• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
holky- fotečky našeho aquacentra http://www.plavanimiminek.eu/fotogalerie-bazen-poliklinika
už abysme byli oba zdraví :slight_smile:
7. led 2010 v 18:13  • Odpověz
je danu to vypadá dobře..ale píšou že je to od 4 měsíců...to máte ještě trocha času na kulírování...
7. led 2010 v 19:04  • Odpověz
maja to je ěnco, jak ty sis užila, já tady pořád běduju nad prasklým pupkem, ale vlastně jsem úplně v pohodě....tak doufám, že už budeš taky konečně oki
7. led 2010 v 19:13  • Odpověz
danu vypadá to perfektně
7. led 2010 v 19:15  • Odpověz
MAJA - jsem ráda, že si se tu ukázala.Já se k počítači většinou dostanu ráno a večer. Ještě nám pozvánka na vítání občánků nedošla, vám jo? Čekám to každým dnem, švagrová říkala, že byli mezi 3 nebo 4. měsícem. Já si uvědomuji, že jsem také porod nepopsala, že bych se také přidala?
Můj porod, doufám že si ještě všechno vybavím. Ve středu 7. 10. jsem nastoupila do porodnice, večer mi udělali preindukci a samozřejmě nic. Ve čtvrtek mě poslali na porodnici a že vyzkouší indukci, takže do mě narvali 4 čípky a nic. Opravdu to nezažili. Hrozně mě tam nervovalo, že na vedlejším pokoji tam hodně křičela jedna paní a semnou čípky nedělají nic. Po marných pokusech mě opět vrátili na šestinedělí a večer mi udělali opět preindukci. Byla jsem jak zabetonovaná. Samozřejmě během toho probíhaly různá gynekologická vyšetření a měření ozev. Šáhl si do mě snad každý a byla jsem tam jak exotická květinka, ale nemůžu si vůbec stěžovat, hodně mě povzbuzovali. No a osudový pátek, kdy mi opět zavedli tabletku a já si v pohodě došla na pokoj a hrála na mobilu hada a najednou velký tlak a rup. Prdla mi voda, ale nevěřila jsem tomu, že to je takové množství. Zavolala jsem si sestru a ona přijela s vozičkem. Ani nechtěla ukázat vložku, bylo jí to jasné, mohla jsem jí ždímat. Sbalila jsem si to nejnutnější a sestra mě odvezla na porodnici. Ještě mi tekla plodovka a připadala jsem si jak počuraná. Na porodce mě vyšetřili a prý to na porod nevypadá, bylo 20:45 h. Začaly mi stahy, každých 10 min. které pokračovali celou noc. Každou hodinu mi chodily měřit ozvy, nesměla jsem chodit, měla jsem píchlou kapačku. No mazec. Mohla jsem jen do sprchy, což byla záchrana.
7. led 2010 v 19:29  • Odpověz
Spát nemělo cenu, ani mi to nešlo, pořád jsem přemýšlela, co bude dál a jaká to bude bolest až budu tlačit, ale nadruhou stranu jsem byla nadšená, že se něco děje a malý bude konečně na světě. Rodila jsem jen já, takže na mě měli porodní asistentky čas, ale pomoc se od nich nedostavila. Čekala jsem nějakou masáž, horkou vanu, míč... NIC!!! Musíte jen ležet, bylo mi řečeno. Do teď nevím, proč, nezeptala jsem se. Celou noc mi tam vyhrávalo rádio IMPULS, moc jsem o to nestála. Měla jsem docela hlad, nejedla jsem od oběda. Ráno už zamnou chodil doktor a prohlížel mě, podle něho to na porod nevypadalo. Napíchli mi oxytocin a kolem 10:30 h. jsem cítila hrozný tlak. Sestra řekla, ať si jdu sednout na záchod, že to pomáhá a malý může rychleji sestoupit. Měla pravdu. Zavolala jsem na ní, že to už nevydržím a že chci tlačit. Řekla mi, ať zavolám manželovi a ať spěchá. Manželovi jsem do telefonu řekla, rodíme!!! A on, dobře hned tam budu. Bydlíme od nemocnice 15 min. rychlou chůzi. Mezitím mě sestra dovedla na sál, byla jsem překvapená, jaké je tam pohodlné křeslo. Začali kolem mě pobíhat a vše chystat na porod. Ani jsem se nenadála a manžílek byl u mě. Vysmátej a hlavně nadšenej, že už ta krásná chvilka nastala, taky se nemohl dočkat a hlavně všechno semnou prožíval, když mě viděl pořád jen v nemocniční košili a bříškem a hlavně utrápenou. A je to tu!!!! Zkoušela jsem tlačit v leže, pak na boku, nešlo mi to.
