• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
maja taky se těším až začneme jíst něco jiného než mlíko, hlavně na noc, to taky přikládám jedno prso za druhým :grinning:

něco pro zasmání ... mít čtyři Máji tak si hodím mašlu :sweat_smile:
http://www.zvraceny.cz/video/21368-smich
12. led 2010 ve 14:10  • Odpověz
no já koukala na kašičky, jsou od ukončenýho 4. měsíce, tak jsem přemýšlela, že je místo jednoho kojení zkusím dávat
12. led 2010 ve 14:15  • Odpověz
Holky" vy co kojíte",dáváte čajík?
12. led 2010 ve 14:19  • Odpověz
Já kojím a čajík nedavam. Jen fenyklový na lžičku když má prdíky
12. led 2010 ve 14:21  • Odpověz
Mě kojení hrozně vyhovuje, je to takové pohodové, nemusím nic chystat a stresovat se. Ale na druhou stranu se taky těším jak za 2 měsíce budeme zkoušet mrkvičku :grinning:
12. led 2010 ve 14:22  • Odpověz
Já sem taky šťastná že kojím!!!Máma mi furt tvrdí že ona nám dávala už od tří měsíců i šťávičky?!?
12. led 2010 ve 14:26  • Odpověz
maja to byla jiná doba:slight_smile:moje tchýně dávala ve třech měsících polívky.......jen kojím, nedávám čaj, není to potřeba, dokonce by se tím zbytečně přetěžovaly ledviny
12. led 2010 ve 14:27  • Odpověz
Přesně jak píše Terča, není třeba dávat nic než MM :grinning: :grinning:
12. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
maja šťávičky ještě dou, ale máma mojí kamarádky cpala dětem ve 3 m svíčkovou, dnes se všechno bere úplně jinak, já si kojení taky užívám, ale přesně jak píše edit už se těším na 1. mrkvičku :dizzy_face:
a prý kojený děti nemají začínat s příkrmama dřív než od ukončenýho 6. m, ale nevím proč, nekojení můžou od 4. m :confused:
12. led 2010 ve 14:30  • Odpověz
Evena - je to prý proto, že v UM nejsou obsaženy všechny látky které tělo potřebuje, kdežto v MM je všechno.
12. led 2010 ve 14:31  • Odpověz
to jo, má se začít od ukončenýho šestýho, protože mateřský mlíko stačí....ale když sem tam dám něco, co se 4. ukončenýho může, tak se nic nestane
12. led 2010 ve 14:33  • Odpověz
já se kvůli tomu s mámou pořád hádám :angry:
12. led 2010 ve 14:35  • Odpověz
holky my už zachvíli začneme papat přesní dávky tak to jsem zvědavá jak mu budou chutnat.
Hele holky až přestanete kojit tak vám doporučím bylinkový čajík od Hippu, jsou v něm tři bylinky - fenykl, heřmánek a myslím že anýz. Nevím jestli to je nutrilonem nebo tým čajem ale už nepamatuju, kdy naposled jsme měli zaražení prdíky :slight_smile:
12. led 2010 ve 14:36  • Odpověz
já se o tom s nikým nebavím, mě manželova babička pořád říka, jestli malej nepotřebuje čaj.......pětkrát jsem jí vysvětlila jak to je a od tý doby to nekomentuju, dělám, že to neslyším, bych musela vraždit :angry:
12. led 2010 ve 14:36  • Odpověz
wwercaa já myslím, že je to hlavně věkem, tím jak se mimča víc hýbou,zakopčí si noženama, pěkně se jim to ve střívkách pohýbe a nemají už takový problémy, jako když byli malincí mimískové a sotva pohli ručkama, a celej den leželi zabalení v zavinovajdě
12. led 2010 ve 14:38  • Odpověz
Jo, jo prdíky mají děti většinou max. do 3 měsíců. Editka na ně netrpěla nikdy, snad jen 3 dny za celou dobu. TAkže pohoda.
