• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
autor
even. poznam to tak ze jedno prso mam tvrde a picha me v nem a to druhe je uplne mekke, zkusila jsme z nej odstrikat co nejvic to pujde a vytahla jsme jenom 20ml!:frowning2: to druhe je tvrde a je tam toho vice, ale uz take ne tolik, tak uvidim:frowning2:
31. říj 2009 ve 12:48  • Odpověz
Ahoj holky, jelikož máme hodně neklidné a nespící dítě hledala jsem na netu nějaké info o tom, jak ho udundat. Radili na jedné stránce, že prcka hodně stáhnout aby nemohl mlet ručičkama a tím se tedy nebudil. Samozřejmě jsem to musela zkusit, protože takhle balili malého v porodnici a já jsem se pak na to vyprdla. Myslela jsem si, že mu bude volněji lépe, ale chyba. Takže malý je zabalený už 30 min a spinká, což byl docela problém ho vůbec utišit. Myslím, že to vypadá dobře. Holky, zkuste to. Myslím, že PIPII psala, že jí malá nespí. Za zkoušku nic nedáš.
31. říj 2009 ve 14:20  • Odpověz
makka tak to my bohužel nemůžem kvůli kyčlím sme nakonec nemohli používat zavinovačku protože nesmí mít nožky u sebe :unamused:

pipii není možný že se jen mlíko ustáluje podle potřeby dítěte? u mě to teda tak je ... když sem krmila po 3 h tak mi tvrdli zhruba po těch 3 h a více když sem si třeba kojení posunula a kojila sem pozdějš, teď je poslední tři dny hrozně hladová a přikládám jí častějš, někdy i po 1,5 hodině a prsa mi tvrdnou tak po těch dvou hodinách, takže u mě je to v závislosti na kojení, když kojím delší dobu stejně a je jakýsi "režim" tak mi prostě tak netvrdnou
31. říj 2009 ve 14:40  • Odpověz
přítel je zase fuč, jel polepovat kamion, tak sem zase sama ... vezmu Máju do kočárku a půjdu sázet jahody, ještě mi chybí dva řádky a mám hotovo :slight_smile:
31. říj 2009 ve 14:42  • Odpověz
Pipiii - já jsem taky měla cca první 3 týdny prsa jak šutr a pak se to uklidnilo a mlíka mám furt dost. Takže bych to neřešila být tebou, prostě je to tak jak píše Evena, prsa ti produkují jen to co Amálka vypije.

Evena - teda ty jsi aktivní. Já tak akorát uklidím, vyžehlím a občas vyžehlím, nějáké sázení mi do plánů nezapadá :slight_smile: Jsi fakt dobrá!!

Makka - já tak Editku taky někdy balím, ale nesnáším to na noc, kvůli přebalovaní. Protože rychlozavinovačka ji tak nestahne a než ji zabalím do normální tak se mi vždycky probudí. :wink:
31. říj 2009 ve 14:47  • Odpověz
autor
holky, ted mi to mleko z toho jednoho nestaci, proste mi odsavacka neodsala ani 20ml a uz nic neteklo, ted se mi zase zacina delat, tak uvidim

makka, mela jsme malou stazenou ale nesnasi to... zkousela jsme to nekolikrat a malem ji praskly zily nastvanosti!!ale ted byly 2 noci krasny, daly jsme rozehrate pecky na brisko a bylo to fajn..:slight_smile:
31. říj 2009 v 15:00  • Odpověz
Pipiii - radila jsem se s PA a podle ni je normální, že se odstřika o dost míň než kolik je tam doopravdy mléka pro mimčo. Nebo ti malá křičí hladem?
31. říj 2009 v 15:02  • Odpověz
PIPII - nás už prdíky netrápí, upravila jsem hodně svou stravu a piju fenyklový čaj. ¨Pstě řval nespokojeností a tak jsem to stažení zkusila a vyšlo to. Musím to zaklepat.
31. říj 2009 v 16:32  • Odpověz
edit tak to seš možná akční než já :grinning: já totiž nemusím vařit ani uklízet, vyžehlení mi trvá chvíli, protože mám stabilně vytaženlu žehličku na lince a nikdy nežehlím celou pračku, žehlím tím stylem že si vyžehlím třeba jen jedno tričko co potřebuju momentálně pro malou takže otázka minutky, dělám jen to co mě baví, tz. každej den večer umeju nádobí a každej den když je hezky trávím čas na zahradě u záhonů :dizzy_face: Mája je totiž před den někdy dost uřvaná a kočárek je někdy jediná možnost jak jí uklidnit :slight_smile: takže dítě chrápe v kočáru a matka maká :slight_smile:

