• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
ahoj holky, tak jsem něco málo dočetla a ještě mě čeká pár stránek :slight_smile:

na víkend jsme byli u tchánovců, manžel tam oslavil třicetiny :slight_smile:. Malej spal stejně jako doma, tj. ve 21 h jsem ho uložila ke spánku, pak se vzbudil v 1:30, pak v 6 h a pak v 9 h :slight_smile:, tak je to i doma, docela už má režim, přes den si schrupne jen tak půl hodiny před obědem, pak hodinku nebo dvě v kočárku a tak půl hodiny před večeří...

My dáváme zatím na prdíky ten Sab simplex a nám teda celkem pomáhá, občas má malej nějaký záchvateček, ale jde to, lepší než bez kapek.

Probiotika (od fy GS) beru taky - na dobré zažívání i proti kvasinkovým infekcím jako prevenci... Brala jsem je už v těhotenství. Okorát mi říkala lékárnice, že si není jistá, zda přecházejí do mlíka k malýmu, že spíš ne... Od probiotických kapek mě lékárnice spíš odrazovala, že prý ty koliky nejsou zrovna v moc případech způsobené špatným zažíváním, ale spíš tím, že se malej napolyká vzduchu...

Jinak když malej nemůže zabrat, uspávám ho tak, že mu přiložím dlaň k obličejíku, přidržuju tak i dudlík a zároveň držím ze strany za čelíčko a ouško, někdy mu i trochu přikryju očičko, a dělám "š š ššššš", to má rád, takové monotónní zvuky... pak usne...
2. lis 2009 v 10:36  • Odpověz
makka - ano ano to jsou všechno následky porodu! Nikdy sem neměla sebemenší problémy! Prostě u mýho porodu nebyli ty správný lidi a zku..... co mohli!
Malá bude s taťkou na dětským a budou za mnou chodit papat
2. lis 2009 v 10:36  • Odpověz
Holky nám Kubík taky jakoby chrochtal...a byla to rýma...
makka tak kukni jetli má plný nos..to snad poznáš ne??
jakub nechtěl ani dudlík když měl tu rýmu nemohl ani dudlat...dusil se u toho..
2. lis 2009 v 10:40  • Odpověz
holky tak to je zvláštní mě ho zase všichni doporučovaly...tak to je jedno...máme ho a zabírá to je důležité...
2. lis 2009 v 10:44  • Odpověz
EVENA - taky máme pěkného jedlíka, ale fakt se nám ujalo to zavinování. Jen nožičky má volně a pěkně spinká. A o tom spurtu si se bavila s doktorkou, my jdeme zítra do poradny, tak se zeptám. Já jsem začala víc pít, protože mi přijde, že malý docela obtížně tahá mlíčko, tak moc asi neteče.
2. lis 2009 v 10:44  • Odpověz
MAKKA-moje je zese hodně tekuté..jak voda...nejni něco špatně?
2. lis 2009 v 10:46  • Odpověz
RENU - v nose nemá nic a dudlá krásně. Dnes jedu k našim a beru si odsávačku, mamka určitě poradí
2. lis 2009 v 10:47  • Odpověz
MAKKA tak to rýma nejni...nemáte doma přetopeno??
2. lis 2009 v 10:48  • Odpověz
RENU - teĎ nevím co myslíš, že máte tekuté?
mlíčko mám já jak vodu...jakou máš konzistenci ty?
MAJA - koho si měla u porodu. Já Šustra a nějakou mladou doktorku. Šustr na mě ani nesáhl, jen doktorka. Vše vlastně dělaly hlavně porodní asistentky.
2. lis 2009 v 10:49  • Odpověz
makka může to být i tím že máte doma moc teplo a vysušenej vzduch...
2. lis 2009 v 10:50  • Odpověz
holky pijete ten kojo čaj?kolik deně?
2. lis 2009 v 10:51  • Odpověz
RENU - topíme na 21 st., což se mi někdy zdá, že mrznu. Ale já to mám tím, že jak nejsem vyspalá, tak jsem pak zimomřivá. Jinak mám mlíčko bílé, ale pořád si neumím odstříkat rukou. Musím si pořídit tu odsávačku mléka.
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=97 Tady jsou stránky o kojení. Nechci ti nějak špatně poradit, já se většinou ohledně kojení radím s doktorkou. Vím, že je dobré hodně velký přísun tekutin aspoň 3 litry. Je to opravdu hodně poznat, protože toho mlíčka je víc a má se z čeho tvořit.
2. lis 2009 v 10:52  • Odpověz
RENU - já piju jen fenyklový, což je úplně nastejno s kojo čajem. Já vypiju tak 1/2l + další tekutiny.
2. lis 2009 v 10:53  • Odpověz
renu: já piju 2 hrnečky kojo čaje (hipp granulovaný) a 3 hrnečky fenyklového čaje, plus tak 1,5 l vody neperlivé ve dne a 1 l vody neperlivé v noci
2. lis 2009 v 11:04  • Odpověz
autor
makka, hele vy topite na 21stupnu??:grinning: huuu, tak my mame 2kk a mame tu tak 25stupnu kvuli male, ale kdyz zacnu varit a pect tak jsme tu namerili 30!!!! hrruuuza, mame tu pitomy el. primotopy, takze bud foukaji horky vzduch nebo jsou uplne vypnuty..docela peklo, ale v 21stupnich bych umrzla, tech 25 je pro me akorat:grinning:
2. lis 2009 v 11:04  • Odpověz
autor
renu, ja ten caj nepiju, natahuje se mi z toho na zvraceni:-X...brrrrrr a mlicko mam tak pul na pul, nejdrive mi tece trochu pruhledne a mezi tim i bile, po chvili jenom bile.
2. lis 2009 v 11:05  • Odpověz
holky tak to pijete fakt hodně...já teda mnohem mín... :frowning2: :frowning2: tak já to napravím...díík za informace..
2. lis 2009 v 11:07  • Odpověz
my topíme na 24
2. lis 2009 v 11:07  • Odpověz
Zdravím holky,
tak my zase měli akční noc a hlavně celé dopoledne, teprve teďka mylý usnul, ale spinká tak 20minut a už se tam zase začíná hemžit. Malý taky jakoby chrápe, dr. říkala, že je to zduřená nosní mandle, že to mají všechny děti, ale od pátku co má rýmu mu z nosánku teče, odsáváme a celkem to pomáhá a stříkáme mu Physiomer a celkem zabírá.
majasisi: budeme držet palečky ať vše dobře dopadne, neboj už to bude ok
Já denně vypiju tak min. 2,5l a piju čaj pro kojící, gravimilk a bílou kávu popřípadě i neperlivou vodu
2. lis 2009 v 11:11  • Odpověz
maji taky držíme palečky...at jsi brzo OK.. :slight_smile:
2. lis 2009 v 11:13  • Odpověz
nám Dr doporučila na rýmu LIBENAR jsou to ampulky které jsem si nanášela na vatovou tyčinku a vytírala jsem Kubíkovi nosík...
2. lis 2009 v 11:15  • Odpověz
holky naše Mája chrochtala už v porodnici a doma se to ještě zhoršilo, dr. se nad tím ani nepozastavovala, prý je to normální, mě to příjde srandovní, je jak prasátko :slight_smile: a vzhledem k tomu že to už měla v porodce kde se netopilo a doma topíme teprve chvíli, tak u nás to určitě ze suchýho vzduchu nebude

