• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
Ahoj, já mám od dnešního dne manžela doma - 14 teď bude pracovat z domu. DOufám, že se mi za ty 2 týdny podaří porodit :grinning: Pak si vezme 2,5 týdne dovolené, aby se mohl starat o malou a maminka mohla spinkat :wink:

Jinak břicho mi tvrdne málo a bolí ještě míň.
Dnes mi přijde domů porodní asistentka tak si manža konečně poslechne srdíčko naši holčičky :slight_smile:
7. zář 2009 v 09:29  • Odpověz
TEGGA - manžílek měl taky jet teď v září na služebku, na měsíc a vracel by se jen na víkendy. V práci řekl, že manželka má v září rodit a tak mu to přesunuli za rok. Jsem ráda.
7. zář 2009 v 09:30  • Odpověz
autor
tegga, sakrys me to znervoznuje ze vy mate(s danuskou) to same, ale ja jsme par tydnu za vami:grinning::grinning::grinning:
autor
edith, tobe prijde domu PA?
Pipiii - jo příjde. Na předporodním kurzu jsem se dohodla s PA, že mě přijde jednou omrknout před porodem a pak minimálně 3x po porodu. Přijde mi to jako super věc.
7. zář 2009 v 09:37  • Odpověz
autor
a to mas zdarma??:-O
7. zář 2009 v 09:38  • Odpověz
edit to je parádní:slight_smile:...makka on jede jen na den, tak snad to prcek ještě vydrží:grinning:.....já si myslím, že rodit budu tak za 14 dní, takže pohoda:grinning:
7. zář 2009 v 09:40  • Odpověz
Pipiii - zadarmo ani kuře nehrabe :grinning: :grinning: Proplácí to zdravotní pojišťovna, teda když ti to doktor podepíše. Ten můj se dost cukal, ale nakonec podepsal. :slight_smile: Ono totiž tady ta předporodní a poporodní péče je v kompetenci gynekologů, ale ještě jsem neslyšela o žádném, který příjde k tobě domů a prohlédne tě. :frowning2:
7. zář 2009 v 09:43  • Odpověz
autor
edith, tak o opravdu slysim poprve:-O wau! to mas fakt super! ja mammoznost pomoci po porodu domu od OZP. aby ukazala jak na prcka v nasich podminkach, kojeni atd.
7. zář 2009 v 09:49  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile: Jsem dnes dlouho spala :slight_smile:
7. zář 2009 v 10:53  • Odpověz
koukám, že tady nic moc nového, bolesti máme tak nějak postejné (pipiii teda v předstihu, fakt bych být tebou teď už nic nedělala!!)

edit: s tou PA to máš fajn :slight_smile:
7. zář 2009 v 10:58  • Odpověz
autor
pabli, jedu dneska do mesta a mam tam srazik s holcinama, co rodi v prosinci..bude to nejaky mega sraz tam se na ne mrknu a pojedu na tu socku a dyztak budu kousek od manzela:grinning:...
7. zář 2009 v 11:00  • Odpověz
pipiii: ty si fakt nedáš pokoj :grinning:
7. zář 2009 v 11:00  • Odpověz
Já jdu zítra taky na další "koníkovský" srazík, musím říct, že u nás se to docela uchytilo. Scházíme se každé úterý a ještě i občas mimo :grinning:

Jsem zvědavá co mi PA řekna, třeba pozná pohmatu, že budu mít dítě přes 4kg a já půjdu hned zítra škemrat na doktorech císaře :wink: Mám z toho trochu hrůzu. Uvidím jak to celé dopadne. Hlavně už to chci mít a sebou!!!
7. zář 2009 v 11:11  • Odpověz
ahoj
sem dnes vstavala celá rozlámaná, malá mi tlačí do žeber a od včerejška se té bolesti nemůžu zbavit, k tomu se přidala ještě bolest břicha jako při MS :unamused:
měla sem v plánu vařit a uklízet a kašlu na to, du do pelechu

