• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
Tak já koukám, že my máme strašně hodný mimčo, doufám, že to tímhle te´d nezakřiknu:grinning:, až si někdy říkám, čím jsme si to zasloužili....brečí strašně málo a že by měl nějaký hysteráky to vůbec, vzteklej je, ale to dává najevo tím, že háže rukama a nohama kolem sebe a křičí jakoby mě nadával:grinning:...ale pořádnej pláč, to je málokdy...jestli já ho ale moc nerozmazluju:slight_smile:
Zrovna včera večer jsme na to s manžou vzpomínali, že to ani není možný, že jsme si loňský Vánoce plánovali, jak bysme už za rok nechtěli být sami....a ono to vyšlo :astonished: , je to supeeer :slight_smile:
19. pro 2009 v 11:17  • Odpověz
ahojte
dnes už máme naší starou Máju, spokojenou, hodnou a nenáročnou ... pěkně papáme, spinkáme a hrajeme si pod hrazdičou jako poslušný dítko :slight_smile:
to je hezký si tak zavzpomínat málem tu brečím ... já čárky objevila 28. ledna ... je to neuveřitelný když si vzpomenu jak sme loni bojkotovali vánoce a nepořídili ani stromeček, jak mě každej k novýmu roku přál /už po xté/ konečně to mimino a já se držela ať se nerozbulím a ještě lepší fakt že na novej rok jsme fakt počali, jak sme se pak báli že o ní příjdem a jak se bála porodu, a teď ani pomalu nevím že sem rodila, všechno strašně letí a já řvu a směju se zárověň :grinning: :grinning:
19. pro 2009 ve 13:13  • Odpověz
evena..tedka jsi mě tím článkem rozplakala.. :frowning2: evčo je to tak hezké..jsem rádaže jsme to všechny tak krásně zvládly... :slight_smile: musím říct e jsem prožila nejkrásnější rok ve svém životě...
19. pro 2009 v 15:04  • Odpověz
evena: taky jsi mě dojala :slight_smile:

renu: pro mě to teda nejkrásnější rok nebyl... od ledna do května jsem měla hrozné bolesti břicha, pořád špinila nebo krvácela, 4 měsíce vkuse ležela... :unamused: pro mě to byl spíš půlrok strachování se, abych o malýho nepřišla, pak, když mi začalo být líp, tak zas strachování se, abych předčasně neporodila, pak jsem se bála porodu... pak byla ta noc plná hrůzy a utrpení (tj. porod) a od té doby už je jen dobře :grinning: Kvůli tomuhle těhotenství si fakt rozmyslím, jestli ještě další mimi budeme mít, a pokud, tak opravdu až bude malej ve škole, prostě fakt tak za těch 5-6 let nejdřív... Představa, že by to těhotenství bylo zase podobné a já se musela navíc starat ještě o malého, mě dost děsí!
19. pro 2009 v 15:30  • Odpověz
evena-dneska už máme zase hodné mimi :slight_smile: taky mě dojal ten tvůj příspěvek :dizzy_face:moc moc ti to přeju,že to nakonec vyšlo a máte Máju :slight_smile:

tegga-taky spíš vrčí a vydává různý naštvaný zvuky a brečí bez slz než by doopravdy ustavičně brečel,,ale teď těch pár dní vyloženě vřískal....to byly šoky :frowning2:

