• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
evena: s chůvičkami super :slight_smile:

danuš: myslím, že já, ty a renu máme podobné klučíky... takové podobné konstituce :grinning: ... jinak s tím sexem a dětmi mě to taky rozesmálo... :grinning:
11. pro 2009 ve 12:03  • Odpověz
pabli:máš recht danušky,tvoje a moje dítě jsou hodně podobné... :wink:

holky přidala jsem další koláže tak kukněte...
11. pro 2009 ve 12:53  • Odpověz
to je fakt s tou podobou, ale asi protože sou to takové hubeňoučké žížalky :slight_smile:
renu pěkný fotky, na té poslední jak se chláme to je super :grinning:
valím vyzkoušet "naostro" chůvičku potřebuju na půl hoďky ven, zatím sem jen já lítala včera po zahradě a přítel do ní žvatlal doma, spinká tak snad mě nechá práci dodělat
11. pro 2009 ve 14:06  • Odpověz
evena: to víš, naši hubení kluci :grinning:

Tak jsme dnes byli u doktorky, dostal druhou dávku očkování proti rotaviru (průjmovité onemocnění), na další jde po Novém roce a týden na to na hexu a pneumokoka. Doktorka říkala, že ten pneumokok bude teda zdarma, jen pořád není jasný, kdo to bude proplácet, ale že by to teda v tom lednu měla vědět :slight_smile:

Vítek má 4500 g, sice od minule přibral jen 370 g za 4 týdny, ale paní doktorka ho moc chválila, říkala, že je to "dost dobrý", tak snad OK :slight_smile:
11. pro 2009 v 15:56  • Odpověz
tak to je fajn že na pneumokoka je to zadarmo ... měli sme slíbeno od našich tak ušetří :slight_smile:
pabli to očkování proti rotaviru je co? mě o tom nikdo neinformoval to se platí nebpo je to v povinným očkováním? protože my sme byli naočkovaný v porodnici a teď jdem teprve na HEXU ve 3 měsících
Vítek je fakt drobínek, taková muší váha ... :slight_smile:
11. pro 2009 v 16:10  • Odpověz
evena: to je taky placený očkování, je to proti takovýmu viru, který způsobuje průjmové onemocnění, když to děti chytí, zvlášť ty malé, tak pak končí dehydratované na infekčním v nemocnici, doktorka nám ho doporučovala... 1400,- jedna dávka, celkem 3 :wink: V porodnici se očkovala tubera.
11. pro 2009 v 16:16  • Odpověz
danuš: vše nejlepší k svátku!!!!!!! :slight_smile:
11. pro 2009 v 17:17  • Odpověz
pabli dík :dizzy_face:
11. pro 2009 v 19:02  • Odpověz
ahojte pěknou sobotu ... danu dodatečně vše nej :dizzy_face:

včera mi Mája udělala radost, už sem nevěděla jak to udělat aby se vody nebála tak sem napustila vanu a vlezla tam s ní, takže se nebála a naprosto si to užila, mlátinla okolo sebe rukama nohama :slight_smile: prostě bomba :slight_smile:
12. pro 2009 ve 14:14  • Odpověz
evena: no tak vidíš, už víš, jak na Máju, vodníka jednoho :grinning:
12. pro 2009 v 16:46  • Odpověz
evena-no tak jste si to užily konečně :slight_smile: my jedem k našim na Vánoce na 4 dny,beru k nim takový to plastový lehátko s přísavkama a taky asi zkusím koupání se mnou-poprvé :slight_smile: i s manžou
12. pro 2009 v 16:59  • Odpověz
ahoj holky, tak včerejší pohlídání malého od mých rodičů dopadlo skvěle. Malý prý byl celou dobu moc hodný. ¨Naši mi ho v 21:30 h. dovezli a malý spal do 3 h. a pak do 7, dokonce jsme spali do 9 h. Tak krása. Samozřejmě nejvější dusno je dnes po obědě. Manžel samozřejmě došel v 3,30 h a docela opilý, noc s ním v posteli katastrofa. Furt se roztahoval. Nechala jsem ho spát do 12 h., donesla oběd a on se teď válí na sedačce a kouká na telku. Když jsem mu řekla, ať jde uspat malého, tak mi řekl, ať ho nechám dnes bejt, že mu není dobře. A kdo mu za to může!!!!! Takže zase hádka a já jsem si zalezla do jiné místnosti k počítači. Samozřejmě to vycítil i malý a pláče a nemohla jsem ho uspat. Fakt, někdy je ten život bez chlapů lepší, nemusela bych se rozčilovat. Manžel samozřejmě dnes na nic nehrábne a ods... to já. V úterý jdu na besídku z mé práce, původně jsem nechtěla jít, ale půjdu, ať si také malého užije. Ne jen na 2 h., pěkně se tam zdržím, aby věděl, že péče o dítě není sranda.
13. pro 2009 ve 12:53  • Odpověz
makka:nemáš to teda vůbec jednoduché... :unamused: Já teda musím zaklepat ..klepklepklep...že můj skoro manžel je tada ve 100 % nasazení...pomáhá mi uplně ze vším...vstává i v noci i když vstává do práce..někdy mě ani nebudí a nakrmí,přebalí a uspí malého sám...Když jsem byla těhotná tak mi to teda slyboval a fakt teda splnil... :slight_smile: :slight_smile: Jsem na něj moooc hrdá...

