• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
autor
Ahojik, tak konecne popis porodu:slight_smile: ....nejak ted neni na nic cas:grinning:a ja jeste nemuzu ani sedet:grinning:

Takze... Vse zacalo jak jsme tu psala, v 7h rano jsme dorazili do porodnice, ja jsem tu noc spala 2,5h, byla jsme starsne nervni:D sla jsem na prijem, nataceli mi monitor, sepisovali vsechno mozny, potom prisel pan doktro-strasnej sympatak :sunglasses: byl to znamej, takze super. Zavedl mi tabletu, jukli jsme naposled na amalku pres UTZ a ze manzilek muze nekam jit. Bylo mi receno ze se uvidi jak se to bude rozjizdet, ze mi budou zavadet 2. tabletu a mozna i kapacku. Jelikoz byly pokoje pred porodem plny(kde byly zensky na vyvolavacky atd) tak jsem sla rovnou na porodni box. Pustila jsem si telku, pripoutali me na monitor a ja se nudila. Po hodine me to silne nebavilo, tak jsem volala manzilkovi at jde ke me i kdyz mi bylo receno ze tam treba budu cekat na porod 3 dny, i kdyz s tim mym nalezem pry snad ne :wink:. Tak mi manzel privezl vodu, prevlekl se do lekarskeho a uz tam byl se mnou. V tu dobu mi zacaly skakat kontrakce, ale to byly bolesti jako jsem mela bezne doma, takze me to ani nejak zvlastni neprislo. PA byla velice mila ale bohuzel mala se nehybala takze jsem byla stale na monitoru na lehatku. :-/. To jsem byla stale na 2 prsty volne. asi kolem 10h jsem si skocila do sprchy na balon, to jsem chytla prisernou klepavku, bylo to dost sileny, bolesti uz byly mnohem silnejsi, ale stale jsem vedela ze to jeste bude dlouho trvat. Prisla PA a opet me chytila na monitor a uz jsem zustala na lehatku:grinning:. to bylo asi pul jedenacte. Reklu ze mi udelaji klystyr a pripravi me na epidural.Pan doktor prisel od cisare a prisel mi pichnout vodu, rekl ze jsem stale na 2 volne, to jsem chytla depku:-/. Jakmile mi pichnul vodu(v 10:55) a zavrel za sebou dvere, tak jsme chytla nechutny kontrakce, nemohla jsme chodit, sedet, jenom lezet s tim monitorem, za 10min me vysetrili a byla jsem na 4cm s tim ze se klystyr asi nestihne, potom pribehla a zkontrolovali me ze jsem na 6cm, to jsem mela kontrakce jak svine. Z teto doby si toho uz moc nepamatuju, zvlast nevim jak o bylo s casem. Epidural ani klystyr jsme teda nestihli, najednou tam zacal strasnej zmatek, ze mala chce starsne na svet, ze mam kontrakce o sile 175-186, docela katastrofa. Prisel doktor, ze jsem na 8-9cm, ze tam je zbytek lemu nebo co... PA mi rekla ze muzu klidne tlacit, jestli uz mam pocit na tlaceni, ale ja ten pocit jeste nemela, takze ja vlastne mohla tlacit hned jak se mi chtelo. Jakub mi stal na leve strane u hlavy, kdyz prisla kontrakce, tak jsem uzasne prodychavala, vsichni ze me byli paf, ale kdyz kontrkace odchazela tak me popadla panika a uvedomila jsme si tu bolest (to jsme jeste netalcila) a silene jsem kricela a ja rikala jak uz nemuzu, ze to nedam atd, nohy mi litaly no sila, ale kdyz prisla kontrokce tak jsme vzdy do toho dala vse. No pak me jakub uz vylozene stval:grinning::D to si pamatuju:grinning: pry me pak podpiral atd, ale to si nepamatuju, ma ode me i modriny:grinning: no a najednou jsem zacala tlacit, ale to uz bylo uzasny, bolest teda uplne nepopsatelne priserna- ale uz si ji nepamatuju, behem 4 kontrakci byla mala venku. Do tlaceni jsem dala vsechno, vim jak mi vsichni rikali ze jsem uzasna a potom prisla podleni kontrakce a ja talcila na 2 krat a oni na me -jeste nadech a vy ji pomozte pri poslednim zatlaceni a mala byla venku. Proste kraaaasa.. ja jsem otevrela oci a lekla jsme se:grinning: pac detska drzela amalku, ale ja neverila ze je to moje, pac vypadala plesata :grinning::grinning::grinning: Jakub strasne brecel uz pri tlaceni. Potom mi ji dali na brisko, ani nevim kdy mi odesla placenta, pry sla hned po amalce. Potom jekub sel s detskou a malou vazili atd, me panm doktor zasival a pokecali jsme:grinning: amalku mi hned prinesli a mela jsme ji od zacatku u sebe.Po hodce jsme ji zkusila prisat, to byla uplna prisavka. 2 h po porodu ze se mam pokusit zvednout a ze ma PA umyje, ale ja se postavila a omdlela. a takhle jeste 2 krat. Takze 4h po porodu me prevezli na pokoj. .... no potom jsme mela jeste trosku horecku atd... ale to mi uz bylo kraaasne, nemohla jsem tomu uverit...teda do ted tomu nemuzu uverit:slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a amalka ma vlasy vzadu:grinning: u celicka nic moc a je blondyna:grinning::grinning::grinning: nechapu:grinning: myslim ze ze me nema nic:grinning:
13. říj 2009 ve 14:53  • Odpověz
autor
a mate tam i fotecky:slight_smile:
13. říj 2009 v 15:10  • Odpověz
Ahoj pipii vítej doma, četla jsem si tvůj porod a řekla bych, že to bylo dost podobný jako u mě, až na to, že mi stačily dát klystýr a epi ti teda taky asi nestihly dát co podle toho co píšeš, jinak můj porod je někde na minulý stránce tak až budeš mit čas tak si přečti