Holky jak řešíte různé akce jako narozeniny kamarádů v hospůdce atd.? Zatím to vždycky odřeknu, ale v prosinci máme další akci a zvažuju že malou nechám u mé matky, jen třeba na dvě hoďky, ale už teď se bojím, přecejen jí nezná tak jak já atd atd ... prostě mám někdy pocit že hledám výmluvy jen jak to udělat abych jí někde nemusela nechat, ale zároveň mě mrzí že s kamarády si nemůžu vyrazit :confounded:
31. říj 2009 v 16:50  • Odpověz
leee-jak píše pipi,prvně sem si z autosedačky vyndala zmenšovaací vložku a tu zavinovačku do sedačky upevnila,provlíkla pásy...pak teprve do ní šoupnu prcka :wink:
pipi-tyhle pocity mám dneska u pravýho prsa,ale prcek hlady neřve,tak to nehrotím...a ten efekt tvýho odstříkávání se projeví až tak za 3 dny,tak nepanikař :slight_smile:
31. říj 2009 v 17:18  • Odpověz
evena-no zatim nikam nevyrážim, moje narozky se ani neslavily,dostala sem dárky a penízky,ale oslava nebyla...plánuju nekuřáckou kavárnu,ale až tak v prosinci....ale myslim,že když bude 2 hodinky Máju hlídat tvoje mamka,tak to bude bez problémů....nakojíš než vyrazíte,mohla bys jí i připravit odstříkané mlíko a bude...v nouzi jí mrskne do kočárku a a vyrazí ven :wink:
31. říj 2009 v 17:22  • Odpověz
Tak musím malého pochválit, krásně spinká, bude se po 2 - 2,5 h. na papání a pak zase usne. Což bylo poslední 3 dny nemyslitelné. Uvidíme v noci. Co se týká kojení, zvýšila jsem pitný režim, protože na tvorbu mléka je hodně důležitý. Dnes šel manžílek zapíjet malého, už teď se bojím v jakém přijde stavu. Dostali jsme od mých bráchů a jejich manželek fusak na jaro a podzim. Stejnou značku jako kočár. Už bych taky nejraději někam vypadla, protože jsem byla zvyklá docela často chodit na akce s manžílkem a hlavně jsem ho měla pod dohledem. Zrovna 14.11. slavím narozeniny a přemýšlím, jestli je budu vůbec slavit. Musela bych je dělat na dvakrát, nejdřív moji rodinu a pak z manželovi strany. S malým si to opravdu neumím představit.
31. říj 2009 v 18:13  • Odpověz
Všechny Vás zdravím,
holky děkuji za tip jak dát tu zavinovačku do autosedačky, máte pravdu už mi tam vlezla, já jsem totiž tam nechala tu novorozeneckou vložku.
Jinak dneska v noci u nás bylo veselo malý má bobek rýmu a tak pořádně nemohl usnout, takže já byla skoro celou noc vzhůru a pořádně jsem usnula až o půl 6 ráno. V lékarně mi doporučili mořskou vodu ve spreji je to pro miminka od 2týdnů, no zatím přes den je to celkem dobré, ale jsem zvědavá na noc. Vůbec nechápu kde k ní mohl přijít, asi tím blbým počasím.
Jinak já bych se hlídání nebála, mi už moje mamča malého na 2hodiny mezi kojením hlídala a v poho, nechala jsem jí odtříkané MM kdyby náhodou a stříkačky a nebyl problém. Sice je pravda, že nevím jak by to bylo kdyby to bylo na delší dobu, teda spíše kvůli nalití prsů, potřebují tak co ty 3 max.4hoďky odtříkat, ale zase za měsíc už bude určitě líp. Je pravda, že bych malého taky nenechala s kde kým, ale mojí mamči věřím.
31. říj 2009 v 19:31  • Odpověz
Adell moc moc blahopřeji k Deniskovi je překrááásnej :slight_smile:
31. říj 2009 v 19:34  • Odpověz
Pipiii já to s tím prsem měla taky, stalo se mi to asi 14 dní po porodu...malej sice vytáhne víc, než odsávačka, to je pravda...ale mě prso z boku jakoby bolelo, odsávačkou jsem nevytáhla skoro nic...tak jsem vlezla do vany, nahřála teplou vodou a odstříkavala ručně...nedám na to dopustit, za dva dny všechno oki.....s odsávačkou bych to řešila dotěď, tak to zkus taky :wink: .......nám už moje mamka taky hlídala, asi dvě hoďky a úplně v pohodě, maleej si s ní povídal, culil se na ni....je to supeeeeeeeeeeeeeeeer babička, nejlepšíííííííííí:grinning:
31. říj 2009 ve 20:01  • Odpověz
autor
ahojik...

