• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
danu my nebyli venku ani nepamatuju..naposled jak ještě bylo hezky...tedkomc se mi s prckem ven nechce...
19. říj 2009 v 09:53  • Odpověz
u nás je teda dneska krásně, svítí sluníčko, čekám až se malej vzbudí a vyrazíme na prochajdu.......my už máme všechno vyřízený, už nám přišla i kartička, porodný přijde v listopadu a na přídavky nárok nemáme:slight_smile:
19. říj 2009 v 10:18  • Odpověz
jsme zpět z prochajdy,udělalo se nádherně,bylo mi dokonce v zimní bundě vedro... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Teď půjdem kojit a já si pak ohřeju obídek
19. říj 2009 ve 12:10  • Odpověz
renu-jo jo,mimi má automaticky stejnou poj.jako ty...my tam zašli hned ten týden po porodu,jak měl manža dovču...takže prcek má už 14dní svojí kartičku pojištěnce,taky jsem tam žádala o ten příspěvek na kojící pomůcky,takže jsme tam stejně měli cestu..porodný nám taky přijde nejpozději do konce listopadu...
19. říj 2009 ve 12:12  • Odpověz
ahojte
nám mělo porodný přít už před pár dny a stále nic a kartičku pojišťovny taky stále nemáme ikdyž jsme to vyřizovali týden po porodu

včera sem se dočetla divnou věc ... při kojící pauze delší jak 6 h. si prý během 2-4 měs. koleduju o ztrátu mlíka, tak sem z toho jelen ... dr. mi radila dítě nebudit, že si vytvoří svůj rytmus a tvorba mléka se jeho rytmu přizpůsobí a teď toto, malá má pauzy večer 6-7 h. a teď teda nevím jestli je to jen nějaká fáma co sem četla nebo jí mám budit? ale u starších dětí se pauzy stejně taky protahují a kojí se třeba jen 4x denně a to se o mlíko nepříde? sem fakt z toho blbá :confused: nevíte o tom některá něco?
19. říj 2009 ve 12:23  • Odpověz
To porodné by mi nemohl vyřídit jen manžel, nebo u toho musím být?
19. říj 2009 ve 12:40  • Odpověz
makka musíš sama, protože porodné dostává matka
19. říj 2009 ve 12:45  • Odpověz
vlastně ... přítel to za mě vyřídit nemohl, ale možná manžel může ... zkus si tam zavolat
19. říj 2009 ve 12:46  • Odpověz
myslím, že nemůže makka, musíš sama
19. říj 2009 ve 13:43  • Odpověz
porodný už mám :slight_smile:
19. říj 2009 ve 14:08  • Odpověz
evena-těma delšíma pauzama se mlíko míň tvoří, ne že by úplně zmizelo....ale po 6 hod. by teda mě prsa snad upadly...máme max. 4 hod.... :grinning:
19. říj 2009 ve 14:15  • Odpověz
porodný musí matka
19. říj 2009 ve 14:15  • Odpověz
holky, porodný na mě vyřídil manžel, stáhla jsem si z netu formulář a porodné, ten doma vyplnila, dala manželovi svoji občanku a rodný list malého a vyslala ho na pracák... a vyřídil to :slight_smile:
19. říj 2009 ve 14:22  • Odpověz
jinak manžel byl malého přihlásit i na VZP, dostal zas takový kufřík s dárečky, pak byl manžel taky pro rodný list na matrice, pak na sociálce, ale tam mu řekli, že u nás porodné jde teď přes pracák, tak musel na pracák si vystát frontu... Jsem fakt ráda, že všechno mohl obstarat manžel, já nemusela vůbec nikam na žádný úřad :slight_smile:

Holky, kdy jdete na kontrolu na kyčle? Nám napsali v porodce do průkazu lísteček, že ve 3 týdnech UTZ na kyčle, tak jsem si volala na ortopedii a tam mi řekli, že když řekli v porodce, že je vše OK, tak dělají UTZ v 6 týdnech, pak až ve 3 měsících, tak jsme objednaní na konec šestinedělí teda.

Jinak porodný mi má taky přijít do konce listopadu.

Teď přijde kolegyně z práce na návštěvu, tak se těším...