12. led 2010 ve 14:41  • Odpověz
tegga to je tak s tyma babkama, mají starou školu :slight_smile: dnes už je všechno jinak, mě moje někdy snad budoucí tchýně taky strká co najde někde v komoře :grinning: minule se rozbila malýmu skleněná láhev, víš máme takovou s obrázkama, tak mě vyndala odněkud ty starý skleněný, zaprášený láhve a dokonce i s dudlíkama, prý naco budu kupovat novou, vždyt jsou tady..včera myslím že to bylo, jsem říkala " to to uletí a za chvíli budeme muset pořídit hrneček malýmu na čajík " to víš že mě honem přinesla ten starý takový jednobarevný s tým bílým víčkem :grinning: já vím oni babky asi drobec přehánějí ale ted když se kouknu po drogérkach a krámech jaké mají hezké lahvičky a hrnečky tak zase nestojí 1000kč aby jsem mu jí nekoupila.No a věta "za nás to nebylo " mě dokáže vytočit, že se jak píšeš taky dělám že nic neslyším :wink:
12. led 2010 ve 14:45  • Odpověz
u nás prdíky po třech měs. jako když utne, ta úleva potom :slight_smile:
teg taky se o tom raději s nikým nebavím, ty rady hlavně ohledně čajíků mě lezli krkem :angry:
12. led 2010 ve 14:47  • Odpověz
tegga: no v tom máš vlastně pravdu ted na dece jezdí s nožkama a ručkama jako o závod když člověk na ně promluví :slight_smile:
12. led 2010 ve 14:48  • Odpověz
evena mě to leze nejen krkem:grinning:až jsem si říkala, že jsem asi hroznej vztekloun, jak mě to vytáčelo, pořád dokola, dvacetkrát....ale nejlepší je se o tom prostě nebavit a hotovo :slight_smile:
12. led 2010 ve 14:51  • Odpověz
Mě vždycky dostane věta švagrové a tchýně: "Dej nám malou na celý den a odstříkej ji mlíko". Si myslí, že jsem kráva a že za 5 minut nadojím 10litrů nebo co :grinning: :grinning: Já mám sice zásoby v mražáku, ale to je jen na nouzi největší. Když odstřikavám jednu dávku cca 150ml - ta to dělám celý den.
12. led 2010 ve 14:51  • Odpověz
editah:grinning: :grinning: :grinning: jsi mě bohovsky rozesmála s tou krávou :grinning:
12. led 2010 ve 14:53  • Odpověz
my dáváme anýzový čajík jen ted,jak má ten kašel, uvolňuje to hleny, zatim do něj nechci cpát léky a pomáhá to, jinak se napije i nají mlíčka,to je jasný :slight_smile: Zatím mi do toho nikdo nekecá, buď to budu pouštět jedním uchem tam a druhým ven a nebo se ohradím...čekám něco od švagrový nebo tchýně....zrovna švagrová se chlubila,jak dávala synovi ve 4 m. svíčkovou s knedlíkem a jak krásně dlabal-horor....
12. led 2010 ve 14:53  • Odpověz
edit-nehledě na to,že dát někomu mimi na celý den v tomhle věku-to by mě kleplo a měla bych nerva
12. led 2010 ve 14:54  • Odpověz
danu zrovna ted u něj nebudu 2 a půl hodky protože mám autoškolu :frowning2: ja vím drobec si odpočnu ale pak mě moc chybí a už chci být při něm natož si neumím představit mýt ho u někoho celý den :wink:
12. led 2010 ve 14:58  • Odpověz
já své mace prcka svěřila několikrát, na nějakou hoďku vždycky...tchýni ani náhodou
12. led 2010 ve 14:58  • Odpověz
Danuš - já si to taky neumím představit :slight_smile: Asi bych se ustýskala. Stačí když jedu na nákupy a nevidím ji 5 hodin, už bych ji láskou umačkala
12. led 2010 ve 14:59  • Odpověz
Ahoj holky, byla jsem s malým venku, docela zabíračka, ale dojeli jsme a jsem ráda, že sedím. Nemusíme chodit ani do posilovny.
Co se týká prdíků, my je semtam máme a můžeme kopat jak chceme. Spíš bych řekla, že má Adámek bolení z toho, že se nemůže vykadit. Po vykadění pohoda, takže čajíky dávám, ale nechce mi je pít. Takže to do něho láduju po lžičkách, stačí 4 lžičky a hned je fajn. Opravdu doporučuji ten fenyklový jak píše WWerca. Dnes jsem malému koupila šťávičku, ale je od 4 měsíce. Myslíte, že mu jí můžu dát, když to hodně naředím kojo vodou?
12. led 2010 ve 14:59  • Odpověz
Jasně - furt lepší čaj (když pomáhá a stačí) než nějaká chemie. Úplně hledím jak některé maminky do svých dětí cpou prášky většinou úplně zbytečně. Nejlepší perla je moje spolužačka, které nikdy neřekl (a asi ani neumí číst), že mimčům se odčítá 0.5 stupně když měříš v zadečku a svého syna cpala v 1 měsíci paralenem a panadolem čípkama. Po 4 dnech šla k mudře a tu mále šlak trefil :slight_smile:
12. led 2010 v 15:02  • Odpověz
Makka - já bych to asi neděla, ale je to tvoje rozhodnutí. :slight_smile:
12. led 2010 v 15:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.