• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
ahojte
tak u nás je to bych řekla stejné, jestli se koupe nebo ne vliv na usínání nemá ... sem nevěděla že kvlůli exemům by se nemělo častějc, tak asi zatím zůstanu u toho jednou za tři dny, protože má malá ve vlasech dost takových suchých míst jako lupy nebo co ...
s dárkama sme to si myslím nějak nepřeháněli, ale šidit jí nechci i když z toho nemá rozum, přecejen sou to první vánoce a z fotek uvidí jak byl ježíšek štědrej :grinning: oblečení mi teď má přijít nějaké nové ale pod stromkem nebude, my koupili tu hudebení hvězdičku ze kterou si už dávno vyhrává, pak mám nějaké hračky do vody a má mě přijít zítra PPLkou bazének a takovej ten dětskej kruh pro nejmenší, ještě mám v plánu hračkářství protože mi zbyla poslední tisícovka z porodnýho tak uvidím jestli se mi něco bude líbit
15. pro 2009 v 09:23  • Odpověz
my koupem 1x z 2 dny, z mojí strany je v rodině alergie a exémy,já ho taky měla,tak se bojim :unamused: ale teda zatim jsme bez ekzému,ani jsme ještě nebyli opruzený :slight_smile: klep klep
Letos to s dárečkama taky nějak nepřeháníme,prcek je stejně nebude vnímat a některé věci jsem mu dala jen tak,když se narodil,i když to bylo plánované k ježíšku :slight_smile: Takže dostane maňáska,bazének,fotoalbum s medvídkem Pú a kolotoč na pití a sváču na kočárek od Taf Toys a dudánek s králíčkem od MAM (jiný nechce). Určitě dostane i plno dárečků od našich,mých 2 sester atd.,takže ošizený určitě nebue :slight_smile:
15. pro 2009 v 09:29  • Odpověz
renu: my máme pro malého kačenku ve vodě v plastové kouli od Fisher Price, bundičku, mikinku a zateplený svetýrek :wink: vše zabaleno ve vánoč. papíře s medvídkem Pú :slight_smile: Pak dostane dárky od našich, od našich sourozenců a od prarodičů a od tchánovců, tak myslím, že toho bude až až :wink: Jinak správně by se pak větším dětem prý měly dávat max. 3 věci, aby to byly schopné vnímat - když toho mají moc, tak tak nějak nevědí, co si s tím hned počít, na co zaměřit pozornost, s čím si hrát dřív, jsou pak zmatené...

Koupeme obden, někdy po 2 dnech, jak to vyjde... někdy v kýblu, někdy v umyvadle... Natírám teď pleťovým mlékem od Hippu.

Evena: ta suchá místa je potřeba hodně promastit, hrozí pak, že se tam nebudou tvořit vlásky! Říkala mi to moje mamka, že jsme na to trpěly se ségrou. Hodně promazat olejem nebo pleťovým mlékem, pak vyčesat dětským kartáčkem, aby se ta šupinatá kůžička dostala pryč a pokožka mohla dýchat :wink:
15. pro 2009 v 11:02  • Odpověz
jo a jinak malého nemydlím, když už tak, dám pár kapek Johnson´s Koupel pro tělo a vlásky (pro novorozence, používali jsme v porodnici) do koupele, ale to tak 1x týdně, a tak 1x-2x měsíčně malého namydlím emulzí na mytí hypoalergenní z DMka.
15. pro 2009 v 11:04  • Odpověz
pabli díky za radu, ty šupinky se jí tvoří asi tak týden, tak snad se toho brzo zbavíme ... já nemydlím, jen používám vodičku do koupele a omyju houbičkou tělo i vlásky
Používáte šampony na vlasy? My sme jakejsi dostali ale zatím nepoužívám.
15. pro 2009 v 11:10  • Odpověz
evena: šampon taky nepoužíváme, ale ani houbičku, myju ho pořád rukou, nějak mi ta žínka ani houba nepřirostla k srdci... já to sama nepoužívám ani na sebe... no já teď vlastně nepoužívám ani sprcháč na sebe, měla jsem hrozně vysušenou kůži. Sprchuju se každý den, ale jen čistou vodou...

