• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
Evena - hrbit se možná budeme, ale to vám napíšu až po první lekci :slight_smile:

Synflorix je lepší než prevenar, protože účinkuje na větší množství pneumokoků, ale Prevenar 13 je úplná novinka a je proti 13 různým pneumokokům, synflorix jen proti 10. Ale nevím jestli ten nový prevenar se už očkuje.
5. led 2010 v 16:52  • Odpověz
Nás ještě nikdo na vítání ani nepozval :angry: Rodí se u nás tolik děti, že půjdeme asi až v půl roce.
5. led 2010 v 16:52  • Odpověz
autor
edith, my na vitani nejdeme vubec :wink:

dneska mi rikala doktorka o pneumokokovi zda chci 7,10 nebo novinku 13 ale tu 13 nemusime stihnout celou naockovat, kdyby byla mala nemocna a potom bych si to musela hradit cele sama...
5. led 2010 v 17:12  • Odpověz
Pipiii - jaktože nejdete na vitání? Nechcete?
U nás dostaneme za to, že příjdeme peníze tak chodí skoro všichni :grinning: :grinning: Já tam jdu hlavně proto, aby měla Editka fotku z vítání, křtěná nebude tak aspoň nějaká ta oficialita. :slight_smile:
5. led 2010 v 17:56  • Odpověz
edi taky jsem zvědavá jak to bude v té vaně my totiž v té kádi dělali takové dsmičky aby se to miinko nemuselo zastavit a nacvičovalo ten cvik dlouho ..v obyč vaně to asi nepůjde tak jsem taky zvědavá jak to bude vypadat...
5. led 2010 v 18:12  • Odpověz
příště to bude prča pojedu sama snad bude po cestě Kubík spinkat..vždy když jedu tak ho držím za ručku a on kouká kam to jede a pak u toho vytuhne..
5. led 2010 v 18:14  • Odpověz
My máme obrovskou rohovou vanu takže to snad problém nebude. A sama ta lektorka mi navrhla jestli to v tomhle počasí nechci doma. Uvidím, neumím si představit jak to bude, ale kdyby to nestačilo tak s plaváním vydržím až do jara.
5. led 2010 v 18:15  • Odpověz
jj...no uvidíš...pak určo dej vědět...
5. led 2010 v 18:22  • Odpověz
edit a nevíš je ten prevenar 13 i na ty uši? teď sem četla kousek jedné diskuse ... pneumokoků je okolo 90 ti druhů a očkování jen na 13 :frowning2:
edit to se divím že vás ještě nikdo nezve ve městě by to mělo být asi častější, u nás jen asi 2x do roka, někdy i třeba jednou za 9 měsíců, podle počtu dětí ... nás zvali ještě než se malá narodila :grinning: (to sem se ale pěkně naštvala) a udělala sem dobře že sem odmítla protože by sme šli když byla 10 dní na světě, to by byl děs :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale bude u nás někdy na jaře tak mi půjdem až tak v půl roce

renu já s malou sama ještě nebyla, nejde mi nějak s tou sedačkou manipulovat v tom autě, máme jí nějakou natěsno nebo co :unamused:

taky bych na to vítání klidně nešla, taková šaškárna je to :grinning: ale taky dostane penízky, ty se hodí, a taky fotečku na památku no, ale hlavně tady u nás na vesnici (a hlavně v rodině) se to nenosí takto ve vymikat z davu, chodí opravdu všichni :grinning: tchýně by to neunesla :grinning:
5. led 2010 v 18:24  • Odpověz
U nás je vítání často, ale rodí se tady moc dětí :slight_smile:
Sranda, že se zve ještě před narozením :grinning:

Pokud vím tak na pneumokoka který způsobuje zánět středního ucha jsou všechny 3 vakcíny, ale nejsem doktor a mám to jen z doslechu :wink: Ale ani očkování před středním uchem prý neuchrání, protože ho způsobuje víc věcí.