pabli-taky to vidím tak za 5 let, ne že by byl můj porod tak hrozný,čas už to spravil,ale nemáme dořešené bydlení,s pozemkem se nic neděje,územní plán visí na bodě 0 a v bytě 2+kk nám je těsno už takhle ve 3,natož si sem pořídit další dítě....
19. pro 2009 v 16:10  • Odpověz
Ahoj holky, náš spíš také jen vydává takové zvuky a brečí bez slz, spíš je to takové malé vydírání. Poznám, kdy ho to už nebaví a má hlad, nebo se mu chce spinkat. Chodí spinkat každé 2 hod. a papá po 2 - 3 hod. V noci je zlatíčko. Usne v 21.30 - 22 h. a vstává v 5 h. nebo v 7 h. Už se nebudí na papání, spí vkuse. Vyžaduje víc pozornosti a nejraději má, když ho vyslíkneme s punčošek a může kopak nožkama. To krásně vejská a směje se. Hlavně jsem ráda, že si manžel konečněěěěěěě uvědomil, že starání o prcka není žádná sranda a začal mi hodně pomáhat i v domácnosti a bez řečí.
A jak bych zhodnotila tento rok? První těhu test jsem si dělala 25. ledna, což bylo o 3 dny dříve než jsem měla dostat měsíčky,takže samozřejmě obrovský šok a splnění krásného snu. Jinak celé těhu mohu zhodnotit za bezproblémové a kdyby mi nerostlo břicho, tak ani nevím, že jsem těhotná. A pak přišel termín porodu. Na toto období nevzpomínám moc ráda, ale jsem na sebe hrdá, že jsem všechno zvládla a přetrpěla. Porod už byl brnkačka a narodilo se naše největší štěstí ADÁMEK. Všechno to stálo za to. Manžel by chtěl 3 děti, ale když vidím, jak se staví k práci, tak 2 děti budou stačit. Máme ještě psa, který je jak další dítě. Všechno hlavně ovlivní finance. I jedno dítě je finančně náročné. S dalším prckem počítáme za 2 - 3 roky.
19. pro 2009 v 18:36  • Odpověz
makka SUPER příspěvek :wink: To je dobře že jsi tvůj manža uvědomil že to nejni tak jednoduché starat se o miminko...Honza na to zatím přichází..pomalu ale jistě.. :wink: No jo to těhotenství byla fuška...obava z porodu postihla určitě každého znás...ale je fakt že kdybych byla porduhé těhotná tak se bojím víc protože už vím do čeho bych šla...Co se týká druhého potomka tak jsme se dohodli že druhé dítě mít nebudeme..chtěli by jsme aby Kubík měl všechno..ale vše je hudba budoucnosti tak se uvidí... :slight_smile:
20. pro 2009 v 10:10  • Odpověz
renu-tuhle variantu taky zvažuju, v dnešní době,když člověk chce,aby jeho dítě mělo všeho dostatek, mohlo chodit do různých kroužků,věnovat se sportu,jít na vysokou atd.,tak to je záhul i s jedním potomkem :wink:
20. pro 2009 v 11:51  • Odpověz
Ahoj holky! Tak já si zaím taky neovedu představit další těhotenství, porod, mimčo....ale zároveň bych našemu bobíšovi nepřála, aby byl jednináček...nic proti, pokud některá jste:grinning:.......evena tvůj příspěvek mě taky ěnjak dojal:slight_smile:......tady je dneska zima jak v Rusku, ven nejdeme, tak jsem se pustila do dozdobení cukroví a zjistila jsem, že mám 11 druhů, mazééc :astonished: :grinning:
20. pro 2009 ve 14:45  • Odpověz
tegga-jsi machr s tím cukrovím :slight_smile: My jsme 3 sestry,takže bych taky chtěla,aby měl Ondík 1 sourozence,ale zatím spíš v neurčité budoucnosti....
20. pro 2009 ve 14:50  • Odpověz
Nevím jestli je to tím, že jsem měla super těhotenství a taky pohodový porod, ale já teda druhé dítko plánuju celkem brzo :slight_smile:
20. pro 2009 v 15:31  • Odpověz
ahojky holky,mám dotaz ...od porodu mě trápí docela nepříjemná věc..nemůžu pořádně na záchod...když se nakonec překonám a jdu tak to děsně bolí asi mi to u konečníku popraská a teče mi i krev...když už to jde ze mě ven tak se u toho svírám v bolesti a je mi do pláče...máte někdo podobnej problém??
20. pro 2009 v 19:04  • Odpověz
RENU - tenhle problém jsem měla jen krátce po porodu a teď pohoda. Být tebou došla bych si buď na gyndu nebo k obvoďačce a ta tě pošle dál. Můžou to být hemeroidy. Ale určitě bych s tím něco dělala.
TEGGA - 11 druhů? Jsi ďábel, jak to děláš, že máš tolik času na pečení.
20. pro 2009 ve 20:22  • Odpověz
20. pro 2009 ve 20:53  • Odpověz
jé tak já vás dojala, no hlavně sem dojala sama sebe, celej den sem pak byla taková rozněžněná a vzpomínala sem (ale jen na to pěkné) ... pro mě sice těhotenství sem tam taky příjemný nebylo, ale když to shrnu tak to bylo to nej v mým životě, ten příšernej porod už sem ze sebe tak nějak setřepala a vzala sem si z něj jen to hezký ... sem ráda že sme to všechny ustály a máme všechny zdravé prdíse doma, a když si uvědomím že ste mě provázeli téměř celým mým těhotenstvím tak je to bomba jak sem s váma dlouho :dizzy_face:

makka tak to asi chtělo u toho tvýho jen čas, to je dobře :slight_smile: pěkný fotky :slight_smile:

dnes sem se rozhodla vydat se si něco si koupit na sebe, že já vůbec vystrčila paty z baráku, všude děsnejch lidí, místo na parkování se pomalu nedalo najít ani v poslední řadě, taky sem chtěla Máje koupit toho hudebního pejska od FP a neměli ho tak za ten jeden svetřík co sem si koupila mi to teda nestálo :angry:

tchýně se nás včera ptala jestli přijdem na vánoční večeři tak sem to odmítla, sice s těžkým srdcem, protože sme nikdy nebyli s přítelem na vánoce sami, ale musela sem, a moje máma je po operaci z nohou a jen leží takže tam taky večeře nejde nechci jí otravovat ... takže nevím jestli mi nebude smutno ... taky sem naštvaná protože 8 let se všechno točilo okolo synovců, byli malí tak se večeřelo třeba už ve 4 h, teď už vyrostli a večeřet budou až někdy v 7 a na nás se ohledy asi brát nebudou, my tam půjdeme až oni budou po večeři akorát pod stromek a to už je docela pozdě, Mája někdy usíná už okolo 8 večer tak zas akorát bude nevrlá a budu poslouchat kecy jak je zlá ... je to na palici, tak snad ty vánoce budoui aspoň trochu normální :grinning:
20. pro 2009 ve 22:53  • Odpověz
renu: ten problém mám taky :wink: ale já na to trpěla už před porodem, obvodní mě prohlížela, konstatovala, že se mi v konečníku vždycky utvoří při stolici trhlinky, to pak krvácí... V těhotenství jsem mazala Calciem Panthotenikem, teď nějak nemám čas to mazat, ale budu muset začít, fakt to pak pomůže. Hlavně chodit pravidelně na velkou (to chodím, jím laktobacily), hodně pít a mazat- nebo jsou i čípky na hemoroidy. V těhu se mohlo Preparation H (dělají mast i čípky), tak myslím, že při kojení se to taky může, no, ty vlastně nekojíš, tak pohoda :slight_smile:.

tegga: 11 druhů? už vím, jak vypadá "blázen" :grinning: Já mám taky hodně druhů - mamka mi poslala cukroví po ségře :grinning: :grinning: :grinning:

evena: my ještě taky nebyli s manželem na Štědrý den sami, ale letos jsem na tom trvala, když už jsme ta rodina, tak jsem zvědavá, ale těším se :slight_smile:.

makka: prskavky jsme taky koupili, ale ukážeme je malému až na Štědrý večer... a koukám, že máme stejné capáčky se sobíky, ale ty mu dám taky až na Štědrý den, já si koupila v Tescu červené tričko a manžel prohlásil, že aby se k nám hodil, tak si vezme dres Manchester United :grinning: :grinning:

Teď máme trochu trápení, bylo tu -17, v autě zamrzla nafta a něco prasklo, tak je na opravě, prý 5-10 tis. zase, to je dárek teda!... No a manžel byl včera na pohotovosti, už delší dobu ho trápí bolesti břicha, někdy průjmy... Prý buď lehká salmonela, nebo žaludeč. vřed nebo vřed na dvanácterníku nebo podrážděná slinivka. Dnes má jít k obvodnímu a ten ho pošle na gastro... :unamused: Tak doufám, že vůbec budeme moct jet po svátkách k našim... No hlavně aby nebyl manža v nemocnici! :frowning2:
21. pro 2009 v 06:03  • Odpověz
tak a jdu spát :grinning:
21. pro 2009 v 06:04  • Odpověz
Holky já nevím, jsem to sama nevěděla, že jich mám tolik, až včera, jak jsem to dodělávala, tak jsem sama hleděla:grinning:...akorát toteda budu muset rozdat po celé rodině, jinak nevím, kdo by to jedl......to s tím konečníkem mám taky, nikomu jsem to neříkala, dělají se mi přesně jak píše pablinka trhlinky, je to malinko, ale točí měto, stejně jako ty rozestouplý svaly na břiše, který ne a ne srůst.........a na Štědrý večer budeme taky sami, beru to taky tak, že jsme malá rodina, tak co..........pabli manža má to samý, je to možnýýýýýý, jednou začas strašná bolest, průjmy klasika....on si zas myslí, že je to žlučník, ale zatím nešel nikam, jen mi tu občas skuhrá
21. pro 2009 v 07:55  • Odpověz
tegga: koukám, že máme stejné problémy :wink:... manžel taky myslel, že je to žlučník, ale začalo ho to bolet na druhé straně, než je žlučník, na pohotovosti doktor říkal, že žlučník ani slepák to nebude... Tak uvidíme...
21. pro 2009 v 08:08  • Odpověz
pabli-tak ať to s manžou dobře dopadne,to jsou radosti před Vánocema co...no s tím autem je to taky peklo, my zase vyplázli v létě nečekaně 6tis.za technickou...teď snad bude auto nějaký čas šlapat :unamused:
Ty problémy s krvácením po velké potřebě u mě trvaly 3 týdny po porodu,požívala sem mast factu a měsíčkovou mast a jím ty lactobacily...
21. pro 2009 v 09:35  • Odpověz
S chozením na záchod, díky bohu, problém nemám. Ale myslím si, že tohle je vždycky lepší řešit s doktorem, pro jistotu.

