• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
Tak u nás je to spaní docela mizérie a doufám, že se to spraví. V noci usne v 10 h. a vzbudí se v 1 h. a pak je to někdy i po 2 h. U nás je problém ten, že mi v noci při jídle usne a moc se nenají a pak vyžaduje častější papání. Máte nějaký tip na buzení v noci? Myslím, že kdyby se v noci více najedl, tak spí i déle.
18. lis 2009 v 10:42  • Odpověz
EVEN - tak u mě není problém usnout, protože toho malý moc nenaspí a jsem ráda, za každou hodinku
18. lis 2009 v 10:44  • Odpověz
autor
makka, my to mame stejne, nejdrive spi treba 4h od 22h a potom se budi po 2-3 hodinach, neji dlouho a vytuhne..:-/
18. lis 2009 v 10:46  • Odpověz
PIPII - myslím, že je to jen v tom jídle, že prostě se dostatečně nenají. Ale můžu s ním jak chci házet a přece spí. Proto by mě zajímalo, jak to holky s prckama děláte, aby nespali a papali. Jak se jinak PIPII cítíš?
18. lis 2009 v 11:01  • Odpověz
ahoj holky! lee my to dneska měli stejně, malej se vzbudil až po pěti a půl hodinách, sice sjem krásně vyspaná, ale taky jsem z toho měla divný pocit, zvlášť, když na poslední kontrole se doktorce zdálo, že málo přibírá...tak uvidím, co teď, když by zase nabral málo, tak ho prostě budu muset budit......jinak te´d zase chrupe celý dopoledne a já stihla dokonce umýt okna:grinning:
18. lis 2009 v 11:04  • Odpověz
autor
makka, ja ji take neprobudim ani omylem:frowning2: ted se ji vratila ryma a k tomu prdy, trefi me, silene rve:frowning2:...
18. lis 2009 v 11:05  • Odpověz
Holky, psala jsem Majasisi, je 14 dní po operaci a prý měla hrozné bolesti, až plakala. Chudinka. Pořád to prý není ono, tak doufám, že bude vše v pořádku. Mám vás všechny moc pozdravovat.
18. lis 2009 ve 12:38  • Odpověz
makka chudinka si teda vytrpěla, jak to zvládá s prďolou?
18. lis 2009 ve 12:47  • Odpověz
autor
ty brdo, chudinka maja:frowning2::frowning2:Ta si teda vytrpi:frowning2:
18. lis 2009 ve 13:13  • Odpověz
Makka jestli jí ještě budeš psát, tak ji moc pozdravuj, ať se drží!.....holky mám dotaz, ty co dáváte baby calm, jak často....jak často vám pak prďoši kakají a jakou mají stolici?
18. lis 2009 ve 14:33  • Odpověz
teg jednu dobu sem ho dávala klidně i 5x denně, mám dojem že je tam i psáno že může před každým kojením, teď ka ho dávám tak jednou denně na noc spíš preventivně tak ho dám na lžičku rovnou s vitamínem co dávíme každý den a že by byla jiná stolice sem si nikdy nevšimla
malá mi spinká spokojeně pod okny v kočárku :slight_smile:
18. lis 2009 v 15:31  • Odpověz
Holky blběj dotaz ... budete si nechávat vyvolávat nějaké fotky? Já právě chci, protože fotka mají prostě svý kouzlo, ale doma sem za blbku ... prej když je mám na PC tak nač, jenže nám už se jednou stlo že se podělal počítač a všechno se jaksi vymazalo nebo co a známej co je na to machr tak nám ty fotky nakonec jaksi vytáhl, sice to byl tenkrát trapas jak sviňa, byli tam i dost hambatý :sweat_smile: ale tenkrát mě málem kleplo
18. lis 2009 v 15:34  • Odpověz
eveva:nemyslím si že by jsi měla být za blbku...my teda určitě fotky vyvolávat budeme..už mám koupený albut tak se těším až začneme zakládat fotečky jak nám Kubík roste..Přesně tak fotky mají svoje kouzlo...Nikdy nevíš co se ti s PC stane...nepřežila bych kdyby se nám šprcnul počítač a o všechny fotky jsme přišli...je to i pro sichr...
18. lis 2009 v 16:20  • Odpověz
makka...chuděrka mája... :frowning2: moc ji pozdravuj...
18. lis 2009 v 16:20  • Odpověz
Teda chudák Maja ta si to teda vybrala bobek, no snad už jí bude jen líp a líp.
Evena: my si taky budeme nechávat vyvolávat fotečky, přesně jak píšeš má to své kouzlo, už se rozhlížím po nějakém albumu do kterého fotečky dáme.
Jinak dneska na kyčlích jsme nedopadli zrovna nejlíp :frowning2: , malému se špatně vyvíjí levá kyčel takže máme široké balení :frowning2: dostali jsme takovou, jmenuje se to abdukční peřinka, ale teda nevím, snažili jsme se mu to dát a je to nějaké divné tak se ještě zítra poradím s doktorkou na poradně. Nemáte jí náhodou některá taky? Budeme jí muset nosit pořád jen na koupání né až do další kontroly, která bude až v lednu, no snad se to spraví a bude dobře.Ach, jo.
18. lis 2009 v 17:06  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

