• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
danu no fakt...říkala mi to tak doktorka...tak já nevím...pokaždé slyším něco jiného tak podle čeho se mám řídit??
1. pro 2009 v 17:19  • Odpověz
Med?To taky teda hledím, ten se doporučuje až od 2 let dítěte, protože je to děsnej alergen. Navíc se po něm kazí zoubky i to co ještě nemají, hlavně pokud se pije z flašky (to říká moje švagrová, která je zubařka).
1. pro 2009 v 19:06  • Odpověz
autor
edith, ja davam tu gencial violet az na velice oslive opruzeniny, jako ted:frowning2: mame tam temer zive maso:frowning2: uplne osklive a i krvicka tam byla, musi se to vysusit a potom se uz dava zase bud zasyp nebo ten sudocrem., treba bepanthen ,rybilka a indulona uplna katastrofa:frowning2: dneska jsme koupila nejaky sprej(ze se nemusi mazat) tak uvidim:frowning2:
1. pro 2009 v 19:09  • Odpověz
Ahojte holky,
Renu: to je hrůza s tou doktorkou, tak snad teďka už bude líp. Jinak jak píše Edit s tím medem tak já bych se ho taky bála hlavně kvůli těm zubům nám ho naše mamča taky dávala a pak jsme měly se ségrou problémy se zubama.
Pabli: my malého oblíkáme podobně
Pippi: hlavně nechávej Amálku co nejvíce bez plínky, vím je to těžké, ale ať jsou ty opruzeniny na vzduchu rychleji se jí to zahojí.
1. pro 2009 v 19:19  • Odpověz
Já mám malou každý den ráno půl hodiny a večer minimálně hodinku bez plenky a to nám zabrolo nejlíp.

Pipiii - pokud to máte tak zlý tak zajdi k doktorce. Oni jsou i nějaké spec mastičky jen na předpis. Ale ondřejovka opravdu zabere skoro každému.
1. pro 2009 v 19:40  • Odpověz
autor
edith, ano tu masticku na predpis mam take...vubec nic:frowning2:
1. pro 2009 ve 20:23  • Odpověz
1. pro 2009 ve 22:22  • Odpověz
Jééé Pipii, ty jsou rozkošný, jak Amálka tak i ovečka :slight_smile: Super bude, až se prckové začnou smát nahlas. Hrozně to zahřeje u srdíčka, když vidím Adámka se takhle usmívat. Našemu jsem včera dělala na jeho pusinu brm, brm a hned se tlemil a ještě broukal. Ještě k těm opruzeninám. Určitě nechávej malou většinu dne bez pleny. Je to holčička, takže aspoň nebudeš mít počůranou zeď :wink: Dej pod ní tu jednorázovou podložku.
Tak nám konečně malý spí krásně v noci (klep klep abych to nezakřikla). Dáme spát v 21,30 h., vzbudí se v 2 h., pak 5 h. a teď spinká. Největší podíl na to má zavinování. To je křiku, když se vykope, což nevím jak to udělal.
2. pro 2009 v 07:34  • Odpověz
autor
makka, bihuzel ji nemuzu nechat rozbalenou, je tu dost chladno:frowning2: ona porad prdi a litaji hovinka daleko, zkusim utirat jen obyc vodou :frowning2: uvidim...:frowning2:
2. pro 2009 v 10:07  • Odpověz
makka..jééé Ada je zlatečko...vypadá jak spokojené miminko...
2. pro 2009 v 11:29  • Odpověz
ahojte

pipii takly sme měli jednou opruzeninu s kreví, aji dost plakala kvůli tomu a nechávali sme jí bez plíny aby to větralo. Normálně si dej třeba do lehátka tu nepromokavou podložku ať je to na vzduchu a bude prdět pod sebe tak ti nic zazašpiní

Včera sem měla příšernej den, už to začalo v Po večer zimnicí, v 1 ráno už sem měla 38 ikdyž sem do sebe ládovala paraleny tak to furt rostlo až sem měla v UT k večeru 39, pak to naštěstí začalo klesat, byla sem nepoužitelná ani máju sem neunesla tak si vzal milan dovču a nosil mi jí jen na kojení, i to kojení pro mě byl nadlidskej výkon, ale hlavně že už je mi fajn ...
2. pro 2009 v 15:18  • Odpověz
pipi-no vidíš,tak už se Amálka taky směje :dizzy_face: přijde mi,že se změnila trochu v obličeji,takže třeba bude časem podobná i na tebe :wink:
evena-mě brala včera večer taky zimnice,ale jinak nic=nechápu :unamused:
2. pro 2009 v 17:11  • Odpověz
Ahoj holky, včera jsem byla na gyndě na šestinedělní prohlídce. Bylo to v pohodě. Doktor mě prohlídl zrcadlama, udělal stěry a nakonec udělal utrazvuk, jestli mi něco nezůstalo v břiše. Vůbec to nebolelo. Antikoncepci jsem si nenechala předepsat, budeme si muset dávat pozor. Večer jsem se těšina na sexík, ale manžílek mi řekl, že si myslel, že nebudu mít po prohlídce vůbec chuť a tak si pomohl sám :unamused: Trošku jsem trucovala, ale prý mi to vynahradí dnes a pak pořád,pořád....
Jinak malý je kouzelný. Má krásně nastavený hodiny. V 21 - 21,30 h. chodí spinkat, budí se v 1,30 h, v 5 h a spí až do 8 h. Když se náhodou vymotá ze zavinování, tak je hrozný řev a rychle ho musím zabalit, jinak neusne. Padne 8 h. a on se krásně v postýlce usmívá a chce si hrát. Hraje si s hrazdičkou na přebalováku a pak v postýlce, kde má hromadu hraček. Konečně i něco doma udělám a nemusím ho pořád nosit. Teď zrovna uklízím.
RENU - tak malý ani ten tvůj čajík nepije. Vždycky mu kápnu trošičku čajíku do mlíčka a pohoda. Snad to neva. Možná Kubíkovi chutná ten čajík proto, že tam je med a děti rádi sladké
3. pro 2009 v 08:44  • Odpověz
makka-já mu tam už ten med nedávám...pije to neoslazený...chutná mu to...skus se poradit s doktorkou...at ti řekne jak to máš řešit...
3. pro 2009 v 09:19  • Odpověz
Já dávám naši malé fenyklový čaj proti prdíkům střikačkou (jen trošku) a hltá jak divá :slight_smile:

Právě jsem dopekla linecké košíčky, před Vánocema je naplním karamelovým krémem. Edinka krásně spinká (po krátké procházce, protože je tam hnusně) a tak jsem měla hodinku času. Večer nebo zítra se pustím se ségrou do vanilkových rohlíčků. Nakonec budeme mít napečeno mnohem dřív než jsem plánovala, ale hlavně že bude hotovo.

V sobotu snad umyju okna a konečně nazdobím byteček. Moc se na to těším, škoda, že nepodá sníh. Vánoce na blatě jsou takové nějaké :frowning2:
3. pro 2009 ve 12:07  • Odpověz
ahojte holky
edit tak já si snad ani nepamatuju kdy naposledy byl na vánoce sníh :frowning2:
linecké košíčky to zní lákavě, hodila bys recept? budu dělat linecký tak bych pár košíčků prubla, o takovým cukrovým slyším poprvé ...
já čaj nedávám, na prdíky máme baby calm kde sou výtažky fenyklu tak je to pro mě takový pohodtější jen nakapat na lžičku, zkoušela sem taky dávat ze stříkačky párkrát ale nějak jí z toho nejde sát, vždycky se strašně nalokala vzduchu a pak hrozně říhala
u nás je taky hnusně ale ven s malou musím, ale nechce se mi, až budu mít tu chůvičku tak to bude lepší a budu si moct odskočit i bez malé, vybrali sme chůvičku s velikým dosahem i přes zdi a další budovu tak snad brzo dorazí
3. pro 2009 ve 14:00  • Odpověz
ahoj holky, tady v ČB jsou sice jen 3 stupně, ale jinak nádherně, sluníčko, tak jsem dala fusak a vyrazili jsme ven - jinak dnešní výzbroj - fusak, přes něj lehounká dečka, malej měl body s krátkým rukávem, bavlněný overal, teplé ponožky, bavlněnou mikinku a bavlněnou čepičku... a je pěkně teplounký... ten fusak emitex je hodně výhřevný :slight_smile:
3. pro 2009 ve 14:13  • Odpověz
jinak přípravy na Vánoce... jelikož tu budeme jen na Štědrý den, pak jedeme k manželovým rodičům a pak k mým rodičům až do Silvestra, tak to nebudu s úklidem přehánět, péct taky nebudu, pokud mě nechytne nějaký amok, ale na druhou stranu už mám koupené dárky pro všechny a taky všechny zabalené... jelikož v našem 2+0 nejsou kam dát, tak jsou na zemi v rohu obýváku tam, kde pak bude stát i stromeček. Zabalila jsem i dárky malému, do krásného papíru s medvídkem Pú :slight_smile: Kousek papíru pak malému nalepím do té vzpomínkové knížky, aby jednou viděl, v čem měl na první Vánoce zabalené dárky :slight_smile:
3. pro 2009 ve 14:15  • Odpověz
pabli neříkej že máš stejnej balící papír jak já :grinning: byl pěkně mastej ale neodolala sem :grinning:
3. pro 2009 ve 14:30  • Odpověz
Evena - já jsem jen upekla korpus - z lineckého těsta jsem upekla košíčky (dala do formiček a vyklepla) a ty pak naplním karamelovou nápní z uvařeného kondenzovaného mléka a másla. Je to ta největší mňamka z celejch vánoc, ale děsně kalorická. :wink:
Dnes jsem si udělala těsto na vanilkové rohlíčky a zítra je ušudlám :slight_smile:
3. pro 2009 v 18:25  • Odpověz
evena: to nevím, třeba jo, ani nevím, kolik mě stál, ale byl orig. Disney, tak byl asi dražší...

edita: z kondenz.mléka a másla dělávala babička košíčky taky, ale tak, že do papírových se nalila vrstva čokolády, pak vrstva toho karamelu, pak vrstva čokolády a navrch mandle :slight_smile: Mamka je občas pak taky dělala, ale prostě co umřela babička, tak to nějak není ono :unamused: Tak říkala, že je letos ani dělat asi nebude...

