• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
evena: prso nejlepší hračka, jo? :grinning: :grinning: to u nás ne, akorát teda, než ho přiložím, tak mi na něj upřeně kouká, jak si rozepínám podprsenku, otvírá pusinku a hrozně křičí a sápe se po něm ručičkama :grinning: :grinning:

danuš: mně se podařilo ho takhle uspávat přes den - dopoledne a navečer - jedině tak, že zapnu digestoř... u našich ještě fungovala ta zpívající hvězdička (má rád zvuk šumění potůčku, lesa, prostě přírodu, ukolébavky ho vůbec neberou), ale to se muselo kombinovat ještě přiložením dlaně na jeho obličejík a třeba 10 min uspávat, doma stačí zapnout tu digestoř (dopoledne) a navečer pak digestoř + chvilku přiložit dlaň k obličejíku... ale většinou spí po té půlhodince, max. tu hodinu no... v kočárku někdy nespí vůbec, někdy 2 hodiny a ještě dospává doma, to je různý.... Dnes to byla sranda pozorovat - manžel zapnul dopoledne digestoř, protože vařil oběd a malej, do té doby krásně čiloučký, začal zívat jak na povel, tak jsem ho musela zabalit do deky a uspat :grinning:

evena: padají vlasy? mně teda trošku taky, ale pořád míň než v 1. trimestru, stále čekám, kdy to přijde v plné síle... ale mám jich rozhodně o dost míň než po porodu... Ono se to prý až tak moc ovlivnit nedá, jediný lék je pak přestat kojit... Jasně, různé přípravky a léky trochu pomůžou, ale ne moc...
9. led 2010 ve 20:55  • Odpověz
Co se týče toho praní pokakaných oblečků, tak já to nejdřív přeperu v ruce s "mýdlem s jelenem" (jadrové mýdlo) a tak mám i ty pořádně zatentovaný bodyčka jako nový.

Vlasy mi padaj taky, ale není to zatím tak strašný. Prý se to má za chvilku zlepšit tak uvidím.

Editka si vydrží hrát sama docela dlouho, ale někdy se ji nechce a potom ji taky musím zabavit vším možným :slight_smile:
9. led 2010 ve 21:24  • Odpověz
Vítkovi se nechce si hrát sám hlavně, když se vrátíme z nějaké návštěvy, to je megaprotivný, proto zvu většinou návštěvy k nám a ještě tak, že jdeme společně na procházku, pak kojím, pak má Vítek tu svoji bdělou chvilku, tak ho návštěva chová, baví se s ním a tak, no a když se mu chce spát, tak většinou návštěva odchází :slight_smile:
9. led 2010 ve 21:31  • Odpověz
mě padají vlasy po hrstech, fakt moc, trvá to asi 14 dní
edit jak že se to za chvilku zlepší? To trvá nějakou určitou dobu? Snad to nebude padat celou dobu co budu kojit, zy chvíli budu mít s takovou hlavu plešatou :frowning2:
9. led 2010 ve 21:31  • Odpověz
Evena - vlastní zkušenost zatím nemám, ale většina kámošek tvrdí, že je to jen přechodná hormonální reakce těla. Mám na to i homeopatika, ale beru je teprv ode dneška tak nevím jestli zabírají :grinning:

Pavli - tak u nás je to stejné. Jakmile se kolem ní motají návštěvy tak si pak hrát sama nechce, ale další den je to OK, protože pochopí, že maminka kolem ní pořád skákat nemůže. I když skáču dost :wink:
9. led 2010 ve 21:34  • Odpověz
evena: četla jsem, že padají ty vlasy, které se v těhotenství na té hlavě nastřádaly (je fakt, že ve 2. a 3. trim. mi vůbec nepadaly, kolem porodu jsem pak měla vlasů jak nikdy v životě)... jde možná i o to, jaké máš rodinné dispozice... u nás máme všichni vlasů málo, takže i já...
9. led 2010 ve 21:36  • Odpověz
holky, půjdu spát, dobrou noc :slight_smile:
9. led 2010 ve 21:37  • Odpověz
jj danu všimla, děkuji:slight_smile: váš prdík je taky sladkej:slight_smile:....vlasy mi padají stejně, jak vždycky, čekám, že to teprve přijde
9. led 2010 ve 21:40  • Odpověz
Pavli dobrou noc.
Já spát ještě nejdu. Předělávám ceníky do práce. Budu tu sedět ještě asi dost dlouho :frowning2: Ale zase mi za to přistanou penízky na účtu :grinning:
9. led 2010 ve 21:41  • Odpověz
téda mi dnes nějak plkáme :dizzy_face: pabli u nás v rodině mají taky všichni strašně málo vlasů a právě proto že sem jich měla málo i před padáním mám odcela strach aby mi na té hlavě vůbec něco zůstalo, snad se to brzo zlepší :frowning2:
edit napsala bys si sem znovu název těch homeopatik? Někde sem si to poznačila a nevím kam tak se mě nechce kdeco prohledávat ... díky
je mi trochu divně, asi po sekané :stuck_out_tongue_closed_eyes: včera se mě to stalo po vajíčku ... nějaký podrážděný žaludek nebo co zkusím jít usnout, na mě docela brzo tak snad nebudu dlouho čumět do zdi
9. led 2010 ve 21:49  • Odpověz
phosphoricum acidum 15CH - to jsou ty homeopatika