Jo včera jsem si koupila v DMku elektrický kartáček na zuby... poprvé... dnes jsem vyzkoušela - a připadala si jak u zubaře, když mi čistí zubní kámen - ale ty zuby najednou vypadají úplně jinak! :slight_smile: A malýmu jsem koupila v DMku takovou tu žínku na čištění dásní, jak vypadá jako králíček od MAM. http://www.nasemimi.cz/clanky-zena-a-rodina/cisteni-zubu-u-malych-deti-21.html
15. pro 2009 v 11:22  • Odpověz
pabli taky nepoužívám žínku, ale sprcháče jo, já sem vysušená ať se sprchuju jen vodou nebo používám gely, ale na suchou kůži mi teď dost pomáhá mastička co dostala malá u dr. na vysušení, používá se i u atopiků
žínkou malé taky trochu musím "odrhnout" takový suchý místa za ušima, ale teď mě napadá jestli to taky nemůže být exém, mě se dělá něco obdobného hlavně na rukách, teď přes zimu je mám zase jako stařenka samou vrásku a prasklinku
15. pro 2009 ve 12:10  • Odpověz
kartáček vypadá srandovně ... jakej sis koupila ty? chtěla sem si pořít už na narozky ale mama mě od toho zrazuje že jí to nevyhovuje a nepoužívá ho
15. pro 2009 ve 12:11  • Odpověz
pabli-já mám tu knížku slev dm a ten katáček oral b je tam za 299,- ale nevim,jestli do něj jít...
evena-může to být seborrhoická dermatitida=mléčná krusta se tomu říká, šupiny mastné tvrdší kůže,které se tvoří ve vláskách a za ušima,v nosolícní rýze nebo v oblasti hráze..objevuje se už koncem 1.měsíce,může to být předchůdce ekzému,který se objeví později
15. pro 2009 ve 12:26  • Odpověz
holky sledujete Superstar??co říkáte na Chodůra a PAPARAZZI???Já jsem ho nesnášela a tedka u mě ta písnička v jehpo podání hraje pořád...
15. pro 2009 ve 12:28  • Odpověz
jinak na mytí používáme mycí emulzi vhodnou pro atopickou pokožku od seba med a syndet(nedráždivé mýdlo) od seba med,vlásky myju vodou a někdy weledou,ale spíš jen vodou...někdy dávám do vody pár kapek levandulového oleje saloos,má pak hebkou pokožku :slight_smile: ty vlásky a pokožku hlavy nám už v porodce doporučili po koupeli promastit olejíčkem,tak to dělám a šupinky měl jen maličko nad čelem,viděla to Dr. a prý to nic není.
15. pro 2009 ve 12:30  • Odpověz
renu-nesleduju to, bavila mě jen ta úplně první Superstar :slight_smile:
15. pro 2009 ve 12:31  • Odpověz
jdu si udělat polívku,prcek pořád ječel,ale teď zabírá v autosedačce
15. pro 2009 ve 12:32  • Odpověz
danu Kubík má taky suchou pokožku...ten levanduloví olek dostanu koupit v lékárně??prubla bych to...
15. pro 2009 ve 12:38  • Odpověz
já používám na mytí mýdlo od SEBA MED...a zdá se mi pak suchý...natírám pak tím olejem od HIPPu
15. pro 2009 ve 12:39  • Odpověz
můžeš přidat i olivový renu,tn doma máš ne?? A ten olejíček jsem koupila v obchodě se zdravou výživou a přírodní kosmetikou
15. pro 2009 ve 12:41  • Odpověz
jj olivový joo...
15. pro 2009 ve 12:42  • Odpověz
koukala jsem že ho koupím i v lékárně...
15. pro 2009 ve 12:42  • Odpověz
ale stačí fakt málo,na vaničku tak 1 čajovou lžičku
15. pro 2009 ve 12:52  • Odpověz
danu moc si mě nepotěšila, mě se atop. ekzem objevil až ve 3 měs. tak doufám že Mája to mít nebude, je to peklo, četla sem že pokud se neobjeví do konce 3. měs. že by to mělo být dobré ... :frowning2: do poradny jdem 21. tak uvidím co mi dr. řekne, tu šupinatou kůži má jen na hlavě a za ušima, v obočí má takové větší šupinky a ty se dají v pohodě oddělat, takže to je asi něco jiného ... my máte taky od SEBA MED vodičku do vody ale víc používám BALNEUM ta je podle dr. lepší na citlivější pokožku tak nevím, zdají se mi stejné a stejně vysušují ... olivový olej z lékárny mám taky a používám ho na vyčištění pipky, je dost levný oproti těm kupovaným parfemovaným olejíčkům
15. pro 2009 ve 13:27  • Odpověz
a na superstar taky nekoukám ale vím kdo to je, krásně zpívá
15. pro 2009 ve 13:28  • Odpověz
evena-no já se taky modlím,zatím jsme bez příznaků,uvidíme,co přinese další měsíc..
15. pro 2009 ve 14:21  • Odpověz
Ahoj, dnes jsem byla s Eduš na 3měsíční kontrole - má 5,10kg a 58cm a všechno je v pořádku. Dostala i první dávku Hexavakcíny a na leden jsem domluvená i na očkování proti Pneumokokům (prý snad bude zadara).

