• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
autor
makka, jako my tam tu sedacku narvali, presne podle navodu, ale starsne na fest:-/ potrebovali bychom mit tak o 5cm delsi pasy:/ takhle se to tam rve starsne stezi
29. zář 2009 v 11:07  • Odpověz
makka tak to sem zvědavá jak budeš nakonec rodit ty, jestli ti to budou vyvolávat
ohledně toho křičení u porodu ... vždycky sem si myslela že v těch filmech jak ty baby rodí a řvou u toho že je to přehnaný, není ... taky mám za sebou pár hodin dost nechutných kontrakcí a to křičení je taková úleva, snáší se to prostě líp
když sem nastoupila do porodky, tak slyšíš všechno, taky sem ty ženský slyšela křičet a říkala si co blbnou, díky té kapačce sem ty kontrakce měla od začátku silné a normálně hned po prvním stahu ze mě vyletělo takové zafunění :confused: :grinning: a s přibívajícíma hodinama sem i křičela, je to neskutečná úleva, teda apoň pro mě byla
taky sem zkoušela párkrát při stazích držet hubu a normálně boleli víc :confused:
29. zář 2009 v 11:13  • Odpověz
pipii taky sme měli potíže docvaknout pás, ale přítel to tam nakonec nějak narval, tak třeba to taky u vás půjde, nemůžou přece vyrábět sedačky naprd, jedou podle nějakých norem určitě
29. zář 2009 v 11:15  • Odpověz
autor
even, tak ja budu taky rvat:grinning::grinning::grinning:
29. zář 2009 v 11:15  • Odpověz
autor
even, my to taky zacvakli, je to jen strasne na fest:-/ a nevim jak to tam budu rvat ja bez manzela. muzu se te zeptat jak ted vypada tvoje brisko???
29. zář 2009 v 11:16  • Odpověz
tegga můj porod si ani nečti, byl to děs, ještě teď mi není moc do smíchu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ale hlavně že už to mám za sebou :grinning:
29. zář 2009 v 11:16  • Odpověz
pipii mi to taky máme dost nadoraz, taky nevím jestli budu schopná sama to tam dát, ale dávali sme jí do auta dozadu, až budu jezdit sama tak budu mít autosedačku na místě spolujezdce tak tam to snad půjde líp
břicho? :grinning: :grinning: pár dní po CŘ vypadalo fakt úděsně, nedá se to sni popsat, byla sem nafouklá jak vorvaň, teď už je to lepší ... typuji se teď zkruba na 4. tt :grinning: navíc sem kuchlá dost nízko takže jizvu mám pod špíčkem a dost bolí, to mají výhodu ty co rodí přirozeně, břicho je nebolí
29. zář 2009 v 11:20  • Odpověz
ne 4 tt ale 4. měsíc těhu :grinning:
29. zář 2009 v 11:23  • Odpověz
autor
even. ja jsem ted cetla ze nekomu zacal porod prujmem:D a ja mam dneska prujem:grinning: ja jdu asi chodit po schodech nahoru a dolu :grinning:
29. zář 2009 v 11:28  • Odpověz
autor
nechapu jak pablinka muze byt tak v klidu... ja mam nervy v kyblu uz ted..:grinning:
29. zář 2009 v 11:29  • Odpověz
Ahoj holky

mě přijde, že snad budu rodit až o vánocích :grinning:

makka a pablinka držím palce na KO ať už se dozvíte co sváma :wink:

no já jsem taky zvědavá jak budu to bříško po porodu vypadat musím si ještě objednat ty stahovací kalhotky ať se to břicho pořádně stáhne

