• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
pipiii tak vydrž s prochajdama do neděle, má se zase oteplit trošku a nemá pršet....taky už se na to těším, protože v tomhle počasí se mi s malým taky nikde moc courat nechce
16. říj 2009 v 07:27  • Odpověz
Ahoj holky :wink:

teda vy ste kecalky :grinning: , ale je to dobře :wink:

mi už jsme u našich nakonec jsme jeli včera, ale povím vám to teda byla akce kulovej blesk, člověk by neřek, že ten prcek to tolik potřebuje sebou, jsem se z toho opotila až na pr.... než jsem to dala všechno dohromady pak nakrmit rychle nás oblíct

pipii s malou jsem venku taky ještě nebyla akorát to úterý co jsme jeli k dotorce nechce se mi jí tahat do tý zimy, proto jsem taky jela k našich pač bych doma zešílela samotou manžílek mi teďka odjel na dva dny

holky když tady čtu tak zápasíte s těma prdíkama a jak vám pláčou tak sem ani nechci psát jak mám zlaté dítě, napapá se a spinká a furt dokola, prdíky nás žádný extra netrápí, vždycky jí u přebalování namasíruju bříško Gábinka se po tom vyluftuje a je spokojená, skoro vůbec nevím jak břečí, snad jí to vydrží co nejdýl :dizzy_face: jinak spodek mám taky napuchlej, ale nic mě nebolí takže mě předsatava gyndy a sexu vůbec neděsí i se na něj těším až si konečně pořádně užijem bez břicha :sweat_smile: :grinning:
16. říj 2009 v 09:01  • Odpověz
PIPII - ven se vůbec nechystám. Máme tu strašné závěje a ještě k tomu vůbec nejsou prohrnutý ¨chodníky, takže na jednu stranu jsem ráda, že ven nemusíme. Dnes mi má odpoledne dorazit obvoďačka na malého, snad to nebude moc dlouho trvat. Jinak co se týká kojení, tak mi také malý usíná a já si pak říkám, že je krásně napapaný. Jenže mi nedošlo, že když má zavřená očka, tak ten prs jen dundá a nepije. Holky díky za tipy, jak ho budit. Je pravda, že když ho nakojím a opravdu cítím, že tahá, tak není problém aby mi usnul. V jiném případě na mě kouká nebo pláče hlady a strká si pěstičky do pusy. Včera jsme měli první koupání. Přišli k nám moji rodiče, švagrová se synovcem (ten je z malého hrozně hotový a strašně se mu líbí),a bráchové. Prostě nás tu bylo hodně. Malý moc plaváček není a hlavně mamina nezažila takhle živé dítě. Malý se už tak kroutí, že musím dávat pozor aby mi nevypadl nebo nespadl. Holt v pupíku byl lenoch a teď si to vynahrazuje. Co se týše hojení šití, tak mi přijde, že mi to bolí ještě víc a blbě se mi sedí. Bolí mě to hlavně u zadku, ale super na sezení je nafukovací kruh. Jenže jsem ho koupila už píchlý, tak si musím koupit nový :frowning2: Ještě, že mám doma manžílka, který mi 100% pomáhá.
16. říj 2009 ve 12:02  • Odpověz
Já jsem si užila bezvadnou noc, malá se budila co hodinu a chtěla k prsu! K ránu jsem se bála, že unavou usnu a zalehnu ji, ale nestalo se tak a teď jsem naprosto ready :slight_smile:
My chodíme na procházku každý den, ale až od jejich 12dnů. Koupila jsem ji nový fusak (lodeger bunker) a jsem s ním max. spokojená, včera fučela jak o život a malá byla v teple - nožičky, ručičky i nosánek měla teplý :slight_smile:

Editka je taky pořádný křikloun, žádná hodná holčička jak v porodnici. Občas si děláme s manžou srandu, jestli ji nemohla trochu toho bilirubinu zůstat :grinning: :grinning:
16. říj 2009 ve 12:05  • Odpověz
EDIT - tak to znám z porodnice. Prostě nemá rád postýlky a je raději v něčem těsném. Moje mamka mi říkala, že když byl brácha mimčo, nejlépe usnul v kočárku na panenky. Byl hrozný uplakánek a mamka byla ráda za každou klidnou chvilku :slight_smile:
16. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz
POROD - Ve středu 7.10. jsem byla hospitalizovaná kvůli preindukci, jelikož byl malý moc vysoko a neměla jsem vůbec připravený porodní cesty. Večer tableta zavedena, díkybohu jen rukou a ne už zrcadlama. Ráno, že půjdu na porodnici na vyvolání. Druhý den ráno jsem šla na to vyvolání, ani po 4 tabletkách se nic nerozjelo a byla jsem vrácena na šestinedělí. Fakt super a já si už plánovala, jak budu mít malého u sebe. Takže další pokus měl být druhý den ráno. Večer v pátek zavedena další tableta preindukce a že si mám jít lehnout a počkat co se bude dít. Po 30 min.mi prdla voda už se jelo na porodku. Tady mě napojili na monitor a pořád mě sledovali. Jenže to už jsem měla kontra po 10 min. a fakt jsem sotva lezla a nevěděla jsem jak si mám lehnout. Chodit jsem nesměla, maximálně do sprchy. No a v sobotu ráno jsem byla otevřená jen na 4 prsty, takže se doktor rozhodl, že mimču trošku pomůžou ocytocinem. Což to jo, to už začal být fičák. ¨Najednou jsem cítila hrozný tlak na zadek, jakobych měla zácpu a sestřička se mrkla a řekla mi, rychle volejte manžela jste otevřená na 8 cm. Takže jsem rychle zavolala a mě odvedli na sál, abych mohla zkusit tlačit. Jelikož bydlíme 20 min. od nemocnice, tak tu manžílek byl natošup, asi chudák i běžel, protože mu to snad trvalo jen 10 min.První pokusy o zatlačení byly dost marný, protože jsem ležela na boku a měla si držet nohu. Fakt jsem neměla moc sílu a hlavně jsem byla děsně spocená a všechno mi klouzalo. Pak dostal doktor spásný nápad. Tlačit v dřepu. Manžel si sedl na židli a já jsem si před ním dřepla, jakobych byla někde v přírodě na velký. Ze začátku jsem se neuměla uvolnit a tlačení nešlo, ale pak jsem přišla jak na to. Bylo potřeba, aby malý sestoupil ke vchodu a pak jsem už hupsla na křeslo. Tam si na mě lehly 2 porodní asistentky, doktorka mě rozstříhla, což jsem jí málem kopla do obličeje a na 2 zatlačení byl malý venku. Byla jsem jak ve snách, protože jsem nevnímala vůbec okolí. Malého odnesli a já čekala až mi odejde placena a zašijou mě. Placenta odešla po 30 min
16. říj 2009 ve 12:56  • Odpověz
makka-no koukám,že máš taky zajímavé zážitky z porodu....buď ráda za skvělý doktorův nápad....na zádech to fakt nejde :wink: taky mě to šití bolelo dlouho a hlavně ty štychy u zadku,přejde to,neboj,já kruh už před týdnem odložila a normálně sedim i už řídim auto...konečně mě přetávají bolet ty pohmožděný žebra...po 3 týdnech už bylo na čase :grinning: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. říj 2009 ve 13:59  • Odpověz
jo místo SAB dávám od včera malýmu 2 lžičky odvaru z anýzu a krásně to zabírá....narozdíl od těch kapek...v knížce o bylinkách jsem se dočetla,že je vhodný právě pro kojence do 3 měsíců...
16. říj 2009 ve 14:01  • Odpověz
a na silné koliky fenykl...
16. říj 2009 ve 14:01  • Odpověz
od zítra budu mít od kámošky půjčenou digi váhu,tak uvidím,jestli náš nový kojící režim je úspěšný...kojíme max. 10-15 minut, po delším kojení malej stejně jen žužlal prso a jen sem tam sál,takže zbytečně vydával energii a díky tomu možná míň nabíral.......intervaly 2-2,5 hod. mezi kojením. Úvahy o slabém mlíku a podobné nesmysly mi lakt.poradkyně vyvrátila jako blbost největší...mlíko je prý přizpůsobeno konkrétním potřebám konkrétního miminka... :slight_smile: málo ho být může(to není náš problém),ale slabé fakt ne :grinning: Já díky tý doktorce fakt už blbnu :confused:
16. říj 2009 ve 14:07  • Odpověz
edit-to můžou být ty růstové spurty,které jsou kolem 3 a 6 týdnů a 3 měsíců věku...děti jsou najednou hladové a nespokojené...během 3 dnů by se měla srovnat laktace...
16. říj 2009 ve 14:16  • Odpověz
makka taky sis teda užila svý :confused:
mi měli úžasnou noc :slight_smile: v 10 večer sem dokojila a malá hned vytuhla a vzbudila se ve 4.55 h :slight_smile: akorát chudík přítel, čekal že se vzbudí dřív a nenařídil si budíka a chodí do práce na 5 takže zaspal
16. říj 2009 v 17:34  • Odpověz
ahoj holky, tak hlásím, že malý přibral za týden 300 g, už má o skoro 300 g víc, než byla porodní váha, teď je na 3310 g :slight_smile:.

