• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
pipii video super, hrazdičku sme dostali starší, takovou obyčejnou tak musím zkusit taky jestli bude reagovat, ještě sem si myslela že je na to malá jí pod to cpát, a vidím že né :slight_smile:
7. lis 2009 ve 13:38  • Odpověz
My jsme taky konečně v pohodě usnuly. Máme prdíky, jak nekadíme (doktorka říkala, že u plně kojených dětí je to normální, že nějakou dobu nekadí)Asi ho tam v bříšku něco tlačí a bolí ho. Máme koupený BabyCalm, ale měsíc nám bude až v úterý. Budu muset vydržet. Bolení má většinou po jídle, tak se snažím ho moc nepřecpávat.
7. lis 2009 v 17:02  • Odpověz
PIPPi -tak aspoň na chvilku malou zabavíš. U nás bavení trvá max. půl hoďky a pak řev :frowning2:
7. lis 2009 v 17:03  • Odpověz
makka já dávám baby calm asi od 3 týdnů, schválila to dr. a žádnou újmu sme neutrpěli :slight_smile: navíc adámkovi je měsíc za pár dní tak ho klidně dej
7. lis 2009 v 18:24  • Odpověz
Ahoj maminky,
jak se tady všechny máte?
U mě to bylo zatím stále takové všelijaké, ale dnes se konečně cítím líp a mám pocit, že i noha je na tom líp tak doufejme, že to tak bude pokračovat. Malý je většinou zlatíčko i když dnes odpoledne nás trápilo bříško teď krásně spinká.
7. lis 2009 v 19:58  • Odpověz
EVENA - tak jsme babycalm dali a malý je hrozně spokojený. Hlavně se pěkně a konečně vykadil. Jaké máš zkušenosti ty? Pomohl Májince?Nebo je to jen krátkodobé? Sice doktorka říkala, že je normální, že nekadí, ale bolení určitě měl, protože se hrozně kroutil a nevydržel mi u kojení. Byl červený jak rajče.
7. lis 2009 ve 20:34  • Odpověz
ADEL - ty začátky jsou krušnější. Moc často se tu neukazuješ? Není čas, co?
7. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz
Tak teď jsem zjistila, jak je pro prcka důležité být v teple. Manžel furt, že je teploučký na těle a tak mu je určitě teplo. A ještě, že manžel chodí po doma v triku, takže se má malému dávat o vrstvu víc. Já mám doma dlouhý rukáv a je mi zima. Manžel si neuvědomuje, že malý leží a nehýbá se a hlavně toho tuku na sobě moc nemá. Takže jsem prcíka ještě navíc zabalila do deky a spinká moc spokojeně.
8. lis 2009 v 11:23  • Odpověz
Makka - my máme doma celkem chladno (cca 21 stupnů) a malou mám pořad oblečnou v body s dlouhým rukávem, teplé ponožky, kalhoty a mikinu nebo svetr a když leží tak ve fleecové dece a na noc je ve fusaku. Já doma taky chodím v tričku s dlouhým rukávem a u TV se ještě balím do deky :grinning:
Ale nechci přitápět protože jsem zblblá a mám strach ze SIDS.
8. lis 2009 ve 13:36  • Odpověz
autor
makka, ja jsem pouzila Baby Calm o 4 dny drive nez na jednom mesici. myslim ze to pomaha vice, jenom si davej bacha, ja jsme ji ho nedala a tak jsme se rozhodla ji ho dat po kojeni(muze se bart i mezi kojenim) ale priserne se mi pozvracela:frowning2: fakt totalni safle:-/ takze ho davam jenom pred kojenim ale ne pred kazdym.

jinak my ted posledni noci meli mnohem klidnejsi:slight_smile: nejaka hodina revu..to je jako prd:slight_smile: :dizzy_face:
8. lis 2009 ve 14:32  • Odpověz
makka nám baby calm pomáhá, ale už ho naštěstí nemusím dávat často, max. ho dávám už tak jednou denně

edit my netopímě nějak moc, vysoký teploty nesnáším protože se mi špatně dýchá a oblíkám stylem triko s dl. rukávem a punčocháče, teplý ponožky nedávám protože se jí v tom potily nohy

vypadám dnes opravdu kouzelně :grinning: včera mi praskla žilka v oku nebo co a mám půlku oka červenou, stále to potupuje tak doufám že oko nebude červený celý :grinning:
8. lis 2009 ve 14:58  • Odpověz
Ahojky maminky,
máme miminko - Sofinku, narodila se 30.9.2009, myslíte, že se přidat do diskuse???