7. led 2010 v 19:39  • Odpověz
Pak doktor navrhl,ať si dřepnu a manžel ať mě na židličce přidržuje a já tlačím. Vždycky mi vylezla hlavička a pak zase zalezla, neuměla jsem zadržet dech. Když už byla hlavička dostatečně u vchodu, vylezla jsem si na lehátko a čekalo se na kontrakci. To už u mě stála doktorka a nastřihla mě. Nástřih jsem cítila, protože mi vylítla noha a málem jsem doktorku kopla, kdyby neuskočila :slight_smile: Nástřih mě bolel dost. Asistentky na mě nalehly a malý najednou vyskočil ven, ani jsem to pořádně nepostřehla, ale hrozně se mi ulevilo. Stačila jsem se zeptat, jestli je to kluk, ale malého mi neukázali. Běželi s ním pryč, až mě to vyděsilo. Koukla jsem z hrůzou na manžela, co se děje, ten na mě s úlevou koukal. Nechápala jsem, proč je u mě a není u našeho kloučka. Poslala jsem ho za ním, ať zjistí co se děje, protože jsem malého neslyšla plakat. Za chvilku mi ho donesl ukázat. Sestra mi řekla, že ho musely oživovat. Použili k tomu snad všechno, takže jeho apgar byl 5-7-10. Neuvědomila jsem si, že mohlo dojít k nejhoršímu. Pak se čekalo, až mi vyjde placenta. Ta byla venku za 30 min. Tečkou na závěr bylo šití, kterého jsem se docela bála, ale bylo to snad to nejlepší z celého porodu. Šila mě doktorka co mě rodila a byla moc šikovná, skoro to nebolelo. Potom jsem se mohla zvednout a jít na předporodní pokoj. Nakonec jsem se s pomocí manžela šla umýt. Měla být u toho i sestra, ale měli zrovna další porod. Pak jsme všechny obvolaly a po 2 hod. jsme spolu s manželem a Adámkem šli na pokoj. Překvapilo mě, že jsem šla po svých a v pohodě. Na pokoji mi dali oběd, dokonce mě navštivili rodiče. Byli jsme s manžílkem plni eufórie a šťastni, že to takhle dopadlo. Pokud bych měla zhodnotit celý porod, tak pokud by nebyly ty peripetie před porodem, tak by bylo vše v pohodě. Snad se to nebude u druhého prcka opakovat.
7. led 2010 ve 20:02  • Odpověz
makka: teda to je drsný popis!!! Úplně mi běhá mráz po zádech.. hlavně kolem toho závěru... Překvapilo mě, že jsi po porodu šla po svých... My měly naopak zákaz po porodu chodit nebo sedět, jen ležet - 2 h na porodním lůžku (já tam byla 3 h), pak mě zřízenec odvezl na pokoj a přendal na postel tak, abych si nesedala... Až 6 h po porodu jsme mohly vstát a jít se za doprovodu sestry umýt.
7. led 2010 ve 20:15  • Odpověz
makka-my měli apgar 6-8-8, Ondíkovi museli dát kyslík,taky nebrečel,byl šedozelenej a ukázali mi ho asi až za 5 minut...škoda,že moje doktorka nebyla tak nápaditá,jak tvůj dr. a nechala mě ležet na zádech a trápit se špatným tlačením...být na bobku,tak Ondík vylítl o moc dřív a bez kleští!!!!jen si vzpomenu na tu větu,musíme vzít kleště,tak mi běhá mráz po zádech ještě teď.......nástřih jsem necítila vůbec, i když kvůli kleštím byl trochu větší a šití jen malinko štípalo....zašila mě teda pěkně. Pak jsem skoro 2 hod. ležela na sále,to už byl se mou i manžel,který se vzpamatoval z mdlob :grinning: Pak mě sestra převezla na pokoj,přijeli naší.....Ondík byl v inkubátoru na novorozeneckým odd.,pustili je k němu,vyfotili ho a ukazovali mi ho...nechali ho tam radši celou noc, já skoro nespala,pořád jsem na něj myslela,že jsem špatná matka,že jsem blbě dýchala,blbě tlačila atd.....strašně jsem se o něj bála :cry: na wc jsem šla sama 4 hod. po porodu,předtím mě na sále vycévkovali...6 hod. po porodu jsem šla do sprchy.....jo a paradox je,že mi prcka na kojení donesli 5 hod. po porodu!!!! :angry:
7. led 2010 ve 20:34  • Odpověz
ahoj maja zdravím tě :dizzy_face: :dizzy_face: holka ty sis teda užila :frowning2:
porody ani nečtu, nějak se mi vybavuje ta moje hrůza :pensive: lepší je na to tak nemyslet, naštěstí ten čas to docela hojí ... ale kvůli té prcině co mám doma bych vytrpěla určitě klidně víc
7. led 2010 ve 22:50  • Odpověz
danuš: jeee, to sis taky "užila" :frowning2: :frowning2: Manžel omdlel?? :slight_smile:

Úplně se mi vybavuje, jak mně nutili být 3 h na křesle, na zádech, na boku,pak do dřepu, zas na záda... pořád napíchnutá na monitor (pak jsem se ve zprávě dočetla, že měl malý špatné ozvy už v 1. době porodní)... A pak závěr, měla jsem tlačit, i když se mi v tu chvíli nějak extra nechtělo... Asistentka na mě řvala, že netlačím (i když jsem tlačila), že tlačím jen pusou a že tlačím blbě a že to bude moje vina, když se s miminkem něco stane, že mu takhle ubližuju... pak mě odšperkovali (chtěli šoupnout na císaře), ale přišel starší pan doktor a ten ze mě malého vyrval doslova... ale to už nevím, chvíle zatmění mysli, či co... Tak jsem jim pak děkovala a ta nepříjemná asistentka (měla jsem tam 3 asistentky a 2 doktory a 2 sestřičky) mi řekla, ať poděkuju tomu panu doktorovi (co už byl mezitím pryč), že je to jeho zásluha a že by si měl toho chlapečka vzít on a ne já... :confounded: :angry: :unamused: Díky tomu jsem pak měla dlouho pocit, že jsem ten porod vlastně nezvládla... :frowning2:

No, každopádně jak se říká, že se na porod rychle zapomene, tak já teda zapomenout taky nedokážu... Jinak malej měl apgar 10-10-10 :slight_smile:
8. led 2010 v 07:36  • Odpověz
Panenko skákavá! Když čtu ty vaše porody tak si říkám jáké jsem měla vlastně štěstí. U nás to byla naprostá pohoda a dnes když někomu popisuju porod tak to vypadá asi tahkle:
v 7 mi praskala voda na o v 11.35 se Editka narodila :grinning: :grinning:
Nic zvláštního se totiž mezi tím nestalo :slight_smile:
Apgar score měla taky 10-10-10

Pabli - té sestře by můj manžel dal asi facku!
A porod jsi zvládla, chtěla bych vidět pana doktora jak tam leží a tlačí :grinning: :grinning: To by se mu jinak machrovalo.
8. led 2010 v 08:28  • Odpověz
Jé holky, já to taky ani nemůžu číst, mě se hned vybavuje taky ten můj děs, po porodu jsem měla úplně stejný pocit----blbě jsem dýchala, blbě jsem tlačila, prostě všechno špatně...a nepomohlo ani, když mě manža utěšoval, jak jsem byla úžasná.......asistentka mi taky nadávala, ať zaberu, že to dělám pro to mimčo, jak kdybych to asi nevěděla...no sem ráda, že máme prdíse doma:slight_smile:
8. led 2010 v 08:41  • Odpověz
jo a ještě mě taky dostalo, jak po sobě všichni házali významný pohledy a mysleli si, že je nevidím...v té chvíli jsem fakt měla pocit, že jsem úplně neschopná....až pak mi manža řekl, že to bylo kvůli tomu, že byli nervozní, protože se tam malouš nějak divně natočil a šel hlavičkou šikmo......
8. led 2010 v 08:52  • Odpověz
Já jsem mělá super asistentku i doktorku. Nenadával mi nikdo jen mi musela doktorka 2x ukázat jak tlačit, protože jsem to prvně dělala blbě :grinning:
8. led 2010 v 08:52  • Odpověz
ale jinak si nic moc nepamatuju, akorát že to bylo hrozný a když vykoukla hlavička, tak strašná úleva, jak šel ven zbytek, to vůbec netuším, chvilku jsem byla taky jak kdyby mimo........a třeba manžu si za poslední dvě hodiny ani nepamatuju, že tam byl:slight_smile:
8. led 2010 v 08:54  • Odpověz
DANU - já jsem jen přešla s porodního sálu na pokoj na porodnici, kde jsem ještě ležela 2 hodiny. Trošku mě omyli na sále, ale po těch 2 hod. po mě chtěli, ať se do sprchy i vyčurám. Ještě, že semnou byl manžel, protože asistentky neměly čas kvůli porodu. Malého mi dali k prsu až po 4 hod. a to ještě manžel musel pro sestru dojít, aby mi to ukázala. To mě dost zklamalo.