Holky, chtěla jsem se zeptat, jak vám prckové spí. Malej si totiž zvykl dávat hlavičku na jednu stranu, i když mu ji třeba otočím, tak ji dá časem zase na tu svoji oblíbenou... Ještě tak v kočárku, kde je zachumlaný, to jde ho prostě nasměrovat tak, jak chci já, ale v postýlce se po čase otočí podle svého zvyku. Totéž i přes den, když si hraje s hračkami. Zkoušela jsem ho dát do postýlky obráceně nebo přendat hračky na druhou stranu, ale bez výsledku, zas koukal svým oblíbeným směrem :grinning: Nechci, aby měl hlavinku šišatou...
4. pro 2009 v 07:52  • Odpověz
Jinak se musíme pochlubit - Vítek má dnes 2 měsíce, to to letíííí :slight_smile:
4. pro 2009 v 07:58  • Odpověz
Ahoj holky, tak dnes noc tragická. Malý se budil s pláčem každé 2 hod. a k ránu každou hodinku. Pláč se slzama. Teď jsem ho vybalila jen do bodýčka na přebalovák a nad něj hrazdičku a velká spokojenost. Dokonce se i tlemí, fakt nechápu. Myslíte, že to může být i tím, že jsme včera nebyli venku? Má to na to vliv?
PABLI - náš bych řekla, že se také točí jen na jednu stranu a pak ještě rovně, kdy kouká na hrazdičku.
Vítečku, vše nejlepší k 2 měsíci, ať mamce a taťkovi děláš samou radost!!!!
4. pro 2009 v 09:22  • Odpověz
pabli stím jsme měly potíže když měl tak měsíc...pořát ji točil doleva...tak jsem mu ji taky pořát otáčela...hodně jsme ho dávali na bok aby ji nemohl na tu jeho stranu otočit..Jubuk už otáčí hlavičku sám..a pokaždé jinak..tak ji skus pořád točit...Tchýně mně stím strašila že mojého brácha měl taky jen na nejdu stranu a tedka ji nemá hezky kulatou..nosí vyholenou hlavu a má ji jak šišu...tak Pavli pozor na to...
4. pro 2009 v 09:26  • Odpověz
pabli:velká gratulace Vítečkovi ke 2 měsícům...toto letíí...
4. pro 2009 v 09:27  • Odpověz
makka:tak stím mám peoblém taky když jdu s malým ven tak v kočíku 3 hodky spí a pak krásně spinká v noci ale když ven nejde tak je děsně protivný a mrzutý...Jenže u nás byla včera mlha že nešlo vidět na krok a ještě k tomu zim jak v Rusku tak jsem ho ven nechtěla brát navíc když má ti léky...
4. pro 2009 v 09:30  • Odpověz
makka-taky to tak mám od včera,prcek se budí po 2 hod.,v noci po 3 a pořád chce pozornost a nedá se oblbnout...teď si hrál 15 minut s hrazdou,pak řev,že už ho to nebaví,tak jsem ho dala do postýlky,zapla kolotoč,tak se začal tlemit od ucha k uchu,ale 10 minut a zase pláč...dala sem mu dudlík a snad už se zklidní. Včera večer měl amoky,ječel jak Viktorka,hrála sem mu divadlo s maňáskama,to se mu líbilo......Byli jsme u fotografa,za 10 dní budou fota :slight_smile:
4. pro 2009 v 09:54  • Odpověz
pabli-jéé,tak už taky máte 2 měsíce :slight_smile:
4. pro 2009 v 09:55  • Odpověz
Zdravím holky po dlouhé době, občas od vás něco počtu ale nějak nestíhám reagovat. :slight_smile:
Pabli my jsme koupili Petříkovi toto a je to super
http://www.rajmaminek.cz/textil/babymoov-podhlavnicek-love/
4. pro 2009 v 10:09  • Odpověz
ahojte holky :slight_smile: luca teda tebe už snad ani neznám :grinning: jak se daří Péťovi?

pabli s tím sme měli problém ale naštěstí jen na chvíli, Mája nemůže spát na boku kvůli těm nohám takže sem dávala na jednu stranu hlavičky polštář aby se tam prostě otočit nemohla a tak sem to poctivě střídala, aso za týden už to bylo dobrý a začala si to točit sama, dávala sem si na to bacha protože přítel má děsně křivou hlavu a vlasy žádný tak to jde vidět ... ten věk dětí teda letí :dizzy_face:

včera v 6 večer místo začátku obviklého hysteráku Mája usla a ne a ne se vzbudit, tak sme jí šouply do postýlky, já si nařídila budíka na 1 na kojení kdyby se nevzbudila a budíka sem jako obvykle zaspala a zbiudila se až skoro o půl 5. , takže 10,5 h :confused: zase její nový osobní rekord :grinning: bylo by to super kdybych krmila Um ale takto mám prsa jak balvany ...
4. pro 2009 v 11:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.