• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
jůů tak už i makka snad to měla rychlý a moc ji netrápili :dizzy_face: :slight_smile: Adámek je teda kus chlapáka :dizzy_face: stejně jako ta naše potvůrka :slight_smile:
my dnes byli na výstavě exota která je jen každé dva roky a nenechávám si to ujít, trochu sem měla obavy jak to zvládneme ale v pohodě, v halách byl děsnej křik ptáků a spinkala jak zabitá :slight_smile:
pak dám nějaké fotky
10. říj 2009 v 17:32  • Odpověz
makka velká gratulace. Já už mám depku, mě bylo jasné, že budu poslední, ale teď už je to oficiální a už chci mimi taky u sebe. Dneska mi nějak tvrdne bříško o něco víc než normálně, ale asi to ještě nebude. Už se těším až si s vámi budu psát o starostech a radostech maminek.
10. říj 2009 v 18:10  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

teda Amálka je taky pěkňoučká :slight_smile:.. akorát jsem taky čekala vlasy, ale ty určo bude brzy mít :grinning:

jé, tak už i makka: gratulujůůů, pořádný kus chlapa :slight_smile:

holky, jak to máte po porodu? Já cítím pořád hrozný tlak na konečník, jako kdybych chtěla na velkou, měla plný konečník, ale prostě to nešlo... a to i když si na tu velkou dojdu... ať samovolně nebo po glycerin. čípku... tak nevím, jestli to je tím šitím... celkově mám pocit, jak kdybych měla konečník výš, než býval dřív... je fakt, že mě šili hodinu, až skoro ke konečníku, uvnitř taky až k čípku... měla jsem spoustu poranění...

nebýt těchto pocitů, tak bych se cítila fajn... máte to taky tak nebo ne?

až budu moct sedět, doplním údaje ostatních do tabulky... prosím napište mi do IP vaše údaje, kdo ještě v tabulkách nemáte prcky zaznamenané :slight_smile:

Ty kapky SAB jsou na předpis? My se zatím tak poznáváme... takže nevím, jestli malý brečí kvůli hladu, pokakané plínce nebo prdíkům... tak zkoušíme různé finty...
10. říj 2009 v 18:12  • Odpověz
pabli SAB sou volně prodejné, novorozenci se dává jen 10 kapek, myslím že to tam není ani psáno, oficiálně sou nějak až od 3 týdnů

já teda takový problémy nemám díky císaři, já jen týden chodila v předklonu a bolela mě ta jizva, ale to dost brutálně, teď už je to ok, jen jí někdy dost cítím když se zohýbám

pabli té mojí calici změň míry z 53 cm na 51 cm ... těch 53 bylo předběžných, oni miminka po porodu nenatahují a měří je až 5. den, tak proto, takže 51 je oficiálních :slight_smile:

holky nevíte jak je to s přídavkama na dítě? nechce se mi to shánět na netu ... dostává se to automaticky, nebo se musí žádat? nebo na ně nedosáhnou všichni díky většímu příjmu?
10. říj 2009 v 18:21  • Odpověz
pabli a když mě malá křičí kvůli prdíkům, tak to zaručeně poznám, je to děsnej křik, rve to uši, když má hlad nebo je pokaděná tak se "rozjíždí", nejdřív pobrekává a pak přidává na intenzitě, ale ty prdy to začně hned naplno hysterčit
10. říj 2009 v 18:22  • Odpověz
evena: změněno :slight_smile: s tím pláčem to je dobrá rada, zkusím pozorovat :slight_smile: zatím odháním manžu, protože jakmile Vítek trošku zakňourá, tak za ním manžel hned letí :grinning: ale já už jsem zocelená z porodnice :grinning:
10. říj 2009 v 18:32  • Odpověz
Můj porod

Do porodnice jsem byla přijatá kvůli přenášení v pátek 2. 10. Pořád se nic nedělo, ležela jsem na šestinedělí s maminkami a jejich miminky… Dvakrát denně mi natáčeli monitor a po 2 hodinách (i v noci) chodili kontrolovat ozvičky Vítka.