Jinak příští týden jede manžel na služební cestu na Slovensko, tak budeme s prckem sami doma... tak doufám, že to zvládneme :slight_smile: Dnes jsem s ním sama doma první den (manžel už šel po dovolené do práce), a jde to, spali jsme oba do půl 10, pak jsme se najedli a vyrazili na procházku... Tady prší jen s přestávkami, občas je nádherně a svítí sluníčko, dnes bylo na slunci i 13 stupňů :slight_smile:
19. říj 2009 ve 14:28  • Odpověz
my na ty kyčle jdeme 10. listopadu, v porodce měl vyšetření ok,ale já a ségra jsme měly trochu problémy,tak se to musí pohlídat....
19. říj 2009 v 15:11  • Odpověz
Ahoj - u nás je mrnknou na kyčle hned v porodnici (to bylo OK) a pak se jde na ortopedii v 6-7 týdnu a pak znovu ve 3 měsicich.

Porodné může vyřídit kdokoliv- stačí k tomu ten formulář, občanka matky a rodný list dítěte.

Kartičku pojištěnce pro malou mám už skoro 4 měsíce, manžel ji dostal na počkání :slight_smile:

Evena - mě řekla laktační poradkyně, že mimčo by nemělo být bez kojení dýl než 5 max.6 hodin, pak prý musím malou probudit. Ale o tom, že by jsi měla ztratit mléko když kojíš po delší době jsem nikdy neslyšela.
Já ti naopak závidím, že se vyspíš :wink: Já kojím většinou po 2 hodinách :slight_smile:
19. říj 2009 v 15:13  • Odpověz
se máte že máte kyčle v pořádku, ty kšandy co nosíme my sou děsná otrava, musím do nich doslova ty nožky narvat a někdy se jí to fakt nelíbí a natahuje, chuděrka :frowning2:

s tím mlíkem sem zjistila že je to pravda, budu muset malou budit, protože tvorba mlíka ještě není uplně ustálená a mohlo by se mi začít před den díky té dlouhé pauze tvořit mléka míň a hladověla by
v PO jdem do poradny tak se na to ještě zeptám a uvidíme, raději budu budit než riskovat a pak kupovat, to by mě kleplo :unamused:
19. říj 2009 v 18:21  • Odpověz
autor
ahoj holky:slight_smile:

my jdeme na kycle 12.11., v porodnici jsme je meli ok, ted nekdy davam to siroke baleni, ale ne porad, pac se s tim nevejdeme do oblecku:grinning:

holky, platili jste za ultrazvuk kycli????

jinak ja dneska byla na kozni, konecne jsme na ty priserny zada neco dostala:frowning2: mam obrovsky bolaky po celych zadech, prsou a ted i na brichu:frowning2: je to fakt peklo:frowning2:, tak mam antibiotika v roztoku a specialni sprchovy gel.
19. říj 2009 v 18:55  • Odpověz
autor
a dneska jsme byli malou prihlasit na pojistovne:slight_smile: ale balicek jsme u OZP nedostali:frowning2:
19. říj 2009 v 18:55  • Odpověz
pipii mi UTZ neplatili a nikdo po nás nechtěl ani ten poplatek 30 kč, tak nevím jestli děti ho neplatí nebo co :confused:
to moc dobře znám že do oblečků se mi nevleze, teda vleze, ale ty nožky má blíž k sobě a to být nemůže, taky naprd no, ale co nadělám, hlavně aby to měla brzo dobrý
19. říj 2009 v 19:57  • Odpověz
autor
even a do kolikateho mesice ma mit ty ksandy???

holky dala jsem do albicka dve kouzelny fotecky:slight_smile:
19. říj 2009 ve 20:50  • Odpověz
pipii :dizzy_face: ta druhá je krásná jak tam je sama, normálně slzím :slight_smile: koukám že tatínka nezapře, stejný ouška :slight_smile: prostě k sežrání ... ta naše cácora tátu taky nezapře
na kontrolu dem 11/11 a je dost možné že ty kšandy už pak nebude muset nosit /doufám/, ale pak budeme muset nejspíš mít to široký balení jestli sem to dobře pochopila ale jak dlouho to nevím
19. říj 2009 ve 22:48  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

koukám, že jdeme na ty kyčle podobně... my 13. 11. :slight_smile:
20. říj 2009 v 09:12  • Odpověz
pipiii: krásný fotky :slight_smile:
20. říj 2009 v 09:13  • Odpověz
Ahoj, vidím, že všechny běháme kolem miminek a na koníka není čas :slight_smile:
Já už třetí den zkouším nechat malou vyřvat když se chce chovat, protože to začíná být neunosné. Ona neusne jinak než v náruči a ještě nejlíp když s ní někdo chodí. To je fakt napalici, protože já už mám ruky jak orangutan :slight_smile:
Ještě, že je tak drobounka a lehká jinak nevim, nevim.

