• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
pabli-jé vy krásně pasete,my děláme všechny možný bejkárny,ale vlže pást nechce :grinning: Jo a díky,ale normálně je to šok,o tolik zkrácený....
teď sem Ondíka zabalila do takový přikrývky,ne jako podle toho videa od makka,našla sem tam jiné,kdy se to balí trochu jinak...a už tuhne :slight_smile: smál se u toho a vypadá jako kuklička....
23. lis 2009 ve 22:18  • Odpověz
evena-manža vytuhl v 21:30 :slight_smile: já budu za hodinu kojit,tak nemá cenu chodit spát......já měla náušnice srdíčka s kamínkem jako malá a ve zlatnictví mi to nějak udělali-nějakou pojistku či co,aby se to nerozepínalo...ale to asi ani pak nešlo sundat..nevim
23. lis 2009 ve 22:20  • Odpověz
danu krásné fotečky..Odrášek je frajer... :wink: Ty odkazy jsou srandovní...u toho druhýho jsem se teda doost nasmála...To miminko vypadá jako ty ukrajinský vyřezávaný postavičky...takové tetiny...nevím jak se to jmenuje... :grinning:
24. lis 2009 v 08:47  • Odpověz
ahoj holky! jo reni, máš pravdu, takový ty ruský dřevěný panenky:grinning:....ale já myslím, že těm dětem je v tom fakt dobře, i když náš prdík se kope i ze zavinovajdy:slight_smile:
24. lis 2009 v 08:51  • Odpověz
terčo náš prdíš sebou taky mydlí na všechny strany..nedovedu si představit že bych ho takhle stahla...by se uvstekal...

Holky mám dotaz:když koupete miminka ponoříte jim i uši nebo je držíte nad hladinou??Se chci vždycky zeptat v poradně a pokaždý na to zapomenu... :unamused:
24. lis 2009 v 09:02  • Odpověz
terčo taky do alba přihod nějaký aktuání fotky at vidíme jak ti to dítko roste... :wink:
24. lis 2009 v 09:03  • Odpověz
Renu - my držíme hlavičku nad vodou. Ale už si nepamatuju kdo nám to řekl :slight_smile:
24. lis 2009 v 11:10  • Odpověz
Teda hlavičku s ušima držíme nad vodou :slight_smile: Píšu jak hotentot :angry:
24. lis 2009 v 11:21  • Odpověz
autor
ahojik holky

tak jsme zpatky od pani doktorky, sli jsme tam kvuli kasli:frowning2: a mala je zdrava:slight_smile: na pruduskach nic nema, ma jen nejakou mensi zadni rymu a ty hleniky ji drazdi ke kasli a to je nejhorsi pri nebo po placi kdy se spusti hleny...jsem mooc rada!

pabli, uz jsme tu fotku vlasu smazala:slight_smile: potom jsmesi to stejne jeste prestrihavala:grinning: a mam to trochu kratsi.

makka, me amalka spi pres den hodne, nevim...ja ji vzdycky budila po 3 hodinach a zjistila jsem ze kdyz usne treba kolem 21:30 tak ji nemusim po pulnoci budit ze spi az do 3h a potom spi tak do 8. ted mame tak kraaaasne noci!!! fakt diky bohu!!!vecer je silene protivna, ale ve vanicce se ji povoli prdiky, zaprdi si, potom se silene vzteka a potom usne:slight_smile:
24. lis 2009 v 11:58  • Odpověz
autor
renu, amalka nam pri koupani lezi na tom sklopenem lehatku, takze hlavicku ma ve vode jen tak vzadu a do usi uz nesaha, ale urcite ouska nad vodou, nevadi kdyz jim do ousek natece voda, ale snaz se aby tam nebyla cele koupani:slight_smile: :wink:
24. lis 2009 v 11:59  • Odpověz
autor
http://pipiii.rajce.idnes.cz/kalendar/

pro ty kdo to nestihnul:slight_smile: a ostatni:slight_smile:
24. lis 2009 ve 14:48  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=491505&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
Ahoj holky, do albíčka jsem přidala fotečky našeho hrošíčka :slight_smile: Myslím, že je na fotkách poznat, kdy jsme začali přikrmovat, máme totiž dvojitou bradu. Máme pořád rýmečku, ale pořídila jsem v lékárně odsávačku na vysavač. Super věc!!! Bez ní by se malý asi udusil a tou ústní vysávačkou už to bylo úmorný. Takhle je to bez breku a hlavně rychlý. Zavinujeme a myslím, že úspěšně. Kdyby nebyla rýma, tak je to na jedničku. Bohužel, ta nás dost budí.
24. lis 2009 ve 20:46  • Odpověz
Ahoj holky dneska nějak nestíhám :stuck_out_tongue_closed_eyes:

dneska jsme byli na kyčlích a dobrý, jen máme preventivně dávát furt široký balení, takže pohoda jsem ráda, že to nebylo nic horšího, teda a těch miminek co tam bylo, jak začalo nějaký brečet tak se postupně přidávaly další a za chvilku to tam byl hotovej koncert :grinning:

jsem se před chvilkou vrátila z trampošek a bylo to super, teda jako na poprvý jsem to trochu odflákla, ale jsem spokojená to mě bude bavit :dizzy_face:

pipii tak to je dobře, že je Amálka zdravá, snad jí ten kašílek brzo přejde, nás zase pořád trápí rýmička :confounded:, jo to tvoje vylepšení účesu je ještě lepší :wink:

když koupeme tak se snažím aby se taky ouška nepotopily do vody, ale někdy se stane tak jí je pak vysuším

makka Adámek je fešák a my už máme taky druhou bradičku jak přikrmujem, ale jim to tááák sluší :grinning:

danus pěknej sestřich, myslím, že po porodu se každej nechá trochu šmiknout pač ty vlasy to potřebujou jako sůl

tak dneska jsem zralá do postele, tak dobrou noc všem
24. lis 2009 ve 21:02  • Odpověz
Dobré ráno všem - dítko mě vyhnalo z postele (vypadala, že spinkat už nebude) a pak hned usnula :slight_smile:

Všem musím pochválit krásná miminka, je to tím, že všechny jste kočky. Super nové účesy!

Já zatím vlásky šmikat nebudu, tak dlouhé jsem je už roky neměla a zatím mi ani nepadají, ale prý to ještě možná příjde :frowning2: Pro jistotu jsem si nakoupila homeopatika a vitamínové preparaty, ale ty chci brát až v případě největší nouze, kvůli kojení.

Editka má taky super dvojitou bradu, no celá je taková krásně oplácaná :slight_smile: Tak doufáme, že ji to vydrží a zůstaneme toho půl roku jen u kojení. Já jsem totiž děsný lenoch a příprava dokrmu je moc "náročná" :wink: Ale Pan Buh zaplať za ně!!

Editka nám začala trochu dřív usínat (včera už ve 20hod.), ale taky se zase častěji probouzí, kojila jsem v 1, pak ve 3 a pak v 5. V 6 se opět probudila, začala mrčet a tak jsem vstala a šla se umýt s tím, že už je konec spaní a ona zase usnula a ještě pořád spí :slight_smile: Prostě každá noc je jiná.
25. lis 2009 v 07:44  • Odpověz
ahojky holky,tak my jsme byli včera v poradně...malý je zdravý...na průduškách ani na srdíčku paní doktorka nic neslyší..ale rýmu a kašel máme teda excelentní... :frowning2: někdy tak kašle až se nám chudáček dusí... :frowning2: pořád ho hlídáme i v noci k němu pořád stáváme a kontrolujem zda je v pořádku...takže docela náročný..

Jinak jsme za 4 dny přibraly 150g takže je to dobrý...jen se doktorce zdal dehydratovaný tak nám doporučila nasadit čajík..a máme mu do něj přidat trocha medu prej mu to trochu poléčí krček...tak jsem mu udělala 100ml a Kubík to celé vybumbal...a zdá se spokojenější...tak uvidíme...

makka_Adámek je kluk jak buk...máš recht fakt to dokrnování má něco do sebe...přece je nenecháme hladné ty naše miláčky...vypadá spokojeně a to je to nejdůležitěší...

Holky náš Kubík má dneska 8 týdnů...to tak letíí... :slight_smile:
25. lis 2009 v 09:26  • Odpověz
jinak vlásky SUPER....u všech...Já byla taky u kadeřnice ale jen na konečky a barvu...ani jsem se nevyfotila... :frowning2: ale žádná extra změna nevznikla...no jo ta naše svatba..musím to nechat douhé...
25. lis 2009 v 09:28  • Odpověz
ahojte

musím zaklepat mi nemocní nejsme, měli sme jen tu slabší rýmu ze které sme se vylízali docela brzo
zkoukla sem fotky všech miminek a sou tak sladký ... já na tu svojí pořád koukám jak na obrázek a nemůžu se vynadívat, hlavně u kojení jí pořád pozoruju, jen čekám kdy mě to přejde ... přecejen už jí máme dva měsíce tak už by měla být okoukaná a ono nic :grinning:
winii gratulace ke kyčlím :slight_smile:
včera sem měla dost náročnej den :stuck_out_tongue_closed_eyes: Máju sem měla snad nonstop u prsa, samo že už nic neteklo tak se kroutila a brečela, tak sem jí odpoledne narvala do kočáru aby se mě ty prsa apoň trochu nalili tak to pomohlo, tohle u ní nechápu, ráno mě vysaje někdy i obě prsa hned posobě a pak chce pořád dokola tak ty prsa vystřídám během hodiny třeba dvakrát a ona se vzteká že tam nic není, tak nevím jestli mám mlíka míň nebo je takovej otesánek, je to tak každej den ale včera už to byl extrém, snad dnes bude "normální", napila se ráno z jednoho a jen trochu si cucla z druhýho a zkusila sem jí dát do postýlky a spinká - na ní dost neobviklej stav teda :confused:
včera sme byli v hračkářství tak sem ráda že to máme z krku ale děsí mě nákupy pro naše a tchánovce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. lis 2009 v 09:56  • Odpověz
autor
ahojik,

