• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
ahoj holky :slight_smile:
tak já tak do půl šestý měla taky děsnou noc, pořád na WC, chodím teď často, ale vždycky jen po troškách, to fakt naštve! Pak jsem si k ránu otevřela okno, když šel manža do práce a zase jsem usnula až do půl devátý :slight_smile: Tak se cítím trošku líp, ale úplně ono to není...

pipiii: už zase prsa? :grinning: :grinning:
3. zář 2009 v 09:19  • Odpověz
u mě to ono nebylo ani nepamatuju:grinning:.....ale zase, dneska se mi zdá, že i když jsem míň vyspaná, tak jsem čilá a v pohodě........takže si to užívám, pak budu zase aspoń týden mrtvola:grinning:
3. zář 2009 v 09:21  • Odpověz
autor
pabli, ja svoje kozy nesnasim!:grinning: necham si je jednou predelat:grinning::grinning::grinning:

holky.... ten mi pise mamin kolega z prace. Mamca dela v televizi a tohle je kameraman a je gay. Nejvtipnejsi na tom je ze po nem zensky silej, nenni to takovy ten typicky teplousek, ma krasnou postavu, vydokej, no proste uzasnej!:grinning: a ted mi pise na facebook, ze bude tatou:grinning: sehnal si kamosku, ktera je po tezke operaci tam dole a ma narok na umele oplodneni a martin(ten gay) se vydava za jejiho partnera a porodi mu dite, bude ho vychovavat ona a on bude takovy ten vikendovy tatka:grinning:
3. zář 2009 v 09:28  • Odpověz
pipiii: tak to je pěkný příběh, že bude moct mít taky dítě... to je fajn
3. zář 2009 v 09:38  • Odpověz
holky, mají vaše mimča taky škytavku? a jak často? u mě někdy i každý den, někdy zas pár dní nic...
3. zář 2009 v 09:39  • Odpověz
autor
tjn, tak ona je to nejaka jeho dobra kamaradka a dite moc chtela a on je gay a v nasi zemi to zatim povolene nijak neni, takze jedine takhle.
3. zář 2009 v 09:39  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
pabli - škytavku měla Barunka všeho všudy tak pětkrát :wink:
3. zář 2009 v 09:41  • Odpověz
pabli náš prcek minimálně dvakrát denně a někdy klidně i půl hodiny....už jsem si říkala, jestli je to normální vůbec
3. zář 2009 v 09:43  • Odpověz
autor
nase amalka skyta kazdy den:grinning: a kdyz se natoci napric, jen ji talcim vlastnima rukama at povoli, ma prisernou silu:-O
3. zář 2009 v 09:43  • Odpověz
pipiii - psala jsem Ti di IP :wink:
3. zář 2009 v 09:52  • Odpověz
ahoj maja :slight_smile:

tegga, pipiii: tak to je fajn! já si říkala, jestli nemůže mít fakt ten pupečník kolem a jestli to třeba místo škytavky není něco horšího, no, už začínám panikařit! Dnes si dám oddechový den, budu koukat jen na Gilmorova děvčata a na porod a těhotenství myslet nebudu :grinning: Tímto se omlouvám, že tu nebudu tak často :slight_smile:
3. zář 2009 v 09:53  • Odpověz
autor
maji, ja jsem ti uz davko ty fotecky odeslaal:slight_smile:
3. zář 2009 v 09:56  • Odpověz
mě by zajímalo, jestli je normální, že škytá tolik :sweat_smile:
3. zář 2009 v 10:03  • Odpověz
autor
tegga, me skyta taky tak 2krat denne, kolem 15-ti minut, nebo to zaspim a nevim kdy skonci:grinning:
3. zář 2009 v 10:09  • Odpověz
holky vy už všechny máte pediatry domluvené? já se pořád nemůžu rozhodnout......zrovna ti, co máme v nejbližším okolí, nemají nejlepší hodnocení....tak nevím, jestli na to dát a raděj jezdit někam dál....a nebo to u něktrerýho zkusit, než cestovat po celým brně
3. zář 2009 v 10:10  • Odpověz
tegga: já mám 3 doktory tak 3 min pěšky od baráku, ale vybrala jsem si doktorku, která je do 20 min pěšky od nás...
3. zář 2009 v 10:15  • Odpověz
autor
tegga, ja mam uzasneho pediatra, ma krasny hodnoceni, ale k cemu mi to je kdyz se stehujeme kdyz bude mimi 1 mesic:grinning: a narok na zmenu lekare ma az po 3mesicich nejdrive.:-/ takze budeme dojizdet pres celou prahu. Jinak amalku zrovna chytla skytavku:grinning:
3. zář 2009 v 10:16  • Odpověz
pabli super, budu si to užívat, doteď mě to občas znervozňovalo:grinning:.......já bych ty doktory pak měla hodně dál, asi zkusím ty, co jsou tady a uvidíme......a ještě by mě zajímalo, kde mám vzít ten papír, kvůli jménu, se dneska doktoryk zeptám, sice na mě asi zase bude koukat jako zjara, ale co už:slight_smile:
3. zář 2009 v 10:17  • Odpověz
no já tomu hodnocení nepříkládám zase 100% váhu........jen jsem na to koukala, protože tady žádnýho pediatra neznám.....
3. zář 2009 v 10:18  • Odpověz
autor
tegga, ja se ted doktorky ptala na ten papir o jmenu a mam si ho vyzvednout na matrice mesta.
3. zář 2009 v 10:18  • Odpověz
tegga: dala mi ho doktorka, i na kurzu říkala PA, že nám ho dá gynekolog
3. zář 2009 v 10:19  • Odpověz
jako předtím, než jdeš do porodky...jejda, tak to bych tam měla zajet....akorát musím zjistit, kde je matrika:grinning:
já jdu dens na kontrolu, tak se jí zeptám....ale ta mi nedala ještě nikdy nic, tak pochybuju:grinning:
u nás se na matrice vyzvedává papír o příjmení dítěte (když nejsou rodiče manželé), ale papír o jménu dítěte dávají doktoři... ale zas to bude všude jinak..
autor
pabli, ja se na to primo ptala a doktorka nikdy o tom papire ani neslysela:grinning: ze pry na matrice a az po porodu to ma vyzvednout manzel:grinning:
3. zář 2009 v 10:22  • Odpověz
AHOJKY :slight_smile:
3. zář 2009 v 10:24  • Odpověz
37. týden