Já jezdím s malou hlavně sama, ale asi jen díky tomu, že máme autosedačku s bází takže ji tam v autě jen zacvaknu a pak ji hodím na podvozek kočárku, je to totiž těžký jak... tahat by se mi nechtěla. Občas beru autem i kámošku s její holčičkou a než dáme autosedajdu do těch pásů tak se obě pořádně zapotíme, ale je to o cviku. :slight_smile:
5. led 2010 v 18:33  • Odpověz
no oni totiž měli málo dětí tak se jim marianka hodila do krámu a už jí chtěli před narozením :grinning: u nás se zve až je aspoň 5 dětí a myslím že teď už sme tak 4 (jedné se narodili dvojčata) tak se myslím čeká na to pátý dítko :grinning:

to se máš že máš tak dobrou autosedačku to hodně pomůže
5. led 2010 v 18:45  • Odpověz
dokonce se byli ptát lidi z obce mojí tchýně !!! jak se bude malá jmenovat aby jí mohli zapsat do kroniky :sweat_smile: síla co?
5. led 2010 v 18:46  • Odpověz
tak my teda na vítání žádné penízky nedostali... jen já kytku (lilie) a malej pamětní list podepsaný primátorem. Ale měli to moc pěkné, jsem ráda, že jsme tam nakonec šli, i když se mi taky nechtělo, šli jsme původně spíš kvůli mým rodičům :slight_smile:. Jsme tam nastoupily, maminy s dětmi, slavnostně za doprovodu hudby, posadily se, za námi tatínci, pak další lidé... Před námi malé dětičky (školkový věk) zpívali písničky o miminkách a maminkách, recitovali básničky, bylo to hrozně roztomilý :slight_smile:. Pak slavnostní proslov, pak jsme se chodili podepsat do pamětní knihy, potřásat rukami a tak... Fotografka fotila vždy maminku s dítětem, pak ještě maminku, dítě a tatínka. Byla tam i moje kamarádka s holčičkou o týden starší, tak jsme fotografku požádaly, ať nás společně vyfotí, jakože ženich a nevěsta, tak se smála, jak ty děti zaprodáváme už tak brzy :grinning: Zítra si jdeme pro fotky, tak jsem zvědavá :slight_smile:
5. led 2010 ve 20:06  • Odpověz
a začalo mě bolet dost v krku a mám trochu rýmu, tak jsem si stříkla bioparox... ale teď si říkám, že bych mohla počkat a zkusit jen slanou vodu kloktat... co říkáte? braly jste něco na bolest v krku už při kojení?
5. led 2010 ve 20:10  • Odpověz
Pavli jen homeopatika homeogene nebo jak se to jmenuje a zabralo mi to hned. Normálně si střikam tantum verde forte, ale to se nedoporučuje kojicim.
5. led 2010 ve 20:27  • Odpověz
pabli u nás je to vítání taky tak podobně ... trvalo to moc dlouho?
na věci jako nachlazení bolest v krku atd jsem zkusila v těhu 3x to oscilo a zabíralo

Včera sem si koupila tu odsávačku soplíků na vysavač, soplíky jí vidět ani nejdou, je zahleněná nějak vzadu a normálně sme odsáli docela dost, pěkně sem koukala, jiná odsávačka by neměla šanci :slight_smile:
5. led 2010 ve 21:58  • Odpověz
nemůžu spát tak spouzím a našla sem něco co mě fakt dostalo tak se musím s váma podělit :sweat_smile:
Deník z Krkonoš
12. řijna
Přestěhoval jsem se do našeho nového domu v Krkonoších. Bože, jak je zde krásně! Už se nemohu dočkat až majestátně horské vrcholy pokryje sníh.

20. řijna
Krkonoše jsou tím nejkrásnějším místem na zemi. Podnikli jsme malý Výlet do okolí a přitom jsme viděli několik jelenů. Jak byli nádherní. Zdá se, že jelen je jedno z nejúžasnějších zvířat na zemi.

11. listopadu
Brzy začne lovecká sezóna. Nechápu, jak někdo může zabít něco tak překrásného jako je jelen. Doufám, že už konečně začne sněžit.

10. prosince
Minulou noc krásně sněžilo. Probudil jsem se a vše bylo pod jiskřivou sněžnou pokrývkou. Krása jako na vánočním pohledu. Proházel jsem příjezdovou cestu a uspořádali jsme rodinnou koulovačku. Potom projel kolem sněžný pluh a musel jsem znovu proházet příjezdovou cestu. Prostě to tady miluji.

12. prosinec
Minulou noc připadl další bílý sníh. Sněžný pluh si zopakoval žertík s příjezdovou cestou. Nevadí, během chvilky jsem ji znovu proházel.

19. prosince
Další sníh napadl minulou noc. Kvůli zahrnuté příjezdové cestě jsem se nedostal do práce. Jsem úplně vyčerpán prohazováním. Zkurvenej sněžnej pluh.

22. prosince
Včera napadlo ještě víc těch bílých sraček. Mám na rukou puchýře od lopaty. Jsem přesvědčenej, že sněžnej pluh čeká někde za rohem, dokud neproházím příjezdovou cestu. Hajzl jeden.