Nejlíp mi spí v kočárku a tak chodíme ven každý den a když venku leje a mě se nechce chodit s deštníkem tak ji dám v kočárku na balkon. Tam vydrží spinkat i 3 hodinky a já aspoň můžu něco udělat. Jen doufám, že zima s teplotama pod nulou nepříjde moc brzo, doma bych se asi zbláznila :wink:
20. říj 2009 v 09:45  • Odpověz
Ahoj holky, u nás noc tragická. Jsem kravka, dala jsem si včera čerstvé rohlíky a malý se v noci mínil zbláznit. Vyzkoušela jsem snad všechno, abych mu pomohla od bolení. Nakonec se v 3:30 h. vykadil a vyprděl a byl klid. Od té doby jsme s mírnýma pauzama spali. Švagrová mi doporučila rektální tyčinku, prý to u nich vždycky zapůsobilo. Tak uvidíme, ale samozřejmě nejdůležitější je prevence a tak jsem začala ještě pít fenyklový čaj. Když to nepomůže na prdíky, tak aspoň na tvorbu mléka. Chtěli jsme jít dnes ven, ale je tam šílená zima, tak se snad něco do odpoledne změní. Minulou jízdu malý pěkně prořval, což mi bylo moc líto, protože jsem čekala, že bude krásně spinka a cestu si užijeme :frowning2:
PIPII - krásné fotečky, to jste fotili doma, nebo někde v salonu.
20. říj 2009 v 10:44  • Odpověz
Makku - já jsem sice rektální trubičku nikdy použít nemusela, ale ségra ji u své dcery používala pravidelně a moc si to pochvalovala. My zatím na prdíky (Tuk, tuk tuk na dřevo) moc netrpíme, malá prdí jak o život :grinning:

Jé, to je škoda že ti křičí v kočárku, netlačilo ho něco? Nebo nebylo mu teplo nebo zima? S tím jsem se totiž ještě nesetkala, všem mimčům které znám se v kočárku moc líbí.
20. říj 2009 v 10:53  • Odpověz
makka: já piju 3x denně fenyklový čaj, pak 2x denně čaj pro kojící matky, do toho dávám malýmu 3x 10 kapek Sab simplex (dávám mu je až před odpoledními kojeními), od té doby jsou prdíky snesitelné... kluci na to prostě trpí víc... chlapi, no :grinning: Škoda, že ti plakal v kočárku, nám plakal jednou, tak jsem ho přes tu zimu venku vzala do náruče, on si krknul, a byl klid :slight_smile:

edita: náš malej přes den spí sám, ale jak se blíží večer, vyžaduje chování, v noci zase spí sám, pěkně po kojení zalehne... je to zvláštní... ale je mu 14 dní, tak si říkám, že nějaké to chování a kolébání je ještě povoleno, že potřebuje prostě cítit blízkost rodičů
20. říj 2009 v 11:29  • Odpověz
Pabli - to jsem si říkala taky, ale u nás se to postupně zhoršovalo. Když jsem si přinesla z porodnice tak krásně spala v noci i přes den usnula sama v postýlce a to teď teda nehrozí :frowning2: Ono se chce pořád jen nosit a já mám strach, že ji to vydrží a budu jako kámoška, která svoje 5-ti leté dítě uspává v náruči a skáče u toho na balonu. Jedinou výhodu to má, že má svaly jak Madona :slight_smile:
20. říj 2009 v 11:43  • Odpověz
autor
pablinko, ja muzu rict ze caj pro kojici u nas zpusobil ze mala mela neuveritelny prdiky, silny krece a byla to nejhorsi noc:-/ tak jsme ho hned vysadila a je nam mnohem lepe, takze proste nekteremu miminku to treba silne vadi. zkus to take vysadit. My jsme ted baz Sabika, bez prdiku:slight_smile:
20. říj 2009 ve 14:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.