• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
tegga: taky myslím, že to bude u Vítka ten spurt, ten první měl asi ve 2. týdnu, teď ten druhý teda v 5. týdnu, má to nějak posunutý :slight_smile:
evena, makka: taky bych to u vás viděla na ten spurt :slight_smile:
6. lis 2009 v 10:48  • Odpověz
holky, jinak moc pěkný stránky o kojení jsou tady: http://www.kojeni.net/databaze.php
6. lis 2009 v 10:49  • Odpověz
já taky měla pocit, že malý krásně roste, jaký má faldíky an stehýnkách a tak...a ono ne...taky si říkám, že jak jsme měli za začátku bezproblémový kojení, tak teď se to nějak zvrtlo :slight_smile:
6. lis 2009 v 10:53  • Odpověz
pabli stránka pěkná, ale já první na co koukal, tak na diskuze, jak budou prsa vypadat po porodu...a mám depku, jak vyšitou:grinning:
6. lis 2009 v 10:56  • Odpověz
ahojky, měli jsme další super noc, nakojila jsem opět po půlnoci a vzbudil se mi až v 5:30..ale za to od 7 do 9 řev jako blázen....takže jsem jak zmlácená a těšim se,až si po obědě zdřímnu-snad mi usne!!!
tegga-my nabíráme kolem 160 g týdně,zatim byl rekord 160 za 4 dny :wink: ale te´d je pořád hladovější a hladovější,takže asi ty spurty v 6ti týdnech :frowning2:
6. lis 2009 ve 12:18  • Odpověz
Dnes mi mamka opět donese z práce váhu, abych si mohla Edouška zvážit. Doufám, že nabrala.
Já přes den kojím cca po 1,5 až 2 hodinách (pokud není v kočárku) a podle laktační poradkyně je to normální a běžné, nemám se bát toho, že mám málo mléka nebo tak něco (teda pokud bude na váze přírustek).

Já doufám, že nebudeme muset dávat UM, ale když k tomu dojde tak co už. Svět se nezhroutí a většina dnešních dospěláků byla krmena bůh ví čím a taky jsou OK. Moje švagrová dávala dětem od 2 měsíců na noc krupičnou kaši -OSLAZENOU- a obě její eěti jsou bez zdravotních problémů a navíc štíhlé. :slight_smile:
6. lis 2009 ve 12:44  • Odpověz
autor
ahojik holky..

tak jestli jsme si myslela ze nejaka noc byla do ted strasna a o nervy..tak jsme se mylila, protoze to co predvedla dneska, to bylo priiserny.. ale vim proc...vzbudila se v 1:30 a rvala do 5:15.... holky, ja se uz jenom klepala..hruuuza, nemela jsme silu na nejaky utesovani...niioic proste.. byla spocena, tak jsme ji zmerila teplotu ale tu nemela, tak asi od toho vztekani. potom spala do 9h, tak jsme ji nakojila a potom jsme jeste usnula do pul jedenacty. Prebalila jsme ji a koukam na ni.. a tece ji ryma z nosanku:-/ tak jsme hned vytrela,malinko odsala tou balonkovou, kapla kapicky(libenar) a sla kojit. Ona se totiz silene vztekala pri kojeni, tak jsme myslelal ze mam zase neco s mlickem, ale nemohla asi poradne sat s tou rymou :frowning2: . Takze vim ze ted budeme mit tyden silenych noci :frowning2: to me trefi..
6. lis 2009 ve 12:45  • Odpověz
autor
holky a s tim mlickem se bojim stejne, ale na kontrolu jdeme az za 10dni. Jendo prso se mi tak jednou za 3 dny stasrne spatne naleva, potom se to zlepsi, mala vydrzi u prsa starsne malou chvili, no co ja vim:frowning2:...
6. lis 2009 ve 12:58  • Odpověz
autor
http://www.youtube.com/watch?v=FuDhqCUDvKE