Včera jsem si spočítala cukroví a máme 16druhů cukroví :grinning: Ale úplně sama jsem udělala si jen 6, zbytek byla kolektivní práce s mamkou a ségrama. Nejlíp to bylo vidět na včerejších marokánkách - já sekala sušené ovoce, mama míchala celou směs v hrnci, ségra dávala na plech a další ségra to pak mazala čokoškou. Taková malá manufaktura :grinning: :grinning:

Na Štedrý den budeme u našich, bude nás 9. Bydlíme všichni v jednom baráku a tak mi přišlo nejlepší, že budeme slavit všichni dohromady. Manžel byl nejdřív proti, ale už se s tou myšlenkou srovnal :slight_smile:
My u nás večeříme kolem 4 vždycky, protože držíme celý den půst a tak aby někdo nepadl hladem. A taky aby se stihla pohádka v 19hod. :grinning: :grinning:

Co se týče oblečení - tak já budu mít červené šaty (snad se do nich vlezu), manžel kalhoty a svetr a malé dáme asi taky šatečky a na hlavičku čepičku s vánočním motivem.
21. pro 2009 v 09:38  • Odpověz
holky, tak u manžela je prý podezření na salmonelozu, tak si veze vzorky do laborky, výsledky budou zítra... Teď pojedeme k dětské doktorce pro silnější kapičky na očičko, malému pořád hnisá... když nepomůžou, tak prý budeme muset na oční... :unamused:
21. pro 2009 v 09:53  • Odpověz
Přidala jsem do albíčka něco pro všechny :slight_smile:

jejda pabli,tak na vás budu myslet,ať je to dobré!!!
edit-my budem o Vánocích taky u našich,jezdíme tam každý rok,mám ráda kolem sebe velkou rodinu a ve 3 doma by to nebylo ono :slight_smile: odjíždíme už zítra
21. pro 2009 v 09:56  • Odpověz
danuš: jeeeee, krásné přání u Tebe v albu :dizzy_face:

edit: večeříte ve 4? My u našich jedli vždycky v 5, taky aby se stihla ta pohádka :grinning: Teď jsme právě s manželem přemýšleli, jak to uděláme, jestli malému ukážeme nejdřív rozsvícený stromeček a rozbalíme jeho dárky, pak ho vykoupeme, nakojím a uložíme, nebo jestli nejdřív vykoupeme, nakojím, pak ukážeme stromeček, pak uložíme (to mám ale obavy, aby se mu pak chtělo spát).... problém je, že před koupáním už je malý nevrlý, po koupání je taky nevrlý, protože má zafixováno, že bude co nevidět jíst, po kojení je zvyklý jít hned do postele a usnout... tak fakt nevím :grinning: Pak je možnost, že ho třeba nakojím v těch 4-5 h, pak ukážeme stromeček, pak se s ním budeme chvilku bavit, pak koupel, kojení a spát :slight_smile:
21. pro 2009 v 09:57  • Odpověz
dnes budem píct štoly s marcipánem,už mám namočené rozinky a kandované ovoce v rumu :slight_smile: dáváme i 1 tchýni,sice jí nikdy nepochválila,ale manža jí chce 1 dát :angry:
21. pro 2009 v 09:58  • Odpověz
danuš: tak se mějte u vašich moc hezky :slight_smile: A co že nejezdíte na Vánoce k manželovým rodičům? U nás by tohle neprošlo, museli jsme to striktně střídat, jednou u našich, jednou u manželových...
21. pro 2009 v 09:59  • Odpověz
u našich se večeří kolem 6,mě většinou kojení vychází na 18-18:30 :slight_smile:tak to nějak vykoumám a nakojím ho těsně před večeří... ....koupeme 1x za 2 dny,takže 23.večer se bude koupat a tím pádem 24. to nemusíme řešit :slight_smile:
21. pro 2009 v 10:01  • Odpověz
pabli-no nestráááš :grinning: tchýně je už rok vdova,na štědrý den bude u manžový ségry,která bydlí 5 minut pěšky od ní....Jinak jako být u tchýně na Štědrý den by bylo za trest,vaří bídně,moc nemluví...
21. pro 2009 v 10:05  • Odpověz
Pabli - i můj manžel se mě pokoušel udolat, že jedny vánoce se budou slavit u nášich a ty další u jeho rodičů, ale já mu to politicky vysvětlila :grinning: Tchýni i tchána mám ráda, ale Vánoce bych u nich slavit nechtěla, zatím. Ale až už nebudou moc být samotní tak budou slavit Vánoce oni u nás.

No jo večeříme už ve 4 :grinning: :grinning:
21. pro 2009 v 10:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.