Mě je dnes taky divně. Dnes u nás byla velká oslava (můj a Editčin svátek, tchýně+švagrová+švagr narozeníny) a já jsem se přejedla jako kdybych rok nejedla :frowning2:
Navíc jsem dostala 2 balení mé milované Haegen a Dazs zmrzky a k tomu Tofifee a to jsem chtěla držet dietu :grinning: Na zrmrku dnes ještě možná taky dojde :wink:
9. led 2010 ve 21:53  • Odpověz
Holky, vlasy po porodu padají. Taky jsem o pár vlasů chudší, moc pěkné vlasy jsem měla v těhu. Sice jsem si chtěla nechat dlouhé vlasy, ale jelikož mám jemné vlasy, tak to stejně budu muset trošku zkrátit. Ještě jsem nenašla kadeřnici, která by mi řekla, tohle a tohle vám bude slušet a já byla spokojená. Teď mi hodně lidí říká, že mi sluší dlouhé vlasy a tmavá barva.
Dnešní noc dobrá. Malý usnul v 21:30 a vzbudil se ve 3 hod. pak v 6 h. a spinkali jsme do 8:30 h. Vydržel bez jídla docela dlouho, jsem i ráda, protože byl včera dost napapaný a bolelo ho bříško. Začala jsem malému hodně na pevno stahovat jen ručičky a spokojenost. Nožičky má volné a to je lepší, už kvůli těm prdíkům. Od včerejška jsem se začala malému více věnovat, prostě na svoji zábavu mám čas až usne, nebo si chvilku sám hraje. Jinak mě od včerejška bolí ledviny, takže jsem nasadila URINAL, ledvinový čaj a hodně piju. Taky jsem měla bolení břicha ze špenátu, protože do něj dávám hodně cibule a česneku, ještě navíc syrovou cibuli, ufff.
10. led 2010 v 10:07  • Odpověz
Já mám vlasy docela husté tak doufám, že když jich "pár" vypdne tak to nebude taková hrůza. Nerada bych šla na krátko,protože mi to hrubo nesluší :frowning2:

Adámek spinká pěkně. My to máme dost podobné, jenomže Editku dáváme spát už kolem 19 hodiny a tak se nám budí většinou o jedno kojení na víc, teda tak to bohužel funguje poslední týden.

Já piju furt jako blázen :slight_smile: Jen vstanu hned si uvařím konvici ovocného čaje a obr hrnek kojicího a kolem 11 už nemám co pít, takže vařím znovu, jen místo kojícího si dám fenyklový. A večer si dám každý večer meltu. A ještě to celý den prokládám kojeneckou vodou, protože pro Editku potřebuju tak 2dcl týdně a zbytek musím vždycky dopít. A aby měla tu vodu furt čerstvou tak otvírám 3 flašky týdně :wink:

S tím špenátem jsi mi udělal chutě, asi si ho dám k večeři.
10. led 2010 v 10:21  • Odpověz
autor
ahojik holcicky, tak jsme vas tak nejak docetla... Co se tyce vlasu, tak mi padaji silene, je to fakt husty, kdyz se myji, tak mam obaleny ruce, ja jsme cela od vlasu a jeste uspu kanalek:/ a pres den je mam vsude na obleceni, fakt husty, jeste ze jsem ostrihana a nejsou pobyte vsude ty strasne dlouhe vlasy!!!