danuš: já doteď kojila co 3 hodiny, i v noci malýho budila, ale teď už budit nemusím... kojím teda pořád z obou prsů na 1 kojení, a to 15 min na každém, takže 30 min celkem, tak mi to řekli v porodnici, stejně musím malého vždycky odtrhávat od prsa, no a taky budit průběžně, taky by mi u toho furt spal

makka: hm, tak to jsi měla taky pěkný adrenalin u porodu... to tlačení na boku a v dřepu jsem vyzkoušela taky... je pravda, že u toho dřepu se to pak trochu rozjelo (jenže já jsem byla nejvíc otevřená na 6, bohužel :frowning2:)
16. říj 2009 v 18:20  • Odpověz
pablinko..tak to mě v porodnici řekli uplně něco jiného...sestry tam tvrdili že miminko musí být za 15 minut nakojené...a u nás to tak asi i trvá 15 minut a už nechce...
16. říj 2009 v 18:30  • Odpověz
holky dneska mě malej dvakrát blinkal...asi to bude těma kapkama..jinak si to neumím vysvětlit...jinak mi totiž neblije...Hnedka jak dopapal tak jsem mu kapla na cucek jednu kapku toho SABu a strčila mu to do pusky...a on to za 10 ninut vyhodil..tak já už nevím.. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
16. říj 2009 v 18:33  • Odpověz
renu: no vidíš, mně řekli, že kojit 30 min, že je to doba akorát, než si mimi udělá z prsu dudlík :grinning: ... a mamka je vystudovaná dětská sestra a ti se tenkrát učili, že se má mimčo dávat na 10 min, max. 15 min ke každému prsu... můj pije fakt pomalinku... a opravdu celých těch 30 min, jen s přestávkami

a nemají se ty kapky dávat před kojením? já je teda dávala na lžičce před kojením, pak jsem normálně nakojila a malej usnul...

jdeme koupat :slight_smile:
16. říj 2009 v 18:39  • Odpověz
mě malá taky začala zvracet jak sme najeli na ty nový kapky, ale nevím jestli to není spíš tím že jí je dávám mockrát za den, na nich je sice napsaný že můžeš před každým kojením, ale mě se to nějak nezdá, zezačátku po nich jen slintala a teď tohle, uvažuju taky že raději zkusíme ten čaj

danu jak silný odvar z anýzu dáváš?

mě v porodnici řekli že pokud kojím třeba 30 min. že už je to moc, že už malá nesaje ale udělala si z mé bradavky hračku :slight_smile: a že jí mám odtrhnout, protože by si na to zvykla
mi kojíme tak 10-15 min., ale podle dr. je malá velká a silná a prý si dokáže to mlíko vytáhnout brzo
16. říj 2009 v 18:55  • Odpověz
Kamarádka taky začala dávat Sab simplex a její dcera se po něm taky vždycky poblinkala, takže to možná nesedí každému dítku. My je nedáváme.

