• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
RENU já piju fenyklový, ale už mi leze krkem a tak přemýšlím, že si pořídím kojo čaj. Tam je určitě víc bylinek, ne? Jinak vypiju, teda ne pravidelně 2 l. Do toho ještě další tekutiny. Začala jsem hodně pít, protože mě švagrová vystrašila, že její kámoška mívala problémy s ledvinama a kojení jí je úplně rozhodila, že skončila na kapačkách. TAkže čím víc tekutin, tím líp. Pitím čaje nic nezkazíš
9. lis 2009 v 07:38  • Odpověz
já ten kojo čaj pila od Hippu granulovaný, ten byl OK, teď jsem koupila ten od Teekane a tam je navíc meduňka a šalvěj a to mi asi nedělá dobře a malýmu asi taky ne... :confounded:
9. lis 2009 v 07:39  • Odpověz
taky jsem četla, že se nemá pít šalvěj, že zastavuje laktaci, tak mi je divný, že je v tom čaji obsažena!
9. lis 2009 v 07:40  • Odpověz
afinka: vítám tě, máš krásně děti :slight_smile:
9. lis 2009 v 07:43  • Odpověz
afi: krásné, jsem chtěla napsat :grinning:
9. lis 2009 v 07:43  • Odpověz
Ahojky holky,
děkujeme za pochvalu dětiček :wink:

danuschka - ten polštářek by jsme ještě mohli zkusit jinak už nevím. Od večera je to zatím ok, ale ono to přijde zase odpo nebo večer :unamused:

renulem - no vida tak může Kubík se Sofinkou slavit společně narozky :wink: :wink: :wink:

Jinak já piju fenyklový čaj, ale už ho piju z donucení. Asi zkusím nějaký ten kojenecký.

pablinka - no pokud malý kaká jednou za dva dny tak to opravdu musí být něco. Naše malá kaká tak třikrát za den a vždy po malých častech. Třeba to ani není tím čajem jen že kaká méně často a pak toho je najednou tolik.
9. lis 2009 v 09:01  • Odpověz
Ahoj holky
já jsem vám tady nepopisovala jak jsem se dostávala do porodnice že?No teď už se tomu směju, ale v ten moment mi moc do smíchu nebylo. Bolesti na mě přišly asi tak nějak po půl noci, ale ještě jsem je dokázala zaspat a říkala jse si, že to asi přejde, no ve tři to už bylo silnější a když jsem zjistila, že mi odešla hlenová zátka tak jsem si říkala, že to bude ono tak jsem do čtyř hodin čekala, mezitím přítel zavolala švagrové která je doktorka no a protože nevím jak bych došla do auta tak jsme vzbudili naše.Mamka jela s námi rovnou do práce no a taťka nám pomohl na bobech jsem se nějak dostala do auta ještě že mi voda praskla až v nemocnici. V porodnici už to byly útrapy však to znáte všechny. Navíc jsem měla pořát vyšší tlak, málo jsem se otvírala tak mi asi v jedenáct hodin nabídu epidurál s tím, že mi dají kapačku aby se vše rozjelo. Po epi teda bolesti byly stejné, ale přítel říkal, že kontrakce tam byly pořídné, takže to zřejme zabralo. Ve dvanáct hodin pořát nic tlak se snižoval málo a já jsem byla otevřená taky trošku, malý pořát nahoře. Tak mi velice milý pan doktor řekl, že bude lepší císař, že by to byl stejně hororový porod, že by po mě museli určitě skákat a kdoví jestli by nepoužili kleště tak jsem souhlasila. Na operační sál jsem se dostala v jednu hodinu. Tam se všichni divili, že už i kvůli té zlomené noze mi někdo nenavrhl císaře dřív. Tak jsem se mu vyhýbala a byla ráda, že kvůli očím můžu rodit normálně a nakonec jsem i ráda že byl protože bych si asi vytrpěla strašně moc a kdoví jak by to odnesl malý.
9. lis 2009 v 09:28  • Odpověz
adel-na bobech?? :confused: no to ti řeknu..taky jsi to měla veselé..ale hlavně že jste oba v pořádku..
9. lis 2009 v 09:53  • Odpověz
Renul no jo na bobech bylo u nás tehdy spousta sněhu jak byla všude ta kalamita a s tou nohou to prostě jinak nešlo. :slight_smile:
9. lis 2009 ve 12:04  • Odpověz
autor
ahoojik holky...tak mame mesic..silene to leti!!:grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

renuu...jeeee hezka kolaz:slight_smile:
9. lis 2009 ve 12:10  • Odpověz
ahojky,my vřískáme od 5 od rána téměř nepřetržitě... :unamused:
9. lis 2009 ve 12:17  • Odpověz
Danus malý teď hulákal od deseti jsem z něj taky už vyšťavená.
9. lis 2009 ve 13:07  • Odpověz
Dnes ráno, když se malý vzbudil, tak jsem ho nakrmila a šoupla na přebalovák. Na pupík jsem mu dala nahřátý polštářek a namazala olejíčkem na prdíky Saloos. Pak jsme šli na celé dopoledne ven. V 13 h. jsme přišli, dostal zase napapat a usnul. Doufám, že si řvaní nenechává na večer nebo noc.
9. lis 2009 ve 14:20  • Odpověz
ahojte