co se tyce plinek.. Pouzivame Pampersky. Zkouseli jsme Tesco, ale amalce se strasne zarezavaly do stehynek, potom jsme vyzkouseli babylove a po nich se ji behem 1 dne silene zhorsily opruzeniny, oni jsou takove hutnejsi a mene prodysne a pro nas tedy nevhodne. Takze jsme skoncili zpatky u Pampersek, ty nam krasne drzi kolem nozicek, mame tu radu s pruznymi pasky a ted byla v akci Sleep and Play, jedine co nam dela problem je to, ze se mala prokadi 1-2 denne na zada. Nevim jak tomu zabranit, ma to dost utahnute, nekdy se nam podari den, ze se neprokaka, ale vetsinou jo. Takze mam hodne znicene oblecky, ale odmacim je atd ale ta barva je hold dost agresivni:frowning2:

amalka ted ji strasne moc, takze si myslim ze na dalsi kontrole to bude pekny cvalik:grinning: vsichni co vidi amalku na zivo tak rikaji ze je pekne buclikata kdyz je ,,jen,, kojena.
10. led 2010 v 10:33  • Odpověz
evena tak o jsme 2 mě teda strašně padají vlasy..když si jdu umit vlasy tak je plná vana vody a pak když si je projíždím přes prsty tak bych s toho množství mohla skládat paruku a na polštáři ani nemluvně..máme vlasy všude..na koberci na podlaze v posteli..navíc já je mám dlouhé a černé jdou vidět..když jeden den vysaju koupelnu tak druhý den je ta zem plná vlasů je to děs..Honza už mě posílá k doktorce...

co se týká plínek tak já nikaj neexperimentuju...prostě kupuju pampersky a musím zaklepat že se mi nikdy nestalo že by se Kubík pročural nebo prokakal...Možná je to tím jak často měníte plenku..my teda měníme snad každé 2 hoďky...
10. led 2010 v 11:47  • Odpověz
autor
renu, amalku prebaluji po 3hodinach, ale kdyz se pokaka tak ji to vzdy silene vylitne na zada, dava do toho starsne sily a starsne to tam strili...:-/ takze zavidim ze nema Kubik znicene oblecky, my mame veskere obleceni ted flekate:grinning:
10. led 2010 v 11:53  • Odpověz
pipiii to se nám fakt teda ještě nestalo..a to někdy kadí i jednou za 2 dny..někdy za 3...Možná je to tím že ta kojená miminka mají tu stoličku jinačí...my máme takovou hustou tak by to tni nešlo aby to vylezlo vrchem plíny...
10. led 2010 v 11:58  • Odpověz
pabli:zapínáš digestoř?? :grinning: cože??to jsem ještě neslyšela..ale hnedka jsem to šla vyskoušet..a Kubíkov jen vyjeli oči a koukal o se děje asi by u toho nezaspal...asi záleží na intenzitě...
10. led 2010 v 11:59  • Odpověz
pipii a přitom na fotečkách vypadá taková drobňoučká...neřekla bych že je to cvalík,...
10. led 2010 ve 12:01  • Odpověz
Malá se mi taky skoro každé ráno pokaká málem až na lopatky :slight_smile: Ale oblečení flekaté nemám, jádrové mýdlo je fakt účinné.
Přes den přebaluju taky cca každé 3 hodiny, ale v noci nepřebaluju (pokud se nepokaká) vůbec. Ale ta ranní plena váží snad kilo :slight_smile:

Pořád použivame Pampers premium a jsem s nima moc spokojená. Jen by nemusely být tak drahé, nemít tu slevu 25% + 10% na nevim nevim. Takhle to docela jde, jeden balík vychází na cca 250kč.

Moje vlasy jsou taky všude, jenže je mám světlé a nejsou tak vidět. Ale musím každý den vytřepat a nejlíp i vysát povlečení a hlavně prostěradlo. Malá furt všechno olizuje a tak nechci aby papala i moje vlasy.
10. led 2010 ve 12:02  • Odpověz
Renu - digestoř, fén nebo třeba i vysavač na některé děti funguje jako 100% uspávadlo. Prý je to jako hluk, který vydává naše tělo když byly v děloze :grinning: Nevím, u nás to taky nezabere
10. led 2010 ve 12:04  • Odpověz
renu: taky měním přes den jako pipiii, po 3 hodinách, a v noci podle kojení... I když vyměním plínku hned po vykakání, což dělám vždycky, tak stejně to malej stihne prokakat, jaká je to nálož :grinning: :grinning: Ale je fakt, že ty nekojíš, tak to budete mít trochu zahuštěné, u Vítka je to prostě hrozně řídké a tečet to všude :slight_smile:. Digestoř zapínám, i jsem o tom četla, že to hučení připomíná miminkům hučení v děloze, zapínám jen na 1, tu nejslabší intenzitu :wink: Ale asi jak kdo, třeba ti to v děloze hučelo jinak :grinning: a nebo Kubík se prostě divil, co to je :slight_smile:

pipiii: vyzkoušej ten Vanish, nemáme teď flíček vůbec na ničem... zabírá i na staré fleky...
10. led 2010 ve 12:05  • Odpověz
autor
pabli, ja davam savo perex..:-/ je to pekilko, pac jak psala renca, ona ma silene tekutou stolici ale prujem to neni(doktorka rekla ze to je uplne normalni stolice)

renu no vsichni co vidi amalku tak rikaji jaky je to cvalicek:grinning: ale me to moc neprijde, prijde mi tak akorat:grinning:
10. led 2010 ve 12:16  • Odpověz
autor
joo a amalku uklidnuje vysavac, digestor, auto atd:grinning::grinning::grinning: takze je take na tyhle zvuky ujeta:grinning:
10. led 2010 ve 12:17  • Odpověz
pipiii: přesně - ta stolice je hrozně tekutá - u nás taková do žluta-hněda-zelena zabarvená voda s kousíčky sraženého mléka.. i se mi stalo, že si malý pokakal přes plínku bodyčko i dupačky nebo kalhoty, co měl na něm, prostě 2 vrstvy oblečení... pro jistotu mu dávám pod zadek na fusak plínku, aby nezničil fusak náhodou...

Jinak plínky teď nejčastěji pročůrává, když je na boku... je tak šikovný, že se v noci často sám stočí na bok a tak spí, jenže pak to těmi boky tou plínkou vždycky proteče, to je pak mokrý po celé délce těla - od ramínka po patičku... Čůrá dost i v noci, takže musím vždy přebalovat po každém kojení... Ale je fakt, že mi přijde, že v noci taky nejvíc jí, jak mám hodně mlíka v noci, tak Vítek hltá a hltá a klidně o 10 min déle než při běžném denním kojení.

Vysavač a fén Vítka taky uklidňuje, ale neuspává... ale rád je, když ho dáme do lehátka a my kolem něho kmitáme - utíráme prach, vysáváme, uklízíme, to se mu moc líbí :grinning:

edit: jo, tak malej má taky občas můj vlas na dudlíku :confounded: :confounded:

renu: nojo, ono jak máš ty vlasy černé, tak to je ještě víc vidět :frowning2:
10. led 2010 ve 12:32  • Odpověz
Plinku mi ještě naštěst nikdy nepročurala, ale pro jistotu mám tu nepromokavou podložku i na mé posteli, protože víc než v postýlce spí u nás :slight_smile: Teď, ale krásně usnula sama v postýlce, nechápu, proč s tim má v noci takovej problém.
10. led 2010 ve 12:34  • Odpověz
edita: já mám v postýlce nepromokavé prostěradlo, na začátku jsem si říkala, že jsem ho možná koupila moc brzy, že je asi až pro děti, co se učí spát bez plínky, ale rychle jsem pochopila, že u nás je nepromokavé prostěradlo opravdu na místě :grinning: Vítek už spí hodinku u digestoře, ale půjdu ho vzbudit, musí dostat kapičky do očiček a taky obědvat :slight_smile:
10. led 2010 ve 12:36  • Odpověz
autor
pabli, jojo tekuta zluto-hneda, nekdy do zelono-zluta(podle svetla:grinning:) a s kousicky srazeneho mlika... :confounded:
10. led 2010 ve 12:38  • Odpověz
holky tak u nás funguje teda auto..to je tuhý hnedka...ale ta digestoř mě faakt nenapadla...
10. led 2010 ve 12:44  • Odpověz
Pavli - v postýlce mám tak napromokavé prostěradlo a stejně jako ty jsem ho tam dávat ještě nechtěla, ale jistota je jistota. :wink:

V autě malá usne taky hned, ale stejně tak v kočárku. Dnes jsem ji chtěla vzít na procházku, protože je jen kolem 0, ale zase začala hrozně padat sníh a nikde bych neprojela. Tak ji dám odpoledne jen na chvilku na balkon na čerstvý vzduch.
10. led 2010 ve 12:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.