čaje piju dost, nemám moc ráda různé sodovky a vody z obchodu, sem hodně na bylinkové čaje, takže kojícího vypiju litr až litr a půl - ten piju od rána někdy do odpoledne, prý se nemá na noc /nevím ale proč/, a večer piju fenyklový a citronový, vždycky si čaje udělám třeba rovnou dva veliké hrnky, co kojím mám děsnou žízeň, vypiju i 3 l denně

teda koukám jak topíte moc, já nesnáším vysušený vzduch když se topí radiálorama takže mě by to asi zabilo :grinning: my když už máme 21 st. tak už nadávám a přikládáme méně, spíš jen tak udržujeme oheň, máme krb a ten nám vytopí celý byt, takže radiátory máme jen na okrasu, nezapínáme ani při velkých mrazech :slight_smile:
2. lis 2009 v 11:21  • Odpověz
autor
renu, nic si z toho nedelej, ja jsme treba vcera mela sileny depky a nejedla jsem a sptva jsem do sebe dostala vodu, proste nejaka depka z niceho v sestibedeli a jen jsme brecela a brecela... Jinak piju urcite mene nez treba Pablinka:grinning: piju tak normalne.
2. lis 2009 ve 12:28  • Odpověz
autor
makka, moc pekne fotecky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. lis 2009 ve 13:10  • Odpověz
evena: to víš, každý má jinou tu "svoji teplotu"... my tu máme přes den tak 22 dopol. a 23,5 - 24 večer, v ložnici pak větrám, než jde malý spát (někdy větrám i v noci po kojení), aby tam měl aspoň kolem těch 21-22 stupňů, víc to tu v paneláku bohužel na spaní nesrazíme... i když v ložnici netopíme, tak tam ta vyšší teplota je, protože nám tam vede trubka od topení a ta je pořád horká... :unamused: No a když ještě k tomu přijede návštěva, tak se to s každým člověkem zvedá tak o půl stupně až o jeden stupeň, to je tu pak teprv výheň... to pak vypínáme topení i v obýváku... jinak malej taky začal nějak víc funět a kýchat, má i víc soplíků, tak ho dneska taky "vysaju" :grinning:
2. lis 2009 ve 14:19  • Odpověz
makka: Adámek je roztomilý :slight_smile:
2. lis 2009 ve 14:19  • Odpověz
Ahoj holky vůbec nějak nestíhám o víkendu jsme byli samá návštěva, takže dneska jsem dodělávala resty co jsem chtěla dělat o víkendu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo jinak zase plně kojím jsme moc ráda, protože to připravování UMka je šílený, takhle jenom hodím kozu je klid :grinning:

adell moc gratuluju k prdísovi přejeme moc zdravíčka pro vás pro oba :dizzy_face:

jinak mi máme rýmičku už z porodnice prskala už hned po porodu tak taky dáváme kapičky Libenar ty jsou fajnové, jinak vysáváme jen když hodně chrochtá jinak ne, pač doktorka říkala, že se to nemá, že se jim vysává i sliznice a to není dobrý pač se pak dělá chronická rýma :fearful:

tam kde spíme tak udržuju teplotu těch 21-22 stupňů jinak v obýváku máme těch 24, jsem hroznej teplomilec :grinning:
2. lis 2009 v 17:34  • Odpověz
Nestiham net - furt jsem s malou někde venku nebo je nějaka navštěva u nás :grinning:

My topíme jen na 21stupnů, v ložinici máme asi 20. Je to prý nejvhodnější teplota na spaní pro mimčo a já víc ani nesnesu, jen manžel si furt stěžuje, že je mu zima, ale to asi jen proto abych se k němu víc tulila :slight_smile:

Editka taky chrochtá :slight_smile:

Jo a včera spala 5,5hod!!! Tak dobře jsem se už dlouho nevyspala, doufám že se to bude opakovat i dnes, ale nespoleham na to :wink:
2. lis 2009 v 19:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.