tegga, me to prave prso vuuvec neboli, necitim jak se naleva, nic:frowning2:...ted jsem z nej neco zkousela vymacknout a po dlooouhe dobe jsme vymackla 20ml a nic vic, kdyz jsme mackala rucne, tak sotva mala kapicka:-/. pak jsme dala odsavacku k levemu prsu a na tri striknuti jsem dala vice jak 20ml... takze v tom pravem fakt nic neni:-/ tak ted babo rad, co dal...

jinak mi je docela dost smutno ze mi odjela mamina, zase na me nejak dolehla depka, ze sjou vsichni daleko ode me atd:-/ a ze mi bylo s ni fajn..
31. říj 2009 ve 22:37  • Odpověz
autor
a jeste jeden poznatek...konecne si nekdy necha amalka rict a duda dudlika:slight_smile: a moc nam pomahaji ty nahrate pecky:slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: vzdy je s ni zabalim do zavinovacky a necham ji s tim spat a je spokojena:slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face:
31. říj 2009 ve 22:39  • Odpověz
tak nevím, já jsem z něj nejdřív taky nic nevymačkala, ale zkoušela jsem to třeba po půl hodinách, vždycky trošku a časem to bylo lepší a to mlíko se začalo víc dělat...........mamču mám taky daleko, vždycky dojede tak ejdnou za 14 dní, tak jsem moc ráda a taky je mi smutno, když odjíždí....manža má rodiče strašně blízko, může tam každej den, tak je mi to taky někdy líto :slight_smile:
1. lis 2009 v 08:14  • Odpověz
Ahoj holky, jsem od 3:30 h. vzhůru ne díky Adámkovi ale díky manželovi. Byl včera zapíjet malého a přišel pěkně nalitej, že sotva chodil. Pak mě pořád otravoval v posteli, chtěl se pořád tulit. Vydrželo mu to do 5 h. Pak jsem na necelou hoďku usnula a pak se vzbudil malý na papání. Od té doby nechtěl moc usnout a tak jsem už vstala, nemělo to cenu. Teď malý spí a já už opravdu nezaberu. Musím pochválit to zavinování, malý spí krásně a hlavně jak je skrčený, tak mu jdou krásně prdíky, jak u velkého chlapa. Takže můžu být ráda, že aspoň jeden chlap v domácnosti byl hodný a nemusela jsem se zlobit s obouma.
1. lis 2009 v 08:50  • Odpověz
Pěkný nedělní den,
takže my měli dneska naštěstí už klidnější noc, ale i tak malého ta rýma trápí je to hrůza, vůbec nemůže dýchat bobek, už nevím jak mu pomoc :frowning2:
Jinak já mám taky rodiče celkem daleko :frowning2: takže vím, jaké to je Pippi, když mamča odjede, měla jsem jí tady předminulý týden a bylo to super, naštěstí teďka od středy pojedu k našim, ségra si vzala dovču a že si pro nás s malým přijede a manža pak dojede na víkend, tak už se moc těším.Ségra bydlí od našich kousek a má 3letou holčičku tak to bude super už se moooc těším :slight_smile: Jinak neboj s tím prsem se to určitě spraví jen to chce časík, já taky mám v posledních dnech v levém méně mléka, ale věřím, že se to urovná.
Makka: tos měla teda akční noc, no jo chlapi, ale zase malý se zapít musí :grinning: , to můj začal malého zapíjet hnedka v den kdy se narodil a skončil až jak nás pustili z porodky :grinning: , vždycky za námi přišel na návštěvu a vypadal trošku jako vyoraná myš :grinning:
1. lis 2009 v 11:46  • Odpověz
Leee - použiváš odsavačku na soplíky? Já mám tu na vysavač a je super!
1. lis 2009 ve 12:04  • Odpověz
AHoj holky
děkuju za gratulace Je bezva, že už všechny máme prcky u sebe.
1. lis 2009 ve 12:31  • Odpověz
pipi-to bude ok,neboj,musíš vydržet,srovná se to později,ne ze dne na den.. :slight_smile: to je super,že Amálka už přijala dudlíka :grinning: my ty pecky taky používáme denně,je to naše záchrana od prdíků a já si s nima někdy nahřívám i prsa
makka-no můj manža se odrovnal na 2 dny,prej že Ondrášek nebude mít snad ani rýmu po tom zapití :grinning: :grinning: :grinning:

Je fakt,že Ondík občas pšíká,ale jen z mlíka v nose a občas mu vytřu mikrosoplík vatovou tyčinkou,ale to tak 1x za 3 dny...mám připravený sprej Physiomer s moř.solí pro miminka a hadičkovou odsávačku ,ale zatim to nepotřebujeme
1. lis 2009 ve 12:59  • Odpověz
manža šel vozit,tak dělám oběd a užívám chvilku klidu....
leee-taky bych svěřila malýho mojí mamče bez problémů...tchýni jedině pod dozorem manži nebo mě...má problém ovládat kočár a na prochajdě to 2x vypadalo děsivě.... :confounded: přitom ten x-lander jede skoro sám..
1. lis 2009 ve 13:01  • Odpověz
autor
ahojik holky...

tak manzel mi ted odjel na fotbal:-/... dnesni noc opet nic moc, je to jak zaklete, odjela babicka a mala se zase predvadela od 23-3h:-/ a zjistila jsme co ji stve.Ona vzdy usina, zavrou se ji oci a za chvilku zacne rvat, zjistila jsme se je protivna a nervni z toho ze nemuze zabrat a nejde ji spat, takze je to opravdu tim ze musi byt nekdy vzhuru, pres den ji budim ale moc to nepomaha. Mlicko mam mozna o trochu vice v tom pravem prsu nez vcera, kazdopadne k nemu porad prikladam a vecer jsme odstrikavala. Do koupele jsme Amalce koupila od weledy kremovou nepenivou koupel:slight_smile: ma po tom krasnou kuzicku!!! predtim ji mela dost vysusenou i po namazani. a zda s emi ze mala je trosku nachladla, ale kdyz ja sama jsem take nachladla..koupila jsem si Oscilo (maji ho ted v akci) ale nevim jak se to uziva:frowning2: nevite nekdo???? zda pred jidlem??? pry tomu vadi nejaky pachy v puse nebo po vycisteni zubu atd...

lee, moji rodice jsou od nas 100km a tchanovci jsou 80km od nas..a celkove tu v Praze jeste nikoho nejak neznam a je mi tady tak smutno,ze tu nemam ani kamosky atd:-/
1. lis 2009 ve 13:18  • Odpověz
autor
a pridala jsem nejak fotecky do albicka:slight_smile:
1. lis 2009 ve 13:18  • Odpověz
PIPII - taky dnes od rána řveme a nevíme proč. Prdíme si pěkně do plínek, ale stejně řveme. Pak máme problém zabrat. Někde jsem četla, že prcek může mít koliky i když prdí. Což je veselé zjištění :frowning2: Jinak jsem koukla na tvé fotečky,jsi šíleně podobná mamince. Fotečky jsou krásné, po kom má malá světlounké vlásky?
1. lis 2009 v 15:16  • Odpověz
autor
makka, po nikom:grinning: absolutne nechapu:grinning: asi mi ji vymenili:grinning:
1. lis 2009 v 15:18  • Odpověz
Pipoušku...psala jsem ti to už několikrát ale musím znovu :grinning: :grinning: :grinning: Amálka je božíííííí!!! Překrááásná kočička :wink: :slight_smile:
1. lis 2009 v 15:20  • Odpověz
autor
ahojik maji, diiiiiiiikyyyyy!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. lis 2009 v 15:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.