• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
autor
a amalka ted spinka krasne..uz jsme to tu dneska psala:slight_smile: jsme za to moc rada:slight_smile:
25. lis 2009 v 17:57  • Odpověz
taky jdem teď až ve 3 měs., to budu po tak dlouhé době zase nedočkavá
pipii měsíc bez netu bude krutý :confounded: to nejde zapojit dřív?
nám je furt velikost 56 ale asi to bude hlavně tím že máme prostě ty krátký nožičky v tom postrojku, takže ona má vlastně ty dupačky takový vykasaný nahoru, a trička už nám začínají být pomalu malý, ale 62 co mám je zase veliká a ohrnujeme rukávy, chtělo by to tak něco mezi :slight_smile:
25. lis 2009 v 18:01  • Odpověz
autor
even, problem je v to ze to je novostavba kde nejsou jeste udelany ani pripojky a vtom baraka nejsou natazeny kabely a teprve se neco sjednava pro cely barak od T-systems:-/.
25. lis 2009 v 18:15  • Odpověz
Holky, jak často vám spí děti přes den. Říkala jsem si, že kdybych malého nenechávala moc spát přes den, tak mi bude spát déle v noci. Tímpádem bych ho i víc krmila, aby neměl nutkání v noci. Jenže, to se malý asi zblázní a probrečí mi den. Budu mu muset vymyslet nějaké aktivity. Hrazdička ho už baví, ale asi tak na 30 min. a další zábavu už nemám
25. lis 2009 v 18:23  • Odpověz
autor
makka, treba vcera amalka prospala temer cely den, uplne jsem se bala jaka bude noc, ale vecer se probrala chytla hysterak a potom kolem pul dvanacte krasne usnula. dneska zase cele dopoledne vubec nespala, usnula az v pul treti v kocarku to spala 2hodiny a ted spala tak hodinu, jinak dneska je totalne protivna... takze tezko rict...
25. lis 2009 v 18:34  • Odpověz
máme dneska podobný den jako pipi, Ondík spal 2 hodiny v kočárku a od té doby nee,pořád řve,chce chovat,hlady to není,vynucuje si pozornost...přitom my ho nějak moc nerozmazlujem a nechováme dlouho,vždy jen na odříhnutí a nebo při prdech....včera tady byla tchýně s tetou,tak mi ho asi zase rozcapily,chovaly ho střídavě 2 hodiny v kuse.....už ani to balení nezabírá,to zabralo jen v noci,že pak spal 4,5 hodiny....no jdu ho přebalit,kojili jsme před 1,5 hodinou,tak ho tím zkusím umlčet aspoň na chvíli než přijde manža a vezme si ho na chvíli...
25. lis 2009 v 19:30  • Odpověz
naše moc přes den nespí, a když už tak dopoledne protože s ní sem v posteli, odpoledne spí maximálně když jí vezmu ven do kočárku, tak někdy vydrží dvě tři hoďky, jindy ani né deset minut, a doma pak zas nespí a v podvečer nespí nikdy, to má pravidelný hysteráky
ale taky se stalo, asi jen 5x :grinning: , že prospala celej den a já pak měla strach že večer neusne a problém nebyl, jakoby nespala ...
teď má ten svůj hysterák zrovna, počítám tak do 9. 10. večer, teď má "směnu" přítel tak nosí a chová a chová a nosí ... takže mám oddych :grinning:
snad pak nebude s tím nošením nějakej větší problém, už teď to vyžaduje a už ani přátel jí moc neunese protože je těžká ... ta holka má snad nějaakej výškoměr nebo co, když se s ní při tom hysteráku chodí, tak je to ok a uklidňuje se, jak si s ní sedněš tak je problém a začne hulákat, no nevim nevim, ale až bude mít třeba 10 kg tak se bude asi pěkně pronášet, snad si nezadělávám na další problém
25. lis 2009 v 19:46  • Odpověz
evena-přesně to máme taky, po kojení,když ho nosíme na rameni,aby odříhnul,tak nesmíme sedět-jen málokdy to toleruje :grinning: musíme chodit a nejlépe ještě pohupovat :unamused: Ondík má sice jen 4 kg,ale vzhledem k mojí konstituci to stačí a bude hůř :grinning:
25. lis 2009 ve 23:16  • Odpověz
makka: malej spí tak půl hoďky až hoďku dopoledne (pokud se mi ho podaří uspat), pak tak 1-2 hodinky v kočárku, pak tak hodinku navečer, jinak ne... Buď si hraje s hračkami, nebo si s ním povídáme. V obýváku máme hned vedle gauče cestovní postýlku, tak tam ho máme blízko u sebe... Hračky ho baví chvilku, pak ho začnou rozčilovat, začne se vztekat a brečet. Musím mu střídat činnosti pořád - jako u dětí ve škole při vyučovací hodině - prostě aby se nenudil :grinning: Stačí třeba ho chvilku nechat koukat na kolotoč, pak mu ho zapnout, aby se točil s melodií, pak ho dát třeba chvilku na bříško, aby zvedal hlavičku, pak třeba chvilku na bok, pak třeba na chvilku do houpacího lehátka, chvilku normálně, chvilku s vibračkou, pak se s ním třeba projít po místnosti, aby všechno obhlídnul, pak ho dát třeba do kojícího polštáře a chvilku si s ním povídat, pak ho třeba přebalit a nechat dlouho prokopat nožičky, pak zas do postýlky k hračkám... U nás je základ, aby nespal večer před tím hlavním spaním déle než hodinku...
26. lis 2009 v 06:33  • Odpověz
Děláme to úplně stejně jako pablinka, vždycky tak maximálně půl hjodiny jedna činnost a musíme začít dělat něco jinýho:slight_smile:...ale večerní chování s pochodováním po bytě je u nás taky, malouš je už pěkná tíha, začínají mě bolet záda....pipiii ty budeš bez netu :astonished: ?
26. lis 2009 v 07:51  • Odpověz
Ahoj holky, tak u nás proběhla noc tak, že jsme malého uložili do postýlky a usnul jen na 30 min. Pak hrozný hysterák. Vzala jsem si ho k sobě do postele, dala kozu a hned byl tuhý. Takže jsme celou noc spali s malým v posteli. Chudáček má pořád tu rýmu a teď i špatné hlasivky,tak pěkně v noci chrochtal. Dr. nic na plících nenašla, tak to vypadá, že ten chrapot je k rýmě. S námi spal krásně, já jsem se sice vyspala, ale manžílek ne. Bál se, že malého zalehne. Holky děkuji za rady, pokusím se takhle malého utahávat, i když to nebude moc snadný. Dnes jdeme s manželem a malým nakupovat vánoční dárky a o víkendu bych chtěla začít péct perníčky. Tak snad mi to malý dovolý.
V noci jsme dostali krásnou zprávičku. Kámošce se narodil chlapeček (4,5 kg a 52 cm), takže kluk jako buk. Holčičku už mají, tak se jïm ten chlapeček splnil
26. lis 2009 v 08:28  • Odpověz
Jak vás tak čtu tak naše Editka je teda pěkná šípková Růženka :slight_smile:
V noci mi spí docela dobře a přes den spí taky hodně. V kočárku mi vydrží spinkat i 4 hodiny! Jen ji teď nechávám vzhůru od 16 hod, aby mi usnula už v těch 20. Ale je to těžký, protože se ji musíme opravdu věnovat a zabavovat ji (zpíváme ji, hrajeme maňáskové divadlo, tancujeme s ní, povidame pohádky, děláme prstové divadlo...) Hračky ani hrazdička ji moc neberou, ona má raději zábavu od mamky a taťky :slight_smile:

Phosporicum acidum 15CH - to jsou ty homeo na padání vlasů po porodu.

Makká - kámoška porodila dítko 4,5kg? To je dobrá, nezávidím ji :wink: Ale gratuluju.
26. lis 2009 v 09:17  • Odpověz
autor
ahojik holky...

tegga, jj budu bez netu, jak se ted stehujeme do toho podnajmu tak tam neni jeste natazeny net:frowning2: a bude to trvat buhvijak dlouho:frowning2: me asi trefi:frowning2:

holky a dnesek...noc byla super, spala od 23:45-5:45 a v 6h jsme uz stejne mela vstavat,m jeli jsme rano se podivat na ten byt a kdyz se sere den, tak poradne:-/... Manzel ze prijde pozdeji do prace, jdeme k autu a nejaky pitomec stoji pred nasim autem a nemuzeme vyjet, tak jsme tam 15min cekali, kdo jako prijde, chteli jsme uz volat policii a potom jsme zacala troubit jak blazen a prisel nejaky chlapek a byl silene otravenej. Potom jsme jeli smer Reporyje, samozrejme jsme stravili asi pul hodiny v kolone. Prijeli jsme k tomu baraku a majitel na nas, jee no vase byty budou udelany jako posledni kdyz se stehujete jako posledni?!a my, jak jako posledni?my se stehujeme od uterka, no on si myslel ze az od pristi soboty, takze tam jeste neni lino, linka, svetla:-/, kdyz jsem tu linku videla, tam jsem se lekla, kremovy skrinky a korbus buk a dlazba cernoseda, obyc sporak a digestor, tal to chapu, kdyz je to podnajem, ale barva ty linky k podlaze mi prijde dost divna:-/, lednice je velka, pekna, podlahy budou pekne, no a z ceho me malem trefilo...:/ do koupelny dal majitel takovou silenou skrinku se zrcadlem z hnedo-bileho plastu, presne takova co byva v umakartovych koupelnach, fakt hnus!tak to hned sundame...potom jedna teda silene dobra zprava je ta, ze najem bude 9500 vcetne garazoveho stani!!! coz ted mame 9800 bez garaze a o 30m2mene:slight_smile: takze to jsem sedna na prdel, tesim se az si ten byt vymalujeme, zutulnime, bude to fajn, ten velky obyvak je uzasnej! :dizzy_face:... no a ceasta z patky, jelikoz jsme videli ze pres Barrandov byla nechutna nekolikakilometrova kolona, tak jsme jeli pres radlickou..a tam to stalo uplne, stali jsme pres hodinu asi na 1km...hruuza:frowning2: to se mala probudila, ja jsem mela tak silene tvrde prso, ze ho nemohla dat ani do pusy a hroozne bolelo, ale byla hladova od tech 6h takze mi ho krasne upila:slight_smile:..a jakub jel do prace tak na 11:20:grinning:
26. lis 2009 v 11:17  • Odpověz
autor
joo a zapomnela jsem napsat ze samozrejme tech 9500 je bez elektriky vody atd:slight_smile:
26. lis 2009 v 11:45  • Odpověz
ahojte
pipii tada pálka za byt :confused: ale na Prahu je to asi málo že
edit ty se máš že ti spinká, taky u nás bejvávalo a už asi nikdy nebude ... já jí neumím ani pořádně zabavit, protože ona třeba nevydrží jen tak ležet v posteli ře bych jí ukazovala hračku, vždycky začne řvát, líbí se jí když s ní třeba tancuju po kuchyni, to si užívá, prostě s ní musím hejbat a ona sleduje okolí, ale nedejbože jí položit ...

posílám odkaz na oblíkání toho postrojku http://LeteckaPosta.cz/105840390
26. lis 2009 ve 12:15  • Odpověz
Ahojky holky,
Even: zkoukla jsem oblékání toho postrojku, ale mělas pravdu to my máme úplné nic proti Májince, bobek moc se jí to nelíbí, ale hlavně, že to pomůže.
Pippi: teda takové pálky za byt, no potěš koště, ale hlavně ať se Vám v bytečku dobře bydlí :slight_smile: Neboj potom si ho dotvoříte podle Vašich představ a budete spokojení.