pipii chuděrko to čekání a nejistota je hrozná kort když máš ty bolesti takhle furt, mě ty bolesti úplně odešli občas mě zabolí břicho, ale to je prd proti kontrakcím asi :sweat_smile:
29. zář 2009 v 11:42  • Odpověz
autor
winii, ja jsme dokonce dneska uz musela funet a nemohla jsme dat nohy k sobe:grinning: ale je to fuc:grinning:ona je starsne nizko proste:-X
29. zář 2009 v 11:47  • Odpověz
Ahoj holky. Teda vy jste držáky, tak já pořád koukám, jestli už se ty porody pořádně rojely a ono moc ne teda :slight_smile: Jinak my se máme s Elinkou báječně. Dneska jsme poprvé sami doma, tatínek už šel do práce, ale i tak je nám fajn. Malá krásně spinká, tak mám klídek. Párkrát nás teda nenechala v noci vyspat, ale jinak je to celkem Ok :wink: No a porod byl fajn, nemůžu si vesměs stěžovat. V 10:50 mi praskla voda - kterou mi malá prokopla, byla to rána jako blázen a pak hafo hafo vody... No před půl 12 jsme byli už na příjmu v nemocnici a manžela poslali domu s tím, že to bude na dlouho, aby se v klidu vyspal, že v nemocnici by určitě tak nezabral jako v klidu doma. Kontrakce jsem měla takový, jako celý poslední týden, dost bolestivý, ale ani mi to nepřišlo, protože jsem už na ně za tu dobu byla zvyklá :wink: Každou chvíli mi natáčeli monitor a kontrolovali, ale malá byla pořád dost vysoko, tak jsem musela jen ležet. V 6 přišla PA s tím, že sice to bude nejspíš ještě na dlouho, ale co kdyby?!? tak ať zavolám manželovi, ať tak na 7 přijede, že už tu teda bude v klidu se mnou :slight_smile: Taky mi řekla, že už můžu vstát a začít se po chvilkách sprchovat teplou vodou, v 6.10 mi prdla Yal, hned jsem šla na záchod, kde mě najednou během 2 minut překvapil šílený pocit na tlačení. V první chvíli jsem myslela, že je to po tom Yalu, ale pak mi došlo, že tahle šílenost už je nejspíš předzvěst porodu. Zavolala jsem sestru a začla se svíjet v bolestech, které byly po 3 minutách, děsný pocit na tlačení, které jsem měla zakázané, protože malá byla neustále vysoko... V 6.20 mě PA odvedla na sál a já volala manželovi, ať si pospíší, že už je to tady. Do 7 jsem měla zakázáno tlačit, musela jsem jen prodýchávat, ale teda zlatý tlačení, to prodýchávání bylo snad horší, než porod samotný :grinning: Manžel pořád nikde a najednou mi v 7 mudr řekl, že teda můžu začít tlačit, až to na mě přijde, v tom přišel manžel, tak jsem byla ráda. V první chvíli byl chudák vykulený, ale držel se statečně :grinning: No a v 7.15 byla Elinka na světě. Nejhorší byl ten pocit, když nebyl slyšet pláč, hrozný dlouhý vteřiny ticha, pořád jsme s manželem koukali co se děje a najednou řekl doktor: Je to v pořádku, je to holčička a vykoukla na nás pěkně jako první zadečkem - čili porod dolním koncem pánevním. Dostala jsem obrovskou pochvali, jak jsem to zmákla a za ukázkové dýchaní a tlačení. Nejhorší na tom všem bylo šití, doktor byl trochu sadista a moc si s tím nevěděl rady, sestra mu dokonce radila, jakou jehlu si má na tu danou nit vzít... No ale přežili jsme a jsme obě v pořádku. :slight_smile:

Do alba jsem zatím dala jen fotku co nám dělali v nemocnici, z foťáku jsem je ještě do PC nedávala...
29. zář 2009 v 11:57  • Odpověz
ivasa: ahojky :slight_smile: Elinka je náádherná, takovej drobeček malinkej :slight_smile:
holky jak vy to děláte že máte tak pohodové porody :grinning: já sem ve fázi kdy obdivuju druhorodičky, já bych do toho znovu nešla ani za milion :grinning: ale prý se člověk brzo oklepe :grinning:
my byli teď vyvětrat kočárek po venku po zahradě a dem za chvíli baštit

chtěla bych se vás zeptat jak dlouho kojíte? v porodce sem kojila třeba i 30-45 min. a teď se pouští už třeba po 10ti min... prý se to mlíko docela dost spustí, ale že by až tak?
29. zář 2009 ve 12:39  • Odpověz
Even já při kojení Elinku "probouzím", aby se dost napucla. Tím že je to drobeček, tak se brzo unaví a pak jí to nestačí, tak mi mamina poradila, že ona nás vždycky třeba hladila po tváři, nebo nás trochu na tvářičce "poštípala" (ne doslova samozřejmě), tak to dělám a pomáhá to, Elinka se díky tomu teď pořádně nají a pak pěkně spokojeně spí a kolikrát ji musím na jídlo během dne budit :wink:

Jinak Even neříkám, že jsem měla porod procházku růžovým sadem. Jsem nastřihnutá až za konečník a uvnitř dost potrhaná, protože jsem úzká a tím, že šla Ela dolním koncem pánevním se nemohla prodrat ven. V jednu chvíli už jsem ani nevěřila, že ji vytlačím, ale nakonec dobrý. Asi bych měla naprosto pohodový porod, kdyby šla hlavičkou, ale ani tak si nestěžuju :slight_smile:
29. zář 2009 ve 12:51  • Odpověz
autor
holky, mam depku, dneska opet milion smsek a zprav jestli uz nejsem v porodnici...uz je posilam vylozene do prdelky:-X :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
29. zář 2009 ve 13:13  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

tak na kontrole vše při starém, čípek na falangu, zevní branka pro špičku prstu, dále hrdlo uzavřeno... Pokud do PÁ neporodím, mám přijít dopoledne na příjem do porodnice :slight_smile:
29. zář 2009 ve 13:36  • Odpověz
jsem zvědavá, jak dopadla makka... :confused:
29. zář 2009 ve 13:47  • Odpověz
akorát jsem se zapomněla zeptat, jestli mám třeba přijít nalačno...
29. zář 2009 ve 13:55  • Odpověz
Ahoj holky! :slight_smile:
Zpráva od makky - Byla přijata do porodnice a večer dostane první tabletu
Já jsem stále o.k. ikdyž jsem dnes ráno měla solidní poslíčky :wink: Zítra jdu na KO,tak uvidíme
29. zář 2009 ve 13:56  • Odpověz
iva na kojení ji taky musím probouzet a při kojení taky, saje v pohodě tak 5 min a pak usíná, dělám to jak ty, hladím ji kde se dá aby se probrala :slight_smile:
pabli na lačno si myslím nechoď, mě řekli před vyvoláváním hodně se najíst, protože jak příjdeš na příjem, udělají ti nálev a pak tě nechají hladovět, podle toho jak porod postupuje nebo nepostupuje se rozhodnou jestli ti jídlo dají nebo ne, mě sice nepostupoval, ale hladovět mě nechali stejně den a půl, pak to vzdali a jídlo mi už nosili, jinak bych jim tam asi umřela hlady :grinning:
29. zář 2009 ve 14:00  • Odpověz
juj tak makka už taky, supééér :slight_smile: snad jí to zabere a nedopadne chuděra jako já :unamused:
ve 3 mi má přijít dětská dr. tak sem zvědavá jak to bude probíhat, absolutně netuším co bude nebo nebude s malou dělat
29. zář 2009 ve 14:01  • Odpověz
a iva, já to myslela tak že třeba už po 10 ti min. kojení prostě nejde ani drsnějším hlazením probudit a vypadá prostě nabaštěná
29. zář 2009 ve 14:02  • Odpověz
evena: jeee, to je fajn, že ti přijde doktorka domů :slight_smile: Já ještě nevím, jak je to u té mojí...

ivasa: pěkný popis porodu :slight_smile: a malá je nádherná, moc vám to oběma na té fotce sluší :slight_smile:
29. zář 2009 ve 14:04  • Odpověz
maja: tak jsem zvědavá, co řeknou tobě zítra :wink:
29. zář 2009 ve 14:04  • Odpověz
evena: taky si myslím, že se můžu normálně najíst, zvlášť, když nikdo nic o nejedení neříkal..
29. zář 2009 ve 14:18  • Odpověz
ahojky holky tak já taky po KO...prej se to nějak rozjelo malý začíná sestupovat dolů...prej na další poradnu nedorazím...mám mět zbaleno a čekat...
29. zář 2009 ve 14:29  • Odpověz
renu. to zní nadějně :wink:
29. zář 2009 ve 14:38  • Odpověz
autor
renu, vitej do klubu:grinning: me bylo receno 4 krat ze uz nedorazim, at mam zabaleno, ze mala je sestoupena dole..ja to vzdavam:grinning: chci sex..hodne sexu, hodne spermii:grinning: jsem 39tt a predstava ze tu muzu byt do 42tt me nici:frowning2: konik mi to ukazuje o par dni mene..
29. zář 2009 ve 14:39  • Odpověz
pipiii mě to taky ukazuje méně....no to snad ne...já už chci jet rodit....
29. zář 2009 ve 14:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.