winii, gratuluji ke kyclim:slight_smile:
even, ja bych rekla ze mas malo mlicka, ja mam prsa porad plny, i kdyz je mala nakojena(kojim vzdy jen z jednoho prsa) tak mi porad z nej tece plno mlika a nikdy mi ho nevypije uplne. v noci kojim pred pulnoci, potom kolem 5h a potom v 8h, pres noc mam prsa jak balvany, nechutne tvrdy! a behem dne mi mlicko proteka podprdou atd, nijak je nestimuluju, nic, ale nikdy se mi nestalo, abych v prsu nemela zadne mlicko, 2 krat jsme mela slabsi chvilku u praveho prsa ale po par dnech jsme si to spravila odsavackou.

renu, my jsme na tom stejne:frowning2: amalka kasle jak blazen, dusi se:frowning2: a rymicku take ma, tak to v ni chrci kdyz dejcha a place:frowning2: nevim co s ni:frowning2: je mi ji strasne lito:frowning2:
25. lis 2009 v 10:16  • Odpověz
dobré ránko, dneska v noci spal Ondík skoro 5 hodin,ale od 6 do 10 spal snad tak hodinu celkem-berou ho záchvaty ječení,zkouší si na mě nový repertoár řevů,jekotů atd..teď to vypadá,že by mohl zabrat a já bych si mohla konečně udělat snídani a pak vyrazit ven. Zítra nám budou 2 měsíce :slight_smile:

renu-to je jasný,na svatbu to chce co nejdelší,abys měla krááááásný účes :dizzy_face:
25. lis 2009 v 10:32  • Odpověz
evena:nechci tě strašit ale podle toho co píšeš tak je to stejný jak to bylo u nás...Kubík hctěl pořád papat a já už tam nic neměla...Skus třeba jen trochu dokrmit at má to prso čas se nalít mléčkem..a pak dát zase od sebe..za skoušku nic nedáš...třeba pak bude spokojenější...
25. lis 2009 v 10:37  • Odpověz
evena-tím jak teď přikládáš častěji,tak by se ti během 2 dnů měla zase zvýšit produkce mlíka podle potřeb malé, u nás to tak zafungovalo,takže vydrž!!!
25. lis 2009 v 10:40  • Odpověz
někdy chtějí být pořád u prsa ne z hladu,ale že chtějí prostě maminku,obzvlášť,když mají třeba rýmu,bolení bříška atd.....
25. lis 2009 v 10:41  • Odpověz
Evena - neboj to se upraví! Já mám mlíka dost a prsa mi na omak většinou připadají prázdný.
Když tak si kup i homeopatika na zvýšení produkce mléka (ricinus communis 5CH).
Danuš má nejspíš pravdu, že malé se prostě u prsa líbí a nejraději by tam byla pořád. Já Editku nepřiložim nikdy dřív než za hodinu a půl. Někdy řve dřív, vypadá to že hladem, ale pak klidně normálně usne a spí i hodinku,dvě :slight_smile:
25. lis 2009 v 10:57  • Odpověz
Ahojky holky,
zkoukla jsem fotečky miminek a maminek a musím jen chválit, mooooc Vám to všem sluší :slight_smile:
Včera jsem byla se ségrou po nákupech a mamča hlídala malého, poprvé jsem bez něj byla 5hodin, ale bylo mi po něm smutno jako ďas :grinning: Měla jsem odstříkané mlíčko 150ml a tomu hladovci to nestačilo, no naštěstí měla mamča i mlíčko v mražáku tak si vzal ještě dalších 50ml a byl spokojený.
Evena myslím, že holky mají pravdu mlíčka máš asi málo, ale u mě to fungovalo jako u Pippi taky jsem to spravila odsávačkou, po každém kojení jsem se snažila odstříkávat a když už mlíčko neteklo tak se má ještě min.2minuty zkoušet odstříkávat a začalo se mi zase tvořit více.
Jinak dneska u nás padl rekord ve spaní usnul ve 20hod a vzbudil se až ve 4hodiny, napapal se a zase spinkal až do 9hodin :slight_smile: a teďka zase spinká. Jinak děkuji za radu kapky Sab Simlex pomohly, takže už nás prdíky netrápí. :slight_smile:
Chtěla bych se poradit nestalo se Vám holky, že se prcek asi špatně přisál a vytvořil vám na bradavce takovou trhlinku ze, které Vám tekla krev? Trochu to bolí, ale při kojení je to hrůza no a teďka nevím jak s kojením, vždycky prsa střídám, jednou kojím z jednoho a při dalším kojení z druhého, ale nevím co teďka jestli mám kojit i z toho anebo jen s toho zdravého a to druhé odtříkávat a čekat až se zahojí. :frowning2:
25. lis 2009 v 11:12  • Odpověz
autor
ahojik lee, jj me se to stalo v porodnici, mela jsme silene vydrasteny prsa:frowning2:... tekla mi z toho krev a na druhem jsme mela modriny:frowning2: ted se mi jeste obcas udela mala modrinka od spatneho prisati, mazej proste Bepanthenem ale prikladej stale dat, pokud ti primo z nej netece krev a maly to nepolika.

