• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
jj sorry...Terča chová... :grinning: :grinning: :grinning:
16. pro 2009 v 10:56  • Odpověz
Včera jsem ji držela v náruči asi půl hodiny když měla tu teplotku a byla celá taková červená a říkala jsem si jestli se doktor nesekl, protože mi přišlo, že má minimálně 30kg :grinning: :grinning: :grinning: Ona se fakt pronese.
16. pro 2009 v 10:59  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

náš prcek večer usíná ve své postýlce, vykoupeme (někdy ne), namažeme, přebalíme, oblečeme do lehkého overálku, nakojím, nechám odříhnout (už mu to jde fakt pěkně nahlas! :grinning: ), šoupnu do spacího pytle, taťka mu řekne "dobrou noc" a odnesu ho do postýlky, přikryju peřinkou nebo dekou, dle teploty, dám dudlík, zapnu monitor dechu a odcházím.. někdy tam musíme ještě tak 2-3x mu nahodit dudlík, když mu vypadne a ještě úplně nezabral, jinak ne...

Ven chodím s prckem pořád každý den na hoďku a půl až 2 h mezi 13. - 15. h. Malej má teď body, punčošky, kalhoty, lehký přízový svetřík na něm sametovou mikinu nebo teplejší svetřík, teplé ponožky, bavlněnou a pletenou čepičku, je ve fusaku Emitex, přikrytý dekou... je vždycky krásně teploučký, ale ne přehřátý... jemu venku rozhodně zima není - narozdíl ode mě :grinning: Jen novorozeňata by neměla chodit ven, když je pod -5 stupňů, u nás je zatím tak -1 stupeň, navíc už mi přijde malej docela velkej :slight_smile:
16. pro 2009 v 11:03  • Odpověz
čau holky co oblíkate prckům ted kdyz je mráz?
16. pro 2009 v 11:03  • Odpověz
edit: já chovám tak, že sedím na gauči a ruku, která podpírá malého, mám opěřenou o opěrku gauče :wink:
16. pro 2009 v 11:04  • Odpověz
Pabli diky, akorad my nemame ten fusak ktery se dá stáhnout
16. pro 2009 v 11:04  • Odpověz
lucajdak: nevědomky jsem ti odpověděla v předchozím příspěvku :grinning: :grinning:
16. pro 2009 v 11:05  • Odpověz
lucajdak: já mu ho ani nestahuju, má tam hlavičku na volno, jen ho má trochu u oušek... ale je fakt, že navíc má ještě zapnutou tu slídu od kočárku a je ve vložné tašce ke kočárku s vlastní boudičkou, tak je jakoby ve 2 kočárkách, tím je mu tam taky asi tepleji...
16. pro 2009 v 11:06  • Odpověz
jj vsak jsem se smala :wink:
16. pro 2009 v 11:06  • Odpověz
no my mame pod kombinezou otepleny teplacky, teply podkolenky, bodycko s dlouhym rukavem, oteplenou mikcu a pak ho šoupnu do fusaku, má teplou čepičku a rukavičky a ve fusaku musi mit ručičky venku, jinak křičí :slight_smile: taky je teplý, tak snad je to tak ok
16. pro 2009 v 11:08  • Odpověz
luci: přidala jsem 2 fotky z kočárku do alba: http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=484854
16. pro 2009 v 11:11  • Odpověz
luci: myslím, že toho navlíkáš až až, určitě mu nebude zima! :slight_smile:
16. pro 2009 v 11:12  • Odpověz
až bude mít osm kilo, tak to budu řešit...zatím to chování vyhovuje mě i prdísovi, mě to fakt neva:slight_smile:...ale jinak taky chovám v sedě, jsem zapadená v polštářích:slight_smile:
16. pro 2009 v 11:12  • Odpověz
My máme fusak bunker lodger a ona je v něm zabalená jak mumie :grinning: Je ji krásně teploučko, vždycky když ji vysleču tak kontroluju ručičky a nožičky (no nožičky ji dávám kožešinové "botečky") a je teplá. Během procházky kontroluju tvářičky, když je má moc studené tak mažeme domů
16. pro 2009 v 11:13  • Odpověz
já si vždycky říkám, co budu malému dávat, až bude minus deset... a podle toho mu prostě 1 vrstvu uberu :wink:
16. pro 2009 v 11:13  • Odpověz
Terčo - hlavní je, že to tobě nevadí a neomezujetě to. V létě budeš mít krásný svalnatý paže a my ti budeme závidět :grinning: :grinning:
16. pro 2009 v 11:15  • Odpověz
Já teď dávám ještě pořád jen 1 vrstvu fusaku, až bude pod -5 tak dám i tu druhou. Zatím to stačí a já budu mít co dávat i ve větší zimě. :wink:
16. pro 2009 v 11:16  • Odpověz
ahojte
my už ven skoro nechodíme co mám tu chůvičku, takže si zaběhnu jen sama ven když pro něco letím a malá spinká v posteli, ale včera mě přišla nová kombinéza tak jí budu muset vyzkoušet, taky mi přišly kalhoty a já blbec sem objednala místo 68-čky 62 takže je to těsné, nějak sem si neuvědomila že vyrostla ... na ven jí oblíkám punčocháče a kalhoty teplejší, navrch třeba bodyčko s dl. rukávem + silnější tričko, teplý ponožky, šoupnu do kombinézy a do fusaku /ten ale nemám tak teplý jako vy/
16. pro 2009 ve 12:17  • Odpověz
Já jsem doufala a stále doufám, že letos bude teplejší zima než normálně, protože chodím ven strašně ráda. Když jsem doma tak se trošku nudím :sweat_smile:
S kámoškama jsem normálně chodila na 3 hodiny dopoledne a pak ještě 2-3 hodiny odpoledne. A hlavně mi v téhle zimě nebude chtít nikdo chodit s malou ven a já příjdu o svou "chvilku" :angry:
16. pro 2009 ve 12:21  • Odpověz
Ahoj holky, PŘEDNĚ ZDRAVÍM MAJU, tak jsem se vrátila od doktorky, protože se mi nelíbila ta rýma malého a hlavně největší šok jsem měla dnes ráno, kdy mi malý v kuse řval od 6 h do 8:30 h. a když se začal sklidňovat, tak začal sebou trhat a rozhazovat ručičkama a opět řvát. Nepřišlo mi to moc normální a tak jsem zavolala obvoďačce, který mi řekla ať přijdeme, že se na něho koukne i neurolog. NAkonec doktorka řekla, že má pěknou rýmu a přidušuje se. Tímpádem se lekne a rozhodí ručičky. Celkově ho proklepla a prý je v neurologicky v pořádku, takže ani doktor nedošel. Oddychla jsem si, už jsem se viděla někde v nemocnici :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak ohledně toho oblékání. Nemám tak teplý fusak, je starý 35 let a je v pohodě. Tchýně mi ale řekla, že je někde na půde schovaný fusak z berana, to jsem zvědavá, v jakém bude stavu :confused: Takže malého oblékám docela dost.
16. pro 2009 ve 12:30  • Odpověz
Holky, jak jste spokojený s vibračníma nebo houpacíma lehátkama? Je to k něčemu? Uvažujeme o něm.
16. pro 2009 ve 12:31  • Odpověz
LUCAJDAK - koukala jsem do tvého albíčka a musela jsem se moc smát té fotce, jak malého kojíš a za ním je hafín. Má ho jak zimní svetřík a určitě zahřeje :slight_smile:
16. pro 2009 ve 12:37  • Odpověz
Makka - já mám lehátko jen takové obyčejné a použivam ho docela často. Mám ho v kuchyni a když se chci v klidu najíst nebo něco udělat tak tam malou dám a můžu si si povídat a vidím na ni. Ale ani v lehátku, stejně jako v autosedačce, nemá být mimčo dlouho. Říká se, že tak maximálně hodinu 2x za den.
16. pro 2009 ve 12:42  • Odpověz
Chudák Adámek si s tou rýmečkou teda fakt užije :frowning2:
Dala vám něco na tu rýmu? Nebo máte jen dál odsávat a kapat libenar nebo tak něco?
Já se dopuju vitamina a homeopatikama posilujicíma imunitu a poctivě větrám ve všech místnostech. Teď mi došlo, že v ložnici větrám už od rána - jdu to zavřít, jsem hlava děravá
16. pro 2009 ve 12:45  • Odpověz
EDIT - máme používat dětské kapky Libenar, dětský Otrivin atd. je to jedno a kapat častěji a hlavně vysávat nosík. To děláme. Doporučila zvednout matraci v postýlce, podložit ji třeba knížkama. Mělo by se hodně větrat,což u nás moc není. Snažili jsme se mít malého v teple a to také není dobré. V ložnici máme okna na mikro a stačí. Sice je venku zima, ale prostě se musíme více obléct. Manžel dnes dorazí dříve domů, protože na něho také něco dolehlo a chce se do Vánoc vykurýrovat. Vypadá to spíš na prodůšky. Holt u dětí ta rýma trvá i 14 dní.
16. pro 2009 ve 12:54  • Odpověz
My máme doma max 21-22 stupnů, v ložinici jen mezi 19-20 stupni. Já jsem tak zvyklá, raději se líp oblečku. Editce to taky asi vyhovuje, jen manžel si stěžuje. On ze zvyklý na 25 stupnů a v ložnici snad ještě víc :grinning:
A jak už jsem psala, já větrám každý den. Malou přenáším z místnosti do místnosti a postupně větrám každou místnost. A taky mi doktor říkal, že pokud Eduš nemá teplotu tak s ni mám chodit ven i když má rýmečku, takže chodíme. :slight_smile:

Makka - na druhou stranu bude super mít manžela doma ne? Ten můj pracuje ještě i 23.12. a navíc až do večera. :frowning2: Takže mi stromeček nachystá 23.dopoledne abych ho mohla na štědrý den v klidu zdobit a on mohl dospávat.
16. pro 2009 ve 13:03  • Odpověz
makka já má dneska lehátko první den doma a myslím, že ho využijeme.....nebudu tam malého nechávat dlouho, ale on vždycky po probuzení vydrží v pelíšku tak půl ho´dky, pak ho to přestane bavit, tak jsem ho pak šoupla do lehátka a měla ho chvilku v kuchyni a myslím, že fajn, líbilo se mu to, umyla jsem si nádobí, poklidila, najedla se a pak ho zase dala do postýlky, on potřebuje pořád nějakou změnu:slight_smile:....taky je obyčejný, není vibrační, ale houpat se s ním dá:slight_smile:....já taky větrám hodně, až mi manžel nadává, ale několikrát denně otevřu dokořán okno v místnosti, kde zrovna malý není a před spaním vyvětrám taky pokaždý
16. pro 2009 ve 13:18  • Odpověz
makka:my máme od chicca a jsem max spokojená..je vibrační houpací a dá se i zastavit že se nehoupe...

máme tohle..

http://www.chiccocz.cz/index.php?level=juvenile&subkat=303&od=0
16. pro 2009 ve 13:25  • Odpověz
lucajda-Petřík je úžasný,okatý, ten zelený obleček nemá chybu :grinning: no a jak si drží láhev,to je bombááá :slight_smile:
16. pro 2009 ve 13:28  • Odpověz
renu-já se bojim,že ty houpačky,co jsou houpací a vibrační jsou návykové....
16. pro 2009 ve 13:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.