dneska jsme byli u dětské dr. a malá přibrala od neděle 190g takže už máme 3130g, no pěknej jedlík, jestli to takhle půjde dál, tak budeme mít otesánka :grinning: , dneska teda počasí hrůza to aby sme za chvilku vytáhli fusak co

my s prdíkama zatím žádnej velkej problém nemáme (musím zaťukat) vždycky jí máznu bříško pupíkem, trošku promasíruju a je to, je to šikulka :dizzy_face: jinak dneska noc byla v pohodě usnula v devět a vzbudila se až v jednu hodinu a pak každý tři hodinky

jinak já se taky snažím jíst tak nějak aby jsem tím malé nepřitížila, ale je to těžké výmýšlet a spekulovat co si tak můžu dát a co ne, v tomhle je to u kojení nevýhoda, jinak je to dobrá věc :grinning:
13. říj 2009 v 15:10  • Odpověz
autor
winii, mi jsme pribrali za 1 den 130g:grinning::grinning::grinning: tak uvidim co dneska u doktorky..:slight_smile:
13. říj 2009 v 15:11  • Odpověz
pipiii to je dobrý, fakt super porod, fotky taky pěkný.....já když si vzpomenu, jak jsem tam tlačila dvě hodiny, bylo to zoufalý:slight_smile:........ale fakt je, že už si taky spoustu věcí nepamatuju:slight_smile:
13. říj 2009 v 15:24  • Odpověz
pipi-fotečky moc nádherný,i slza ukápla :dizzy_face: Amálka je fakt celej Kuba :slight_smile:
13. říj 2009 v 15:47  • Odpověz
pipiii: gratuluju k Amálce i super porodu :slight_smile:... fotky úžasný... já sem radši ty z porodu dávat nebudu, jako modelka jsem rozhodně nevypadala :grinning:
13. říj 2009 v 16:24  • Odpověz
pipiii: ahooooj a velká gratulace k amálce i ke krásnému porodu!!!!!!!!! Fakt modelka i na porodním křesle, - no jak Ty to děláš????????? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Krásné fotky, hodně zdraví Tobě i Amálce!!!!!!!!!! :dizzy_face:
13. říj 2009 v 17:12  • Odpověz
přidala jsem pár foteček naší princezny

