• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
makka: asi se nic neděje zatím... :confused:
22. zář 2009 v 16:34  • Odpověz
Ahoj holky! :slight_smile:
Tak jsem byla dnes naposledy u doktůrka :slight_smile: Monitor nádhernej!Já sem úplně uzavřená,takže to prý nevypadá,že bych měla rodit,ale na to mi zas řekne,že odpoledne může být všechno jinak :grinning:
Na rozloučenou mi popřál hodně štěstí a dostala sem krásný zvířecí ponožtičky :slight_smile:
V pátek jdu na kontrolu a monitor do porodnice a pak ještě na UTZ na zjištění váhy a velikosti miminka :slight_smile:
Sestřička z UTZ prej jestli ještě vůbec stihnu dojít,tak sem jí slíbila že jo :grinning:
Jako TP berou ten podle prvního UTZ,takže ten mám v sobotu a přenášet mě prej nechají max.10dní
22. zář 2009 v 16:45  • Odpověz
maja: tak super, že víš, na čem jsi :slight_smile:
22. zář 2009 v 16:54  • Odpověz
MAJA - je pravda, že moje švagrová byla dopoledne na křivce, kde jí řekly že se ještě nic neděje a večer rodila. Je to od Poustky moc milé, že dává dárečky, určitě to potěší. Myslím, že to necháme na miminku, jak se rozhodne. Hlavně, že je vše v pořádku. Já jdu na kontrolu zítra, doufám, že i uvidím doktora, protože předchozí 3 kontroly mi dělali jen křivku.
22. zář 2009 v 16:54  • Odpověz
makka - k doktorovi se chodí až při posledním monitoru!Dneska tam byl zas ten Horkay,takže mi bylo líto,že se se mnou neloučí Poustka :frowning2:
22. zář 2009 v 17:01  • Odpověz
Ahoj nebudu vás dočítat asi toho je od pátku hodně :slight_smile:

Mě v pátek ráno odtekla plodová voda, kolem půl 8 jsem byla v porodnici a v 11,30 se nám narodila krásná Editka - 2,7kg a 48cm. Takže žádné cukrovkářské dítě, ale drobek.
Bohužel má žloutenku tak ještě pořád trčíme v porodnici, ale máme nadstandard a manžel je tady s náma pečený vařený. Malá chodí na fototerapii na 2 hodiny, každé 2 hodiny i v noci takže se i jakž takž vyspím.

A co je tady nového? Už někdo jiný porodil?
22. zář 2009 v 17:02  • Odpověz
edit - Veliká gratulace!!! Takže porod o.k. bez komplikací?!? Ať ta žloutenka co nejdřív zmizí a užíváte si Editku doma!Ještě jednou moooc moooc gratuluji :slight_smile:
22. zář 2009 v 17:05  • Odpověz
EDIT - obrovská gratulace. S holkama jsme si říkaly, že jsi asi porodila, když si se tu tak dlouho neukázala. Takže si měla super porod a hlavně rychlý. Neboj Editka to dožene. Jinak jediná EVENA rodí, vypadá to, že jí čeká císař. Čerstvé zprávičky nemáme. Vypadá to, že se snad rozrodíme všechny v jeden termín :grinning: Jsem ráda, že si se ozvala a přeji brzký návrat z porodnice.
22. zář 2009 v 17:07  • Odpověz
edit: jeeeeee, moooooc gratulujuuuuuuuuuuuuuu :slight_smile: Holčička tak akorát, hned dodám do tabulky její míry :slight_smile: A jaká je? Je hodňounká? :slight_smile:
22. zář 2009 v 17:07  • Odpověz
MAJA - já toho druhého doktora teda moc nemusím, zažila jsem ho jednou a to jsen měla jen problémy se žílama na nohách. Styděla bych se před ním vyslíknout, přišel mi hrozně mladý. Poustka je Poustka. :wink:
22. zář 2009 v 17:08  • Odpověz
Porod byl pohoda - hned druhý den bych klidně mohla jít rodit znovu. :slight_smile:
Nástřih mi nebyl dělanej, natrhla jsem se jen trochu, protože malá vystrčila ručičku, ale je to pohoda. Už 3 hodiny po porodu jsem normálka seděla :grinning:
Šití je trochu nepříjemné, ale paní doktorka ho dělala v okamžiku kdy jsem měla v náruči malou, takže jsem to ani nevnímala. Klystýr je taky sranda, není to nic tak hrozného jak se člověk dočte.