Jinak jak tu probíráte prdíky a Baby Calm tak ho od čtvrtka aplikujeme také. První dva týdny co se malá narodila byla hodňoučká - spala a jedla, ale pak se to nějak zlomilo a vesele nám tu bulí a trápí jí prdíky. Tak jsme pořídili kapičky a ještě mastičku Pupík, ale zatím mi přijde, že to je bez úspěchu :frowning2: :frowning2: :frowning2:
8. lis 2009 v 18:21  • Odpověz
autor
afinka..ahooj:slight_smile: se nejak rozrustame:grinning: mate krasnou Sofinku! :dizzy_face:
8. lis 2009 v 18:27  • Odpověz
ahojky afinko, mám příbuzný na Benešovsku :slight_smile: gratuluju k Sofince, krásný jméno!!!!!
8. lis 2009 v 18:40  • Odpověz
Děkujeme, já všem maminkám také gratuluji -nebudu vás jednotlivě vypisovat, snad neva :wink: Určitě vám broučci a berušky dělají samou radost :slight_smile:
Jo jo já pocházím z Benešova a momentálně bydlíme cca 30km od Benešova.
8. lis 2009 v 18:43  • Odpověz
naši bydlí v Čerčanech a ségra v Bene :slight_smile:
8. lis 2009 v 18:45  • Odpověz
No vida jak je svět malý :wink:
8. lis 2009 v 18:48  • Odpověz
afi-na ty prdíky nám dost pomáhá kromě baby calmu i cvičení a nahřívací polštářek z dm :slight_smile:
8. lis 2009 v 18:58  • Odpověz
Vítám tě AFI mezi námi.
DANU - dost nás trápí prdíky. Máme Baby Calm, takže ho používáme, pak jsem dala polštářek a během dne cvičíme. Teď malý spí, uvidíme v noci :unamused:
8. lis 2009 v 19:46  • Odpověz
makka-ještě mu můžeš zkusit dát ten odvar z fenyklu...nebo ho víc pij ty...
8. lis 2009 ve 21:46  • Odpověz
afi-vítám tě mezi náma...Jů vaše malá se narodila ve stejným datu jak náš Kubík.. :grinning: :grinning:

Jinak holky,zrušila jsem ten příkrm a začala znova kojit.piju jak vsteklá..kojo čaju vypiju kotel ale zatím to zabírá..snad to vydržíme a nebudeme muset baštit ten NUTRILON...
9. lis 2009 v 06:34  • Odpověz
DANU - ale ten fenykl by měl být ten dětský, ne? Obsažený v dětském čajíku? Myslíš, že je to vhodné i pro kojící děti?
RENU - taky máme příkrm (stříkačkou), ale je jen na noc a do toho normálně kojím. Zatím v pohodě. Koukám, že máš také brzké budíčky. My dýl jak do 7 h. nespíme, i když se pokoušíme. Teď mi malý leží na přebalováku a na bříšku má teploučký třešňový polštář a pěkně kope. Holt ty prdíky musíme vypuzovat i preventivně :slight_smile:
9. lis 2009 v 07:23  • Odpověz
makka dobré ránko :slight_smile: Kubík spinká ale mě se už nechce... :frowning2: jsem šla spát v 8 :grinning:
9. lis 2009 v 07:25  • Odpověz
makka vy taky dokrmujete?? :confused: je to fuška to připravit že??
9. lis 2009 v 07:26  • Odpověz
RENU - tak to slyším poprvé, že se nějaké mamince nechce spát, já bych celkem spala, ale už jsem na tento režim celkem zvyklá. Tak pokud si šla spát už v 8 h., což už musela být únavová krize, co?
9. lis 2009 v 07:26  • Odpověz
RENu - byla jsem v pátek u doktorky, že malý hodně pláče, i po kojení. Hodně se budil i v noci na jídlo. Takže podle tvrzení doktorky, jak je malý velký, tak potřebuje víc papat a ještě si prý nevytáhne to zadní důležité mléko. Ale určitě se to podle ní naučí. Nepřikrmuji stále, ale včera ano a byl spokojený, i když se mi zdá, že to všechno lítá ven a ne do pusy. Příprava mi nepřijde tak hrozná. Převařím si kojo vodu a naliju do hrnečku. Vezmu hrnec se studenou vodou a tam ten hrnek chladím. Pak to dávám malému stříkačkou.
9. lis 2009 v 07:29  • Odpověz
makka jojo byla jsem v 8 uplně vyřízená...musela jsem zalehnout... :slight_smile: tedka jsem už vyspaná...
9. lis 2009 v 07:32  • Odpověz
no já uvidím jak to bude s tím naším uzlíčkem..podle toho kolik nabral..zitra se jdem zvážit tak uvidíme...
kdyby málo tak začnu zase přikrmovat...
9. lis 2009 v 07:33  • Odpověz
makka kolik vypiješ toho kojo čaju??nejni to nějak nebespečné??já piju tak 2 litry za den..aby se mi s toho něco nestalo.. :confused:
9. lis 2009 v 07:35  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile: koukám, že tu už jste :slight_smile:... já si půjdu ještě schrupnout, ale chci se s vámi podělit o zážitek a požádat o radu...

Teď se nám stává, že malej kaká třeba 1x za den nebo za 2 dny, ale je to vždycky nálož, až to nezvládne plína a zašpiní si i oblečení (v rozkroku nebo na zádech). Včera se večer najedl, za 2 hodiny pak slyším, jak tam pouští další nálož, jdu ho přebalit a úplně (!!!) plná plína žluté, lehce do zelena, stolice, s kousky toho sraženého mlíka, ale taky mi to přišlo skoro jak průjem, úplně to v té plíně přetékalo, když jsem s ní hnula, tak nevím, jestli je to u plně kojeného normální... Ale zas si říkám, že kdyby byl průjem, má to i po dalších kojeních, ne? Ale celou noc nic, ráno taky ne... Tak nevím, jestli volat doktorce, nebo počkat na další stolici... Já nevím, jak moc to může být řídké :confused: U kojení jsem pila včera kojo čaj Teekanee, měla jsem ho poprvé před 2 dny a způsobil průjem mně (asi to byl on), tak jsem ho od té doby nepila, včera jsem měla nějakou zácpu, tak jsem si ho dala při kojení, no a 2 hodiny na to se to stalo malýmu, tak nevím, jestli to nemůže být tím čajem...
9. lis 2009 v 07:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.