dnešní poradna ok, opět sme přibrali dalších 500 g za 14 dní, prý je to paráda :slight_smile: takže máme 5.200 g :grinning:

pabli my taky kakáme 1x za den nebo dva dny, když je to po delší době tak nám to vytíká snad i ušima, dnes mi dr. v poradně řekla že u starších dětí nad ten měsíc už se stolice bude prodlužovat, normální je třeba nekakat i týden, ale to si nedokážu teda představit :grinning: a prý když dítě kaká po delší době tak to znamená že mlíko více strávilo

afi vítám tě, pěkné dětičky :slight_smile:
9. lis 2009 ve 14:40  • Odpověz
Ahojte holky,
tak se hlásím po delší době, byla jsem u našich a nějak jim tam blbne net tak jsem nemohla pisnout :frowning2:
V sobotu už malý oslavil 1.měsíc teda holky to fakt letí :astonished: Mamča malému na oslavu 1.měsíce udělala piškotový dort, tak jsme ho snědli a malý ho dostal přes mlíko :grinning:
Jinak jak tady čtu o kakání tak my taky tak jednou za 2-3dny a fakt to stojí potom zato ani nevím jak to všechno pochytat, do plínky to nevejde a malý to má pak všude.
9. lis 2009 ve 14:51  • Odpověz
holky mi kakáme skoro do každé plínky...fakt si nedovedu představit kdyby malý kadil jen občas...by byl asi pokaděný všude... :unamused: :grinning:
9. lis 2009 v 15:38  • Odpověz
adel - teda tak to musela být akce na bobech, jste si ještě zabobovali a hurá do porodnice :wink: :wink: :wink:

U nás je dnešek nějaký poklidný, zatím i prdíky v klidu, kéž by to tak zůstalo.
Dnes malá chtěl spát a už se jí zavírali oči, ale ne a ne usnout ani když jsem jí nosila. No tak jsem jí dala kombinézu a otevřela v ložnici okno a byla tuhá hned...asi máme novou metodu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Taky jsme dnes zkoušeli kolotoč nad postýlkou tak pěkně číhala.
9. lis 2009 v 16:54  • Odpověz
autor
ta nase ma take nakadino tamer v kazde pline. bud tam ma nakadino nebo jen uprdnuto:grinning:

amalka ted krasne spinka, vim ze nabira silu na noc:frowning2: skoda ze ted neni noc:frowning2:
9. lis 2009 v 17:07  • Odpověz
AFI - to není vůbec blbý nápad je dávat takhle navlečený k oknu. Jen náš malý někdy vyžaduje ježdění kočárku. Nevím jestli bych ho obalamutila :slight_smile: Zkusit se musí vše.
My už nekakáme týden, včera jen trošičku pomocí trubičky. To bude nálož. Mě to teda moc nepřijde normální, když se nekadí.NEumím si to představit na sobě. Takže když prcek nekadí, tak to znamená, že všechno mlíčko spotřebuje, takže ho má pro sebe málo, když nekadí?
9. lis 2009 v 17:08  • Odpověz
autor
makka, me to take prijde zvlastni,...tyden uz je dost!:-O ja ted s amalkou min. 3 dny nepujdu ven..je nemocna :frowning2: chudinka, pokaslava, tecou ji ocicka, ma rymu a vynechava ji hlas:frowning2: ale teplota neni... Ocicka vykapavam, do nosanku kapu kapicky, do krku strikam vincetku atd..:/
9. lis 2009 v 17:16  • Odpověz
Jo jo vyzkoušet se musí vše, já malou trochu pohoupala v ruce a pak šup do postele k oknu a šlo to :wink:

makka - ty bláho už týden, tak to je opravdu dlouho. Byli jste u mudry??? A papá hodně?
9. lis 2009 v 17:17  • Odpověz
AFI - u doktorky jsme byly v pátek a prý je to normální. Kojené děti to mívají a dokonce třeba nekadí i 21 dní, to pak musí být spoušť :unamused:
PIPII - jejda chudinka malá, takže další trápení navrh, co? U doktorky jste byly?
9. lis 2009 v 17:25  • Odpověz
holky, já mám pořád nějaký nechutenství, skoro nic mi nechutná, to co by mi chutnalo, tak obsahuje hodně česneku nebo zelí... prostě krize... Já jsem byla zvyklá do všeho dávat česnek, takže teď mi chutnají leda tak sladká jídla... :unamused: Už nevím, co jíst... Snažím se, aby z mé stravy malý neměl problémy, ale sama z toho požitek nemám... A tomu kojení jsem taky nepřišla na chuť, těším se, až bude malej jíst příkrmy, případně pít z flašky... možná vám přijdu jako krkavčí matka, ale já se tím kojením akorát nervuju a přenáší se to na malýho... Teď jsem ho teda vážila a vyžahl z obou prsů 90, takže super, akorát tak od 3. týdne kojím přes kloboučky, protože mě hrozně natekly bradavky a malej se nedovedl přisát, jenže od té doby kojím přes kloboučky pořád, malej odmítá holé prso! Pak se tu pereme, Vítek je hysterickej a já nakonec ustoupím a prostě ten klobouček nasadím, i já jsem klidnější, vidím v kloboučku, že ještě něco má, že mu tam to mlíko prostě teče... Vím, že ty kloboučky pro mě přinášejí různá rizika, ale prostě to teď bez nich nedokážeme... Tak i z toho mám občas depku... :unamused:

evena: teda, máš velkou holčičku :slight_smile:
9. lis 2009 v 17:26  • Odpověz
PABLi - Já trpím také nechutenstvím. Spíš jsem si trávení rozházela tím, že se nestačím s malým najíst a teď už mi jídlo tak neschází. A co se týká kojení. Je jen na tobě, kdy přestaneš kojit. Vyjde ti to o hodně dráž, když budeš kupovat sunárky a je to komplikovanější na přípravu. Zkuse si o tom promluvit s doktorkou, že uvažuješ skončit s kojením. Malý ti bude víc přibírat. Mě se někdy u kojení dělá trošku na zvracení.
9. lis 2009 v 17:32  • Odpověz
autor
makka, nebyli, pac jsme to tam asi chytili jak jsme tam byli s nehytkem:frowning2:kdyz nema teplotu tak by mi nic nerekla, myslim ze ji davam vse co by mi rekla i mudra...
9. lis 2009 v 17:59  • Odpověz
makka-mě je taky někdy divně při kojení,jakoby na omdlení či zvracení...ale to bude sousviset s nízkým tlakem a utahaností...to kákání je takhle normální, chlapeček mojí lakt.poradkyně kakal 1x týdně a měl to pak fakt všude...oni tím kojením nedostávají žádný balast jako sunarem a často všechno využijí a nemají co kakat...my máme 1 max.2 pokakané plínky denně a stojí to za to
pabli-nestresuj se,mě kojení někdy taky vadí,hlavně v noci a když prcek dělá herečku a nechce sát-tahá a pustí a třeba 5x :unamused: auu....Jinak si to vychutnávám jako krásný spojení s miminkem,ale jsou chvíle,kdy mě to vytáčí...na druhou stranu,ještě že ty kloboučky jsou...Jo taky m iteď Ondík pije 80-100 ml z 1 kojení,mám radost :slight_smile:
Zítra jdeme na kyčle a ve st k dětské doktorce na prohlídku v 6ti týdnech
9. lis 2009 v 18:46  • Odpověz
afi-no tak to vyzkouším, tu simulaci procházky u otevřeného okna :grinning:
9. lis 2009 v 18:48  • Odpověz
Tak u nás je kojení v pohodě. Malá se hezky přisává a pije taky krásně. V noci se vzbudí za 10min je najedená a zase vesele chrupeme dál :wink:
Járu jsem kojila do 6měsíce a pak už se to nedalo, pča se budil snad po hodině a přikrmovali jsme častěji a častěji až jsme s kojením skončili.Teď bych chtěla kojit déle.
Má to určitě své pro (mlíčko máš stále připravené a s sebou) a proti ( nemůžeš na delší dobu od prcka pryč) a ty ceny Sunarů a Nutrilonů jsou taky pěkné, ale když to jinak nejde tak co se dá dělat to je jasné:wink: :wink: :wink:

U nás se dnes vesele spí, dnes malou prdíky moc netrápili, jen chvilinku tu řvala manžovi, když jsem byla pro prcka ve školce. Kdyby to tak zůstalo tak jsem šťastná :dizzy_face:
9. lis 2009 ve 21:03  • Odpověz
afi koulám že máš večer stejně pohodové miminko jako já, zbudí se, napije se a chrápe dál :slight_smile:
pabli určitě nejsi krkavčí matka, každý to má prostě jinak :dizzy_face: dokonce tu na koníkovi je diskuse kde maminky odmítají kojit hned od začátku
já si kojení naprosto užívám, strašně se mi líbí jak se na sebe tiskneme, pro mě je to to nejhezčí zatím co s Májou prožívám, kojila bych klidně i rok pokud to půjde, navíc já sem strašně zhnilej člověk na to abych ještě dělala sunary, takto vyhodím kozu a je to :grinning: navíc mám ten večerní luxus kdy převezme "směnu" Milan, přebalí, donese na kojení a pak zase odnese do postýlky :dizzy_face:
9. lis 2009 ve 21:35  • Odpověz
Dobré dopo,
u nás je od večera klídek, malá je nějaká hodná, usnula večer pohodově a vzbudila se v 02,30hod a pak ráno v 6hod jo a dopo už si tu zase schrupla v léhátku....parádička,kéž by to vydrželo.
10. lis 2009 v 09:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.