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=488510

zkoukla jsem všech fotečky a musím říct, že se nám všem ty děcka povedli, všechny jsou tááááááákk krásnýýýýý :dizzy_face: :dizzy_face:
13. říj 2009 v 18:01  • Odpověz
winii jak jinak :slight_smile: :dizzy_face: fotky krásný :slight_smile:
pipii gratulace k Amálce, fotky taky moc pěkný :slight_smile:
13. říj 2009 v 18:30  • Odpověz
kde ste kdo? :confused: de vidět že už máme prcky a doma se nenudíme :slight_smile:
14. říj 2009 v 17:12  • Odpověz
Ahoj holčiny, tak jsem z porodky doma. Konečně. Popisovat porod budu asi zítra, kdy mi jde manžílek do práce a pak si bere dovolenou. Jo, jo, doma je doma a už žádné vizity atd. Jsem už více v klidu. Do albíčka dám nějaké fotečky Adámka. Z nemocnice jsem si donesla nějakou bolest v krku, už mi to začlo po porodu, takže cumlám nějaké prášky, které se můžou i při kojení (chtěla jsem napsat i v těhu :wink: Snad to není angína.
14. říj 2009 v 18:24  • Odpověz
Ahojky, nějak nám to tady vázne :grinning: my se zítra jedem zvážit k doktorce,nezdálo se jí,jak přibíráme,prý málo,ale Ondík je spokojený,tak mě akorát nervuje a já ho podle jejích rad budím po 2 hod. a z hodnýho prcka si tím dělám řvoucí uzlík :frowning2:
14. říj 2009 v 18:57  • Odpověz
makka-vítej zpátky,Adámek je kusan, povedl se vám :slight_smile: dělej si čajík s medem,doufám,že tě to nachlazení brzy opustí
14. říj 2009 v 18:59  • Odpověz
čau holky! tady je teda dneska fakt mrtvo:grinning:....makka malej je super:slight_smile:....danu budu držet palce zítra, ať už se to doktorce zdá lepší, možná by stálo za to, koupit váhu a sledovat, kolik malej vypije
14. říj 2009 v 19:02  • Odpověz
holky, váhu máme a vážíme... ale je to tak nějak orientační, pokud se na ní totiž malej kroutí a tlačí tak do ní, tak ukazuje kolikrát úplný blbosti... ale pije asi 60 na jedno kojení... Koukali jsme, že by měl vypít 500 ml za den při 3 kg váhy...
14. říj 2009 v 19:49  • Odpověz
Přidala jsem do alba fotky Editky :slight_smile:

Máme 52cm a 3240kg!
14. říj 2009 ve 20:00  • Odpověz
autor
ahojik holky, nase mala strasne hlta a potom skyta a blinka. Ja mam starsne moc mlicka a mam prsa starsne bolestivy a veliky.Vcera jsme meli 3360g, na kontrolu jdeme az za 14dni tak by me zajimalo kolik bude mit, doma vahu nemame, ale myslim ze pribirame strasne rychle:grinning:
14. říj 2009 ve 20:44  • Odpověz
autor
makka, mrkla jsem na fotecky, adamek je krasny:slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

edith a Editka take!!

opravdu se nam ty deti povedly:slight_smile:
14. říj 2009 ve 20:58  • Odpověz
ahoj holky! my měli dneska parádní noc, prcek vždycky hned po napití usnul, což u nás není úplně tak běžný:grinning:......včera jsem ho totiž od čtyř budila, jinak mám pocit, že je vždycky ve tři ráno vyspanej a nezabere dřív jak v pět...........pipiii já to měla to stejný, malej strašně hltal a pak měl věčně škytacvku a ublinkával......škytajdu mívá teda pořád dost často, ale s tím pitím se trošku uklidnil a už strašně dlouho neublinkl, musíš malou nechat pořádně odbrknout, třeba ji i na chvíli položit a když se začne kroutit, tak znovu, my to někdy máme na pětkrát:slight_smile:....jinak taky přibíráme o sto šest, bude to malý pašík:slight_smile:........edit editka je taky super:slight_smile:......je to vlastně paráda, že to máme všechny za sebou a všechny jsme se dočkali prdísů:slight_smile:
15. říj 2009 v 07:28  • Odpověz
edit-malá je úžasná,vyplatilo se počkat na fota :slight_smile:
tegga-dneska musíme k doktorce na to převážení... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. říj 2009 v 09:05  • Odpověz
jj danu vím, myslím na vás
15. říj 2009 v 09:10  • Odpověz
Ahoj holky

teda to počasí je fakt na depku, jsem myslela, že dneska bude líp a ona je tam humelenice jak blázen,takže zase celej den doma, potřebuju společnost, ještě, že zítra jedeme k našim na víkend, tak si aspoň pokecám,

