• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
my dnes koupili v Kaufáčí pampersky 4-9kg za 289 kč / 82 ks
9. led 2010 ve 14:48  • Odpověz
evena-poslouchám opačné narážky :slight_smile: hele pokud ti Mája takhle nabírá jen z kojení,tak ti nemá co kdo říkat,jste holt holky šikovný a ty máš místo mlíka asi smetanu :wink:
9. led 2010 v 15:37  • Odpověz
makka:no čajík dáváme..máme od hoppu ten nápoj s bylinkami a obsahuje to taky fenikl..Co se týká kakání tak jak kdy..někdy kadí i dvekrát deně a někdy třeba jednou za 2 dny...
co se týká té beby tak mi za ten nutrilon extra dáváme 383kč za 800g takže v tom tak velkej rozdíl nejni...asi to vyskouším...
9. led 2010 v 16:32  • Odpověz
danuš: my nejčastěji slýcháme od návštěv, že je Vítek menší než na netu, že mysleli, že je větší podle fotek (mám ještě stránky na rajčeti pro rodinu a kamarády, plus facebook, takže když přijede někdo a vidí Víťu naživo, tak se diví, že myslel, že bude větší...) :grinning:
9. led 2010 v 16:39  • Odpověz
tak pampersky Vítkovi vůbec neseděly! Hrozně moc jich pročůral!!! Nejhůř právě huggies a pampers... nejvíc spokojeni jsme s plínkami Babylove z DM (4-9 kg). Řekla bych, že ty plínky jsou podle postavy miminka, každému vyhovuje něco jiného... Nám naopak plínky Tesco vyhovovaly, umístily se tak na 2. místě :slight_smile:
9. led 2010 v 16:41  • Odpověz
evena přesně tak, buď ráda, že ti malá tak prospívá, dábáš jí to nej a je super, že se jí tak daří a je spokojená.....s pamperskama mám stejnou zkušenost jako pablinka, nejhorší plíny:slight_smile:
9. led 2010 v 17:03  • Odpověz
u nás sou jedničky plíny pampers active baby s pružnýma páskama, pak ještě používáme pampers sleep and play nebo huggies a to vyjde tak nastejno ... Mája pročůrala plínu snad dvakrát jen kvůli tomu že sem jí špatně nasadila, jinak s tím problémy nemáme, ale asi protože je to holka a čůrá pod sebe, zato kakání je hrůza, to je skoro na denním pořádku že sme prokadění durch
pabli fotky asi zkreslují, už sem se s tím taky setkala že mi lidi říkají že na obrázcích vypadá větší než je ...

holky jak perete oblečení co je špinavý od pokakání, já asi neumím prát nebo co, punčocháče atd vyprat jdou, ale třeba bílý bodyčka to je hrůza, všechno zničený :frowning2:
9. led 2010 v 17:05  • Odpověz
já sem ráda že nám to kojení tak jde a doufám že ještě hodně dlouho půjde :slight_smile:
9. led 2010 v 17:07  • Odpověz
evena: no.... sice peru na 40 a v dětském prášku (Lovela, Norit), ale na ty pokakané skvrny přikápnu vždycky Vanish a krásně se to vypere i na 40!!! Sice to pak není moc "dětsky nezávadné", ale malej po tom žádnou vyrážku nemá, tak snad ok, jinak nevím, jak bych to prala, sice malej kaká jednou týdně až za 14 dnů, ale měla bych tak spoustu věcí zničených. Právě Pampers active baby malýmu vůbec nesedly, ale jak říkám, každý dítě je jiný... Jinak nejvíc to kakání zatím zachytily ty plenky Babylove, ony mají taky prodloužený zadní díl a takové větší ty "kraječky" kolem stehen...