25. prosince
Veselé vánoce. Víc zasranýho sněhu. Jestli jednou dostanu do ruky toho zkurvysyna co řídí sněžnej pluh, tak ho nakopu do prdele. Nechápu proč prostě na tu zasranou silnici nepoužívaj víc soli co by rozpustila ten sajrajt.

27. prosince
Zase napadl vagón těch bílejch sraček. Už tři dny jsem nevystrčil rypák s výjimkou prohazování příjezdové cesty pokaždé, když projel pluh. Nakonec i pluh uvázl v závěji a ten ksindl řidič si přišel vypůjčit moji lopatu. Řekl jsem mu, že sem jich už šest zlámal, když sem prohazoval zahrnutou příjezdovku, a pak sem do něj mlátil tou sedmou, až se dal na útěk.

28. prosince
Konečně jsem se dostal z baráku. Odstranil jsem z auta to bílý svinstvo a vydal se do obchodu pro nějaké jídlo. Při zpáteční cestě mi vběhl do cesty jelen a už se to nedalo ubrzdit. Mám škodu na autě za 50 tisíc. Ty zkurvený bestie by měli postřílet. Že je ti lovci v sezóně nevymlátili všechny.

10. března
Odvezl jsem auto do servisu ve městě. Člověk by nevěřil jak může za jednu zimu zrezivět vod tý debilní soli, co s tím ty hovada sypou tu silnici.

12. dubna
Odstěhovali jsme se zpátky do Prahy. Teď teprve vidím, jak je to nádherné město. Nechápu jak někdo může žít v takové prdeli jako jsou Krkonoše.
6. led 2010 v 00:03  • Odpověz
Evena - super!!! :grinning: :grinning:

Jaktože nemůžeš spát? To já jen lehnu do postele a už jsem tuhá :slight_smile: Mája je asi hodnější než Editka, ta mě totiž tim svým řevem přes den naprosto odrovná a já pak jen spím, ona naštěstí taky. I když dnes jsem kojila asi 4 od 20 do 7hod. což mi přijde dost, ale co nadělám, měla hlad :slight_smile:

Na bolest v krku je nejlepší kombinace osciloccocina (na posílení imunity) a toho homeogene, to je směs homeopatik přímo na bolení v krku. Mě to zatím vždycky zabralo.
Oscilo jsem brala 2x za den a Homeogene jsem cucala 2 tableta katdé 3-4 hodiny podle potřeby. Navíc je to dobrá dieta, když je doporučováno ty homeopatika brát nejlépe min. 20 minut od každého jídla. Takže mi odpadá lezení každou chvilku do lednice :grinning: :grinning:
6. led 2010 v 08:30  • Odpověz
ahojky holky,tak Ondíkova rýma je na ústupu,podkožní boulička z očkování přetrvává,ale teplota se mu u ž nevrátila....no za to já jsem od včera vyřízená,bolí mě v krku ,jde mi to směrem nahoru a do uší + rýma, takže zřejmě zánět nosohltanu...pomáhá mi vincentka do nosu i krku, noc byla děsná a vstát na kojení byl nadlidský výkon...jít k doktorovi je peklo,nemám hlídání a je tam tak blbá sestra,že by mě snad ani nevzala přednostně jako kojící matku....
6. led 2010 v 08:42  • Odpověz
jé pabli-ty taky..... :frowning2:
6. led 2010 v 08:43  • Odpověz
Danuš a Pabli je mi vás líto, snad to brzo přejde, hlavně ať to nedostanou i dětičky.

Já dnes musím na úřady a měla mi vozit tchýně, jenže u nás napadla hromada sněhu a tak to na kočár není, takže si musím Editku vzít sebou. Doufám, že nebude moc řvát.
6. led 2010 v 08:48  • Odpověz
Ahojte.
Na nedostatek spánku si opravdu stěžovat nemůžu. Večer zabrala v 21 h a už jí nebudím a nechávám jí spát jak dlouho chce, takže jsem se vzbudila sama krátce po 8 h a slyším jí broukat .... tak jdu k postýlce, koukala na druhou stranu tak sem na ní zavalala, ona se otočila a tak mooooc se na mě začala smát a rozhazovat rukama jak byla ráda že mě vidí a chtěla abych si jí vzala, takže pěknej start dne, to potěší :dizzy_face: :dizzy_face:
Spát nemůžu už strašně dlouho snad dva měsíce chodím spát tak mezi 1-2 h, když jsem jí zbouzela kolem té 5. h třeba tak sem ještě dopoledne dospávala protože ona taky ještě zabrala po prvním raním kojení, jenže teď je po prvním kojení dost čilá takže sem ráda že už nemusím budit a vyspím se. Teď už si půl hodiny hraje v kočárku kde má navěšený nějaký blbinky do kterých buší :slight_smile:
U nás taky příšerně sněží a vypadá to krásně ... nemusím totiž dnes nikam :slight_smile: Holky Brzo se uzdravte :dizzy_face:
6. led 2010 v 09:06  • Odpověz
Maja spí 11 hodin bez kojení? Ty brdo, to ti teda můžem všechny jen závidět!!!
I když já použivam kojení jako přirozenou antikoncepci a ta je prý učinný (na 97% což je ještě o něco víc než kondom) jen když se kojí přes den po max 4 hodinách a v noci po 6 :grinning: :grinning: :wink:

Tak já dnes nikam taky nejdu, pokusila jsem se o to a kočárem je to neprojízdné a než odhrabu auto tak mi tam malá zmrzne. :angry: Ach jo, budu to muset všechno zařídit zítra, ségra přijede domů a tak mi chvilku pohlídá, ale hned mě upozornila, že nemůže dlouho, protože se musí učit na zkoušky. Celý týden se na kolejich fláká a pak o víkendu leží doma v knížkách :grinning: :grinning:
6. led 2010 v 10:39  • Odpověz
edit tak to já kojení jako antikoncepci mít nemůžu, ale vzhledem k tomu že náš sexuální život je na bodě mrazu tak jí nepotřebuju :grinning: Mája to ale dohání přes den kdy kojíme většinou po 2 h, to aby stihla nabrat to kilo měsíčně :grinning:
venku sem byla a je tam úžasně miluju chůzi ve sněhu, Mája ta byla doma, s kočárem po zahradě bych ani náhodou neprojela
edit potřebuju poradit jestli to víš ...
Když sem si byla zažádat o porodný tak mi paní poradila abych zašla na sociálku že pokud beru mateřskou méně jak je 7.600 tak mi zbytek do této částky dorovnají. Beru ale kolem 8 tis. Ale teď jak krouhli tu mateřskou bych měla brát snad o asi 2 tis. méně tak sem z toho dost zdrblá a prachy budou chybět a tchýně prý někde vyčetla že nikdo by neměl brát mateřskou pod těch 7.600 ... na netu sem si našla kalkulačku kde mi to ale vypočítalo nějakých těch 6 tis že bych brala ... tak nevíš jak to je? Myslíž že by mi to dorovnali?
Není nic jednoduššího se na to zeptat přímo úředníka, jenže než to někomu vysbětlím a on mě tak provolám majlant a zajet se mi tam v tomto počasí nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. led 2010 v 11:32  • Odpověz
Evena - myslím si, že by ti to mělo být dorovnáno, ale tohle fakt není moje parketa. Od té doby co mateřkou vyplácí stát se o tu problematika zajimam jen okrajově. Opravdu bude lepší se zeptat rovnou na OSSZ, já bych tě mohla nechtěne uvést v omyl a to je trestné :grinning: :grinning: :grinning:

Co se týče sexuálního života tak si nemůžu stěžovat. Sice mám chuť o něco míň často než před porodem, ale 1-2 týdně jo :wink: takže kojení jako antikoncepce se mi docela šikne :slight_smile:
6. led 2010 ve 14:10  • Odpověz
autor
even, mas IP...

u nas sexualni zivot na dve veci, ted nejak nema chut manzel, i kdyz ja bych chtela..ale nevim co me tam boli, jako kdyby melk bolela ta kost(stydka kost) jako kdyby se treba nejak vracela nebo ja nevim, a je mi to neprijemny:-/ byl sex asi 3 krat od porodu a posledne me to i bolelo, tak se do toho nehrnu.
6. led 2010 v 18:22  • Odpověz
pabli-seklo ti to :wink: a Víteček má krásný kaťata :dizzy_face:
6. led 2010 v 19:15  • Odpověz
holky-taky jsem se dokopala a dodala fotky z vítání :grinning:
6. led 2010 v 19:20  • Odpověz
autor
http://kultura.idnes.cz/prima-chysta-skvele-obsazeny-lekarsky-serial-druha-ruzovka-to-nebude-1kg-/filmvideo.asp?c=A100106_154329_filmvideo_tt

holky, tady v tom serialu budu hrat s Amalkou, kamaradka mi poslala odkaz ze hledaji maminky s detmi na navstevy u lekare v tomto serialu:grinning: miminka mezi 3-6mesici, tak jsem jim napsala, ozvali se a na konci ledna pujdeme neco natocit a mozna jeste vicekrat v roce:slight_smile:
7. led 2010 v 00:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.