A co se týč mého absolvovaného předporodního kurzu tak musím říct, že mi byl na nic. Začala jsem na sále hopsat na baloně a měla jsem kontrakce po 4 minutách a doktorka už chtěla píchnout injekci na posílení stahů, pak jsem vyskočila na lehátko (na monitor) a porod se rozjel okamžitě :grinning: :grinning:

Všechny budoucí rodičky chci uklidnit, opravdu se to dá vydržet a ten malý uzlíček, který vám nakonci dají nakojit stojí za všechnu tu bolest.

Manžel mi u porodu hodně pomáhal, ale zvládla bych to určitě i bez něj. Porodní asistentka i doktorka byly super parta a moc mi pomáhaly. No ani moc nemusely, protože to byl opravdu sešup :wink:
22. zář 2009 v 17:11  • Odpověz
edit: jinak v SO pak porodila ivasa holčičku Elinku a před týdnem v SO lucajdak Petříka :slight_smile: údaje o nich máš na našich stránkách :slight_smile:
22. zář 2009 v 17:12  • Odpověz
makka - já ho taky nemusím :unamused: ale co naděláš! Navíc tam dneska furt něco mrmlal a já mu nerozumněla,prvně něco o tom že jsem prvorodička a nevím do čeho jdu,pak se ptal jestli sem chodila do předporodního kurzu a když sem řekla že ne tak že je to škoda,pak mi tam říkal ať si nemyslím že mi ty nateklý nohy hned po porodu splasknou - no celkově byl takovej divnej až nepříjemnej! S Poustkou jsem se vždycky nasmála.Aspoň vím že až se budu po šestinedělí objednávat tak hlavně ne na úterý :grinning:
22. zář 2009 v 17:14  • Odpověz
Malá je strašně hodná, ale asi to je i tou žloutenkou, je taková utlumená :grinning:
Zatím se nám hodnoty bohužel vůbec nelepší, ale taky naštěstí nehorší. Kdy půjdeme domů je ve hvězdách a to jsem se tak těšila na proházky.

Editka je opravdu drobňoučká, dietu jsem dodržovala opravdu poctivě :grinning: :grinning:

Chudák Evena, takže ji čeká císař? No když není zbytí tak to prostě jinak nejde. Ale fakt jsem ráda, že jsem rodila přirozenou cestou a jediné co bylo navíc - infuze do žily s antibiotikama kvůli streptokoku v pochvě.

Jo a na závěr mi šuply oxytocin na zavinutí dělohy, ale to se snad dává všude a všem.
22. zář 2009 v 17:14  • Odpověz
Takže už i Ivasa! A co Pipiii, ty dvě měly všechno vždycky stejně :grinning:
22. zář 2009 v 17:15  • Odpověz
edit: Evena šla na příjem v tu NE večer, dali jí 4 tablety, ale pořád prý nic... takže možná fakt císař... Jo, říkají, že dětičky, co mají žloutenku, bývají spavé... A co kojení? Kojíte, nebo to přes tu žloutenku nejde?
22. zář 2009 v 17:16  • Odpověz
pipiii furt nic :grinning:
22. zář 2009 v 17:16  • Odpověz
edit: a jak to teď máš s tou cukrovkou, můžeš jíst všechno?
22. zář 2009 v 17:17  • Odpověz
edit: jo a ještě jak u tebe probíhal odtok vody? poznalas to okamžitě? :grinning:
22. zář 2009 v 17:20  • Odpověz
EDIT- škoda, že nemůžeme mít takové porody všechny.Hodně si nás všechny uklidnila, to zrovna teď potřebujeme. Jsme všechny jak na pérkách :slight_smile:
22. zář 2009 v 17:25  • Odpověz
MAJA - tak to je debil, ten umí povzbudit.
22. zář 2009 v 17:26  • Odpověz
edit: tojo, porod jsi měla fakt úžasný :slight_smile:
22. zář 2009 v 17:27  • Odpověz
Odtok plodovky nešel přehlédnout :grinning: Teklo to snad po litrech :grinning:

Cukrovku mi tady nikdo nekontroloval, ale dostala jsem dietu pro diabetiky, takže všechny matky mají normální jídlo a blafy. No ještě to budu chvilku dodržovat a jak vypadnu z porodky, tak zajdu na testy. Ale podle doktora je to na 99% OK.

Kojím zatím normálně, ale zítra udělají pokus - budu odstřikávat (což dělám stejně, aby moly malou na fototerapii dokrmovat mojim mlékem) a oni to bude sterilizovat a pak to teprv daji malé. Prý to snad pomůže té žloutence.
22. zář 2009 v 17:28  • Odpověz
edit: no to jsou teda pokusy na vás :slight_smile:
22. zář 2009 v 17:29  • Odpověz
Holky porodu se opravdu nebojte!!!!
Většinou to prý proběhne tak jak jsem to měla já. I mě doktorka tlačila na břicho, aby se mála vyplkla, ale já to vůbec nevím, řekl mi to až manžel. :grinning:

Upřímně nejhorší po porodu je to, že mi začínají dorůstat chlupy tam kde mi je PA oholila a to děsně píchá :grinning: :grinning:
22. zář 2009 v 17:30  • Odpověz
edit: taky si říkám, že to snad tak strašný nebude!!! :grinning:
22. zář 2009 v 17:31  • Odpověz
a co kojení, šlo to hned? :slight_smile:
22. zář 2009 v 17:31  • Odpověz
EDIT - Určitě se doktoři snaží ti porod usnadnit a hlavně ti pomoc. Za jak dlouho po prasknutí plodovky jsi jela do porodky? Abych byla v obraze a nejela moc brzy
22. zář 2009 v 17:33  • Odpověz
Makka-já jela okamžitě, protože mi musely dát ty antibiotika. A kdybych poslehla radu PA, že do porodnice mám vyrazit až se stahama po 5-4 minutách tak jsem asi rodila na schodech :slight_smile:

Kojení šlo hned. Ze začátku jsem trošku bojovala, protože malá ma malou pusinku a já velkou bradavku, ale šlo to. Musím říct, že užasná je elektrická odsávačka. Mléka mám zatím dost a tak můžou mím mlékem dělat i dokrm jiných dětí.

Pabli - přesně, tak strašný to nebude. A to miminko ti všechno vynahradí. Ja bych radějí ještě 100rodila než zažít jestě jednou okamžik, kdy nám dětská doktorka řekla, že malé hrozí sepse a musí jit na ATB. Naštěstí se do rána zlepšila a zůstala ji jen ta žloutenka. Snad si i s tou rychle poradíme a budeme moc jít konečně domů!!
22. zář 2009 v 17:39  • Odpověz
autor
ahoojik holky!!!!

edith!!! no to je uzasny!!!ja ti to tak starsne moc zavidim!!!! me to doma uz siiilne nebavi:grinning::grinning::grinning: uzasne miry!!!!!

holky, jinak jme se zblaznila a ted jsme se 1,5h strihala:grinning: myslela jsem ze u toho porodim a nic:grinning: mam to asi 7cm zkraceny a sestrihany a asi milion zubu:grinning:
22. zář 2009 v 17:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.