• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
Tak já od rána taky pořád chovám nebo kojím. Mám pocit že měl prdíky, protože se pěkně vykadil a teď prdí. Doporučuji fenyklový čaj. No uvidíme, jak to bude pokračovat a snad i usne.Ještě, že má můj manžílek dovolenou a s malým mi pomáhá. Příští týden to bude katastrofa
21. říj 2009 ve 14:40  • Odpověz
usla a spí :slight_smile: snad už bude zbytek dne ok :slight_smile: tak dneska už sem fakt byla ko, poprví sem si říkala že být ta mrška starší tak už jí normálně nasekám na zadek :sweat_smile:

nevíte kde se kupují ty kalhotky na široké balení?
dnes bych je chtěla koupit a nevím jestli vůbec je v takových těch dětských obchodech v supermarketech mají, jestli to spíš nebudou nějaké zdravotní potřeby nebo tak něco?

pipii jak to balení děláš? já nejsem schopná zas nic najít ve vyhledávači, vyhazuje mě to jen ty kalhotky na prodej atd, ale jak to udělat to ne, tak jestli máš odkaz pošli ho prosím
21. říj 2009 v 15:10  • Odpověz
Holky, může se během kojení jíst hroznové víno? Už jste to vyzkoušely?
21. říj 2009 v 18:13  • Odpověz
makka: můj začal mít po hroznu hrozné prdíky... 3 dny prořval, 3 dny jsem jedla hroznové víno, pak ho vysadila a bylo to OK... Na některých stránkách varují právě před česnekem, cibulí a vínem... Ale doktorka mi zas řekla, že na hroznu nemá malého co nadýmat, naopak by mělo být prospěšné, když je prospěšné nám...
21. říj 2009 v 19:49  • Odpověz
já z obavy ze zhoršení prdíků jim jen banány a oloupaný jablka-nebo rychlý kompot z nich...taky mrkev....
21. říj 2009 ve 20:58  • Odpověz
tak já už nejím skoro nic protože už mám strach něco novýho zkusit :grinning: hrozno ani nezkouším, četla sem že se nesmí a nehodlám riskovat, v podstatě jím jen pribiňáky, "nezávadný" polívky, těstoviny a maso, žádný ovoce, zeleninu ... ráda bych svůj fakt pestrý jídelníček o něco rozšířila, ale strach mi to zatím nedovolí :grinning:
ta kojící dieta je děsná, tisíckrát horší jak ta u těhu cukrovky
21. říj 2009 ve 21:29  • Odpověz
a už mi docvaklo na co sou ty kalhotky na široký balení :sweat_smile: myslela sem že se dávají plínky a nato ještě ty speciální kalhotky ... a ona stačí jednorázová plína a na to kalhotky, takže nic složitýho, už mám ty kalhotky koupený, ale byla sem dost vyvalená teda s ceny :confused: koupila sme si taky dnes odsávačku mléka a nevim nevim ... nechala sem se ukecat na tu pákovou /dražší/ prý je šetrnější k prsům než ta balonková a nějak to nechce sát a taky je to příšerný, odsávat to sama tak mě po minutě upadnou ruce, takže mám obavu že sem vyhodila prachy za kravinu
21. říj 2009 ve 21:33  • Odpověz
autor
ahojik holky..

even., to siroke baleni ted zase uz nedelam, pac se mi to nevejde do obleceni:grinning: ale podle doktoru jsme meli kycle v poradku, takze jsme ti meli mit jen tak aby se nereklo., Davala jsem 2 pliny pres sebe pod bodycko mezi nozicky.

ja bych nevydrzela 6h nekojit, bud budim malou ja nejdele po 4-4,5h(nestava se) ona se vetsinou po 3 h vzbudi a hlasi se, jinak by me take praskly kozy:grinning:
21. říj 2009 ve 21:54  • Odpověz
Evena - většina ručních odsávaček saje málo a je to dost makačka na ruce :slight_smile: Já mám Medelu minielectric a jsem s ní maximálně spokojená, v porodnici jsem odsávala při každém kojení takže byla nezbytná a teď odsávám jen o víkendu (trochu, při každém kojení tak 20ml abych měla v mražáku zásobu), ale i tak bych to nechtěla dělat ručně. Ale je fakt, že je dost drahá :frowning2:

Široké balení nedělám, začnu až v okamžiku kdyby to bylo nutné. Na kyčle jdem za 14dní tak uvidíme co nám řekne doktor.

