• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
jj, přéééééééééésně tak, pipiii :grinning: :grinning: :grinning: Je to ale mazec, co?!? Mudra má trochu strach, jestli nejsem v pánvi na malou moc úzká, proto ještě držím 2v1, ale já myslím, že se jí zase až tak ven nechce :wink:
14. zář 2009 v 11:33  • Odpověz
No teda adel ty jsi exotka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. zář 2009 v 11:34  • Odpověz
autor
ivasa, me se panev hodne rozsirila v tehu, takze ted rekla ze to vypada ok na pruchod prcka:slight_smile: a mazec to je, protoze monitor je strasnej atd, ja byla v sobotu v te Ikee a chytla jsme docela posli, tak jsme tam chvili funela, trosku jsme se orosila ale v pohode:grinning: ja rodim v jablonci, tak se bojim jedine toho ze tam nedojedu:grinning:
14. zář 2009 v 11:35  • Odpověz
Jo Ivi to jsem. Jsem se ptala mudra na chirurgii jestli se to třeba nestalo i proto, že jsem těhu že mánm třeba nějaké slabší kosti a on říkal, že ne, že by se to mohlo stát tak jako tak. No snad už to budu moct rozcvičkovat. Už mě to skákání o berlích nebaví.
14. zář 2009 v 11:41  • Odpověz
adel to věřím, když jsem si poranila vazy, tak jsem chodila o berlích přes 2 měsíce :rolling_eyes:

pipiii my zas byli o víkendu na chatě. Do porodky to z ní mám jen asi o 10 min. dál, než z domova, takže pohoda, ale je to mezi lesama, cesta je šílená a já jsem si pořád říkala, že mě to nesmí chytnout tam, protože tam bych malou porodila asi během cesty z chaty na normální silnici, je to hroznej drncák :grinning: No měla jsem 2x namále. Z pátka na sobotu v noci jsem měla snad nejhorší posli za celou dobu, co je mám! Jsem chvilkama nemohla ani dýchat, hnus fialovej, no a pak v sobotu večer, ale to už nebylo tak hrozný....
14. zář 2009 v 11:45  • Odpověz
Ivi tak já doufám, že už pomalu berle budu moct dát pryč.
14. zář 2009 ve 12:36  • Odpověz
jé tak zdravím adell s ivasou, vy už jste se tady neukázali, ani nepamatuju:slight_smile:....dneska je tak spací počasí, že se mi vůbec nic nechce, nevím, jestli se mám pustit do úklidu, jak už asi měsíc stahuje země jen mopem, tak to nějak není ono, potřebovalo by to kleknout na kolena a pořádně to vytřít, ale taky sotva chodím, tak nevím, jestli bych to dala:slight_smile:
14. zář 2009 ve 14:02  • Odpověz
TEGGA - zůstaň u mopu, já jsem se zmohla snad jednou před 14 dnima lézt po kolenou a vytírat. Šílenost. Je fakt, že tak vytřeno snad ještě nebylo. S mopem je to jen šmrdlání. Čekám na manžílka až přijde z práce a naobědváme se. Budeme mít brambory na česneku, mňamka,ale nechci vidět ty následky.
Holkly nemáte nějaký dobrý recept na francouzský brambory?
14. zář 2009 ve 14:22  • Odpověz
no právě makka, mě už to s tím mopem štve, máp pocit, že je to víc pošmrdlaný, jak umytý, tak asi na ty kolena kleknu a nějak postupně to povytírám, ještěže máme jenom byt:grinning:.......já vždycky zapečený brambory zaleju smetanou a posypu hodně sýrem, pak už je jedno, co do nich dáš, ale se smetanou jsou mňamózní:slight_smile:
14. zář 2009 ve 14:24  • Odpověz
TEGGA - a nějakou uzeninu tam nedáváš? Někde jsem četla, že se tam dává třeba i rozkvedlané vajíčko.
14. zář 2009 ve 14:25  • Odpověz
jj dávám......dávám tam slaninu nebo něco takovýho, i zeleninu, pak to zaleju rozkvedlaným vajíčkem a smetanou a posypu sýrem.....
14. zář 2009 ve 14:30  • Odpověz
ahojky holky...taky hlásíím 2v1... :slight_smile:

dneska nám přišel koš pro Jakubíka tak až bude vypráno a nachystáno tak hodím do alba...zatíím se mějte hezky
14. zář 2009 ve 14:53  • Odpověz
No tak u nás to vypadalo na déšt já jsem si chvíli zdřímla a když jsem se vzbudila tak vykouklo sluníčko, to je teda počasí. Ale přý má být ještě tento týden hezky což je fajn.
Holky budete si asi myslet, že jusem blázen, ale já už se tak těším až si budu moct sama uklidit. Nikdy bych neřekla, že se tohohle dočkám :slight_smile:
14. zář 2009 ve 14:55  • Odpověz
ahojky-sem konečně zpět z nemocnice...v těch 10 mi to sestra natočila nějak blbě-na začátku byl můj tep a pak teprve srdíčko mimča,takže to doktor neschválil a ve 13 hod. jsem musela naklusat znova.....pakárna,naštěstí jsem dnes měla domluvený oběd v práci,tak jsem zabila čas. Dostala jsem v nemocnici prenatální balíček a druhý monitor vyšel na 1 :slight_smile: .

adél, ivasa-koukám,že jsi ještě 2 v1,zrovna jsem si nedávno říkala,jak jsou na tom těhulky,co už k nám do podzimních nechodí...tak se držte :slight_smile:
14. zář 2009 ve 14:55  • Odpověz
půjdu si lehnout k tv,mám toho nějak dost za dnešek.....ještě si dám k sváče bílou kávu a sušenyk s fruktózou :slight_smile:
14. zář 2009 ve 14:57  • Odpověz
Danus díky. To já se tady teď budu ukazovat častějí. Chci vidět jak se tady rodí první podzimňátka :slight_smile: hlavně, že vyšel monitor na jedničku. Mě ho dneska točili poprve.
14. zář 2009 ve 14:59  • Odpověz
ahojte vy dvě, se tu taky neukážete ... :slight_smile: ivasa k tobě do alba sem se chodila jednou za čas dívat jestli si ještě celá kdyžs měla takový problémy, tak to koukám že si celá pořád :grinning:

sem po KO i s utz kvůli biometrii a trochu smíšený pocity ... biometrie mě vyděsila, odhad váhy je 3,5 kg +- 0,5 kg, před měsícem byl odhad jen 1,8 tak sem se ptala jestli je vůlbec možný že by za měsíc tak povyrostla a prý moc ne, takže je otázkou který dr. se spletl že ... ale bylo mi řečeno že právě těsněji před porodem ty miminka hodně naberou na váze ... taky sem se ptala jestli je rozdíl rodit 3 nebo 3,5 kg dítě tak se jen začalai smát že je v tom sakra rozdíl, prý kvůli těm ramínkům, že tříkilové dostlova vypadne samo a větší prostě musí doslova rvát, takže mě fakt uklidnili :grinning: :grinning: a pak ještě dr. dodal že když to prostě u mě nepůjde tak že přece udělají císařský řez a je to, prostě se mi tam ježili vlasy hrůzou a dr. měli ze sestrou z toho prču ...

jinak klasika ... malá se prostě nechystá, sem uzavřená, čípek tvrdý, prý do týdne rozhodně neporodím ... takže může malá vesele kypět dál a budu rodit pětikilovou cvalici :grinning:
14. zář 2009 v 15:10  • Odpověz
Even třeba se to den ze dne změní. A s tím odhadem váhy je to fakt hooodně s otazníkem.
14. zář 2009 v 16:11  • Odpověz
evena-ahojky, no přece když máš cukrovku,tak tě nenechají přenášet ne???naopak se při velkém plodu vyvolává porod ve 38.tt....3,5 kg je mazec :confused: :astonished: ale kámoška měla taky holku 3,5 a šlo to rychle a dobře a žádný velký poranění...druhá měla holku dokonce 3,8 kg a ta už byla teda pěkně porvaná
14. zář 2009 v 16:33  • Odpověz
Můj brácha měl taky skoro čtyři kila a mamka říkala, že už žádné dítě nechce. Naštěstí si to po šesti letech rozmyslela :slight_smile:
14. zář 2009 v 16:54  • Odpověz
Co se týče velikostí miminek tak mám aktuální poznatky :slight_smile:
Kamarádka rodila před týdnem - holčička 3,5kg a porod byl rychlý a šití mírné.
Druhá kámoška rodila v sobotu - holčička 2,6kg a porod byl dlouhý a je šitá snad všude.
Takže to možná ani nebude o té velikosti :wink:

No a jiná kámoška rodila 2x - první dítě 4,5kg a zařekla se, že uř rodit nikdy nebude, pak si to rozmyslela a druhé dítě mělo 4,7kg :grinning: :grinning: Oba porody přežila a moná si pořídí i třet :slight_smile:
14. zář 2009 v 17:08  • Odpověz
Tak to teda před kamarádkou smekám.
14. zář 2009 v 18:07  • Odpověz
Těch variant velikosti miminek a průběhu porodu je tolik,že budeme prostě doufat v ideální kombinace,ideální průběh atd....Stresovat se předem nemá cenu.....hezký večer :slight_smile:
14. zář 2009 v 18:49  • Odpověz
no mám teda pělné vyhlídky :grinning: ale nic s tím nenadělám, stejně je tam to rozmezí, bůhví kolik váží, všude se píše jak je to nepřesné, pořád mě tu nesedí proč před měsícem byla drobnější než být měla a před 14ti dny mi dr. podle pohmatu řekla že rozhodně veliká není, že budu rodit normální miminko jak všichni ostatní, tak se tímto tak trochu uklidňuju :slight_smile: taky mi dnes dr. po té biometrii řekl že kdyby teď šel jiný dr. a udělal mi jí hned po něm, tak by naměřil zase něco jiného, asi bych se tím neměla tak zabívat :slight_smile: ven prostě stejně musí :grinning:
14. zář 2009 v 19:29  • Odpověz
ahoj holky!evena taky bych se tou velikostí nějak zvlášť nestresovala....mě jednou řekli, že vypadá o týden starší, teď zase o týden mladší dle velikosti...takže mám na výběr, co si z toho vezmu:grinning:...prostě to nějak odrodíme, nic jinýho nám nezbyde:slight_smile:spíš je fakt divný, že to u tebe neřeší s ohledem na to, že máš cukrovku.......holky já se dneska tak krásně vyspala, jako už dlouho ne, ani tomu nemůžu uvěřit:slight_smile:
15. zář 2009 v 08:47  • Odpověz
Dobré ráno ještě těhulky :slight_smile:

u nás je pod mrakem a zima brrr :stuck_out_tongue_closed_eyes:

včera mi prcek tak devastoval čípek jsem myslela,že umřu bolestí :confounded:

něco nového tady jste ještě všechny :grinning:
15. zář 2009 v 08:48  • Odpověz
holky existuje nějaká tabulka která vypočítá přesně do kdy je ta mateřská já se ptala účetní a ta mi řekla do 13. května což je podle mejch výpočtů blbost, když počítám těch 29 týdnů( je to tak ne?) tak mi to vychází do února, ale já bych to potřebovala vědět přesně kvůli té dovolené aby mi ji nezkrouhli
15. zář 2009 v 08:50  • Odpověz
even musíme doufat, že se všichni vejdeme do těch 3,5 kg :wink:
15. zář 2009 v 08:52  • Odpověz
winii přesně ten pocit jsem měla včera večer u telky:slight_smile:, jsem si říkala, že to už není možný, pak se mi v noci zdálo, že jedu rodit a te´d už zase v pohodě:slight_smile:.......winii někde na netu to určitě najdeš a jinak mi ze sociálky přišel papír, kde to je napsaný, od kdy, do kdy mi budou mateřskou vyplácet
15. zář 2009 v 08:55  • Odpověz
autor
ahojik holky:slight_smile: ja jsme dneska cela nejaka prelezela:grinning:
15. zář 2009 v 09:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.