Vaše dítě zaujalo jednu jedinou polohu. Chodidla jsou skrčená dovnitř, nohy ohnuté v kyčlích a kolena překřížená přes sebe. Rovněž ruce má zastrčené a zkřížené, brada odpočívá na hrudníku. Vlasy dítěte mohou dosáhnout délky až 5 cm. Zkontrolujte si doma, zda máte připraveno všechno na příchod dítěte. Vy sama se asi cítíte mizerně, protože se musíte vyrovnávat s různými problémy. Hůř se vám spí, často musíte chodit na záchod, jste unavená, cítíte se neforemně. Bohužel jsou to pocity, které k těhotenství patří. Co nejvíce odpočívejte.
38. týden

Dítě stále ještě přibývá na váze. S pevně zaklíněnou hlavou má však velmi omezené možnosti pohybu. To, co cítíte, jsou údery nohou a šťouchání rukama. Vy už nejspíš toužíte po tom, aby vaše těhotenství konečně skončilo, zároveň máte obavy z porodu. Připravte si tašku s věcmi do porodnice. Dávejte si před spaním teplou koupel.
39. týden

Dítě hodně rychle vyrostlo a je třikrát těžší, než bylo ještě před jedenácti týdny. Měkké nehty už dorostly ke špičkám prstů. Budete se cítit hodně unavená. Nepřekonávejte tyto pocity, často odpočívejte, i když spát už vám pořádně asi nepůjde. Natáhněte se, podložte si nohy. Někdy naopak cítíte tolik energie, že se pustíte do úklidu, třeba mytí oken. Dávejte pozor, ať se nezraníte, velké břicho vás omezuje v pohybu. Nakupte si některé potraviny do zásoby do mrazáku, ať je máte po návratu z porodnice při ruce.

40. týden

Dítě váží průměrných 3,5 kg. Má hladkou a hebkou kůži, jeho tělo zbaculatělo. Vaše břicho je tak veliké, že při spaní jen těžko hledáte tu správnou polohu. Jste unavená, co nejvíce odpočívejte. Pocítíte-li stahy, dýchejte tak, jak jste se to naučila na cvičení. Soustřeďte se na to, co vás čeká.
3. zář 2009 v 10:24  • Odpověz
autor
Po porodu obdrží matka na novorozeneckém oddělení nemocnice v Jablonci nad Nisou Souhlasné prohlášení o jménu dítěte“, které spolu s doklady uvedenými v poučení na zadní straně formuláře zanese na Matriční úřad Městského úřadu v Jablonci nad Nisou.

tak tohle mame na strankach jablonecke porodnice.
3. zář 2009 v 10:25  • Odpověz
tak já teď četla, že někde to ještě dávají v ambulanci porodnice, kterou si vyberete...pipiii až po porodu, to je podle mě blbost....
3. zář 2009 v 10:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.