Co se týče jídla při kojení - já jím všechno co mám ráda a o čem vím, že mě nenadýmá. :wink: Včera jsem dokonce snědla i trochu luštěnin a malá to docela přežila. Je nějaka pověra, že mimčo nemá problém s tím co matka jedla v těhu, takže jím to samé jako při diabetické dietě a zatím je to OK.
No u nás je teď diabetická dieta na jídelníčku pořád, protože chudák manžel má cukrovku :frowning2: :frowning2: Asi ji má dýl, ale až minulý týden jsem ho dokopala na testy a tam se prokázala. No a tak se teď snažím vařit a nakupovat tak, aby doma bylo jen to co může. Všechny sladkosti jsem rozdala a nebo schovala (tak aby je nenašel, kdybych náhodou na něco dostala chuť já :grinning: )

A Editka byla včera celý den zlatá a v noci taky!!! Kojila jsem jen ve 22,30 a pak ve 3 ráno a pak až kolem 7 - to považuju za super noc :slight_smile:
22. říj 2009 v 11:28  • Odpověz
Tak u nás noc celkem v pohodě. Klasika, buzení po 2 - 3 hod. V noci se 2x pěkně posrandil, že jsem ho musela umýt pod vodou, asi bych na něho vypatlala šílené množství ubrousků. Ještě nás trápí rýmečka, takže jsme bez nálady. Zítra jdeme do poradny, tak snad nám doktorka něco napíše. Jinak kyčle máme v pořádku.
Holky, budete nějak navíc očkovat prcky?
22. říj 2009 v 11:38  • Odpověz
Holky já mám taky ruční odsávačku, odsávala jsem asi prvních 14 dní, malej to nestíhal baštit....a nedoporučuju teda, mám z toho namoženej palec ještě te´d, je to fakt dřina:grinning:........kyčle na kontrole v porodce jsme měli oki a na další jdeme až 11 listopadu, musíme ale cvičit se šlapkama, malej byl nějak špatně skrčenej v bříšku, tak má zkrácený jaoby nárty, ale podle doktorky už je to skoro oki, tak snad nám to potvrdí i na té ortopedii....naše dnešní noc nic moc, od tří do pěti jsme prochovali, až už jsem měla dost, tak nastoupil manžel a kupodivu prďoucha uspal:slight_smile:
22. říj 2009 ve 12:01  • Odpověz
Protože sem chtěla odsávačku používat jen jednou denně večer tak se mě do toho nechtěli vrážet peníze, asi to byla chyba, protože než mít bolavý ruce tak raději to dítě zbudím a nakrmím ho ikdyž nechce :grinning:

Jak to máte z vařením, vaříte už nebo není čas? My sme po příchodu z porodky zdlábli zamražený zásoby nebo vařil přítel a teď mi vozí obědy z jídelny. Sice nic moc, domácí je domácí, ale za ty prachy :slight_smile: On totiž tomu mýmu platí část obědů šéf, takže máme oběd za 16 kč a porce že se najíme oba :slight_smile: A o víkendech děláme něco jednoduchýho, většinou ale přítel kuchtí sám.
22. říj 2009 ve 12:13  • Odpověz
teg taky dem na kyčle 11.11.
22. říj 2009 ve 12:13  • Odpověz
Já vařím jen o víkendu a asi 2x týdně dělám večeri v týdnu, jinak to nehrotím. Já si dám jen polívku nebo si koupím grilované kuře nebo tak něco. Občas vaří i manžel, ale já jsem raději když se věnuje Editce.
22. říj 2009 ve 12:21  • Odpověz
autor
hholky, takhle beznadejna jsme si jeste nikdy v zivote nepripadala... celou noc jsem probrecela, uplne v depresich :frowning2: ...mala od 21h- pul 3 do rana rvala tak ze byla uplne fialova, nic nezabiralo, byla najedena, prebalena, ja jsem usinala ve stoje, manzel uz take nevedel, samozrejme jsme se pohadali, uplne jsem se klepala, uf, bylo to strasny a ted mi prijde ze ji to zase chyta :frowning2: a sousedi kreteni neco tlucou do zdi, tak tady sebou cuka :frowning2: chjoooo
22. říj 2009 ve 12:34  • Odpověz
Pipiii - v klidu, tím si prošla, prochází nebo projde každá z nás a ne jednou :grinning: :grinning:
Nemá smysle se kvůli tomu hádat s partnerem a ani se hroutit, nepomůže to, jen to víc ublíží a naštve.
Malou prostě jen mohlo něco trošku bolet a to je pak řev k nevydržení :slight_smile: Ale dnes snad bude líp.
22. říj 2009 ve 13:36  • Odpověz
přesně tak pipiii, ono s malýma mimčama je normální, že řvou :wink: nejspíš jí bolí bříško nebo tak něco, my dnes měli noc taky blbou....chce to se prckům se věnovat, hýbat s něma, cvičit s noženama, aspoň nám to hodně pomáhá....a taky já nesmím být nervózní a už vůbec se hádat, oni to snad ty děti cítí a pak je to ještě horší
22. říj 2009 ve 13:58  • Odpověz
PIPII - buď v klidu, takhle probdělou noc jsem měla předevčírem, jen jsem nespala vůbec!!! Malý měl prdíky, protože jsem já kravka snědla čerstvé pečivo. Hodně pomáhá fenyklový čaj a dnes mi manžílek koupí rektální trubičku, která je hodně vychvalovaná. Našeho prdíka zase trápí rýma, takže je hodně neklidný a usne jen u prsa. Taky mám někdy depku, že nevím co mám s malým dělat, ale manžílek zůstává nad věcí a snaží se mi pomoct, i když mu to moc nejde.
EVEN - jelikož je tento týden manžílek doma, vaříme každý den. Většinou ale na víc dnů, nebo nám někdo něco pošle. Prostě všechno zatím nestíhám a hlad taky moc není
22. říj 2009 ve 14:31  • Odpověz
autor
makka, ja dovarim ted obed, je to vzdy na etapy:-/ ze varim treba 4 hodiny kvuli male, me stve ze si amalka za zadnou cenu nevezme dudlika:frowning2: proste ho jazykem hned vytrci..:frowning2: Dneska ji dam urcite Sabika, uvidime zda to pomuze, je videt jak nespim jak mi jdou kila dolu mam ted 55,5kg a tim ze mam tak 2 kila na prsou, takze si myslim ze muzu byt na puvodni vaze. Manzel mi chtel udelat radost a tak mi ted koupil obrovsky hrozen vina:-/..tak jsme mu s litosti oznamila ze to si fakt nedam kvuli male:frowning2: jinak si myslim ze cerstve pecivo zas tak nevadi, nesmi byt cerstve-jakoze vyndane z trouby a jeste teple, nebo vlahe, ale nam nosili cerstve pecivo i v porodce a male to nic nedelalo, ani kdyz si doma dam rohlik tak to s ni ani nehne.
22. říj 2009 v 15:03  • Odpověz
pipiii náš pr´doch to taky dělá, chvilku ho žužlá a pak ho vyplivne a rozčílí se:slight_smile:tak mu ho zapíráme polštářem, sice říkám, že je to o udušení, ale zatím to funguje dobře:slight_smile:....jsou to malý mrńousci, musíš mít trpělivost, je jasný, že nebudou jen chrnět, málokterý dítě je asi takový, že o něm rodiče celý den neví:grinning:
22. říj 2009 v 16:17  • Odpověz
nám prcek plival dudlíky od aventu i od nuku,jediný,který má rád je MAM ortodontický se sametovou savičkou...v dm za asi 90Kč :slight_smile: taky mu ho někdy zapřu srolovanou plínkou,vynadavá si ho sám rukou :grinning: když teda nemá zrovna rukavičky nebo přehrnovací rukávky...
22. říj 2009 v 16:54  • Odpověz
taky vařim na etapy,ale někdy už ho prostě nechám řvát,abych se vůbec najedla...už mám jen 51 kg,takže bych ráda nehubla dál,ale je to těžký....obědvám kolem 2-3 odpoledne...dneska se mi podařilo dát si po kojení s prckem 2 hodinky siestu,paráda.Prdíky jsou dneska lepší, už nám bude měsíc,tak můžem zkusit ten baby calm...
22. říj 2009 v 16:57  • Odpověz
tegga-kolik stojí ten baby calm a máš s ním dobrou zkušenost??
22. říj 2009 v 17:00  • Odpověz
Holky, jak to máte s vyprazdňováním. Já mám docela bolení, přijde mi to jako porod když jdu na velkou. Opravdu ještě zahojená nejsem.
22. říj 2009 v 18:06  • Odpověz
autor
makka, ja jsem na WC uplne v pohode, myslim ze i stehy uz mam v pohode, ale s velkou jsem nemela problem od zacatku, bylo to u me jen psychicky ze jsme se na zacatku bala, ale nic me nebolelo.

