• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
taky koukáme u kojení na televizi :grinning: přece jen půlhodinu sedět a koukat do zdi není zrovna zábava :grinning:
28. lis 2009 v 17:21  • Odpověz
teda holky vás dočíst :grinning:

danu tak to můžeš bazénky střídat :grinning: já vybírám ze dvou který sou malinkatý aby a mají nafukovací hrazdičku s hračkama, ještě sem se nerozhodla, jak kdyby to nebylo jedno ... vánoc a dárků se taky děsím :sweat_smile: tchánovci už prý koupili a když sem se ptala co ať nekoupíme to samý tak tchýně to tají, nechápui to ... ale tchán je hrozná drbna tak mi prozradil že je to něco velkýho jak ona, takže sázím na plyšáka nebo panu :stuck_out_tongue_closed_eyes: naši ty to letos bohužel vyřeší penězma, máma je nemocná tak po obchodech nechodí

když kojím tak mi už z druhýho prsa taky moc neteče, ale zato z toho kojícího dost, když si ho hned dnes nevzala tak to měla chudinka našplíchaný v očičku :grinning:

v Globusu mají akci na pampersky za 339,- když se koupí dva balíky, sou to ty veliký mega balíky - mini 108 ks a midi 96 ks atd ...
28. lis 2009 v 18:03  • Odpověz
telku mám u kojení taky zaplou, ale nekoukám na ní, spíš jen jako kulisu, koukám na malou jaký dělá u sání grimasy, když už je před kojením nedočkavá a hned jí nedám prso protože si třeba chystám kojící polštář atd tak má pak takovej vrahounskej výraz v obličeji když se přisaje :slight_smile:
28. lis 2009 v 18:06  • Odpověz
jj holky ty plínečky malí i na bylle...
28. lis 2009 v 18:57  • Odpověz
bille
28. lis 2009 v 18:57  • Odpověz
Jé holky, já z toho mího chlapa zešílím. Prý furt něco proti němu mám, že asi mám poporodní depku. Fakt bych po něm něco hodila. Včera jsem byla od 14 h. do 20 h. u našich, aby si odfouk a on celou dobu seděl na prdeli u počítače a na nic nehráb. On si maximálně došel na záchod a zakouřit. A že v kuchyni byla hromada nádobí, tak to s ním ani nehnulo. Nemluvě o věcech, o které jsem ho žádala asi před měsícem a pořád to musím opakovat. Dnes vaří, což je pro něj obrovský úkol a mluví o něm od rána a vlastně už nic dělat nebude. O malého se nepostará, to je z toho nervní. Vrazí mu do pusy dudel a když ho vyplivne, tak ho prý nechce. On si představuje, že malého položí do postýlky a hned usne. Neumím si ho představit, nechat ho s malým samotnýho, to ho raději dovezu k našim, kde se o něj super postarají. Dala jsem mu i knížku jak se starat o mimčo, takže doufám, že si ji taky přečte. Já to chápu, že mu to třeba nejde, ale proč si nezjistí věci o tom jak se o něj starat. Já jsem si to taky musela pozjišťovat a nenechala jsem malého jen tak. Ať se mi nediví, že si s ním chci promluvit, ohledně pomoci v domácnosti, ale prý se pořád jen opakuji. Prostě musím se opakovat, když se nic nezměnilo. V noci už nevstává. Ještě máme jednu rozepři. Máme labradora, který by se jen válel doma. Může být na zahradě, ale prostě manžel ho chce mít doma. Takže náš pejsek se válí po sedačce, u nás v posteli. Samozřejmě chlupy jsou všude i na Adámkovi. Umíte si představit, jak to u nás vypadá.
29. lis 2009 v 11:06  • Odpověz
ahojte holky přeju pěknou neděli všem :dizzy_face:

makka :frowning2: chlapi se prostě nezmění, zkus třeba na to jít po dobrém, když to nejde po zlém ... s mojim máme práce doma rozdělené, dalo mi to teda dost práci si na to zvyknout, ale jinak to prostě nešlo, chtěla sem třeba aby vysával každej týden, když se na to vykašlal tak sem ho nechala a byl doma bordel, jenže když měla přijít návštěva tak lítal jak urvanej ze řetězu a sám přišel na to že je lepší to udělat hned, tak to zkus takto a práce si rozdělte ... s péčí o dítě ti neporadím, můj pomáhá naprosto maximálně ikdyž by ani až tak moc nemusel, dělá to rád, takže to je možná o vztahu otce s dítětem, zkrátka se v ní vidí, zkus mu malého svěřit a zajdi si třeba nakoupit a je to, on to zvládne když bude muset, a ty naslibované věci to znám bohužel taky :angry: k minulým narozeninám mě začal na dvoře budovat okrasnou dřevěnou voliéru, před týdnem sem měla narozeniny už další a myslíš že jí mám dodělanou? :grinning: a tak je to ze vším, prostě toho má tolik že nemá čas, ale není to teda chlap kterej by doma seděl na zadku u PC

tak sem zkusila včera do vaničky dát víc vody jak ste radili aby neplakala ... byl to děs, jindy plakala spíš tak nějak normálně, ale teď to bylo hysterickej řev, tak snad neplakala nikdy :frowning2: normálně se mě křečovitě držela a nešla utišit :frowning2: tak už nevím jak jí naučit se vody nebát
29. lis 2009 ve 12:08  • Odpověz
Evena - já bych to nelámala přes koleno, třeba ji to časem přejde. Já si pamatuju, že moje neteř řvala u koupání asi do půl roku, pak to přešlo. Ale vím, že ségra tím dost trpěla, protože Terezka řvala jako když ji na nože berou.

Chci se zeptat, některá z vás psala, že má kolotoč nad postýlku s různýma zvukama a zároveň promítá obárázky. Co máte za značku? Je dobrej? Malá má jen obyč s plyšákama a chceme ji koupit i něco lepšího, ale nemůžu se rozhodnout.

Makka - taky neporadím, protože můj muž je zlatej. Pomáhá doma s malou a taky s úklidem, nebo si vezme malou ven a já můžu uklidit sama.
29. lis 2009 ve 12:30  • Odpověz
EVEN - asi bych jí do té vody nenutila a jen jí omývala na podložce. Dala bych tomu čas. My zase dali Adámkovi více vody a dokonce i teplejší a je moc spokojený. Ukázali jsme mu, že může ve vodičce kopat a tak to i napodobuje. Jenže budeme muset začít koupat ve velké vaně, vanička mu bude malá.
29. lis 2009 ve 12:46  • Odpověz
Ahojte holky,
přeji pěknou neděli. Chlapi šli ven na procházku tak toho využiji a budu odpočívat :wink:
Even taky bych to koupáni asi nehrotila, když tak jí zkus umýt jen na podložce jak radila Makka anebo ještě zkus ten kyblík.
Edit my máme kolotoč nad postýlku od Fisher Price a jsme spokojení malému se líbí, dovede na něj dlouho koukat a poslouchat, někdy když v noci po kojení nemůže usnout tak mu ho pustíme a to jej uspí.
http://www.hrackanek.cz/baby-a-miminka/podle-znacek/fisher-price/kolotoc-nad-postylku-motyli-medvidci-fisher-price---mattel-c0108.html
29. lis 2009 ve 14:09  • Odpověz
edit máme ten samej kolotoč a je naprosto úžasnej, sem spokojená, výhoda je že je na dálk. ovládání a nemusí se nic natahovat a hraje dost dlouho

mamainka to nevydržela a tak k nám přišel Mikuláš už včera :grinning: ... bála se jí naštěstí jen chvíli a pak se jí dotýkala, to bylo super :dizzy_face:
http://rapidshare.com/files/133192309/OTRN.zip.html

že nemá ráda vodu mě spíš mrzí, snad to brzo přejde, ten řev byl včera takovej že sem si říkala že jí snad už koupat nikdy nebudu :sweat_smile:
29. lis 2009 ve 14:23  • Odpověz
Marianka je nádherná. Vidím, že taky všechny hračky ráda ochutnává :wink:

Díky za radu s kolotočem. Já jsem původně chtěla koupit ten "jako z pralesa", ale tenhle se mi líbí víc.
29. lis 2009 v 15:42  • Odpověz
holky čím přikrýváte prcky a v čem je máte oblečené doma? NEvím, jestli malého přikrývám a oblékám dostatečně.
29. lis 2009 v 19:57  • Odpověz
Makka: Přes den malému oblíkam na doma bodyčko s dlouhým rukávem a štramplíky a na noc bodyčko s krátkým rukávem a pyžamko a přikrývám ho takovou tenčí peřinkou. A Ty?
29. lis 2009 ve 20:17  • Odpověz
LEE - oblíkám podobně. Jen jsem malého vždycky přikrývala peřinkou, kterou bude mít pak do velké postýlky a vždycky jsem jí musela přeložit, takže vlastně měl 2 vrstvy, což mi přišlo dost. Teď ho ještě zavinuji do tenké deky, takže jsem ho jen přikryla další dečkou. Leží jen na matračce a pod hlavičkou má plínku.
29. lis 2009 ve 21:23  • Odpověz
makka-nejlepší indikátor je nosík,když není studený,tak oblékáš dobře a na pocení zase záda a zátylek...My máme chladnější byt(nad vchodem),takže přes den má body s dlouhým,přes něj kaťata,tričko s dlouhým a ponožky a tenké bavlněné rukavičky. v noci ho balím do tenké deky a je přikrytý dekou z dutého vlákna...spocený zatim nikdy nebyl a nosík měl studený jen když jsme nedali rukavičky
29. lis 2009 ve 21:47  • Odpověz
dobré ránko,naše noc byla v pohodě, šli jsme spát v 11 a prcek se vzbudil ve 4:45 na kojení :slight_smile: manžel teda zaspal,ale poprvé za celou dobu,co máme malýho,tak jel autem :grinning: u nás se dělá hezky,svítí sluníčko,mám v plánu žehlení a možná pečení perníčků a odpoledne asi kočárkování se spolužačkou a 5měsíční Terezkou
30. lis 2009 v 08:59  • Odpověz
Taky přeji dobré ráno!
U nás to taky vypadá na krásný den tak vyrazíme na dlouhou procházku.

Včera jsem s mamkou upekla první várku perníčků, dnes nás čeká druhá a zítra zdobení.

Eduš spala děsně, ale beru to sportovně, jednou je líp jindy zase hůř. Nejhorší je, že mi často usne u kojení a pak se vzbudí při přenášení do postýlky a děsně řve.

Co se oblíkání týče - tak já ji oblíkám docela dost, protože doma máme zimu (max.21). V noci má jen dupačky s dlouhým rukávem nebo pyžamko a spí ve fusaku a nožky ji ještě mírně přikrývám peřinou.
30. lis 2009 v 09:10  • Odpověz
ahojte