Danuš-já taky doufám, že je to jen dočasné, ale pokud to bude pokračovat tak ji nasadím Camomillu, třeba se to zlepší. :slight_smile:

Já kojím různě dlouho, přes den většinou 10-20 minut (z jednoho prsa, ale někdy chce z obou) a v noci trochu dýl, někdy až 35minut. PA mi řekla, že pokud se bude kojit do 45minut tak je to normální, dýl už ne.
16. říj 2009 v 18:57  • Odpověz
holky, a jak jste na tom s váhou? :slight_smile:

mě to docela potěšilo, v porodce jsem nechala 7 kg a teď jsem zhubla další 1 kg, takže už mám nahoře jen nějaká 3-4 kg
16. říj 2009 ve 20:23  • Odpověz
pabli-tu délku kojení moc neřeš,pokud ti přibírá a je spokojený...mě lakt.poradkyně taky říká,že 15 minut stačí,dýl se korát unaví a z prsa si dělá dudlík :grinning: já ho pak třeba po 30 minutách ještě dokojím,neřídím se striktně časem-prostě podle něj...máte krásný přírůstek :wink: jinak já taky nechala v porodce 7 kg,naposled sem se vážila týden po porodu,to jsem měla 53 kg,ale za těch dalších 14 dní šly určitě tak 1-2 kg dolů..bříško už mám malý,ale s pruhem :grinning: je i v albu

evena-1/2 lžičky anýzu zaliju tak deckou vody...nechám 15 minut louhovat a pak mu to před kojením dám na lžičku...možná by se to mělo dávat jakoby po jídle,ale to už je tuhoň a nevzal by mi to :slight_smile: dávám mu 2 lžičky, ta dávka mi vystačí na celý den,jen ji ohřívám a večer zbytek vyleju
16. říj 2009 ve 21:25  • Odpověz
Já jsem nechala v porodnici 12kg a další 3 mám dole. Vzhledem k tomu, že jsem v těhu přibrala 5 kg, tak mám přesně o 10kg míň než před otěhotněním.
A zatím hubnu dál, protože nemám tolik času na jídlo jako dřív a ani nemám moc chuť :slight_smile:

Já dávám malé občas lžičku fenyklového čaje, jen tak preventivne. Moc ji chutná :slight_smile:
16. říj 2009 ve 21:59  • Odpověz
danu takže normální čaj, já myslela že se dává nějaký slabší odvar ...
pabli já přibrala 9 kg a nechala je tam všechny + ještě doma kilo shodila, ale docela mi chutná tak nevim nevim jestli to udržím :grinning: snad jo
danu ty máš přímo ukázkový bříško :slight_smile: já ho mám teda příšerný, takový vytahaný :sweat_smile: až skončí šestinedělí tak s tím budu muset něco provést, bez cvičení ho dokupy asi nedám :grinning:
Mája mi usla opět v 10 u kojení a sem zvědavá jestli se zase zbudí až po 6ti až 7mi h. jako každý den :slight_smile:
16. říj 2009 ve 22:38  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

