• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
1. pro 2009 v 08:37  • Odpověz
Ahoj Pipii, ty si byla teď někdy na nějakém vyšetření, ani nevím? Je fajn, že víš co ti je a hlavně se s tím dá něco dělat. Já jsem takovou ataku měla jednou v životě, kdy jsem byla ve stresu kvůli tomu, že nemám práci. PRostě jsem nemohla dýchat a omdlévala jsem. Manžel mi volal rychlou. Po vyšetření mi řekli, ať jdu domů a kdyžtak dýchám do pytlíku. Přišlo mi, že je to úplně na nic. Pomohlo mi, že jsem se celkově sklidnila a už nikdy se to nevrátilo. Holka, dávej na sebe pozor!!!
1. pro 2009 v 09:02  • Odpověz
autor
makka, ja to mela dvakrat behem 14-ti dnu:(...a pokazde jsem byla temer v bezvedomi.(
1. pro 2009 v 09:10  • Odpověz
Takže se ti to ozvalo zase po nějakém stresu, co? Nebo je to třeba i změnou po porodu? Jako myslím hormonama?
1. pro 2009 v 09:57  • Odpověz
autor
makka stresem , doma to ted bylo peklo, k tomu stehovani atd:frowning2:
1. pro 2009 v 11:05  • Odpověz
ahojky holky,tak jsem doma z poradny...máme 4200 g takže spokojenost...

jinak Kubík konečně zakašlal před doktorkou a té vyjely oči s důlků...prej se jí ten kašel nelíbí...a když jsem jí to říkala před 3 týdnama tak si o mě myslela že jsem asi piča...začala se omlouvat že nám nenapsla léky dříve...takže ve 2 tam mám dojet prej musí prostudovat co mu dá a pořádně to rozpočítat..prej to musí mět nějak přesně páč je malinký...jsem vsteky bez sebe kdyby mě poslouchala co jí říkám tak to nemuselo tak daleko zajít... :angry: :angry: a hlavně se mrnous nemuset tak trápit a dusit...
1. pro 2009 ve 12:04  • Odpověz
renu-to je super,my teď máme 4100 g (na naší váze doma),prohlídku máme až v lednu :slight_smile: Jinak to teda čumim,že ta doktorka ti nevěřila!!! Snad to bude dobré a brzo to Kubíka přejde
1. pro 2009 ve 12:06  • Odpověz
RENU - já vím, že už je to delší doba co si ten kašlík tady řešila. To si snad ta dr. dělá srandu,to takhle zanedbat. My máme po rýmě, ale jen díky odsávačce na vysavač. Dnes jsem vyslala manžela aby koupil pro sychr nějaké léky pro malého třeba na teplotku a nějaké kapičky do očí. Nic doma nemáme.
Potřebovala bych poradit. Jelikož dávám malému Bebu, myslíte že je potřeba mu dávat třeba ještě čajík. Má tužší stoličku a blbě se mu kaká. NEbo máte jiný nápad?
1. pro 2009 ve 12:23  • Odpověz
makka:dáváš BEBU??myslíš že je to lepří jak nutrilon???Marky nám doktorka řekla at dávám ještě čajík páč už nekojím takže žádné první mlíčko jako z prsa nejni a rovnou papá takže dávám čaj od HIPP..
1. pro 2009 ve 13:04  • Odpověz
a malý teda tahá jak šlak když mu dám ten čaj...
1. pro 2009 ve 13:05  • Odpověz
MAKKA:jakou vodu používáš na přípravu UM??já annu a tedka jsme se bavili s mamkou tvrdila mi že se nemusí převařovat...jak to děláš ty?já jsem si koupila termosku na 0,5l a vždy převařím do ní a připravuju mléko s toho...
1. pro 2009 ve 13:07  • Odpověz
RENu - kupujeme dobrou vodu a vždy ji převařuji. Jelikož jsme nic jiného jak BEBU neochutnali, tak fakt ti nemůžu říct, jestli je lepší jak Nutrilon. Prý se BEBA už dává v porodnici a mají s ní dobré zkušenosti. Pokud ti Kubík papá Nutrilon v poho, tak bych to neměnila. Nám teda doktorka nic o čajíku neříkala, tak proto se ptám. Taky už nekojím, jen dávám kozu malému na ocumlání. A jaký kupuješ čajík od HIPPU, zdá se malý i spokojenější, když pije čajíky?
1. pro 2009 ve 13:26  • Odpověz
MAKKA:v každém případě je spokojenější...hlavně on potřebuje tekutiny...má i lepší pokožku...Dr.říkala že se jí zdál takový scvrklý...dneska už byla spokojená...a hlavně mu to chutná..vždy se na to uplně třepe...Dávám tohle...opsahuje to i fenikl takže nám pak krásně prdí...

http://www.docsimon.cz/zbozi/hipp-napoj-v-prasku-s-bylinkami-spokojene-brisko-200g
1. pro 2009 ve 13:59  • Odpověz
tak tyhle starosti zatím nemáme...
makka-jak to dopadlo s tím balením,už se ti prcek nespotil?Nevíš,do kdy se takhle můžou balit?Já někde slyšela,že do 2 měsíců,pak zase do víc,tak nevim... :unamused:
1. pro 2009 ve 14:30  • Odpověz
Hlásím, že jsem už napekla 2 várky perničků (takové co se nemusí nechat odležet, jsou OK hned) a právě jsem je dozdobila. Trochu jako od Piccasa, ale aspoň je sranda :slight_smile:

Makka - Renča má pravdu, děti které jsou na umělé stravě prý opravdu potřebují vodu, protože nemají to přední mlíko na pití. Já se o to teď dost zajimala, protože moje nejlepší kamoška měla malou dehydrovanou a tak ji mudra poradila ať dává pít převařenou kojeneckou vodu a nebo čaje-ale ne ty granulované, ale obyč dětské sáčkové. Ty granulované jsou prý moc sladké. Ale zas ty granulované jsou pohodlnější :slight_smile:
1. pro 2009 ve 14:31  • Odpověz
autor
holky, amalka ma sileny opruzeniny:( az do krve:frowning2: zkusila jsem uz vsechno, zmenit kosmetiku a nic proste:frowning2:ani ta fialka uz nepomaha..
1. pro 2009 v 15:00  • Odpověz
DANU - dala jsem ho spát jen v bodýčku s krátkým rukávem a ponožkama a zavinula do tenčí deky, nic jiného nemám, nebo nevím do čeho jiného bych ho zabalila. Byl určitě méně spocený.
RENU - chtěl malý hned ten čajík, náš při tom řve a plive ho.Máme od HIPPI čaj v takové malé lahvičce a je spíš práškový. Je tam fenykl, kmín, heřmánek.. a hrozně to smrdí. Nevím jak na něj.
1. pro 2009 v 15:03  • Odpověz
PIPII - zkus heřmánek.
1. pro 2009 v 15:03  • Odpověz
autor
makka, jezis to musi ale silene palit:-O
1. pro 2009 v 15:09  • Odpověz
PIPII - proč myslíš? Normálně bych si koupila sypaný heřmánek a přelila ho vařící vodou a samozřejmě nechala vychladit. Myslím, že to už používaly naše maminky na naše prdýlky :wink:
1. pro 2009 v 15:15  • Odpověz
PIPII - ale pozor, prý může vysušovat. Někdo s ním má dobré zkušenosti.
1. pro 2009 v 15:17  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

pipiii: malému pomohlo toto: http://www.lekarna.cz/sudocrem-125g/ měla jsem to jako vzorek v balíčku z porodnice, i dětská doktorka mi to doporučila...

péct asi nic nebudu, pekla jsem jednou v životě a nějak jsem tomu nepřišla na chuť, dostanu cukroví od tchýně a od mojí mamky... Manžel jí jen vanilkové rohlíčky, jinak sladké nemá rád.

Tak si říkám, jestli malého neoblíkám oproti vám málo - doma je kolem 22,5-23 stupňů přes den a dávám mu jen overálek a ponožtičky nebo body s dlouhým + dupačky + ponožtičky - vše bavlněné, na noc má pak jen lehký bavlněný overálek a ponožtičky a je ve spacím pytli (trošku vytepleném), plus přes něj dám slabší dečku... A ven, když je kolem 10 stupňů, tak má body + dupačky (nebo overálek bavlněný), ponožky + bavlněnou mikču nebo chlupatou mikču + podzimní zavinovačku do autosedačky a navrch deku, když bylo jako dnes, tj. 5-7 stupňů, tak měl chlupatou kombinézku místo té bavlněné mikči, zavinku a deku... Pod 5 stupňů dávám fusak
1. pro 2009 v 15:21  • Odpověz
a ve fusaku pak má jen bavlněný overálek + ponožky + bavlněnou mikču + čepičku a stačí mu to!
1. pro 2009 v 15:22  • Odpověz
renu: to je děs, s tou doktorkou!!
1. pro 2009 v 15:22  • Odpověz
autor
pabli, jj sudocrem prave pouzivame mela to uz jednou hrozny, potom krasny a ted zase strasny-:frowning2: ale pouzivam Sidocrem a fialku:frowning2:
1. pro 2009 v 15:27  • Odpověz
Pipiii - nám moc pomohla klasická Ondřejova mast. Za 2 dny bylo po opruzeninách. V každé lékarně ji maji hotovu nebo ti ji udělaji na objednani. Sudocrem je taky dobrý, ale každé dítě tě jiné a zabere mu něco jiného. Já nedám na ondřejovku dopustit, ale pozor může se použivat jen 14 dní max.
A kdo ti poradil fialku? Nikdy jsem neslyšela, že by se gencianka davala na opruzeniny :confused:
1. pro 2009 v 15:37  • Odpověz
Pabli - ty jsi rozumná a Vítečka oblékáš akorát. Já Edušku asi nabaluju moc, ale nedokážu si pomoct :slight_smile:
1. pro 2009 v 15:38  • Odpověz
makka:nám ho teda pil hnedka...skus koupit ten co mám já...možná mu zrovna ten co jsi koupila ty nechutná...jo a my do toho dáváme trocha medu...doktorka nám to doporučila...
1. pro 2009 v 16:07  • Odpověz
no teda musím zaklepat,že nás opruzeniny zatím nepotkaly :slight_smile:
1. pro 2009 v 16:59  • Odpověz
renu-med?? To se divím,vždyť to je alergen jako hrom!!!! Zrovna jsem o tom četla nedávno článek v mamince
1. pro 2009 v 17:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.