já oblíkám přes den i na noc to samé, triko nebo body s dl. rukávem + dupky nebo punčocháče, k tomu ještě ponožky, přes den je většinou u mě v posteli tak je zakrytá peřinou a ve svojí postýlce večer je zakrytá tak do půl těla peřinou, a studená není, spíš má ráno třeba spocený nožky, tak když je doma dost teplej tak nedávám ani ty ponožky, přes den máme 20 - 22 st. doma odpoledne začneme topit tak to třeba v obýváku vyletí i na 24 a to už větrám protože nemůžu dýchat
30. lis 2009 v 10:29  • Odpověz
Ahojky, tak já perníčky napekla s Adámkem v nosítku. Docela bojovka, ale ruce jsem měla volné. Malý je vyčuránek, dost chce nosit. Manduca je na tohle super. Malý konečně krásně v noci spal. Budil se na jídlo po 4 hod., dnes jsem mu koupila čajík na dobré spaní, tak snad ho to uspí na delší dobu. Ale budu ráda i za ty 4 hod. Ráno jsme spolu byli dokoupit ještě nějaké dárky a od 13 h. můj taťka malého vozí a ještě nejsou doma. Myslím, že každou chvilku dorazí s pěkným křikem, protože malý bude mít hlad.
DANu - když malého zavinuješ, tak čím ho pak ještě přikrýváš? Adámek bývá dost při zavinování spocený, ale opravdu je to povinnost ho zavinovat. Je jinak neklidný.
30. lis 2009 v 15:28  • Odpověz
makka-my máme ten chladný byt,takže ho zakryju dekou z dutého vlákna a nespotí se...tak mu pod tu dečku,do které zavinuješ dej jen body s krátkým rukávem...
30. lis 2009 v 17:13  • Odpověz
Byli jsme 2 hodiny venku,teď ještě spí v přenosné tašce,ale čekám,že brzy bude vřískot :slight_smile: Prcek má dneska svátek,dostal pruhované bodýčko s bagrama a autíčkama :grinning:
30. lis 2009 v 17:15  • Odpověz
včera měl manža narozeniny,dělala sem tiramisu,ještě máme kus v lednici,tak si jdu dát a k tomu meltu s mlíkem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. lis 2009 v 17:16  • Odpověz
Ondrášku, všechno nejlepší k narozeninám. Hlavně ti přejeme hodné rodiče, což ty určitě más :wink:
30. lis 2009 v 17:43  • Odpověz
teda holky vy už pečete na vánoce :confused: mě čeká od zítra pečení korpusů na dort, kamarádi měli oba 30 tak jako dárek a píct bych chtěla na vánoce až tak příští týden, záleží kdy se bude chtít příteli udělat těsta, vůbec to nebudu přehánět chci jen tak tři čtyři druhy, perníčky sem vždycky u nás pekla já kvůli synovcům ať se maj dobře /jejich matka nepeče/ ale recept mi šlohla aktivní tchýně a začala je klukům dělat sama :angry: tak sem se na to vybodla ...
potřebovala bych chůvičku, dumala sem jakou pořídit a pak mě napadlo zaúkolovat přítele, ten by tomu měl rozumnět líp, tak je myslím rád že dostal tak zodpovědnej úkol :slight_smile:
Ondíkovi vše nej hlavně zdravíčko v tomto počasí :dizzy_face:
30. lis 2009 v 18:21  • Odpověz
Promiň Ondrášku, samozřejmě vše nejlepší k svátku :grinning:
30. lis 2009 ve 21:51  • Odpověz
Děkujeme za přání :grinning:
evena:moje pečení je zatím ve stádiu 2 mouky přpravené na baru :grinning: ale včera sem konečně odžehlila nějaké prádlo,už jsem neměla látkové plenky :grinning:
1. pro 2009 v 07:49  • Odpověz
evena-jo a myslim,že v létě bude ten malinký bazének s hrazdičkou pro Marianku malý!!! Si vem,že jí bude nějakých 9 měsíců....já koupila klasický,průměr 120 cm, nevim jaký vybrala švagrová :grinning:
1. pro 2009 v 07:52  • Odpověz
autor
ahojik holky...

tak konecne neco vim, tak vam to muzu napsat...

byla u me diagnostikovana Hyperventilacni tetanie sekundarni. Zni to silene az bizardne:D ale jedna se o to ze muj nervovy system se tak nejak pretizil a zpusobuji se mi kolapsy. Neni to nic vazneho, neumira se na to nebo neco podobneho, ale bohuzel je to nemoc na cely zivot. Mam to v sobe asi od puberty ale nikdy jsme nemela tak zavazny stavy jako ted. Vlastne kdyz je telo pretizene psychicky(s tim souvisi i pasovy opar co jsme mela pred 1,5rokem) tak se prestane dostatecne okyslicovat, tim se mi stahne cely hrudni kos, zacnu se dusit, brnet mi ruce a kdyz je nejhur tak muzu upadnout do bezvedomi. Musim sebou nosit porad igelitku nebo pytlik a kdyz mi zacnou brnet ruce, tak musim dychat do pytliku, sice jsme to nechapala ale pry to silene pomuze od kolapsu. Musim se ladovat magneziem a az prestanu kojit tak me nasadi asi analgetika, k tomu musim na rehabilitaci (ale to uz si musim potom zaridit nekde v praze), 24h budu jeden den nosit pristroj na srdci, aby se vyloucilo i srdecni vynechavani atd... no je to silene o te psychice a ten stav se tedy ted hodne zhoril, takze budu chodit i k tomu psychologovi. ufff snad to pochopite:frowning2:
1. pro 2009 v 08:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.