Holky jak to tady pročítám tak to my máme úplného spáče, asi nějaký příbuzný od Šípkové Růženky :grinning: večer usnul v 19hodin, já měla na 1hodinu natahnutý budík tak jsem ho přebalila, ale než jsem se nachystala ke kojení tak zase usnul a nešel vzbudit tak jsem ho nechala a on se sám vzbudil až v 5hodin, takže papal až po 10hodinách :astonished: , pak zase usnul až do 8hodin, a teďka zase spinká v kočárku od 11hodin, většinou mi tak spinká pořád, teda ta noc byla výjimka, ale spinká hodně přes den a noci taky celé prospí.
Jinak včera jste se tady bavily jaké máte bříška, no mi teda taky zůstalo, spíše takový špek a jak si obleču rifle tak pěkně vyleze ven, no hrůza :angry:
Včera jsem byla na gyne po 6-ti nedělí tak mám cvičit (já takový lenoch :sweat_smile: ), že mám celé to pánevní dno povislé, to mě teda fakt potěšil a nechala jsem si napsat prášky tak mi napsal Azalii, tak nevím, prý jsou pro kojící, vím že jste tady psaly, že máte jiné, no snad jsou dobré, taky stály kolem 600Kč tak snad jsou stejné jaké máte Vy.
26. lis 2009 ve 12:50  • Odpověz
Evena - mrkal jsem na to video a lituju vás. Obě si s tím postrojem dost užijete :frowning2:
Držím palce, aby kyčle byly co nejdřív OK!!!
26. lis 2009 ve 13:32  • Odpověz
autor
even, no to je sileny video:frowning2::frowning2: chudinka..ty jo ja bych to snad nedokazala:frowning2: proc nemas ty ksirky co se davaji pres obleceni? ty jsou na podobnym principu..:frowning2: chjooo, by me zajimalo, co by se stalo kdyby to vubec nenosila??? to by jednou kulhala, nebo ja vuubec nevim:frowning2: ale teda hlas ma poradnej.
26. lis 2009 v 16:20  • Odpověz
even...ty jo ...tak to je hroznýý...je mi Máji strašně líto...jsem si u toho vudea i pobrečela...Snad to bude brzo dobrý a nebudete se muset takle trápit...Pán buh zaplat za zdravé nohy všech miminek...
26. lis 2009 v 16:35  • Odpověz
http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1599774 Tohle jsme koupili malému k mikuláši a vlastně i vánočnímu svátku. Nevydržela jsem to a musela jsem mu ho vybalit. Je to hrozně miloučké.
26. lis 2009 v 18:24  • Odpověz
MAKKA píšou že to zaručeně uspí každý miminko tak pak dej vědět jakej to má efekt... :wink: Každopádně je to krásnoučké a mooc miloučké...Hračky od Fischeru jsou všechny super...
26. lis 2009 v 18:49  • Odpověz
video je už asi 10 dní staré, před pár dny mi tak nějak už ruply nervy a zapínám na bližší knoflík, je to asi o 2 cm teda delší, ale neuvěřitelně to pomohlo, takže teď už je to v pohodě a nervu to tak násilím a někdy už to Mája ani nepostřehne že má nohavice oblečený :slight_smile: takže bych řekla že sme te´d v pohodě obě dvě :slight_smile:
v závislosti na prsu sme nijak nepokročili, asi to odnaučování nebude tak snadný jak sem si myslela, bez něj fakt šíleně řve a neusne jinak, takže to tak zatím nechám, nebo by nám doma praskly bubínky v uších
lee a jak vy zvládáte nošení kalhotek?
26. lis 2009 v 19:45  • Odpověz
makka pěkný, taky sme koupili nějaké hračky a hned jí je dali, myslela sem si že je zabalím pod stromek a taky sem nevydržela, jedna z věcí je taková hudební hvězdička od FP a už si s ní vyhráváme
26. lis 2009 v 19:47  • Odpověz
tohle už jsme schovali pod stromečekhttp://www.malvik.cz/Detske-hracky/ostatni-hracky/Chicco-Tamburina
26. lis 2009 ve 20:40  • Odpověz
autor
ja mam k mikulasovi pro malou 2 dudliky avent a k vanocum dostane tohle:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=17120014&tab=7