holky ja jsme myslela ze evena takhle casto priklada uz nekolik tydnu:-O ze to tady psala, ze ma malou co hodinu u prsa:-O
25. lis 2009 v 11:17  • Odpověz
Evena - kdyby jsi měla málo mlíka tak Májinka tak pěkně nepřibere. Spíš bych řekla, že je trošku rozmazlená - na prso :slight_smile: . Editka je taky rozmazlenec, ta se chce zas furt chovat.
Teď má tvrdý režim, s chováním je konec. Na začátku nám její řev rval srdce, ale teď už je to mnohem lepší. Už dokonce občas i usne sama v postýlce nebo koši což nebylo normální. Za všechno jsem mohla já a manža, po návratu z porodnice se chovala pořád a to nebylo ani trochu dobře.
25. lis 2009 v 11:36  • Odpověz
autor
edith, amalka se stala zavislou na pisnickach a blikacim svetlku v postylce:grinning: vzdy ji to pustim a ona usne,dohraje to samo po 20-ti minutach a chce porad dal a dal:grinning: tak ji to poustim porad dokola:grinning: ale uspi se sama:grinning:
ted tady nestastne place a nevi zda ma spat nebo koukat nebo co ja vim co chce:-/ ale uz to takhle je 4 hodiny:frowning2:
25. lis 2009 v 11:47  • Odpověz
Editka snad 4 hodiny vzhůru snad ještě nikdy nebyla :slight_smile: Teda včera si prvně, ale to jsem ji držela vzhůru co se dalo od 16 do 20hod., aby mi usnula už kolem té 20 a povedlo se. Ale málem usnula bez nakojení jak byla unavená :slight_smile: :slight_smile:
Taky mi občas nebo spíš často řve a já nevím proč, prý se nudí :wink:
25. lis 2009 ve 12:08  • Odpověz
pipii máš pravdu, přikládám takto strašně často někdy od 5ti týdnů, takže už asi měsíc, nazačátku sem řešila že mám prostě málo mlíka, ale podle všeho sem málo mlíka neměla, malá krásně přibívala kilo za měsíc. mám asi blbej systém kojení. Večer totiž nemůžu spát, zaberu nejdřív o půlnoci ale většinou je to až kolem 1 ráno a pak to dospávám dopoledne a protože malá se zbouzí někdy mezi 6-7 ráno tak jí mám v posteli a aby byla hodná tak sem jí pořád dávala prso a ona u něho usla, vím že je to blbý ale mě to tak vyhovovalo, jenže ona to vyžaduje pořád. několikrát za den se mi stane že třeba brečí já jí dám prso ona si jen jednou dvakrát dundne ajko cumlu a spinká ... To jestli namám málo mlíka mě hlavou vrtá, blbě sem to napsala nemám je po kojení když se mi začne u prsa kroutit a brečet uplně prázdný, když si je zmáčknu tak se mi kapky dělají, spíš to pomalu teče a jí se to nelíbí, a tím že jí přikládám tak strašně často tak se to prostě možná nestíhá plnit podle jejich představ :grinning: Večer mívám prsa nalitý k prasknutí a i jí mlíkem postříkám když si prso nevezme hnedka, přes den mi tvrdnou třeba i po 2 h od kojení ale mám je měkší než sem mívala dřív ... zkusím vydržet, co jinýho mě zbývá ... v PO sme byli v poradně a přibrala za 14 dní 400 g ... myslíte že kdybych měla mlíka málo že bude tak hodně přibívat? Možná to bude spíš asdi její zlozvyk co sem si vytvořila uspávání u prsa :confounded: :confounded: uff já se rozepsala :grinning:
25. lis 2009 ve 12:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.