V sobotu 3. 10. v 19:30 jsem začala náhle pociťovat kontrakce – a hned po 5 minutách. Kontrakce byly víceméně pořád stejně silné, i když trochu se stupňovaly. Ve 3 h ráno už byly po 2 minutách, tak se mnou šla sestřička na porodní sál, aby mě prohlédla doktorka. Ta konstatovala, že jsem otevřená na 2 prsty a že se porod rozjíždí (vzhledem k tomu, že ráno jsem byla na špičku prstu). Za 2 hodiny mě prohlédla znovu – na 4 prsty, následovala příprava (nálev) a šlo se na sál. Mezitím přijel manžel, byl se mnou ve sprše u sálu a pouštěl mi horkou vodu na záda, to neuvěřitelně pomáhalo. Asi v 7 nebo v 8 ráno jsem byla už na sále zase prohlédnutá, lékařka konstatovala, že jsem pořád na 4, jako v 5 h ráno!... Dali mi kapačku a zvýšili kontrakce, které sice byly, ale pořád slabé…Na porodním křesle jsme zkoušeli různé polohy, chvíli jsem ležela na boku a porodní asistentka mě ručně roztahovala při kontrakcích, pak jsem ležela na zádech, nakonec byla v dřepu… Nic však nijak nezabíralo. Manžel mě ovlažoval rty tampónky s vodou a připomínal, ať netlačím, ať dýchám apod. Na dýchání jsem měla kyslíkovou masku. Asi v 9 ráno jsem byla otevřená jen na 6. Pak to vzalo rychlé obrátky, Vítek musel ven, ale já ho nemohla vytlačit, přivolán starší lékař, který mi malého prostě z břicha silou vytlačil… V tu chvíli už jsem nic nevnímala, kolem mě 2 doktoři, 3 porodní asistentky, další sestřičky… Všichni řvali, ať tlačím… Pak mi přišlo, že jsem na chvilku ztratila vědomí, pak už jsem jen viděla před sebou Vítka, to, že mi pomohl ten starší doktor, vlastně jen tuším… Vítek se narodil 4. 10. v 10:04 h. Porod tedy trval 14,5 h. Byla jsem hodně potrhaná, šití trvalo přes hodinu… Vítek měl apgar 10-10-10, taky porodní nádor na hlavičce, ale už se to vstřebává a je to krasavec :slight_smile:
10. říj 2009 v 18:47  • Odpověz
ne všechny to máme lehké, ale hlavně že už to máme za sebou a těšíme se z miminek :dizzy_face: člověk naštěstí brzo zapomene :slight_smile:

vložila sem nějaké fotky do alba
10. říj 2009 ve 20:32  • Odpověz
pabli-zní to dost hrozně,to tvoje vyprávění,ale zase machr doktor,že to dokázal bez císaře.....taky jsem měla v jednu chvíli pocit,že ztrácím vědomí,jak jsem byla unavená.Ten tlak na konečník jsem měla po porodu taky a teď mám občas tlaky jakoby do spodku,jakoby se mi z ní něco tlačilo ven-víš jako to myslím.Pomáhá na to jít si lehnout.....Ale při ohledání zrcátkem to vypadá dobře,skoro jako předtím,jen těch pár stehů směrem do prava a 2 hemoriody...mě naštěstí šila jen 10 minut,fakt pěkně-primářka, i přes ty kleště jsem nebyla zrasovaná-použili je fakt jen na dovytažení prcka kvůli špatnému CTG,nedávali je hluboko do mě...apgar byl 6-8-8-Ondrášek byl proto v tom inkubátoru
10. říj 2009 ve 21:37  • Odpověz
evena-májinka je slaďoučká :slight_smile: Jak tak na tebe koukám,tak mi trochu připomínáš Drew Barrymore :wink:
pabli-to plakání si rychle zmapuješ,monotonní usedavý pláč je hladík, rudnutí,kroucení a křik jsou prdíky, škytavka je buď přepití,nadmutí,nadílka v plence nebo zima....Ondrášek ječí i při přebalování a koupání se mu líbí jen někdy....ty kapičky SAB nám doktorka dovolila od 14 dnů...dávám je ráno a večer před kojením
10. říj 2009 ve 22:16  • Odpověz
pabli tvůj porod hoooodně připomíná ten můj......a o tlacích na konečník- na to mě doktorka upozorňovala, jsem taky šitá až ke konečníku, mám strašně stehů a taky mě šili dlouho a všude možně, říkala, že kdybych měla tlaky na konečník, že mám říct, že kdyby to tam nějak moc šponovalo, tak by se s tím muselo něco dělat....ale já se od druhýho dne od porodu docela zvetila a teď už mě nebolí vůbec nic
11. říj 2009 v 11:20  • Odpověz
Ahoj holky jdu vás jenom pozdravit nějak není časík, moc děkuji za gratulace, porod vám popíšu až bude chvilka času, ale moc vám toho nepovím pač to byl šílenej fofr :grinning: tady máte dvě fotečky na rychlo našeho zlatíčka Gabinky :dizzy_face: koukněte do albíčka
11. říj 2009 v 15:45  • Odpověz
Prdíky nás trápí taky, ale naštěstí ne moc často.
Po kapkách Sab simplex se mi malá jen pozvracela takže jsem je zavrhla :frowning2: Používame homeopatika a ty docela pomůžou - v kombinaci s nahřátou plenou a cvičením.
Mám doma i rektální trubičku, ale tu snad doufám nebudu muset použít nikdy :wink:

Já už mám od porodu víc jak 3 týdny a nebolí mě vůbec nic. I očistky už jsou hrozně slabé, takže je to OK.
Nevím jak vy, ale já už se těším na konec šeštinedělí na romantickou chvilku s manželem :grinning: :grinning:

Editka nás občas nechá i vyspat, včera usnula v 10večer a probudila se až ve 3 ráno, což považuju za velký úspěch. Pak spala až do 6 do rána, takže pohoda.

Dnes s ní manžel vyrazil na procházku a já aspoň uklidila, převlékla peřiny, vyprala a vyžehlila a taky uvařila lehký oběd a večeři. Škoda, že musí chodit do práce a nemůže si ji brávat ven každý den aspoň na hodinku :slight_smile: Občas je s ni venku tchýně, ale to nejsem tak v klidu :wink:
11. říj 2009 v 16:25  • Odpověz
holky, děkuju za dobré rady :slight_smile:

danuš: to jsem ani netušila, že škytavka může být ze zimy, ale to u nás asi nehrozí, pořád tu teď máme 24 stupňů, jsou to naše kamínka, Vítek :slight_smile:

tegga: nestraš, doufám, že ty tlaky na konečník zmizí samy :slight_smile:

winii: měla jsi rychlý porod? to jsem zvědavá na report :slight_smile:

edita: my jsme teď zkusili na ty prdíky podložit postýlku, aby měla úhel 30 stupňů, malého jsem hodně zabalila do zavinovačky a namazala pupíkem a je klid...

danuš: my koupali včera prvně, Vítkovi se to líbilo, dokud jsem neumyla hlavičku, pak začal vřeštět :grinning:
11. říj 2009 v 16:37  • Odpověz
Škytavka je náš věčný problém, malá jí moc hltavě a pak škytá jako blázen, ale už je přejezená a nechce se přisát. Tak ji dávám střikačkou kojeneckou vodu s cuprum metalicum a nebo kojenecký čaj - ale jen trochu max. 2ml, většinou to pomůže.
Postýlku jsem nepodložila, dělá se to hlavně jako obrana proti SIDS a podle nového výzkumu je to na nic. Je to dobré pro děti které ublinkávají a to mi naštěstí neděláme :slight_smile: . Mazání pupíku Pupíkem nám moc nepomáhá a zabalení se ji líbilo do minulého pátku od té doby ječí jak tur a chce mít ruky ven :grinning: :grinning:

Dnešní noc byla opět "super", budila se skoro co hodina a chtěla dudlat můj prst. Dudlíky nechce v puse ani vidět natož citit, ale můj nebo manželův malíček vyžaduje, je to děs, zlatý dudlíky :wink:

Koupání malá miluje, takže koupeme skoro každý den. Do vody lijeme Oilatum a pak už ji ničim nemusím mazat, vlásky je oplachuju jen vodou. Už se koupala s tatínkem i ve velké vaně a to se ji libilo maximálně, ale já zatím dávám přednost malé vaničce. Kope nožičkama a odráží se od krajů, skoro to vypadá, že plave :grinning: :grinning:
12. říj 2009 v 08:09  • Odpověz
Taky škytáme často,malej vydává zvuky jako pískací mončičák :slight_smile: pomáhá dát trochu cucnout mlíčka,ale někdy nepomůže vůbec nic..
Dnešní noc byla ucházející-kojili jsme v půl 2, v 5 a teď v 8:30, v 11 máme poradnu.Dudlík zatím funguje,ale pán je vybíravý,chce jen MAM ortodont. se sametovou savičkou, na ostatní nám kašle a plive je obloukem,tak jsem hned koupila druhý stejný,aby nenastala krize,když se ten první ztratí :slight_smile: Včera bylo koupání bez křiku,úplně si to užíval,dala jsem pod něj tu molitanovou podložku-my jí říkáme teletubies :grinning: a podpírala jen hlavičku, na bříšku měl žínku,která ho hřála,no paráda,pak jen mírný křík při sušení a mazání. Vlásky taky myjeme jen vodou a do koupele přidávám buď weledu nebo sebamed,nevysušují,ale stejně ho pak namažu,masáž nám pomáhá na prdy.Do velké vany počkáme ještě aspoň měsíc :slight_smile:
12. říj 2009 v 09:24  • Odpověz
Ahoj holky! :slight_smile:
V sobotu nás propustili z porodnice.Vložila sem zatím jen pár fotek z porodky.Můj porod - KATASTROFA!!! :frowning2: Až bude víc času a nálada,tak popvykládám.
Jinak gratuluji všem maminkám :wink:
12. říj 2009 v 11:50  • Odpověz
Maja - je mi líto, že porod byl katastrofa. Doufám, že na to brzo zapomeneš!!

Jinak já budu chodit na masáž kojenců, jsem zvědavá jak se to Editce bude líbit. Zatím ji masiruju jen podle knížky a celkem drží (teda když vyberu správnou dobu to znamená, že není ani hladová ani najezená).
Nevím jak vaše děti, ale ta naše je už teď vyčuraná potvůrka :slight_smile: Po kojení usne v náruči, tak ji dám do postýlky a tam řve jak tur, vezmu ji do náruče a v tu ránu je potichu. Ona jen chce abych ji pořád chovala a pak prý že miminka takhle neuvažují :wink:
12. říj 2009 ve 12:41  • Odpověz
Ahoj holky takže píšu ten slíbený popis porodu