Holky, včera se kámošce narodil chlapeček Daneček, 3,33 kg a 48 cm. Dnes budu vařit kynuté povidlové knedlíky, snad se podaří. Těsto udělám v pekárně, tam se vždy vydaří.
8. led 2010 v 09:12  • Odpověz
ahojte holky :slight_smile:
já měla teda štěstí (kromě jedné dr) na personál a to se u mě za ty dny vystřídalo teda pěkných lidí :grinning:
jeko perličku: jedna dr. když mi tam rvala tbl a ono to nešlo a já se svíjela bolestí tak se mě zeptala jestli prý u sexu taky takto vyvádím !! :grinning: teď už se jenom směju ale myslela sem že na ní skočím jak mě nas... a pak ten trapas na JIPce to mě bude pronásledovat asi pěkně dlouho :grinning: z odstupem času si říkám že to až tak hrozné nebylo, prostě je to něco za něco a ta úleva stejně příjde narozením dítěte takže už bych do toho šla znovu :dizzy_face:
8. led 2010 v 09:29  • Odpověz
edit: no manžel pak říkal, že jí chtěl něco říct, ale pak si to rozmyslel s tím, že třeba by se pak ke mně chovala ještě hůř a mstila se :unamused:
8. led 2010 v 09:31  • Odpověz
já tu naší Máju nechápu ... myslela sem že je to náhoda, ale už to trvá od pondělí, ráno mě nevzbouzí že má hlad, já se vzbudím kolem té 8. h (dnes třeba v 8.40 a to usla včera v 21 h!!), slyším jí občas zabroukat tak se jdu mrknout a ona něco pozoruje :confused: Dřív mě zbouzela ona pláčem že má hlad, prostě mi to nejde do hlavy že třeba po 11-cti h spánku mě nezavolá. A když na ní zavolám tak se na mě krásně po ránu směje a rozhazuje ručičkama jak chce vzít :dizzy_face:
8. led 2010 v 09:34  • Odpověz
hrazdička jí omrzela a už se rozčiluje :unamused: :unamused:
8. led 2010 v 09:35  • Odpověz
Evena - taky to nechápu :grinning: :grinning: Naše se budí max. po 6 hodinách a to už beru jako svátek :grinning: :grinning:
8. led 2010 v 10:50  • Odpověz
evena: to fakt taky nechápu, a to plně kojíš, že? To je fakt div světa! :slight_smile:
8. led 2010 v 10:57  • Odpověz
holky tak já teda měla štěstí..porodní asistentka byla naprosto úúžsná..strašně mě povzbuzovala a mooc mi pomáhala...já měla apgar 9-10-10
po porodu jsme čekali docela dlouho na placentu..Kubík teda taky neplakal ale ukázali mi ho hnedka..krásně se na mě podíval a hnedka ho odnesly na ošetření zároveň s taťkou a jak ho položila tak začal plakat ale jak ho stahla do zavinovačky tak už bylo po pláči..
šití bylo ok..ale ke konci už mě to trochu bolelo...potom mě přivezli k porodnímu spolu postel a já si na ni přelezla a sestra mě převezla na poporodní..tak jsme byli všichni 3 asi 2 hoďky..pak došla sestra dala mi 2 balíky vložek že se mám pomalu zvednout a jít se osprchovat...u toho sprchování byl semnou tatínek..držel mě ve sprše..musela jsem čekat než se vyčurám prej je to ve sprše lepší po porodu..pak jsem se obalila vložkama a hupsla do košile..Před koupelnou čekala sestra s vozíčkem na kterej jsem se musela posadit..chtěla jsem jít pěšky ale nechtěla mi dovolit prej by se mi mohla zatočit hlava a spadnout...přijeli jsme na pokoj tam jsem si sedla na postel a byla celá šťastná že už je to za náma...seděla jsem a čekala na malého který byl u dětské na prohlídce....
a co se týká porodu tak to byla rychloka jak už jsem psala stavy začly v půl 2 po 5 minutách jeli jsme do porodky ,ozvy,klistýr,na porodním sále 2 čípky a kapačka a 5.45 malý na světě za pomoci doktorky která mi skákala po břichu...

makka:ani jsem nevěděla že jsi to měla tak hrozný
danu??ty jsi mě taky překvapila...