pipii ty riskuješ teda
7. zář 2009 v 11:22  • Odpověz
evena: vítej do klubu "Bolesti jako při MS" :grinning: už je mám 3. den, a to zcela mimo to období, ve kterém bych měla MS dostat (to mám vždy na konci měsíce a to už jsem si odbyla)
7. zář 2009 v 11:24  • Odpověz
pabli a myslíš že to má už něco společnýho s blížícím se porodem?
7. zář 2009 v 11:27  • Odpověz
evena: mělo by mít, dost kamarádek to popisovalo tak, že od rána měly pocit jako na MS a v noci se mimčo narodilo... jenže já ty bolesti mám už víc dnů... u každého je to individuální :slight_smile:
7. zář 2009 v 11:27  • Odpověz
jestli jo tak už bych i byla ráda, doteď se mě všechny neduhy co máte vy ostatní jen vyhýbali a už sem se začínala bát že snad ani neporodím :slight_smile:
7. zář 2009 v 11:28  • Odpověz
jupíííí :grinning:
ale snad se nenarodí dnes :grinning: nemám dodělaných spoustu věcí a dnes v plánu dodělávání nemám :grinning:
7. zář 2009 v 11:29  • Odpověz
autor
take mam bolesti jako pri MS... holky ja bych doma umrela..:frowning2: potrebuju se trosku odreagovat, uvolnit se a nemyslet na to..
7. zář 2009 v 11:38  • Odpověz
autor
ted jsme si vzpomnela ze doma nemam Yall:-/
7. zář 2009 v 11:38  • Odpověz
evena: je to indivindi - může tě bolet takhle klíďo 14 dní předem :wink:, ale beru to jako známku toho, že se "připravuju"
pipiii: od hodně lidí jsem slyšela, že Yal je nanic, poněvadž se nevyprázdníš úplně, asi působí na každýho jinak taky...
7. zář 2009 v 11:43  • Odpověz
autor
pabli, ja mam doporuceny Yall nebo nic:grinning: kvuli strevum.. mam je hodne spatny po minulem roce, co jsem byla na kolonoskopii a potom salmoneloza, takze klasicky klystyr, by me tam mohl udelat paseku, kvuli tomu ze je mam hodne podrazdeny a ted v tehu jsem nemohla na to brat zadne leky.
7. zář 2009 v 11:47  • Odpověz
já yel mám, ale uvidím co řekne dr., klidně se nechám přemluvit na normální klystýr protože sem to slyšela hodněkrát že yel je prý na nic ...

holky u nás už se plánuje ve vesnici na zač. října vítání občánků a byla sem v šoku ... ta organizátorka toho už zjišťovala od přítelové tety jak se bude naše malá jmenovat aby jí tam mohla napsat + i napsat do kroniky obce :confused: no mě to teda pekelně vytočilo a rozesmálo zároveň, jak si to může dovolit, stát se může ledacos ... nehledě na to že nebudu třeba 14 dní po porodu přece sedět někde hodinu na židli a poslouchat ty kecy když ani nevím jak mi bude ... u nás se to ve vesnici praktikuje tak že tam maminky chodí když je dítě větší a ne čerství novorozeně, asi má málo dětí na vítání tak se snažila to u nás uspíšit
přítel za ní teď jel aby se hodila do klidu tak sem zvědavá co mu na to řekne
7. zář 2009 ve 12:07  • Odpověz
nemáte někdo informaci kdy zhruba chodí mateřská? nevím jestli je to stejné jak nemocenská nebo ne
7. zář 2009 ve 12:18  • Odpověz
evena: mně přišla asi o 3 dny později než nemocenská
7. zář 2009 ve 12:24  • Odpověz
evena: jinak s tím vítáním občánků, to je něco!
7. zář 2009 ve 12:25  • Odpověz
Tak jsem teď zjistila, že ve fitku, kam chodí manžel, pořádají od září pilates po porodu, vhodný pro matky v šestinedělí, hned jak přijdou z porodnice, tak mi to přijde fajn... by mohl chodit manža do posilky, jak je zvyklý, pak bych tam dojela já, na hodinku mu předala malého na hlídání :slight_smile: Pak tam mají i cvičení pro rodiče s kojenci od 4 měsíců, kdy chvíli cvičí maminky, děti se na ně dívají, pak se cvičí s miminky a pak se miminka masírují, říkají se jim říkanky a tak... to mi přijde taky fajn :slight_smile: . A ještě nějaký program Něžná náruč rodičů, kde se učí různé manipulaci s dětmi, masážím a tak... :slight_smile:
7. zář 2009 ve 12:28  • Odpověz
evena já bolesti, jako při MS, mám už aspoň 14 dní......a myslím, že ještě nějaký ten pátek vydržím....ale mám kamošku, které to ráno začalo a večer jela rodit....jinak po porodu chci taky chodit cvičit, tam jak chodím na cvičení teď a na předporodní kurzy, taky tam je i cvičení po porodu, pak cvičení s dětma a masáže kojenců....tak uvidím, jak to s prckem všechno půjde:slight_smile:....jinak mám vyřízený rodný list, takže paráda, můžu jet rodit :grinning:
7. zář 2009 ve 13:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.