Ke koupání - my taky koupeme skoro každý den, protože se to malé líbí. Koupeme v Oilatu a nemusím mazat vůbec ničím, jen 1-2x týdně ji celou natřu v olivovém oleji při masáží :slight_smile:
Nepouživame žádné krémy ani šampony a kůži má zatím moc pěknou. V rodině taky nemáme žádné ekzemy ani alergie a tak se modlím, aby to tak zůstalo i dál.

Na superstar nekoukám, ale Chodura jsem taky viděla teda slyšela a líbil se mi.

Renu - vám chodí spát už v 6? A do kolika spinká? Editka chodí spát po 7 hodině, ale usiná až kolem 8, když usne dřív tak se mi taky ráno brzo budí. Jak to funguje u vás? Taky závidím, že dáte do postýlky a můžete odejít, to já musím čekat až tvrdě usne a někdy usnu s ní. No jo, tulim se k ní v posteli :grinning: :grinning: Je to rozmazlenec.
15. pro 2009 v 15:04  • Odpověz
Ahoj holky! :slight_smile: Konečně se zas vracím mezi vás! :grinning: Měli jsme pc na reklamaci a dali si na čas :angry: Dočítat vás asi nebudu to bych se asi nedočetla.
15. pro 2009 v 15:15  • Odpověz
Ahoj Maja, už jsem se bála co s tebou je.
15. pro 2009 v 15:16  • Odpověz
Je tu někdo? Tak jak? Kojíte? My jo - plně!Minulý týden malá měla 4920g,takže teď už má 100% 5kg a více :grinning: Já už sem konečně po té operaci bez bolestí,takže začínám zas normálně fungovat.
15. pro 2009 v 15:20  • Odpověz
Jé maja paráda, já si říkala, co je s tebou....jak se máte?
evena přečti si tohle, myslím, že se vám to týká...my to ve vláskách máme taky, já to měla jako malá též, s exémem to nemá nic společnýho http://www.novyvek.cz/index.php?sekce=maminka&pg=clanek&id=714
15. pro 2009 v 15:20  • Odpověz
edit co to je ten oilat a kde se to dá koupit?
15. pro 2009 v 15:21  • Odpověz
Ahoj edit! No mě už po vás bylo smutno a nejhorší to bylo po operaci kdy jsem jen ležela a neměla sem ani počítač abych se zabavila!
15. pro 2009 v 15:22  • Odpověz
jo a renu, na superstar občas mrknu aa chodůra nemusím....jeho zpěv se mi naprosto nelíbí :slight_smile:
15. pro 2009 v 15:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.