v pondělí ráno 5.10. jsem byla v nemocnici na tu kontorolu, co jsem měla domluvenou od pátka, tam mě doktor prohlídl přečetl si nález z pátka a usoudil, že mě teda hospitalizují, takže jsem byla sepsat papíry porodopis a ubytovali mě na pokoj za dalšíma čekatelkama, čekala jsem na primáře, aby všechno zhodnotil a řekl co bude dál, přišel až večer a oznámil mi že mi ráno zkusí ten zátěžový test jak bude reagovat děloha a podle toho se rozhodnou. Takže v úterý ráno jsem šla na ten test trvá hoďku a půl, kdy do žíly zavedou infuzí a po 15min vždycky zvýší dávku( je to látka, která vyvolává stahy dělohy) bolesti jsem cítila až při dvou posledních zvýšení takže děloha na porod připrvená nebyla takže to nemělu ani cenu vyvolávat, že bych se zbytečně trápila a stejnak by se porod nerozjel, takže mi oznámili, že tam budu ležet do pátku a budou mě pozorovat, no nadšená jsem teda z toho nebyla.
Po tom zatežovým testu mě celý den pobolívalo břicho takový nepravidelný kontrakce, tak jsem to večer říkala sestřičce a ta, že je to po tom testu, že buď to odezní a nebo se to rozjede, večer to přestalo, tak jsem tomu nedávala žádnou naději, večer se na mě ještě přišel kouknout primář a povídal mi, že mě možná na víked pustí domů a vyvolávat to budou až v pondělí ta představa, že až po neděli tak jsem z toho byla na prášky, no v noci se zase ozvali bolesti každou hodinku, ale nic víc.
Středa ráno( osudný den ) jsem si ještě na snídani říkala holkám, že mě asi na víkend budou pouštět domů, tak jsme se tomu zasmáli, pak byla vizita, kde mě primář prohlídl (byla jsem otevřená na 1,5 prstu) a že mi teda zavedou tabletu na vyvolání, že to zkusej, já samozřejmně jako v šoku, takže honem jsem volala manželovi, že asi dneska budem rodit ať je na telefonu, že mu zavolám kdy má přijít. Přesunula jsem se teda na porodní box, bylo 8:30 když mi zavedli 1. tabletu asi po 15 minutách se dostavili první kontrakce a hned pravidelný po 4min, teda jako byl to docela záhul, hnedka rychle za sebou, tak jsem je prodýchávala a procházela se po pokoji, ležet jsem u toho nemohla, za hodinku asi tak 9:30 jsem se ptala sestřičky kdy mám zavolat manželovi, aby za mnou přišel, tak mi řekla, že mi dá vědět jo ještě jsem řekla PA, že chci epidurálku pač ta představa, že to bude ještě horší mě děsila, tak si to poznamenala.
10hod mi natočili monitor a doktor mě prohlídl, že se pěkně otvíráme, zavedl, další tabletu, mezitím jsem taky dostala klystýr, pak jsem se chvilku sprchovala, to pomáhalo, po zavedení další tabletky asi do deseti minut se dostavili kontrakce po 2min to už byl teda nářez a já už to chtěla mít za sebou. 11 hod mi šli zase natáčet monitor jako vydržet na jednom místě při kontrakcích je fakt síla, mezitím jsem volala manželovi aby už přišel, doktor mě prohlíd, řekl, že jsem otevřená na 4prsty takže můžem zavolat anesteziologa na tu epidurálku, mezitím mi ještě píchly plodovku no a pak to šlo strašně rychle všechno, že jsem nestačila ani registrovat co se děje, povídám PA, že už musím tlačit, že to nevydržím, tak ona mě prohlídla a povídá je to k tomu už tak si zatlačte tak jsem si zatlačila a hrozně se mi ulevilo, takže rychle přesun na porodní křeslo a že už budu rodit( byla jsme strašně sťastná, že už to budu mít za sebou. Přimář si nachystal věci, PA mi zatím popisovala jak a kdy mám tlačit, že až to na mě přijde tak se nadechnout a pořádně zatlačit, manžel pořád nikde( bylo to tak rychlí, že ho málem nestihnul) a já na PA, že už je to tady tak jsem ztalčila co nejvíc to šlo a primář kříčí, že už vidí vlásky, mezitím doběhl manžel( chůdák byl z toho úplně v šoku) , že na podruhý to dám, takže jsme čekali na další kontrakci, ta na sebe nenechala dlouho čekat a já začala tlačit co to šlo, najednou strašná úleva a křik naší prdolky Gabrileky, když jsem jí uviděla tak jsem se rozbrečela a kříčela, že mám dcerunku ( je to fakt strašně moc emoční) manžílek šel s PA vedle malinou fotit a já ještě porodila placentu( vůbec teda o tom nevím že jsem ji porodila, taky jsem si jí prohlídla, fakt zajímavej útvar ) porod byl prostě nádhera. Takže schrnutí v 8:30 hod zavedena tableta a ve 12:05 byla malá na svetě, můj porod trval 4hod( všichni z toho byli hotový a nechtěli věřit ), nastřižená jsem nebyla a mám jen 6 vnějších, prostě všechno je oki, druhej den po porodu, mi bylo jak kdybych nidky nerodila, ná záchod a všechno kolem šlo úplně v pohodě, žádný čípky proti bolesti a na stolici jsem nepotřebovala.
Takže všem přeju takhle rychlí a pohodový porod jako jsem měla já