jdu jen pozdravit, malý celý den nespal, tak to bylo náročné, teď usnul v autosedačce a ještě dospává, tak toho využiju a najím se :slight_smile: Byla jsem u své doktorky na konci šestinedělí, kontrola OK, ani to nebylo moc nepříjemné vyšetření, jen ještě není úplně zavinutá děloha (což prý není divu při tom mém přenášení) a taky ještě není zahojené úplně to poporodní poranění, tak si mám masírovat hráz :grinning: A dala jsem si napsat HA Cerazette, tak začnu hned polykat, i když se sexem ještě počkáme, když nejsem úplně zahojená :unamused:
18. lis 2009 v 18:12  • Odpověz
makka: já budím malého při kojení taky často - a to nejdřív šimráním po bradičce, potahováním tvářiček, povytahováním prsa, až pak přitvrdím - odeberu mu prso... když nepomůže, tak si vezmu malého jako na říhnutí, to se většinou probere... a hodně na něj při kojení mluvím - takže když pak manžel slyší v noci: "Nespi, nespi, nespi, koukej se na mě..." Tak se budí a ptá se mě, proč ho budím :grinning:
18. lis 2009 v 18:17  • Odpověz
PABLI - četla jsem tvoje rady manželovi a hrozně se nasmál, jak mluvíš na Vítečka - teda vlastně na manžela :wink: Zkusím tvé rady, protože čím míň se malý nají, tím častěji se budí a chce papat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. lis 2009 ve 20:34  • Odpověz
makka: mně teď malej udělal to, že tu hodinu povykoval, pak začal pobrekávat, tak jsem vstala, je čas krmení... rozsvítila jsem a Vítek zavřel oči a spal :grinning: Tak čekám, až se vzbudí :slight_smile:
19. lis 2009 v 06:50  • Odpověz
ahojte
Májula je dnes hodňoučká, skoro jí nepoznávám :slight_smile: dala sem jí na přebalovák a vyslíkla postroj aby si protáhla nožky a zkoušela sem hrazdičku, tak skoro hodinu bušila do hraček a mávala nohama, já si zatím umyla nádobí a uklidila kuchyň.
Včera sem si byla koupit novou formu tak budu večer dělat piškoty s ovocem zalité želatinou tak se nemůžu dočkat :slight_smile:
19. lis 2009 v 11:22  • Odpověz
Ahojky, náš prďoch taky má moc rád ležení na přebalováku a hraní si s hrazdičkou. Taky do toho pěkně tluče, ale už se konečně zabaví. Zjistila jsem, že si malý hodně vyžaduje pozornost pláčem i když je ospalý. Usnul mi totiž u jídla, tak jsem ho dala do postýlky a on se vzbudil a začal plakat. Nechala jsem ho a usnul. Prostě za ním pořád nemůžu lítat. Dnes mě vytočil manžel. Je od pondělí celý týden doma. Prostě včera dělal 2 obědy, svíčkovou a závitky. A když jsem ho požádala, aby třeba vysál, nebo utřel nádobí, tak mu mám dát pokoj, že prý včera dělal velký oběd. Takže jsem mu řekla, že je to běžná věc, kterou normálně dělám a nikdo za mě ostatní věci nedělá. Tak jsem mu nechala na krku malého, ať se stará, když může sedět na prdeli u počítače. Já jsem utřela a umyla nádobí, vyžehlila, vyprala a vysála. Samozřejmě byl úplně neschopný se o malého postarat, tak jsem nastoupila taky já a malý mi spí. Což u něco nehrozí. Řekla jsem mu, že rovnou mohl být v práci a aspoň by mě nenas.. A to ani nevstává k malému v noci. Holt, skončilo mi šestinedělí, tak mámo makej!!!!
19. lis 2009 v 11:43  • Odpověz
makka tak to je od tvýho pěkně sprostý, já si naštěstí stěžovat nemůžu, u svýho oceňuju hlavně to že ikdyž de spát třeba o půlnoci a vstává ve 4 do práce tak k malé vstane, přebalí ji a na kojení mi jí donese, když mu řeknu že to udělám sama ať se vyspí tak říká že směnu večer má on :slight_smile:
19. lis 2009 ve 12:17  • Odpověz
makka..to je mi hrozně líto že je manža takový...ale on si to uvědomí...uvidíš...Holky my máme rýmu jako šráky...odsáváme každých 10 minut..nemůže pořádně dýchat...dusí se a pláče...je to hrozné... :frowning2: :frowning2: holky co na tu rýmu dáváte??já mám LIBENAR máte něco jiného??co pro něj můžu ještě udělat??
19. lis 2009 ve 13:00  • Odpověz
RENU - taky máme rýmu. Dáváme Libenar. Vždycky ¨mu ho tam kápnu, nechám 5 min. působit a pak vysaju. Vysává manžel, má lepší plíce. Řekla bych, že je to lepší. Chudák Kubík, náš Adámek na tom tak špatně není.
19. lis 2009 ve 13:36  • Odpověz
RENU - ještě je důležité, aby měl matraci trošku výš, aby se nedusil a lépe se mu dýchalo.
19. lis 2009 ve 13:39  • Odpověz
makka:jojo to máme...malej leží na té žíněnce co máme na koupání je taková sřezaná tak jsme na ni daly deku a malý na ní leží...mnohem lépe se mu dýchá...taky to tak děláme s tím LIBENARem...a taky odsává tatka mě to nějak nejde...u toho nasávání se mi točí hlava...No jo je to naše chudátko..snad ho to brzo pustíí... :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
19. lis 2009 ve 13:54  • Odpověz
renu taky sme používali LIBENAR, ale neměli sme to tak strašný jak Kubík, ani nevím jestli je v těch různých přípravkách nějaký rozdíl stejně asi všechno bude ta voda se solí

