• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
jdu si zdřímnout,jsme nakojený a spokojený...manža je v práci...
28. říj 2009 v 15:18  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

Leee: vítej :slight_smile:

tak přidám pár zpráv o malém. Je hodný, ale zjistili jsme , že se mu prostě musíme přes den věnovat. Pořád na něho mluvit, on pak kouká, poslouchá, občas si taky brouká, jako u danuš, i náš už pozoruje hračky, někdy po nich bezděčně sahá, prohlíží si lidské obličeje a otáčí se, když slyší něco výrazného :slight_smile:. Je to super :slight_smile:. Ale přes den teda nespí, jen odpoledne v kočárku, ale aspoň spí v noci, včera jsem ho ukládala ve 20:30, spal do 1 h, pak do 5 a pak do 9 h, což je, myslím, fajn :slight_smile:. No a přes den si prostě povídáme :slight_smile:.
28. říj 2009 v 15:39  • Odpověz
autor
pabli, tyyy brdo, tenm spi kraaasne!!! ta nase bud spi, nebo silene rve! zadny koukani nebo tak:-/ a zatim ji nic nezajima:-/ a se ti v noci vzbudi jenom na kojeni a hned usne??? me kdyz se mala vzbudi tak s ni treba 1h jsem vzhuru nez ji uhoupu k usnuti, ale od 22-tak do 1-2h vzdy rve jako tur:frowning2:
28. říj 2009 v 16:31  • Odpověz
pipii Amálka je mladší tak má na rozhlížení a hračky ještě čas :dizzy_face: ale je to prča Máju sledovat jak těma očkama rejdí a hledí po nás :slight_smile: hračky už zkoumala dřív, ale bála se jich, vždycky se rozeřvala, teď už jí zajímají, ale spíše jako dudlíky, je schopná si narvat nohu od plyšáka do pusy a žužlat jí :slight_smile:
a dost ti ty noci teda nezávidím, musí to být na palici, naše tohle dělá kolikrát přes den, ale vnoci nás nechá vyspat, po kojení si říhne, uložíme jí do postýlky a spinká :slight_smile:
28. říj 2009 v 17:11  • Odpověz
autor
even, ale zda se mi ze nas zacina pozorovat, protoze kdyz na me cuci tak zacne i trosku silhat, jakoby nas chtela zaostrit:grinning:
28. říj 2009 v 17:31  • Odpověz
Byli jsme s manžílkem přes 2 hodiny na procházce, šli jsme dát věnce na hroby. Jak naschvál si manžílek nemohl vzpomenout, kde mají hroby, takže jsme tam dobrou hodinku jen tak hledali. Aspoň jsme se pobavili, že? :wink: Jinak jsem využila autosedačky a malému se tam hrozně líbí, buď usne nebo kouká. Hračky ho taky moc nezajímají, spíš zvuky. Manžel mu dnes pustil písničky od skupiny R.E.M. a malý chvilku poslouchal a pak u toho usnul. Manžel byl z toho nadšený.
PIPII - holt ty uřvánky budeme muset přežít, teď se nudí, ale až jim bude aspoň měsíc, tak je začne taky něco zajímat a zabaví se.
28. říj 2009 v 18:35  • Odpověz
Bez podprdy sice chodím, ale mám na sobě uplé tričko a nalepovací vložky do podprdy. Mě teda mléko nestříká, ale pomali vytéká. Moje mamka říkala, že jí mlíčko stříkalo hrozně daleko
28. říj 2009 v 18:38  • Odpověz
Jsem ráda, že jste mě vzaly mezi sebe :slight_smile: Moc děkuji za pochvalu našeho zlatíčka, jak jsem se koukala do Vašich albíček tak musím taky jen a jen chválit Vaše překrásné miminka :slight_smile:
Teda jak to tady pročítám tak to máme doma úplné zlatíčko, přes den ho budím ke kojení tak co 2,5hodiny, protože zatím jsme na minulé poradně nepřibrali :frowning2: tak na další jdeme zítra, snad už budeme na tom s váhou lépe. Minulý týden jsme ještě neměli ani porodní váhu :frowning2: No a v noci se budí sám tak co ty 4hodiny. No, ale jinak před kojením mu musím dávat Nutriton, který se zamíchá s MM je to taková jakoby kašička k zahuštění mlíčka 20ml (protože často ublinkával, tak ať mu to zůstane v bříšku) a potom ho nakojím 15-20minut a potom ještě dokrmím odstříkaným MM (buď ze stříkačky nebo z flašky) naštěstí mu nedělá problém se pak přisát i k prsu, tak jsme to provozovali tento týden tak uvidím co mi řekne zítra doktorka, hodně bude záležet kolik přibral, jestli to tak půjde dál nebo bude nějaká změna, je to sice náročné, ale zase je napapaný.
Jak jste tady psaly ohledně nošení podpsenky tak já mám tolik mlíčka, že musím mít v podprsence plínku a tu tak co 2-3hodiny měnit a u kojení mám na tom druhém prsu ze kterého zrovna nekojím, daný takový ten sběrač mlíčka od Medely a během kojení je tak 2x plný, takže v mražáku zatím nemáme skoro nic jiného než mlíčko :grinning:
28. říj 2009 v 19:45  • Odpověz
LEE - máš takového drobíka, ale určitě to dohoní. My jdeme na kontrolu 3. 11., tak jsem zvědavá, kolik nabral. My teda vůbec budit nemusíme, papáme skoro každou hodinku, prostě si to vyžaduje. Strká si ručičky do pusinky a pláče hlady.
28. říj 2009 ve 20:01  • Odpověz
autor
Lee, amalka ted basti kazde 2,5-3h, nekdy vydrzi 4h, jindy jen 2h. ted naposledy bastila jen 3min u jednoho prsu, silene hltala a totalne vytuhla, hodinu na to sala 5min, takze ona se vzdy silene nahlta a potom ma prdiky:-/me staci ty prsni vlozky jakmile je odendam, tak mi mleko vyteka, kdyz se sprchuju, tak si trochu odstrikam a ulehci se mi:slight_smile: ale nekdy se mi stane ze mi vlozka uhne nebo se mi odlepi a me protece mliko podprdou nebo si jdu pro novou vlozku a mleko chytam do rukou a kape mi po celem byte:grinning:
28. říj 2009 ve 20:14  • Odpověz
pipiii: malej se mi budí na kojení, nebo tak hoďku dřív, ale to si tam tak brouká, třeba vstanu, dám mu dudlík, spí, pak ho dobudím na to kojení, kojím dlouho, tak 35-45 min teď, má nějak větší hlad, kojím pořád z obou prsů, jeden mu nestačí, žroutíkovi, takže vždycky vyžahne tak jeden a půl nebo jeden a kousek :slight_smile:. JInak mi prsa taky tečou, musím nosit ty vložky do podprdy, když ji sundám, tak hned kapky všude, tak je to pak takový vtipný ve sprše, se sprchuju a do toho mi stýkají kapky mlíka po stehnech, takže vlastně nemůžu být úplně čistá :slight_smile:... A prohlížení hraček a lidí a zájmu o okolní svět se dočkáš... Náš to začal dělat až tento týden :slight_smile:. Jinak když Vítek vyžaduje pozornost třeba v době oběda, tak ho dám do vibračního lehátka, pustím vibračku, někdy ani není potřeba, a nechám ho takhle u sebe, to má rád, kouká, občas i třeba na 15 min usne :slight_smile: Ale jinak spí přes den fakt jen v kočárku, tj. asi 1-2 h denně... No a v noci teda spinká dobře, možná je to tím, že v té postýlce přes den není, tak snad má zafixováno, že v noci se tam prostě spí... Protože když jsme ho ve stejnou dobu dali do koše, kde je přes den, tak neusnul, ale když jsme ho druhý den dali do postýlky, kde v noci spi (a kde přes den není), tak usnul hned...

