• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
autor
a k dnesni noci... spala jsem asi 3hodiny..hnuuus:-/ :unamused: :unamused: takze ted budu jeste asi dospavat.
26. říj 2009 v 10:18  • Odpověz
PIPII - tak to je šikovná holčička. Musíš mít hodně kvalitní mlíčko, asi smetanu :slight_smile:
26. říj 2009 v 10:18  • Odpověz
autor
makka, smetanu, jo?:grinning: hmmmm, jsme to chutnala, je to jako SMECTA:grinning::grinning::grinning:
26. říj 2009 v 10:21  • Odpověz
autor
takze ted vazime 3850g:slight_smile:
26. říj 2009 v 10:22  • Odpověz
autor
http://www.youtube.com/watch?v=3GjgsQsYjlU

jak se Amalka protahovala u Superstar:grinning: ...nevsimejte mych kecu:grinning:
26. říj 2009 ve 12:48  • Odpověz
ashojte
to je prča jak se ty děcka protahují že? je to lepší jak televize :dizzy_face:
renu to bolení mám taky jako při MS, a protože mě to bolí přímo za tou jizvou na břiše tak sem se taky bála že s tím mám něco podělanýho, tak sem ráda žes to nakousla a vím že je to ok

byli sme v poradně, Mája přibrala stejně jako za minulých 14 dní - 500 g, takže už vážíme 4.700, sme malý otesánci :grinning:
26. říj 2009 ve 13:34  • Odpověz
Vy asi máte všechny místo mléka smetanu nebo já mám vodu, malá má jen 3700g a to je opravdu nejstarší :slight_smile:
Ale do grafů se vejdem, tak jsem klidná :wink:
26. říj 2009 ve 14:08  • Odpověz
Ahoj holky dlouho jsem tu nebyla tak jsem to jen letmo projela a všichni pěkně přibíráte to je moc dobře :dizzy_face:

mi byli minulej týden v poradně a máme 3300g teďka asi už o něco víc, jinak mě stávkuje levý prso a tak pravý nestíhá, takže jsem už dneska musela dokrmovat UM malá břečela hlady, jinak je pořád hodňoučká skoro vůbec nepláče jen když fakt má velkej hlad a mamina zdržuje :grinning: je to zlatíčko :dizzy_face:
26. říj 2009 v 15:27  • Odpověz
autor
jeee, winii, tak to je mi lito s tim prsem, ale zkus odstrikavat a stimulovat ho aby se mlicko tvorilo.
26. říj 2009 v 16:20  • Odpověz
edit to je taky pěknej přírůstek měla přece nějak okolo 3 kg když se narodila že? nejstarší, ale zato narozená o dost dřív třeba než ta moje, proto je asi drobná :dizzy_face:
winii to sem nikdy neslyšela že by jedno "nešlo", nedá se to nějak stimulovat jak píše pipii? ta UM musí být teda pořádná pecka to kupovat co?
26. říj 2009 v 16:27  • Odpověz
jako ono z něco mlíko teče ale slabší než z pravýho, když si zmáčknu levý tak je to mlíko takový vodnatý a z pravýho je krásně bílý, zítra si jdu půjčit odsávačku od ségry tak to ještě zkusím

jj even zatím jsem koupila jen 300G toho nutrilonu za 129,- a kdybych jí tím měla jenom krmit tak to vystačí asi tak na 3dny si myslím
26. říj 2009 v 16:38  • Odpověz
autor
winii,me z prsou tece jak trochu pruhledny tak krasne bily, zalezi asi zda jeto to vrchni mlicko nebo spodni:slight_smile: a jak je videt tak mala mi krasne pribira...hlavne to orso uplne ,, nevysad!!,, a snaz ho porad drzet aktivni! :dizzy_face:
26. říj 2009 v 16:53  • Odpověz
winii to je ale normální ... přední mlíko je řidký a světlejší, zadní je hustější a víc bílý, já mám vždycky takový vodnatý zezačátku, ptala ses na to dr jestli je nutný přikrmovat? nebo přibírá málo?
26. říj 2009 v 18:12  • Odpověz
jo tak to je možný, dokrmovat asi zatím budu muset než se to srovná, protože jí mám třeba hodinu u prsa a pak jí o dendám a řev hlady, jak sem jí dneska dala to UM tak mi krásně spala 4hodky a mezitím se krásně stihlo nalít prso, určitě to pro neodstavím budu se snažit to zachránit
26. říj 2009 v 19:21  • Odpověz
Winii - něco jako slabé mlíko neexistuje. Mlíko buď je nebo není, nic jiného nejde :grinning: :grinning:
Tohle mi řekl pediatr, gynekolog i PA. Moje mlíko je taky různý - ze začátku bylo skoro až žluté, pak bílé a teď je ze začátku vonatější a pak bílý a hustý.
Ale je fakt,že já mám v jednom prsu taky víc mlíka než v tom druhým. Z jednoho mi mlíko stříká málem metr daleko a malá se jim dusí :grinning: :grinning:

Evi - jo je pravda, že malá měla porodni vahu jen 2700g takže to že přibrala 1kg je super. Je sranda, že kamoška teď porodila holčičku a váží 4100g (přenášela) a to ta moje neváží ani v 5týdnech :wink:
26. říj 2009 ve 20:11  • Odpověz
edit tak to Editka přibrala o malinko víc než ta moje za stejný období :dizzy_face: a to my máme pořádnýho otesánka nenažranýho kterej se u prsa doslova dusí jak nenažraně hltá :grinning:

winii a zkoušelas nakojit z toho "slabšího" a pak jí dát ještě k tomu druhýmu? třeba bys UM nemusela kupovat
v porodce mi jedna paní říkala že mlíko se dotváří během 15ti minut, takže plné to druhé určo bude :dizzy_face:
a zkus kojit max. po těch 3 hod. protože to budeš prsa víc stimulovat a nenech jí dlouho spát, můžeš o to mlíko fakt přijít, protože celý šestinedělí se mlíko přizpůsobuje potřebám dítěte a pokud budeš kojit míňkrát nebo po dlouhé době tak by se ti to mohla špatně nastartovat laktace a o mlíko bys přišla
26. říj 2009 ve 20:36  • Odpověz
Tak u nás noc tragická. Malý se budil co hodinku a hodně plakal. Vlastně to teď pokračuje. Najezený, přebalený, v čistém oblečení, nic, prostě, nic nezabíralo a nezabírá. Tak jedině prdíky, které jsme se snažili vystrnadit rektální trubičkou.
27. říj 2009 v 08:34  • Odpověz
Makka - možná se jen nudí :slight_smile:
A nebo vám začal růstový spurt o něco dřív (většinou je ve 3 týdnu), já si to taky užila :slight_smile: A ještě nás čekají horší věci např. růst zubů.
Naše malá spí v noci líp když spí hodně i přes den, takže s ni chodím 2x za den na procházku - ráno na 3 hodiny a odpoledne na 2. Pak ještě občas pochrupuje doma a večer je relativní klid :wink:

Dnes jdu s Editkou na první koníkovský sraz do kavárny (nekuřácke) a už se moc těším, nemůžu se dočkat, ale taky mám strach aby mi tam neřvala a já nemusela mazat domů po pár minutách.
27. říj 2009 v 08:48  • Odpověz
Co znamená ten růstový spur? Co od toho můžu očekávat? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. říj 2009 v 08:54  • Odpověz
Růstový spurt - je období kdy dítě roste rychleji - potřebuje víc papat :slight_smile: Aspoň tak mi to laicky vysvětlil doktor. :wink:
Je to ve 3 týdnech, pak 6 týdnech (u většiny dětí, ale může to být dřív nebo pozdějí, to je průměr) a pak nevím,ale na netu to určitě najdeš.
27. říj 2009 v 08:57  • Odpověz
ted jsem si to našla na netu,to mám dobré vyhlídky :frowning2: Myslím že je to ,co nás trápí. jak dlouho to trvá. spala ti malá vůbec.
27. říj 2009 v 09:05  • Odpověz
Spala mi. ale budila se po 1až 2 hodinách :angry: Trvalo to asi 4 dny, ale dalo se to přežít. Jenomže já máš štěstí, že když jsem unavená tak se vyspím přes den - vozí mi švagrová, druhá švagrová, švagr, tchýně, ségry, taťka a manžel :wink: :wink:
27. říj 2009 v 09:07  • Odpověz
to mi dělá taky a někdy i častěj se budíi. Manžel je v práci a má toho chudák taky dost, taky se nevyspal. Malý je takový nespokojený.
27. říj 2009 v 09:17  • Odpověz
Manžel spal v obyváku, jezdí do práce autem (60km) a tak chci aby se vyspal. Ale je fakt, že pro nás matky je to záhul na nervy, protože miminku není jak pomoct :frowning2:
27. říj 2009 v 09:20  • Odpověz
holky máte odsávačku mléka? Přemýšlím o ní
27. říj 2009 v 09:20  • Odpověz
Jsem asi jediná holka která je on-line :slight_smile:

Já mám mini elektric od Medely a jsem s ní moc spokojená. Koupila jsem si i sáčky na mléko do mražáků a poctivě zamražuju, vydrží to cca 3 měsíce.
Kamarádka má od Medely tu ruční a je s ni taky docela spokojená, ale odstřikávání je pomalejší a tím pádem i otravnější :slight_smile:
27. říj 2009 v 09:34  • Odpověz
EDIT - právě jsem si říkala, že by bylo dobré odstříkávat mlíčko a přikrmovat ho lžičkou a ještě ho kojit. Rukou mi vůbec nejde odstříkávat. Teď při tom růstovém spurtu se to bude určitě hodit.
27. říj 2009 v 09:46  • Odpověz
Ahoj holky koukněte na naší Gábinku jestli chcete a nevšímejte si těch keců :grinning:

http://www.youtube.com/watch?v=iTPSv3R6gog
27. říj 2009 ve 12:40  • Odpověz
Gábinka má krásný kukadla!

Makka - já odstřikávám, aby měl manžel co dávat až budu chodit na vánoční nákupy:slight_smile: Lžičkou to trvá, idealni je střikačka. Rukou odstřikam tak málo, že to ani nestojí za řeč. Zeptej se u vás v porodnici, třeba ty elektrické půjčují (u nás jo, ale netuším kolik to stojí), nová stála asi 2tis. takže pokud nechceš odstřikavat často a větší množství tak se to nejspiš nevyplati. :unamused:
27. říj 2009 ve 13:14  • Odpověz
WINII - krásná princeznička
EDIT - objednala jsem si odsávačku z mimibazaru od Medely, ta bude stačit. Taky chci odstříkat manžílkovi mlíčko pro malého, aby nebyl doma křik a já se mohla taky někam vydat. Nějaké nákupy zvládnu i s malým, třeba včera jsme byli v Lidlu a v pohodě.
27. říj 2009 ve 13:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.