jen tak pro ukazku- je to starsne spatny obraz, hned to smazu.... tohle je po 4 hodinach neustaleho revu kolem 5h ranni. Matka je jiz zcela laxni...
6. lis 2009 ve 13:04  • Odpověz
pipiii tak to máš slyšet řvát to naše zlobidlo:grinning:, tvoje malá pláče potichu oproti našemu prdísovi, ten řve jak pavián:slight_smile:
6. lis 2009 ve 13:10  • Odpověz
autor
tegga, nebo to spise nabral ten fotak dokonale ten zvuk a dokaze vyvadet jeste vice, myslim ze po 4 hodinach neustale place uz silne nemohla:grinning::grinning::grinning:
6. lis 2009 ve 13:18  • Odpověz
holky je tu někdo kdo dokrmuje??já tomu nerozumím koupila jsem Nutrilon a kojo vodu..je tam napsaný do konvice a vodu převařit..my můžeme dát do konvice nejmín 0,5l takže pokaždé mám dát převařit vodu a zbytek vylít??a ještě tam píšou nechat odstát 30 minut to jako mám vždycky čekat 30 minut než to vychladne??to se mi malý zblázní hlady..jak se to teda dělá???
6. lis 2009 ve 13:47  • Odpověz
pabli stránky fakt super

pipii kdyby to bylo kvůli rýmě tak budeš slyšet u kojení že se jí špatně dýchá
my bojujem s rýmou už druhej den, před kojením nosan vyčistím a bezproblémů saje, nedusí se, ale začala i kašlat tak doufám že se to nerozjede, on byla totiž nemocnej přítel, pak sem to chytla já, trochu mě pomohlo oscilo a teď to má malá :unamused:
6. lis 2009 ve 13:59  • Odpověz
renu a nemůžeš si převařit vodu do zásoby, že by to pak jen ohřála?
6. lis 2009 ve 14:01  • Odpověz
autor
even, jj dneska se ji to prave rozjelo a prikojeni chrci:-/ dneska se ji ta ryma spustila a rve porad,je uplne spocena, nedokaze spat dela jak pul hodiny v kuse, je to sileny....ja jsme na dracku, volala jsme k zubari ze dneska neprijdu, takze budu bez zubu dalsich 14dni:frowning2: ale nemuzu ji tady nechat jakubovi 3 hodiny minimalne, stejne se ted nemam cas ani nikam vypravit, najist se atd.. budu rada kdyz ted stihnu do sebe hodit nejaky jidlo a zase spusti brekot:frowning2:
6. lis 2009 ve 14:23  • Odpověz
Renu - vodu nemusíš převařovat v konvici, převař ji normálně v hrnci. Já to tak dělám s vodou na čaj, protože u nás je hrozně tvrdá voda a v konvici máme pořád vodní kámen (i když ji 2x týdně čistím). No a nebo můžeš vodu převařit v mikrovlnce.
Kámoška to dělá tak, že vodu převaří a pak naleje do termosky aby ji měla nachystanou až bude malého kojit.