leee: taky používám ten sběrač mléka od medely, taky u kojení na druhé prso, ze kterého zrovna nekojím, pokud má malej ještě pak hlad, tak mu dám to mlíčko po lžičkách, to může :slight_smile: Ale už má jen tak na dně, už mi to tolik neteče... Určitě to tvůj maličký brzy dohoní! :wink:
28. říj 2009 ve 21:37  • Odpověz
autor
pabli, mala mi pres den spi v lehatku, v postylce neni, nebo tam je tak na 2 hodky. Ona mi dudlika absolutne nechce, takze tim ji neutesim..jinak kojim tak max 10min, potom, ma skytavku a zacne plakat:-/ nebo usne(to je uzasne!!!):grinning: kdyz jsem ve sprse tak mi take tece mliko po tele:grinning: a vinracni lehatko nemam:frowning2: my s nim jenom houpeme
28. říj 2009 ve 21:57  • Odpověz
Ahoj holky! My včera výletovali a užívali volno, tak ani nebyl čas sem zajít. Dneska od rána prší, pěkně naprd to počasí :stuck_out_tongue_closed_eyes: , příští mimčo plánuju na léto....teda jestli ještě nějaký bude :grinning: .....náš malouš je přes den taky hodně vzhůru, sice si sem tam na chvilku schrupne, ale snažím se mu hodně věnovat, pak je to v noci o moooooc lepší:slight_smile:....jinak už se prdík usmívá, když na něho mluvím, otvírá pusinku a snaží se něco říct, sem tam z něho vyjde i nějaký zvuk:slight_smile:....a docela dlouho už udrží hlavičku, ale musí mít náladu, když není, tak se na břiše akorát vzteká:slight_smile:
29. říj 2009 v 07:50  • Odpověz
Jo a vítám lee, malouch je roztomiloučkej:slight_smile:
29. říj 2009 v 07:51  • Odpověz
lee-my taky měli problém s přibíráním,přibrali jsme míň než je v tabulkách a doktorka nás honila na převážení,zrovna když bylo hnusný počasí a mě z toho pak bolelo 3 dny v krku...porodní váhy jsme dosáhli ve 3 týdnech....Malej je lenoch,u kojení pořád usíná..takže většinou kojim 20 minut z obou prsou a celkem teda skoro hodinku i s odříhnutím to tak zabere...příkrmu jsme se zatím vyhnuli, naštěstí ani neblinkáme...kolem 11.11. máme jít na 6týdenní prohlídku,tak snad doktorka bude spokojená...sice nepřibíráme jako někteří cvalíci tady od ostatních,ale jsme teď už v dolní hranici tabulek... :wink:
29. říj 2009 v 08:47  • Odpověz
autor
danus, to ja se zase bojim, abychom nepribirali moc:grinning::grinning::grinning: a to mala basti tak 10min max. spis tak 8min a usne a pak da obrovskej krkanec, je to hltaci blazen:grinning: te kdybych dala flasku od koly s mlekem tak to snad stiha polykat:grinning:

a dnesni noc??? opet to same...:-/ od 22:30-2:30 silenej rvoun, kdyz s ni clovek chodi a houpe tak je to ok, sednem si, polozime ji... a total rev... hodinu nas to bavi, ale ve 2h rano jsem zrala na Chocholouska:grinning: a manzel sel spat do obyvaku, potom mala usnula vycerpanim a vzbudila se v 5:51 jen na kojo a hned usnula a potom se probudila v 8:50 na jidlo, tak jsme s ni vstala..
29. říj 2009 v 09:36  • Odpověz
Ahoj lee vítej mezi náma, máme stejně narozený dětičky moje je taky 7.10 ale ve 12hod, malej je krásnej, všechny ty dětičky se nám tak povedly :dizzy_face:

holky díky Gábinka má fakt pěkný kukadla, takový psí oči :grinning: , jo bříško má pěkně napuclý, si vždycky říkám kam ještě proste :grinning:

u nás jsou noci pořád ve stejných intervalech v 21hod usne budí se mezi 24-00:30 hod pak mezi 3-4hod a pak 6-7hod, takže se relativně vyspím, teďka nás trápí trošku prdíky asi z toho UM jak jí dávám, musím tak 1-2x denně jí dát, protože s prasa jí to prostě nestačí zkoušela jsem to včera a prostě se za chvilku řvala hladem a taky jsem zkoušela odsávačku a prd jsem odsála, piju ty kojící čaje vypiju tak 3litry denně, meltu si dělám, přikládám jí k oběma prsům a už nevím čím víc tu laktaci podpořit :confounded:
29. říj 2009 v 10:22  • Odpověz
autor
holky a uz se prckum vybarvuji oci??? nebo jakou maji barvicku?:slight_smile:
29. říj 2009 v 10:30  • Odpověz
lee držím palečky ať dneska na kontrole dopadnete dobře a malej už aspoň něco přibral :wink:

pabli mi taky máme Gábinku přes den buď v lehátku nebo v kolíbce a do postýlky v ložnici jí dáveme jenom na spaní v noci

tegga taky jsme s manželem říkali, že když si to budeme moc naplánovat tak další mimi chceme na léto :grinning:
29. říj 2009 v 10:32  • Odpověz
autor
winii take chceme 2. na leto:grinning:
29. říj 2009 v 10:34  • Odpověz
pipii naší začínají světlat tak jsem zvědavá jaký nakonec bude mít
29. říj 2009 v 11:10  • Odpověz
autor
ta nase je ma do modra a zacinaji ji svetlat vedle cerne panenky..takze opet ani oci nebudou asi po me:grinning:
29. říj 2009 v 11:27  • Odpověz
doktorka mi říkala,že definitivní barva očí se ukáže až kolem roka-to je doba co....
29. říj 2009 v 11:57  • Odpověz
Winii - ještě jsou homeopatika na podporu kojení - ricinus communis, myslím si že v řední 5CH (zelený obal), pozor protože v ředění 30CH jsou na pozastavení laktace.

Danuš - já myslela, že se to pozná už kolem 3 měsíců. No nic, zas jsem o něco chytřejší :slight_smile:
29. říj 2009 ve 12:30  • Odpověz
autor
edith, jj pozna se to kolem 3 mesicu, ale takovy ty detaily atd se dodelaji v ocickach az pry na roce:slight_smile:
29. říj 2009 ve 12:31  • Odpověz
teda já nad druhým dítětem ani neuvažuju, momentálně si to neumím ani představit :grinning:

já zas četla že oči se vybarvují mezi 6ti měsíci až rokem
pipii je předčasný dělat závěry že ti není podobná, u tak malých dětí se to strašně mění, třeba někdy před dvěma týdny ze mě neměla nic kromě zlodějských prstíků a byla celá můj přítel, teď mě připomíná mojí sestru, tz. musí být trošku podobná i mě, protože mi se ségrou si podobné sme :slight_smile:

poprvé se mi Mája doslova prosrala z plínky ven :grinning: měla to i na zádech a zamazaný všechno oblečení co měla na sobě, takže teď peru, ona totiž od včera nekadila, tak asi proto :grinning:
29. říj 2009 ve 13:51  • Odpověz
EVEN - já si taky neumím představit, že bych si v blízké době pořídila druhé mimčo. Tak nejdříve za 2,5 let. Teda aspoň jsme to tak plánovali. Já mám pocit, že dnes nic jiného nedělám jen kojím. Malý si vyžaduje krmení každou hodinku. Ještěže je doma manžel a semtam ho pochová. Já bych si ani na záchod nedošla.
29. říj 2009 v 15:59  • Odpověz
edit-taky mám ale dojem,že kolem těch 3.m už bude jssný,jestli budou hnědý nebo modrý...asi ten definitivní odstín se vybraví až do roka...
29. říj 2009 v 16:28  • Odpověz
Ahojte holky, tak se jdeme pochlubit :grinning: přibrali jsme přesně 500g za týden, takže už máme 3625g což je super, měla jsem z toho špatný pocit, že nám nepřibírá, ale zase doufám, že to tak nepůjde dál ať nemáme nějakého cvaldu :grinning:.
Teda na tu barvu očiček si ještě budeme dlouho muset počkat :frowning2:
29. říj 2009 v 17:13  • Odpověz
leee buď ráda :dizzy_face: ale chápu ... my přbraly od návratu z porodnice kilo za měsíc a Májiny nožky už by mohli hrát v reklamě na Michelin, taky bych nechtěla otesánka, ale na druhou stranu je fajn že chutná :grinning:

holky sem v šoku z toho jak tchýně mluví s vnoučaty, to je samý ty si blbeček a pitomeček, byla sem fakt v šoku, tohle říkat mým dětem tak bych se pěkně rozzuřila :angry: a přitom se jen požťuchovali, nic vážnýho
29. říj 2009 v 18:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.