jo objednala jsem včera fusak do autosedačky pač to počasí nás fakt zaskočilo a já jí včera neměla do čeho dát

dneska byla noc krásná kojo ve 12, pak ve 4, v 6 a teďka ještě spinká, no čekám, že se každou chvilku vzbudí, je to naše zlatíčko je fakt moc hodná, prsa mám v pohodě, akorát to pravý se mi nalejvá víc než to levý

makka vítej zpátky doma, já se taky těšiila ty vizity jsem nesnášela, budem se těšit na popis porodu, malej je kouzelnej :dizzy_face:

danu tak ať vám to dopadne dobře a malej přibral :wink:

edit včera jsem akorát říkala, že tam nemáš fotečky, že bych se podívala a jů dneska už tam jsou, malá se vám taky moc povedla je kouzelná :dizzy_face:
15. říj 2009 v 09:21  • Odpověz
Ahoj holky! :slight_smile:
Všem vám moooc závidím,že jste jen šitý,kdyby se to týkalo i mě,tak už sem o.k. :frowning2:
15. říj 2009 v 09:44  • Odpověz
winii já taky čekám na oteplení jak na smilování, taky si atdy přijdu jak ve vězení:slight_smile:, ale je fakt hodně zima, tak se mi ven s prckem nechce, je přece jen ještě malej....a s prsama to mám přesně naopak:grinning:
15. říj 2009 v 10:03  • Odpověz
maja nevím, jestli už sem ti to řekla, ale malá je krásná, sládkáááááá :slight_smile:
15. říj 2009 v 10:03  • Odpověz
no edíííííít :grinning: vyvěsíme prapory :grinning: malá je krásná :slight_smile: a taky už víme jak vypadáš :dizzy_face:

danu a kolik ste přibrali že se to dr. zdá málo a tak často musíš kojit? to je asi pěkně otrava co ...
Mája už má nějaký svůj rytmus nebo co :dizzy_face: myslela sem že je to náhoda, ale asi ne no, už je to týden v kuse ... když jí uložíme mezi 8-9 večer tak se zbudí přesně po 6,5 h což je super :slight_smile: jako by v sobě měla budík nebo co .. ovšem přes den je to katastrofa, pořát ty prdíky, jen do ní cpu pořát kapky, SAB už nezabírali tak sme koupili ty BABY CALM ikdyž sou až od 1. měsíce, ale dr. nám je schválila tak snad jí neubližujeme ... to kolikrát kojím každou hodinu jen aby se uklidnila :frowning2: přes den kdy je můj v práci je malá tak max. 10 min. v postýlce a zbytek dne jí nosím, chovám, je to na zblbnutí :unamused: večer když příde můj tak jak když utne a ta mrška je skoro pořát hodná, aby si ten můj už nemyslel že si to vymýšlím a nonstop třeba nesedím u PC :grinning:
15. říj 2009 v 10:20  • Odpověz
maja jak to myslíš "jen" šitý? co máš ty?
15. říj 2009 v 10:22  • Odpověz
autor
ahojik holky:slight_smile:

tak nas zacaly trapit prdicky. Snazim se jist vse tak aby male nic nevadilo, takze nevim zda je v tomhle chyba.:frowning2: ale v noci kolem sebe boxovala, rudla a rvala jak tur, potom mi vzdy usnula u prsa, ze si ho jen tak ozuzlavala, ale dudlik proste nechce, porad ho pliva ven.Holky ja mam doma sabika, ale pry ho muzu dat az od 3 tydnu.jeeeej a uz zase rve:frowning2:
15. říj 2009 v 10:38  • Odpověz
pipii dr. v porodnici i dětská dr. mi SAB schválili že můžu hned od narození, tak ho klidně vyzkoušej, a holky taky ho taky dávají dřív než se má
a držím palce ať zabere :dizzy_face: to co popisuješ velice dobře znám :grinning: a řešení to moc nemá, prostě je to kolotoč :grinning:

holky nervy sice mám, to že křičí mě neva, ale pořát sem lítala k postýlce, chovala, nosila ... te´d už občas nechám vyřvat a ignoruju jí, prostě to jinak nejde, jinak by mě asi ta ruka od toho tahání upadla, jen třeba tak 10 min. jí nechám a "odpočívám", nechám jí třeba na gauči a koukám na ní ... děláte už to taky, nebo máte ještě trpělivost? :sweat_smile:
15. říj 2009 v 10:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.