holky, me ten dudlik nenecha dat ani do pusy, zapre se jazykem a basta. Zkousim to treba 10krat ale potom se rozplace.
22. říj 2009 v 18:14  • Odpověz
PIPII - tak to ho asi nebude vůbec chtít. Třeba je vybíravá a čeká na tu pravou značku dudlíků. U nás se dudlá o stošest. Už i v porodce, ale to jsem se bála, aby mě sestřičky nesprdly, že mu ho dávám. Jsou na to dost alergické.
22. říj 2009 v 18:18  • Odpověz
autor
makka, uz jsem zkousela 3 typy dudliku, ale proste neda ani sanci aby se ten dudel dostal do pusinky, asi 2 krat se mi to podarilo, ale byla tak nastvana, parkrat podudala, vyplivla ho a spustila rev:-/(asi ze si z ni delam prdelky a nic z toho netece:grinning:)
22. říj 2009 v 18:23  • Odpověz
Já už jsem koupila 5!! dudlíku a nechce žádný :slight_smile: Cucala můj prst, ale ten ji už nedávám tak si cucá svoje prstíčky nebo tričko. Nehrotím to, ať si dělá co chce :grinning:
22. říj 2009 v 19:21  • Odpověz
Mája ta nám taky plive dudlíky, ale jen ty levné za 30 kč, potvora, chce jen MAM za stovku :grinning:
danu zdá se že u nás baby calm zabírá, nebo je to tím že sem přestala jíst pečivo, těžko říct, ale to její řvaní je o 100% lepší :slight_smile: a stál mě myslím okolo 120 kč ... nám si malá dudlíky nevytahuje, ale když jí vypadne a dokáže ho šikovně chytit tak si ho tam vrátí, je to super jí sledovat, tak malá a tak obratná :grinning:
pipii tak jí ho nedávej, kdesi sem četla že prý děti ani dudlíky nepotřebují, naše malá ho taky nemá, jen když řve tak se jí tak snažím uklidnit, ale pokud je Amálka hodná a nebrečí tak jí ho nenuť
22. říj 2009 v 19:45  • Odpověz
přesně jak píše evena, stály něco přes 120 korun, je to olejovitý a doředí se to vodou...myslím si, že to pamáhá, aspo%n nám mnohem víc, než sab simplex, ty mi přišly úplně k ničemu....a ještě se uklidňuju tím, že je to přírodní:slight_smile:.........náš malej je hroznej dudla, už si to bez dudlíku neumím představit:grinning:
22. říj 2009 ve 20:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.