No - to mi připomíná minulou noc - malej se vzbudil až v půl druhý (spal od čtvrt na osm) na kojení, byl rozpálený, tak jsem ho po krmení měřila. Měl 37,5 bez odečtu, tak jsem mu čípek na teplotu ani nedávala. Akorát, jak jsem ho měřila, a malý přes týden nekakal, tak teda tím teploměrem začal :slight_smile: a bylo to všude, vystříklo to až na peřinku v postýlce vedle přebalováku, takže dneska všechno peru :slight_smile:. Ještěže dostal teplý spací pytel od babičky k Vánocům, ten lze použít i místo peřinky :slight_smile: :slight_smile: No každopádně jsme ve 2 ráno s manželem převlíkali postýlku a koupali malého v umyvadle :slight_smile: Dnes byl ráno bez teploty, teď navečer zas 37,0 bez odečtu, je takový rozpálenější, taky hned usnul, když jsem ho teď uložila do postýlky.... Nevíte, jak dlouho může tahle reakce na očkování hexy trvat?
9. led 2010 v 17:13  • Odpověz
pabli díky za typ na vanis zkusím to
Mája ta má běžně teplotu 37.2 - 37.5 bez odečtu
to vaše kakání mi taky připomnělo naše nehody :grinning: ale už se to dlouho nestalo, naštěstí, naposledy to lítalo snad metr daleko a měla sem pokakaný i břicho :grinning:
9. led 2010 v 17:24  • Odpověz
evena: Vítek má většinou 36,2-36,5 bez odečtu... takže tohle už je u něho skoro teplota :wink:
9. led 2010 v 17:25  • Odpověz
pabli tak takovou teplotu mája nikdy neměla :confused: co měla nejmíň tak něco okolo 36.7 bez odečtu ... nemůže být nějak podchlazený? :confused: kolik je vůbec normální teplota, vím jež je max. tak těch 37.5 bez odečtu
9. led 2010 v 17:40  • Odpověz
evena: no já mívám 35,5 - 36,2 normálně, tak to může mít po mně :grinning:
9. led 2010 v 17:46  • Odpověz
takže to je dědičný :grinning: já mívám klasiku 36.6
9. led 2010 v 17:49  • Odpověz
evena: tady jsem našla článek o té teplotě u miminek: http://www.moje-rodina.cz/miminka/teplota-u-deti
vypadá to, že máš Máju třeba doma víc nabalenou, ne?...
9. led 2010 v 17:49  • Odpověz
tady píšou holky každá něco jiného - každé řekl doktor/porodnice jinou info :slight_smile:... tak myslím, že obě naše miminka mají dobrou teplotu :grinning:
9. led 2010 v 17:54  • Odpověz
Tak mi na noc pořád zavinujeme, ale zjistila jsem, že to na délku spánku nemá vůbec vliv. Spí stejně jakoby byl rozbalený. Včera jsem mu zašila rukávky u spacího pytle, takže měl ručičky zabalené a měl volnější nohy a spal stejně, jako zavinutý, 2x v noci se budí. Dnes má malý hrozně blbou náladu, do rána do 14 h. plakal, měl prdíky. Pak se mu nelíbilo ani v lehátku, ani na dece, prostě nikde a vyžadoval nošení. Taky jsme mysleli, že má teplotu k té rýmě, ale je to v pořádku. Myslela jsem si, že ve 3 měsíci prdíky zmizí, ale u nás to vypadá, že začnou a malý bude pěkná otravka. Nejraději je na přebalováku a bez plíny, jenže už hrozí, že může spadnout, takže musíme u něho stát, což nemám pořád čas a potřebuji taky něco udělat. Jak je to u vás, zabaví se děti, nebo máte nějaké zaručené rady.
9. led 2010 v 19:10  • Odpověz
makka: náš je zlatíčko, když má svůj režim, tj. kolem 9. h snídá, pak si hraje tak hodinku sám v postýlce, pak si trochu povídáme, smějeme se přebalím ho a uložím na půl hodinky až hodinku ke spánku, pak kojení, povídáme si, dám ho do ložnice na naši postel, tam se zabaví sám i půl hodinky, kouká kolem sebe a sám povídá - přijde mi, že má rád volný prostor, než tu svoji postýlku..., pak jdeme ven, spinká v kočárku, kolem 15. h zas kojení, pak si chvilku zas povídáme, snažím se ho zabavit v postýlce hračkami, pak kolem 16:30 jde na něj spaní, tak ho uložím (tj. zabalím do deky jakoby do zavinovačky a pustím digestoř :slight_smile: ), spinká tak půl hodinky až hodinku, pak je v půl šestý další kojení, pak už ho zabavujeme s manželem tak do těch sedmi, kdy ho koupeme, nebo jen přebalujeme a převlékáme na noc a děláme takovou tu hygienu, pak kojení a šup spát :slight_smile: Takže ve finále ani nemá moc prostoru na zabavení se sám... Nejvíc se zabaví hned po kojení, tu půlhodinku až hodinku. Jo, před posledním kojením ho dáváme večer často do lehátka, tam taky vydrží i sám :slight_smile:... Takže když chci, aby vydržel sám, zkusím buď kolotoč v postýlce, nebo využiju doby bezprostředně po kojení, nebo ho šoupnu do lehátka nebo ho dám na naši velkou postel v ložnici :slight_smile:
9. led 2010 v 19:21  • Odpověz
evena-my taky máme nejmíň tak 36,8 bez odečtu....nejčastěji 37-37,2 :grinning: bez odečtu a když má záchvat řevu,tak ještě víc :grinning:
9. led 2010 v 19:26  • Odpověz
My máme normlání teplotu taky kolem 37,0, bez odečtu.....čípky se u mimoušků mají dávat až kolem 38.0......náš prcek se zabaví, ale kdybych ho takhle balila, jako ty makka, tak by se asi hooodně vztekal:slight_smile:
9. led 2010 v 19:28  • Odpověz
s tím zabavováním to funguje jak kdy, většinou si hezky hraje po kojení, taky se mu moc líbí v naší posteli,tam i rád spinká během dne...kolíbku máme větší typ,takže se tam ještě vejde a tam taky tráví přes den nějaký čas a nebo v lehátku, někdy nechce být vůbec nikde,jen u maminky nebo tatínka v náručí, sám si vydrží hrát tak půlhodinku,pak už začne pobrekávat,nejvíc ho teď bere takový ten řetěz z kroužků,který má zavěšený na boku postýlky,ten tahá,chrastí s ním a nebo ho žužlá :slight_smile: hitem je taky opičák od lamaze zavěšený taky na boku a králíček hajánek,k tomu se tulí i v noci a taky už ho pěkně oslintal skrz na skrz :grinning:
9. led 2010 v 19:33  • Odpověz
mě se právě v tom balení začal brutálně vztekat...takže jsme přešli na spací pytel a nebo ho balím do té zavinovačky,ale nohy má venku...
9. led 2010 v 19:34  • Odpověz
pabli - nám přes den spí tak 2 hodiny celkově, závidím ti ten pevný režim,my se nějak pořád nemůžem do žádného režimu napasovat
9. led 2010 v 19:36  • Odpověz
tegga-chválím ti dítě-nepostřehla si :grinning: :grinning: :grinning:
9. led 2010 v 19:37  • Odpověz
v plínkách dm mi přišel míň pohyblivý a jsou takové míň prodyšné,tlusté, nejvíc jsme byli spokojený s huggies premium a s pampers a zelené tesco plínky jsou taky dobré-ale podařilo se mu je 2x pročůrat skrz....
9. led 2010 v 19:39  • Odpověz
dneska jsem vrátila kamarádce váhu (cca za 14 dní rodí),tak snad bez ní nebudu mít nervy, holt se nechám překvapit,kolik budem mít na 4 m.
9. led 2010 v 19:42  • Odpověz
danuš: taky už malého vážím jen občas :slight_smile: Ty s DM mi přijdou právě lepší kvůli tomu, že jsou takové tlusté... prostě pořádná plína :grinning:, huggies jsme měli taky premium a často je pročůral, no ale jak říkám, u každého je to jinak :slight_smile:... u nás je nejoblíbenější hračka štěkající pejsek od lamaze :slight_smile:

teda holky, já malého měřila asi třikrát, ale vždycky měl kolem těch 36,5 bez odečtu... teď měl 37 bez odečtu a zdá se mi OK :slight_smile:
9. led 2010 v 19:53  • Odpověz
pabli to máš super že se ti Vítek tak zabaví sám, nám to moc nejde, většinou jí nemůžu položit třeba ani na minutu bez toho aby nebrečela, pořád se musí něco dít, takže buď nosíme, přebalujeme, hrazdička max 20 min, kojíme, nebo usneme u prsa po kojení, jak se vzbudí tak nanovo, vyžaduje nepřetržitou pozornost ... malnko se to zlepšilo po prvním kojení ráno kdy se na mě po kojení vydrží třeba 10 min koukat a povídat mi něco ... a proto je pro mě záhada největší že mě ráno po tolika h spánku nevzbudí a brouká si v postýlce než k ní příjdiu

už dva dny mám několikrát za den kopřivku a nevím z čeho :frowning2: teď to mám zase a svědí to jak blázen :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. led 2010 v 19:55  • Odpověz
u nás je nejlepší hračka mámino prso ... je to sranda jí sledovat jak se s něma u kojení mazlí :sweat_smile: ostatní hračky (krom té hrazdičky) jí absolutně neberou

danu možná vám bude bez váhy líp, dr prej radí se na to tak neupínat a často nevážit protože to pak přidělává starosti
9. led 2010 v 19:57  • Odpověz
holky padají vám vlasy? mě jo a docela dost, už se raději ani nečešu staší mě kolik si jich vytáhnu když si je dávám do culíku :frowning2:
9. led 2010 ve 20:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.