slight_smile:
31. srp 2009 v 07:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.