Jinak my včera uspaly malého a šli na chvilku na poker...mamka si vzala k nim dolů chůvu...Přišly jsme asi v 11 hodin a mamča u něj byla jen 1 dát mu cucůša...takže spokojenost...Jinak nekojím takže jsem si KONEČNĚ mohla dát vodku s juicem...bylo to super...jsem si popila pobavila.... :slight_smile: a pak se vrátila ke Kubíkovi... :slight_smile: :slight_smile: Prostě fajn víknd...Jo a v pátek jsme si s tatkou dali šáňo...prostě pohodička... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
13. pro 2009 v 19:13  • Odpověz
renu-toho si važ,takový chlap je k nezaplacení!!!! Mám to podobné,manža pomáhá,po kojení si malého vezme a nosí ho na odříhnutí, myje nádobí,vaří atd....jen to noční vstávání po něm nechci,protože vstává do práce ve 4 :unamused: O víkendu mi to vynahrazuje,třeba dneska jsem si krásně pospala u tv a on hlídal prcka...
Byli jsme na vánočním jarmarku v Zubrnicích (skanzen),nasát atmosféru,bylo to fajn,ani ne moc lidí,takže jsme si to užili,dojeli jsme tam autem a pak měl manža prcka v klokance pod bundou :slight_smile: Dala jsem si horkou medovinu,je v ní málo alkoholu,tak snad to není na škodu prdískovi...koupila jsem tam Ondíkovi maňáska,zajička,takového kostkatého,ručně šitého v chráněné dílně :slight_smile:
13. pro 2009 ve 20:45  • Odpověz
makka: fakt to máš doma teda těžké!... jen jdi pěkně na besídku a užij si to :slight_smile:... můj byl přes víkend pryč, nejdřív hon, pak posezení s myslivci, pak přespal u rodičů (táta je taky myslivec), no a přehnal to tak, že přijel v NE po obědě, měli jsme si jít někam sednout, že by jeho rodiče jeli na procházku s malým sami, ale on toho jaksi nebyl schopen, tak jsem jela s nimi na procházku já a sednout si půjdeme leda tak někdy mezi svátky, až budeme v Litomyšli u našich... jestli teda budou nějaké kavárničky otevřené, snad jo.

renu, danuš: koukám, že pěkné víkendy :slight_smile: Mně přijede příští víkend ségra, tak se taky těším :slight_smile:

Já teda žádný alkohol nepiju a nějak mám k němu pořád odpor. Přetrvává to od dob těhotenství, fakt nemám vůbec chuť, tak nějak plánuju, že bych ho už nemusela pít nikdy, ale uvidíme... "nikdy neříkej nikdy", že? :grinning: Tím ovšem nic proti vám, klidně si dejte, když chuť máte :dizzy_face:

renu: koukám, že u vás je jiná situace, jak nekojíš, tak to má i své výhody, co? :slight_smile: V noci teda ke krmení musím k malýmu vstávat já, když kojím, ale teď je to fajn, malej spí od 20 h do 1-2 h, pak do 5 h a pak do 9 h, takže vlastně vstávám v noci jen kolem té 1. hodiny, pak kolem 5. už i s manželem, ten se vypravuje do práce, tak mi dělá společnost, pak většinou zkouknu internet a jdu si zase lehnout do těch 9 i s prckem :slight_smile:. Jinak ale pokud se malej vzbudí mimo krmení v noci, tak manžel taky vstane a jde nahodit dudlík :slight_smile:.

danuš: na vánoční trhy se chystám tady v ČB na náměstí, bývají moc pěkné :slight_smile:
14. pro 2009 v 06:53  • Odpověz
holky, jinak koukáme, jak Vítek neuvěřitelně roste... byl to takový uzlíček před 9 týdny a teď mi najednou čouhá z náručí :grinning:
14. pro 2009 v 07:00  • Odpověz
14. pro 2009 v 07:08  • Odpověz
danu:to je fajn když člověk vypadne z domu a natáhne vánoční atmosféru... :slight_smile: :slight_smile: taky bych šla na nějakej vánoční jarmark..ale vše je z ruky..a navíc ten náš uzlíček je takový chcíplí tak se mi sním nechce mooc cárat...