je to uplne uzasny a je to i pro vetsi deti:slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face:
26. lis 2009 ve 23:06  • Odpověz
ahojky,tak hlásím,že už druhou noc prcek spal v noci 6 hod, přes den sice skoro nespí,slušně řádí a ječí, ale ta noc za to stojí....je to hlavně díky balení,balím ho na noc do bavlněné deky a oproti dřívějšímu zdlouhavému uspávání usne do 10 minut :slight_smile: koukám,že vybíráte dárečky, my máme 30.11. svátek,Ondík dostane parádní bodýčko od Scamp,bude ho pak mít na vítání občánků k lacláčkům, máme to 5.12. od 10:30 :slight_smile:

Včera jsem mu koupila fotoalbum s medvídkem Pú, jinak z hraček zatim nic,máme toho hodně, od kamarádky mám podobnou hrazdu,jako chce koupit pipi,plastovou,hudební..pak máme klasickou hrací deku s hrazdou a hraček s melodií máme asi 5....takže fakt nevim..... přemýšlím o aktivním panelu na postýlku....
27. lis 2009 v 07:28  • Odpověz
evena-koukla sem na to video a rozbrečelo mě to....škoda,že vám nedali třeba frejkovu peřinku,ta je míň morbidní a dává se přes oblečení...
27. lis 2009 v 07:44  • Odpověz
renu-krásné nové fotečky :slight_smile:
27. lis 2009 v 07:45  • Odpověz
ahoj holky, jen na skok, doufám, že malý zabere a že si půjdeme ještě lehnout oba :grinning:

renu: jeee, ty poslední 2 fotky jsou supeeeer :grinning:

Já přidala foto Vítka v kyblíku :slight_smile:

danuš: taky nevím, jestli budeme pořízovat nějaké hračky k Vánocům, asi něco od 3 měsíců, má zatím vše 0+...

evena: hudební hvězdičku dostal malý od mých kolegů z práce každý večer mu zapnu na 15 min ty přírodní zvuky, to má rád, ukolébavky ho vůbec neberou...
27. lis 2009 v 07:50  • Odpověz
pabli díík...přidala jsem další fotky tak kukněte....

hračky jsou super...taky už přemýšlím co koupit...
27. lis 2009 v 08:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.