jinak pizda tchýně nám tu malou fakt nakazila jak na ní prskala :angry: takže dnes už sme dávali AMBROBENE na kašel, naštěstí to není nijak hrozný, ale vzhledem k tomu že už na ní pozoruju lehčí nachlazení asi 3. den tak se děsím co bude zítra

lee teď si dočítám že máte taky v háji kyčle, abdukční peřinku teda neznám, ale bude to určitě něco na způsob abdukčních kalhotek, tak to nasazuj tak aby měl malej fakt mezi těma nožičkama a tělem úhel 90 st a víc nebo to prý nemá význam a špatně se to hojí, ale neboj, určo to nemáte nijak dramatický, protže právě na ty horší případy se dávají buď ty postroje co máme my nebo ty šráky ... tys byla na ko teprve včera poprvé že to zjistili až teď?
19. lis 2009 ve 14:51  • Odpověz
autor
ahojik holky tak jsme zpet z kycli...

tak 6 miminek pred nami, silenej hukot-takovej rev a amalka nejhodnejsi spici mim. :dizzy_face: :dizzy_face: pan doktor nam rekl, ze se nam prijdeme ukazat v lednu, takze UTZ v poradku u doktora trochu bulela, vylezli jsme ven, oblekla jsem ji a celou cestu spinkala... no kraasa!:slight_smile: jenom jedna mamina- totalni kraaaaaaaava byla tam s miminkem a se starsim synem (cca 10let) totalne tam kaslal jak tuberak!! to miáminko take!!no vsem maminkam staly vlasy na hlave mela jsem co delat abych ji neposlala do p....! nechapu takovy nezodpovedny maminy! :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

a vidim ze tu rozebirate kasel a rymu:frowning2: tak nas to trapi take:frowning2: mala ma rymu, kapeme Libenar, nekdy vincentku , i do krku, ma zvysenou postylku(strcily jsme pod ni knizky) :frowning2:
19. lis 2009 v 15:54  • Odpověz
ahojky holky...ježiš to je hrozný.....bojim se,že to zakřiknu,ale my rýmu ani kašel nemáme....preventivně občas Ondíkovi stříknu do nosu sprej s mořskou vodou Physiomer,sem tam má vzadu v nosíku mini soplík a po kojení někdy 2x pšíkne a to je vše....zítra potřebuju do města...manža počká s prckem v autě a já si to oběhnu...
19. lis 2009 v 16:12  • Odpověz
Ahojky holky,
tak dneska jsme byli na poradně a vše ok, malý váží 4270g, takže nám už krásně přibírá :slight_smile:
Teda koukám, že skoro všichni rýmujete :frowning2: , no my už to naštěstí máme za sebou tak snad to nezakřiknu, taky jsme dávali Libenar a mořsku vodu Physiomer a snažili se ať máme co nejvíce vlhko takže jsme na topení dávali mokré ručníky a i misku s vodou a nevěřila bych jak se to rychle vypařuje. Jinak taky jsme odsávali a nemůžu si vynachválit tu odsávačku na vysavač.
Even to asi budou ty kalhotky co píšeš, ale teda to je boj, malý se v tom pořádně nemůže ani pohnout a u kojení je takový nemotorný, že spolu bojujeme, no snad si zvyknem. A vy máte postroje? Ani nevím co to je. Jinak na kyčlích jsme byli v 6-ti týdnech včera a tam nám to zjistili v porodnici žádný problém nebyl.
Holky budete nechávat očkovat malé proti tomu pneumokoku? My uvažujeme, že jo, ale jsou to teda pálky.
19. lis 2009 v 16:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.