no jo je to u nás jiné když nekojím...prostě když mě manža nechá spát tak spím a on malého odlétá...

pabli:téééda..Víteček je teda pořádnej dlouhán...je to šikulka... :wink: :wink:
ta fotka na té váze je super...
14. pro 2009 v 07:42  • Odpověz
přidala jsem jednu koláž :slight_smile:
14. pro 2009 v 08:02  • Odpověz
renu: ty koláže jsou super, to je taaaaak krááááásnej okateček :slight_smile:
14. pro 2009 v 09:05  • Odpověz
Tak to je holky k pláči, máte manžele na jedničku. Já mám prostě lenocha a co má dělat doma za práci mu musím říkat a někdy to ani neudělá. Mluvila jsem s tchyní a řekla jsem jí, že nebudu spoléhat na Aleše a šla jsem včera sama ven. Samozřejmě tchyni se nelíbilo,že chodím s malým ven,když má rýmu. To bych seděla doma pořád. Fakt mě ty hádky nebaví,ale tohle je moc. I když jsou to 3 roky co jsem přestala kouřit,tak z nervů bych si šla zapálit. Včera večer jsem si s ním chtěla promluvit,všechno jsem mu řekla a jeho odpověď byla ať zavolám tomu chlapíkovi ze stavebka :stuck_out_tongue_closed_eyes: Prostě jsem se otočila a brečela jsem do polštáře,on se anï nehnul. Nevím,ale tahle hádka a celkové jeho chování mě nějak drží a nemůžu se nějak sklidnit. Jen se bojím,že když půjdu zítra na besídku,tak tím hlavně vytrestám sebe a malého. Ne,ne půjdu,ať přijdu na jiné myšlenky. Opravdu nevím jak ho mám donutit k tomu aby mi pomoh. Mám ignorovat jeho? Nebo ty domácí práce?
14. pro 2009 v 09:17  • Odpověz
Holky, prckové jsou nádherní? Jak děláte ty koláže?
14. pro 2009 v 09:30  • Odpověz
makka: určitě bych na těch domácích pracích trvala - bydlíte tam přece společně, my to máme třeba tak, že když tu spolu bydlíme, tak se taky spolu o domácnost staráme (já třeba utírám prach, manžel luxuje, já utírám nádobí, manžel ho myje, teď třeba on chodí po práci s odpadky, protože já přes den od malého nechci chodit před panelák sama a třídit tam odpad..., stejně tak někdy vaří on, někdy já, když dělám večeři já, tak on si hraje s malým a naopak...) Klidně dej tohle svému přečíst, třeba ho to trkne :slight_smile: Horší, pokud máte každý na domácnost jiné požadavky, že třeba jemu nevadí neuklízet, o nic se nestarat, žít v bordelu a ty jsi pravý opak třeba... Co takhle si práce striktně rozdělit? Třeba že ve čtvrtek se bude uklízet, ty utřeš prach, on vysaje, ty umyješ podlahu, on dojde s odpadem... když budeš pracovat ty, on se bude starat o prcka, a naopak. Jenže bohužel je tohle dost výchovou, pokud byl třeba zvyklý, že za něho všechno dělala maminka, tak to má pak holt v sobě zakořeněné a nechápe, proč po něm tyhle věci chceš, když je to přeci "ženská práce" (přitom není, jak říkám, bydlíte spolu, uklízíte spolu). Na besidku určítě běž :slight_smile: a užij si to pěkně :sweat_smile:
14. pro 2009 v 10:27  • Odpověz
PABLI - musím se také smát, když přijde manžel z návštěvy od své ségry, která má byt hrozně překrámovaný a děsný bordel,tak je z toho úplně vyjevený a prý by v takovém bordelu žít nemohl. Víš, že bych mu taky ukázala, že se dá takový bordel snadno udělat. u něho v rodině to vždycky bylo tak, že byla přednější zahrada a pak domácnost. Často se u nich koukalo na telku a hrálo na počítači. A když mu jeho mamka něco řekla ohledně úklidu, mohl to udělat až se mu bude chtít. U nás doma byl tvrdší řežim, prostě nám to rodiče poručili a muselo se jít hned, což mi přijde správnější. Čekat furt na někoho, až se mu bude chtít :stuck_out_tongue_closed_eyes: On si myslí, že když chodí do práce, tak je mistr světa a nic doma dělat nebude, protože když já nechodím do práce, tak mám aspoň tu domácnost, abych se nenudila. Ráda bych si to s ním vyměnila!!!!
14. pro 2009 v 10:36  • Odpověz
Makka - s dítětem se může ven i když má rýmu, pokud nemá teploty. Apoň tak jsem to našla na netu :slight_smile: Editka má taky trošku rýmečku a ven s ní chodím každý den 2x.
S manželem to nemáš jednoduché, ale holt každej chlap je jinej a skoro všude je něco. Můj je tak zlatej a s malou pomáhá jak může, ale o se týče úklidu taky to není žádná slava. Ale zas to uznává a tak platí 1x týdně paní na úklid :wink:

Já se teď věnuju hlavně pečení - v pátek a sobotu jsem dělal čokoládové bonbony, které budu dávat do krabiček a rozdávat jen tak kámoškám a včera jsem napekla 2 várky vanilkových rohlíčků a udělala vosí hnízda. Příští víkend do nich dodělám krém a bude to. Ještě mi schází slepované ischleské (něco jako linecké, ale křehčí těsto) a marokanky, ale ty jou dost pracné a nevím jestly se mi do toho chce :slight_smile:
14. pro 2009 v 10:37  • Odpověz
Makka - já bych si to taky někdy ráda prohodila. A možná k tomu i dojde, ale až přestanu kojit :slight_smile:

Jo co se týče kojení tak mě včera rozbrečela švagrová s tchýní :angry: Ani jedna nekojila, ale jsou chytré jak šalamounova p...l. Editka je docela uplakané dítě v cizím prostředí (u nich doma) a vždycky kdy spustí slzičky tak ony hned - má hlad, dej ji najíst, máš málo mlíka nebo slabé mlíko, musíš koupit sunar... A včera jsem měla nějakou depku, protože Eduš brečela víc než obvykle (ale nejspíš ne hladem, protože mlíka teklo dost) a tak jsem ty jejich kecy neunesla :frowning2:
A to jsou obě jinak suprové, řekla bych, že mají nějaky komplex z toho, že ony kojit nemohly a já jo.
14. pro 2009 v 10:42  • Odpověz
EDIT - ty jsi šikulka!!! Já jsem pekla linecké, rohlíčky, perníčky a vosí hnízda. Jenže jsem měla malého v nosítku vepředu, takže docela makačka. No vidíš, tu paní na úklid mu navrhnu, aby se chytil za noc :wink:
14. pro 2009 v 10:43  • Odpověz
EDIT - děti někdy pláčou, když nejsou ve svým prostředí, nebo to může být i lidma, jak na ně působí. Myslím, že by si poznala, kdyby měla hlad, měla by si jí u prsa pořád a plakala by. Vyprdni se na ně.
14. pro 2009 v 10:46  • Odpověz
Já na ně kašlu, ale přece jen mě to někdy rozhodí :frowning2:

Já peču hlavně tehdy, když si malou někdo vezme. S ní jsem dělala jen ty vosí hnízda a čokošku, protože od toho můžu odejít a postarat se o ni. Když mám něco v troubě tak mám strach. Ty toho už máš taky dost!
14. pro 2009 v 10:52  • Odpověz
holky, vy jste takové pekařky :slight_smile: šikulky :slight_smile:

edita: to je super, že máš paní na úklid. Chápu, že ty kecy o kojení člověka rozhodí. Já to mám podobně. Jedeme ke tchýni, malej brečí (jedl před hodinou!!!) a prý má asi hlad. Povídám, že ne. Stejně tak když teď přibral jen 37 dkg, tak naše mamka hned: "Asi máš málo mlíka, když minule přibral 60 dkg za 3 týdny, a taky když nekaká, tak to je asi tím, že máš málo mlíka."... No, pak musím vysvětlovat, že paní doktorce se zdá "dost dobrý, jak přibírá", pak taky že "není problém, když dlouho nekaká a když prdí a smrdí, že se to mlíko prostě musí nastřádávat delší dobu"... Ale myslím, že třeba u mamky i u tchýně to pramení z toho, že ony nekojily dlouho, tak se prostě bojí, aby mě to taky nepotkalo... :wink:

makka: je fakt, že každej chlap je jinej, tvůj má určo jiné přednosti. Zkus třeba delší dobu neuklízet a uvidíš, jak to bude vypadat, jak zareaguje - ovšem asi ne teď před Vánoci, co? :grinning: Já tomu svému pořád opakuju, že do práce si chodí odpočinout ode mě a od malýho, tak ať mi pak neskuhrá doma, že je upracovaný :grinning:
14. pro 2009 v 11:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.