chuďátka děti...
hlavně že jsme všechny v pořádku a že naše miminka jsou všechna naprosto zdravá....
8. led 2010 v 10:59  • Odpověz
RENU - nebylo to tak hrozný, jen to čekání stálo za prd. Nejhorší pro mě bylo to zavádění čípků k hlavičce malého. Přišlo mi to spíš jak potrat za živa, porod už byl máček. Nemůžu hodnotit porod, protože jsem zažila teprve jeden, uvidíme dál
8. led 2010 v 11:05  • Odpověz
tak mě prcek nikdy nezačne brečet, že má hlad...už od mala to prostě nedělá....dřív si začal kousat packy, tak jsem to poznala, teď jak si je cpe do pusy pořád, tak už vůbec nevím, třeba ani nemá hlad, já ho prostě po třech hodinách nakrmím a je:slight_smile:.....za noc se vzbudí většinou jednou a to proto, že tlačí:slight_smile:, tak mu taky dám najíst a je to.......jo a jinak, prcka jsem měla u sebe hned po porodu asi hodinu, hned se přisál, to byl krásnej pocit:slight_smile:....pak jsem šla s manžou do sprchy, tam jsem málem spadla, tak mě odtáhl zpátky na postel, ležela jsem tam asi ještě hoďku, než mě odvezli na poporodní, měla jsem nadstandart, takže tam sestry moc nechodili a ještě k tomu jsem zjistila, že nefunguje zvonek:grinning:....tak jsem se vydala sama do sprchy, dala jsem to tak tak, pak mě ještě sprdli, jak jsem si mohla dovolit jít sama:slight_smile:
8. led 2010 v 11:21  • Odpověz
autor
teeda holky to jsou popisy!:-/.... U nas to bylo vse myslim v pohode. Strasne dekuji me uzasne gyndarce, ktera me nechala vyvolat porod 5dni pred terminem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: mela jsem sileny bolesti takze to byla neskutecna uleva a vse slo jak po maslekdyz mala uz 2 mesice mela zaklinenou hlavicku v male panvi..Rano v 8h zavedena tableta, potom bohuzel s monitorem 3hodiny na posteli, 1kratka sprska, pichnuti vody, hned otevreni na 8cm behem 20minut, kontrakce jsme mela silene silny, jak jsme se rychle otevirala, nastal zmatek, doktor sel na obed:grinning: a hned ze muzu tlacit, takze jsme vubec nemusela zadrzovat tlaceni, behem par kontrakci keter byly asi po 15s jsme zacala pocitila nutnost tlaceni, zadny klystyr, bez epiduralu, slo se hned na vec, dala jsme do toho vsechno, prodychavala jsme uzasne kontrakce, ale kdyz na tech 15s odesly tak jsme zacala silene kricet a rvala jsme i mááámííííí ale kdyz prisla dalsi tak jsem krasne prodychala a behem 3 zatalaceni byla mala venku, o nastrihu jsme se dozvedela az kdyz me sili:grinning: placenta sla hned po diteti, takze jsme o ni vuubec nevedela, ani jsem ji nevidela, kdyz jsme otevrela oci, tak mala jecela jak tur, uz byla bez pupecniku a doktor ji daval detske sestre do papirove uterky a ptala se mi zda ji chci od krve, nebo az v zavinovacce po mereni atd... Tak samozrejme hned!:slight_smile: abgar mela 10-10-10. manzel tam jen stal pry me drzel hlavu pri tlaceni a povzbuzoval me, ale nic si z toho nepamatuju:grinning: potom brecel a vsichni rikali jak jsme byla uzasna a krasne jsem dychala. Kojeni po 1h od porodu, PA byla uzasna. mela jsme se jit umyt 2h po porodu, ale vzdy jsem omdlela. Takze kdyz jsem omdlela i po 4h po porodu tak me PA omyla na posteli a prevezli me kryplkare na pokoj a mela jsem 39horecku celou noc. Amalku jsem mela celou dobu u sebe, takze prvni noc byla silena, ale v Jablonci si deti neberou k sobe:-/
8. led 2010 v 11:27  • Odpověz
autor
jo a malou jsme mela u sebe hned od porodu celou dobu tam byl i manzel.
8. led 2010 v 11:28  • Odpověz
jo pipiii, teď jsem si vzpomněla, že jsi mi nedávno posílala maila a mě se to vůbec nepodařilo otevřít
autor
joo a kdyz jsme porodila tak jsem se zacala vsem omlouvat jak jsem kricela a pripadala jsme si starsne trapna:grinning:
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.