No jo, ono to prso je prostě pohodlnější, ale za pár týdnů budete mít v krmení řád a tak budeš přesně vědět kdy dát vařit vodu a hned to bude snadnější. Taky to má svoje výhody - nebudeš mít tak vytahaný prsa. :slight_smile:
Drž se.
6. lis 2009 ve 14:37  • Odpověz
edi:děkuju..jsem s toho zmatená..si říkám jestli se to nedalo vydržet a kojit a kojit ale když vím že je malý hladný a já nemám mlíčko tak jsem prostě uvařila Nutrilon.. :frowning2:
6. lis 2009 v 17:13  • Odpověz
a taky si říkám co jsem udělala špatně že o mlíčko přicházím.. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
6. lis 2009 v 17:15  • Odpověz
autor
renu a ty mas doma odsavacku??? jestli jo, tak ty prsa stimuluj co nejvice a tak za 3 dny by se ti mely poradne nalit.
6. lis 2009 v 17:19  • Odpověz
renu mě jedna paní /fakt zasloužilá matka - má 4 děti/ říkala že spousta maminek začne přikrmovat úplně zbytečně moc brzo, že děti mají nějaké fáze kdy se jim spotřeba mlíka zbyšuje a mlíko se musí zase přizpůsobit potřebám ... ale mě se to říká, být na tvým místě tak si pokládám taky takové otázky a sem z toho v háji
6. lis 2009 v 17:33  • Odpověz
myslím že odsávačka by potřeba ani nebyla, prostě ho přikládej často ... momentálně to dělám taky, třeba i po půl hodině, vlastně nedělám nic jinýho než kojím, už mám bradavky tak bolavé že u kojení málem brečím
6. lis 2009 v 17:35  • Odpověz
autor
even, ja myslela ze by chvili davala Nutros a mliko si odsavala. nebo pul mleka a potom nutros.
6. lis 2009 v 17:40  • Odpověz
a taky renu, mě te´d doktorka řekla, a´t na jedno kojení přiložím obě prsa a kojím častěji, jak říká evena.......bu´d to pomůže a nebo taky skončíme na nutrilonu....svět se nezboří, hlavně se tím netrap :wink:
6. lis 2009 ve 20:28  • Odpověz
Já taky furt dělám všechno proto, abych měla hodně mlíka: - papám homeopatika (ricinus communis 5CH) před každým kojením a při něm piju co nejtepleší čaj, papám ananas a 2x týdně po kojení ještě odsávám a piju meltu s mlékem. Taky mi radila laktační poradkyně, že pokud mimčo málo přibere tak je dobré dát si před kojením smetanu!

Jinak Renu co se týče častosti kojení tak přes den taky fakt jedu skoro každou hodinu, mám malého hladovce.

Ale prsa ani bradavky mě nebolí, naštěstí.

Evena - a nemá malá prdíky když ji kojíš po půl hodině? Já musím vždycky počkat minimálně tu hodinu jinak trpí jak blázen. Takže když chce dřív tak s ni dělám šaškárny a musí vydržet, ale někdy je to boj. :wink:
7. lis 2009 v 10:05  • Odpověz
autor
ahojik holky... tak noc kraaasna!!!sice spinkala s nama v posteli, ale uzasny... kdyz jsme sli spat tak silene rvala, ja jsem byla vynervovana protoze vuubec nejedla, davala jsem ji lahev, lzicku-NIC, vylozene jsem ji tim s.ala.mleko mi teklo samo, tekze ani tahat nemusela, ale nechtela o jidle ani slyset.. no coo:-/ usnula a krraaasne spinkala do 6h to se poradne nadlabla a hned usnula a spali jsme do pul desaty, kdy se zase nabastila:slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. lis 2009 v 10:57  • Odpověz
7. lis 2009 v 11:25  • Odpověz
kedar-?????????????????????????????????????
7. lis 2009 v 11:32  • Odpověz
autor
http://www.youtube.com/watch?v=MvAdUb-S2uc

hoolky, to je ze vcerejska:slight_smile: presne na 4 tydnech:slight_smile: (mych kecu si nevsimat..:grinning:)
7. lis 2009 v 11:37  • Odpověz
autor
makka, to vis...nekteri pochybni obyvatele nemaji co delat tak otravujou a spehujou.... a buhvi co u toho jeste delaji, ze kaďarebeďare?????
7. lis 2009 v 11:44  • Odpověz
ahojte
včera byl totálně krušnej podvečer, kojila sem stylem sání, řev, odříhnutí hodinu a půl a každý prso sem vstřídala 3x, měla sem uplně vyšťavený bolavý bradavky, nevím co jí drželo ... pak jak když utne a spala najednou 5 h vkuse než sem jí šla zbudit na další kojení, prostě jak příjde večer její doba tak spí jak zabitá
teď jdem ven tak snad bude spavá
7. lis 2009 ve 13:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.