danuš: máš super bříško! :slight_smile:
já ho mám jako evena, vytahaný prostě, je takový vtipný :grinning:
edita: taky nemám tolik času na jídlo a ani chuť, tak to taky jde :slight_smile:
17. říj 2009 v 08:48  • Odpověz
ahojík holky! nám taky řekle doktorka, že za 15 minut musí být malej najezenej, že dýl to nemá smysl a hlavně, že se má kojit na jedno kojení vždy jen z jednoho prsu......malej přibýrá jako drak, takže nám to taky stačí.......jinak já mám nahoře 4 kila, břicho skoro žádný, jsem spokojená:slight_smile:.....a jím jen proto, abych neztratila mlíko, jinak bych jídlo nemusela ani vidět:slight_smile:......a ublinkáváme taky, ale bojím se přestat dávat ty kapky, protože ty prořvaný noci, kdy se nemohl vyprcat, byly šílený
17. říj 2009 v 10:37  • Odpověz
Ahoj holky, tak mi jsme měli super noc. Sice od 22 hod. do 24 hod. jsme malého nosili kvůli prdíkům. Pak spal od půlnoci do 3:30 h., napapali jsme se a zase usnul. To pak spal do 6:30 h.. Samozřejmě se pěkně pokadil, nechává si to převážně na noční či ranní hodiny. No a po přebalení a napapání spal do 8:30 h. Takže luxusní vyspání. Já jsem se také konečně dala dokupy, protože jsem skoro týden pořádně nespala. V porodce se to prostě nedá a malému se vůbec nelíbílo v postýlce a pořád plakal. Doma je zlatíčko, opravdu si nemůžu stěžovat. Jen abych to nezakřikla. Papáme také ukázkově. Co se týče mě, více vím o šití, takže si sedám a vstávám hodně opatrně, protože to opravdu hodně bolí. Břicho mám s malou pneumatičkou,ale zadek mi zůstal. Jsem spokojená. Manžílek je hotový z mých prsou a prý na mě po šestinedělí skočí. I já se tomu nebráním, jen budu mít trošku strach.
17. říj 2009 v 11:45  • Odpověz
Přidala jsem do alba nové fotečky malého
17. říj 2009 v 11:52  • Odpověz
ahojte pěknou sobotu
tak mi konečně přítel umyl ten kočárek co máme mít na ven na zahradu abych nezničila ten nový ... malá řvala tak sme ho do ní šoupli doma a myslím že ho na doma necháme :grinning: jezdíme si po bytě a malá je spokojená jak želva :slight_smile: makka není to tak dávno co sem ti psala abys nedopadla tak že budeš malou vozit po obýváku v kočárku a skončila sem tak já :grinning:

pabli mě se to moje břicho teda vtipný moc nezdá :grinning: spíš smutný :sweat_smile:
jak dlouho se vůbec zavinuje ta děloha? mě se břicho pořát ještě zmenšuje a pupík mi pořát zalízá dovnitř, takže snad ještě bez cvičení trochu splaskne samo :slight_smile:
taky sme měli super noc od 10 večer do 4 do rána :slight_smile: zato teď ráno je to hysterka ... přítel říká že je to mě, taky pořát řve :slight_smile:
17. říj 2009 ve 12:52  • Odpověz
ahoj holky, nevím si rady s malým. Pročůrává mi plínky, což vůbec nechápu. Je mokrý až na zádech. Je to normální. Už jsme ho dnes 2x převlíkali
17. říj 2009 ve 13:00  • Odpověz
makka musíš mu luldíka dát jakoby směrem dolů, nesmí ho mít nahoru:slight_smile:, a pak taky na plíně je takový jakoby lem, nevím, jak líp to napsat, ten musí být ven z plíny, okolo nožiček.....ale i nám se občas zadaří :wink: .......evena náš malej kdyby spal tak dlouho, tak se pak u jídla zalkne:slight_smile:
17. říj 2009 ve 14:48  • Odpověz
makka: mně malej jednu pampersku už prokakal :grinning: on kaká nějak do stran převážně :grinning:
tegga: no vidíš, a mně řekla doktorka, ať kojím z obou prsů na 1 nakojení, že je to i pro mě výhodný, aby se mi rovnoměrně obě nalívaly... tak prý pokud mám OK bradavky, ať kojím z obou...

Jinak malej dnes spal prvně bez toho, abych ho budila na kojení, jak nám povolila doktorka taky konečně, a spal od 23 h do 3:45, pak až do 7:20, takže taky super :slight_smile:... no a pak prospal ještě dopoledne do 10:30 :slight_smile: Dneska jsem dokonce i uvařila oběd (poprvé od porodu), a taky jsem si stihla koupit bundu, ale to byla fakt bleskovka :grinning: Vpadla jsem do obchodu, koukla, že mají tu, která se mi líbila v letáku, velikost 38/40, tak jsem ji zkusila a padla mi... Manžel ještě říkal, jestli se chci podívat do zrcadla, že je tamhle... A já na to, že ne, že si jsem jistá, že ji beru... :grinning: Koupila jsem ji v KIK za 479,- :slight_smile: Je lyžařská, ale já ji budu nosit normálně, teď, než bude úplná zima na péřovou :slight_smile:
17. říj 2009 v 15:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.