V porodnici jsem nechala 10kg, dneska jsem si zkoušela oblečení a do všecho se vejdu, jen jedny kalhoty jsou mi takový těsnější přes břicho, takže jsem spokojená. Beruška malá krásně papá, mlíčka máme hodně, prsa jsou v pohodě, zatím jsem s nima neměla problém
12. říj 2009 ve 13:47  • Odpověz
Winii - krásný popis porodu. Taky to byl sešup :slight_smile:
Jenom jsem nepochopila jestli jsi ten epidural dostala nebo jsi to zvládla bez něho.
12. říj 2009 ve 14:00  • Odpověz
přidala jsem nějaké fotečky

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=488510&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

edit epidurál mi nestihly dát, jsem to tam nějak zapoměla :grinning:
12. říj 2009 ve 14:07  • Odpověz
winii-malá je moc krásná, gratuluju ještě jednou i k super porodu :slight_smile:
12. říj 2009 ve 14:14  • Odpověz
maja-moc gratuluju k Barunce, na porod už nemysli a raduj se z vaší princezny :slight_smile:
12. říj 2009 ve 14:16  • Odpověz
winii :slight_smile: teda ty se máš takovej super porod :dizzy_face: Gábinka je krásná, vybrali ste nakonec moc pěkný jméno :dizzy_face:
maja Barča je taky krasavice :slight_smile: já ještě 14 dní po porodu říkala že máme první a poslední dítě a další porod zažít nechci, ale oklepeš se, už to taky tak neberu, holt někdo to má těžký a někdo skoro jak procházku růžovou zahradou, ale ještěže se zapomíná :dizzy_face:
12. říj 2009 ve 14:57  • Odpověz
byli sme dnes v první poradně, kapánek sem nasraná ... čekali sme tam 50 min.!! mezi zasoplenýma děckama, nevzali nás přednostně, docela sem zírala, jediný mimčo vzali přednostně protože chuďátko celou dobu brečelo, snad 20 min. v kuse ... tak sem se modlila aby se ta moje rozeřvala taky a nic :grinning:
přibrali sme 530 g od odchodu z porodnice /za 14 dní/ to je prý moc pěkný, prej máme žrouta :grinning:
12. říj 2009 v 15:02  • Odpověz
maja: gratuluju k Barunce, je moc krásná :slight_smile:... tvůj porod katastrofa? nějak si to i umím představit :slight_smile:

winii: teda, tvůj porod zní pro mě jako pohádka... fakt, je to pro mě něco neuvěřitelnýho :slight_smile: Gabrielka je moc krásná :slight_smile:
12. říj 2009 v 15:07  • Odpověz
holky nemáte nějaké tabulky jak by mělo dítě přibírat? možná spíš otázka na pablinku, ta má všechno :dizzy_face:
12. říj 2009 v 16:03  • Odpověz
12. říj 2009 v 17:51  • Odpověz
12. říj 2009 v 17:52  • Odpověz
pabli dík, kdyby tu byl smajlík s palcem nahoru tak ho dám, já tak hledat neumím :slight_smile:
12. říj 2009 v 19:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.